Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Off Topic
Korisničko ime
Lozinka

Off Topic Chat, spam ma sve s kratkim rokom trajanja, a srcu drago

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 23:13   #3561
eMarina13
na vrhovima prstiju

eMarina13 Avatar

Registracija: Jan 2011.
Pošalji poruku preko Skype korisniku eMarina13
samo da vas pozdravim.. nemam vremena..
a i vi se raspišete pa dok ja sve pročitam i izanaliziram kako on npr. vježba .. zaboravim što htjedoh napisati.. a i nema potrebe.. slažem se sa svim vašim zaključcima

obradovalo me ovo da je dao izjavu.. iako samo prevodim sa mojim dragim GT koji baš i nema svu finoću prevoda... shvatih da je uvečer snimao na Rumeli Hisari ..(koje je naš sultan izgradio ) a da je ujutro sa "Kız arkadaşları " bio na doručku i dao komentar...o kavgi na setu
"Čak i ako sam ti reći ovo , jer sam upravo u mom osobnom životu . Mogu vam reći da sam bio u sredini grubost dao sam njezinu reakciju , i na kraju krajeva , ja nisamosoba koja se u osobi vidjeli na televiziji imam osjećaje . " , Kazao je."

da li je dobro ili ne... ali nešto još fali..

@akif.. glasam..
Old 09.10.2013., 23:42   #3562
IgraBezGranica
Naivnog i nevinog lica

IgraBezGranica Avatar

Registracija: Jun 2013.
Nadam se da ce izaci video u vezi ove njegove izjave jer ja samo nagadjam sta je izjavio...google je lud,ne prevodi normalno nikako..tesko za povezati,nigdje veze..ali radujem se izjavi svakako...bio je na kafici sa sestrom S..fino fino Pozdrav svima..
Old 10.10.2013., 00:02   #3563
eMarina13
na vrhovima prstiju

eMarina13 Avatar

Registracija: Jan 2011.
Pošalji poruku preko Skype korisniku eMarina13
zbog Kurban Bayrama i na Karadayi temi se spominje da je moguće da neće biti u ponedjeljak epizoda.. tjedan odmora..
Old 10.10.2013., 00:09   #3564
IgraBezGranica
Naivnog i nevinog lica

IgraBezGranica Avatar

Registracija: Jun 2013.
Kurban Bajram se u islamskim zemljama smatra vjerskim praznikom pa vjerovatno zbog toga je odgodjeno...jedva cekam novu epizodu
Advertisement

Advertisement
Old 10.10.2013., 06:46   #3565
pperlica
Slavonijo ravna

pperlica Avatar

Registracija: May 2013.
Quote:
AKIF kaže: Pogledaj post
ajoj pa to je@maxnel onaj mopsić...sladak je...to je za @pperlicu...

Di mene nađe čuj mopsić
Old 10.10.2013., 07:10   #3566
AKIF
Amor omnia vincit

AKIF Avatar

Registracija: Feb 2013.
@ marina,
znam, si vidjela vježbanje...

POZIV NA GLASOVANJE

http://beauty-around.com/en/turkish-...mehmet_alacurt

dobro jutro i dobar dan,

Arthur Schopenhauer :Čast je, objektivno gledano, mišljenje drugih o nama, a subjektivno, naš strah od tog mišljenja.

Zadnje uređivanje AKIF : 10.10.2013. at 08:10. Reason: akif
AKIF is offline  
Old 10.10.2013., 08:07   #3567
Chika14
I'm just a girl

Chika14 Avatar

Registracija: Nov 2012.
dobro jutro

"U životu uvijek radi ono što poželiš!A ljudi!? Oni će svakako pricati."
Chika14 is offline  
Old 10.10.2013., 09:11   #3568
đurđevak
a on bosiljak

đurđevak Avatar

Registracija: Apr 2013.
Quote:
Chika14 kaže: Pogledaj post
dobro jutro

To mi je trenutačno najljepše dobro jutro s ovakvim šeretskim osmijehom za milijun dolara i zubićima za isto toliko.

Dobro jutro, dobar dan, drage moje arkadašice.
đurđevak is offline  
Old 10.10.2013., 09:44   #3569
Xavi-8
Tek Eylül'ü seviyor!♥

Xavi-8 Avatar

Registracija: Aug 2012.
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Sjecam se kad je onaj iz Doline vukova bio na vrhu debelo (a mi nismo ni znali ko je on ). I isto su se spominjali arapski i ini fanovi.
A taj kojeg vi ne znate ima popularnost kakvu Mehmet moze sanjati.
I cega su uopšte dokaz ove ankete?

Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Gamzin dečko je baš zgodan, ali neprežaljen par su mi ona i njen bivši muž, premoćno su djelovali skupa.
Nikada prezaljeni i meni definitivno Kakav je to bio covjek

Mert Öcal (sadasnji) je bio best model Turske.

Gamze ima prelijepu sestru

Quote:
đurđevak kaže: Pogledaj post
Znam, četvrtkom bi svaka serija doživjela fijasko, ne samo Fatih. Subota bi bila odličan dan, mogli su se toga sjetiti i ranije.
Meni je ipak to neki pokazatelj, mogu vidjeti postoji li uopće interes za seriju. Jer ako je ljudi gledaju on-line znači da ih zanima, ali možda je ne prate uživo jer prate nešto drugo u to vrijeme (ili iz nekog razloga nisu u mogućnosti).
Naravno da bi svaka serija cetvrtkom dozivjela fijasko.
Tebi mozda jeste pokazatelj, ali u realitetu nije.KV je najbolji primjer za to, pa i sada Kacak.

Quote:
Koji su razlozi zašto nisu htjeli Devrima u seriji, stvarno ne znam, a vjerojatno znaju samo oni. Možda su se i posvađali oko nečega?
U svakom slučaju produkcija bira glumca i ako su htjeli drugoga imaju i razloga za to. Ok, čovjek se spremao za ulogu u filmu koju je odlično odradio i film je bio jako uspješan.
Koliko vidim on je u prvom redui kazališni glumac, možda su procijenili da nije dovoljno televizičan (lupam), možda bi zbog danonoćnog rada na seriji zapustio svoje obaveze jer je čovjek stalni zaposlenik kazališta sa svojim redovnim repertoarom, možda...
Ako je i bezobrazno, što ćeš, takav je taj svijet i svi se u njemu moraju kao lavovi boriti da bi opstali.
A vidim da je Mehmet bas privukao gledaoce.Koliko god mi voljeli Mehmeta, ja sam opet realna.DE jeste kazalisni glumac, izvrstan glumac, covjek sa velikom harizmom, koji u svim zemljama gdje je film prikazan ima publiku.U Turskoj ga obozavaju.Smatraju ga harizmaticnim, elokventnim, covjekom koji ima poseban stil, boemom. Koliko je podrske dobio nakon I epizode Fatiha je zacuđujuce.A da ne spominjem salvu odusevljenja nakon sto je Mehmetova slika skinuta sa WB Kanala D, a igrom slucaja DE je postavio sliku iz filma, svi su bili odusevljeni jer su mislili da je vracen.
A televizican je neko ko je hendikepiran za svoj glas?
Ne mogu nikako porediti DE i MAA.Jedan iza sebe ima +200 odrađenih kazalisnih predstava, film koji je pokorio svijet, a drugi u opusu ima 2 serije.
Da su nesto zeznuli Devrima nisu.On ce svoj novac dobiti tuzbom.Njegova predstava Rain man je totalni hit, a sljedece godine mu pocinje serije AM, pa cemo vidjeti da li je "televizican" ili nije.
A da je bezobrazno izbaciti nekoga ko je upravo svojom ulogom u filmu i omogucio ovolike pare produkciji-jeste i vise nego bezobrazno.
Nadam se da ce tuzbom da odere ovu produkciju.

Quote:
E sad, ako su ljudi zaista digli ruke od serije jer jedini Sultan kojeg priznaju je Devrim, onda je to baš žalosno. Sultan je povijesni lik i još će ga mnogo različitih glumaca tumačiti. I svaki od njih će mu dati novu dimenziju, novu nijansu, novi pečat. Ja nikada ne bih mogla poistovjetiti neki lik (bilo stvarni ili fiktivni) sa jednim glumcem.
A vidis meni nije zalosno.Ja obozavam film.DE mi je totalno otkrice i priznajem fan sam onog sto covjek radi i kako to radi.
Gledajuci Fatiha ja stalno ocekujem da iskoci odnekle on.Jednostavno sam ga poistovijetila sa tom ulogom.Nisam jedina 80% ljudi ne zeli drugog glumca osim njega.Iskreno, ne vidim nikakvu novu dimenziju. Vidim mlakost i nista vise.

Quote:
Naravno da je MAA najmanje kriv zbog promjene ekipe i scenarija. I baš stoga mi je najviše žao zbog njega ako serija ne bude gledana. Čovjeku se pružila lijepa prilika i vrlo uspješno tumači Sultana upravo kako je zamišljen po novom scenariju. E sad zašto je sinhroniziran, ne znam ni ja. Potpuno mi je nejasno i to mi se uopće ne sviđa. Čovjek ima glas, a sve se da izvježbati. I ne na setu i ne od kolega glumaca, postoje stručnjaci za to. Možda su ga već unaprijed planirali sinhronizirati?
Uspijesno, izvini, ali rejting to bas i ne pokazuje.
Zasto da ne od kolega glumaca? Koliko znam i oni su prosli sve te casove i neki od njih upravo mladim glumcima drze casove.

Quote:
To što MAA nije najpopularniji u Turskoj ne znači da nije mogao dobiti glavnu ulogu u seriji. Šanse se pružaju svima. Vidim i ja da su turski mediji puni jednih te istih likova, već su dosadili i bogu i narodu, prati ih se na svakom koraku i ne možeš otvoriti portal da ne iskaču kao paštete. Pa ne mogu samo oni glumiti u svim važnijim projektima tim više što, po meni, bar ovi nabrojani, nikakvim glumačkim kvalitetima ne iskaču iznad MAA. Čak dapače. A što se tiče njegovog "problematičnog" temperamenta, ne bi mu ni on trebao odmagati ako ovima drugima ne odmažu puno teže afere zbog kojih bi se itekako mogli zamjeriti svekolikom gledateljstvu.
A ko je napisao da ne treba dobiti gl. uloge u serijama?
Čovjek prvo mora da radi na sebi.Drugo nije brend kakav je Kivanc, kakav je Kenan, kakav je Muhamet Necati Sasmaz.To su sve ljudi koji su doprinijeli razvitku Turske kulture.KIvanc je UNIFEF-ov ambasador, Murat Yildirim UNESC-a... Mehmet ne uziva takvu slavu.
Tacno je da KIvanc nije nista bolji glumac od Mehmeta, ali Kivanc je svjestan toga i upravo zbog toga se i upisao na glumu, kako bi sebe unaprijedio.

Quote:
Čovjek očito ne voli slavu, a to novinari ne opraštaju. Jest da to ne ide s njegovim poslom, ali on samo uživa u svom poslu, a slavu bi najradije bacio kroz prozor.
Znaci on taj posao radi zbog zarade. Ako ne voli slavu neka se bavi necim drugim.Bude prodavac ili nesto slicno.

Quote:

I za Ismaila Filiza imaš pravo. Baš je zgodan (zar neće on isto igrati u seriji? nešto mi se čini kako sam komentirala kako je zgodan, a ti mi i tada reče kako i nije neki glumac). Ali neka se skida frajer, ima ih dosta koji se komotno mogu skidati, a ne Andrej. Valjda su htjeli malo reklame.
Ismail Filiz ce glumiti u seriji, ali nece to biti neka veca uloga.

Quote:
I na kraju, vjeruj da je i meni palo na pamet tako nešto. Došlo mi se javiti Arzu na TW i napisati joj nešto. Ali tweet je prekratak za ono što bih htjela reći. (Vidi se iz priloženog) Mail da, baš sam i ja o tome razmišljala. No tko bi mene slušao? Možda ti, poznaješ više činjenica, imena, napiši nešto. Daj!
Mislis da joj ljudi nisu slali.Dobili su svi jedan te isti odgovor: nastavite gledati, mnoga uzbuđenja vas ocekuju.
Old 10.10.2013., 09:49   #3570
Chika14
I'm just a girl

Chika14 Avatar

Registracija: Nov 2012.
Quote:
To mi je trenutačno najljepše dobro jutro s ovakvim šeretskim osmijehom za milijun dolara i zubićima za isto toliko.

Dobro jutro, dobar dan, drage moje arkadašice.
vidiš kak znam ubost

"U životu uvijek radi ono što poželiš!A ljudi!? Oni će svakako pricati."
Chika14 is offline  
Old 10.10.2013., 10:19   #3571
AKIF
Amor omnia vincit

AKIF Avatar

Registracija: Feb 2013.
nije si Akif sam dao ulogu u najskupljem projektu ikada u Turskoj, pa valjda ju je po nečenu zaslužio, valjda taj netko zna zašto nekoga NEĆE, a onda opet Akifa hoće...

ratovi se vode zbog povrijeđenih sujeta...
ali jednu osobu vidjeti samo kao određeni povijesni lik je smiješno...
tko treba onda utjeloviti Hamleta?

ili kralja Arthura?

zašto se misli da Akif sanja ičiju slavu, da je tomu tako nebi se ponašao kao normalan čovjek, a ne pokondirena tikva.čovjek tih i samozatajan, a dobio ulogu o kojoj sanja, jedan koji će tužiti produkciju, ja mu želim sreću...i pravdu...

ako serija i bude ukinuta, to ma koliko drugi svjesno radili na tomu, neće biti zbog toga jer Akif nije bio dostojan te uloge, već zbog svega onoga što je dark side...

svatko ima pravo na svoje viđenje serije i likova, ja si isto tako ne dajem za pravo da je moje mišljenje jedina istina...

Arthur Schopenhauer :Čast je, objektivno gledano, mišljenje drugih o nama, a subjektivno, naš strah od tog mišljenja.

Zadnje uređivanje AKIF : 10.10.2013. at 10:32.
AKIF is offline  
Old 10.10.2013., 10:35   #3572
maxnel
✿◠‿◠

maxnel Avatar

kad smo kod glasovanja meni je palo nešto na pamet, ali nisam probala
ako se otvori par mail adrasa u google računu i na svaku imamo pravo na jedan glas zar ne

drugo, SNOB je bio stavio link FB ruske stranice kad se počela prikazivati kod njih SILA, ali ja ga ne mogu naći. ako ga netko nađe da stavi link za glasanje tamo. đurđevak ti si maherica za to. A SNOB ako čitaš ovo daj pomogni

trenutno stvari stoje ovako:

Old 10.10.2013., 10:36   #3573
Rollergirl
♥just a little more♥

Rollergirl Avatar

Registracija: Jul 2008.
Quote:
Xavi-8 kaže: Pogledaj post
Gamze ima prelijepu sestru http://oi40.tinypic.com/280pdn7.jpg
da, zaista je prekrasna cura možda je čak ljepša nego sestra

Quote:
Zasto da ne od kolega glumaca? Koliko znam i oni su prosli sve te casove i neki od njih upravo mladim glumcima drze casove.
sa ovim se slažem jer se od iskusnijih uvijek treba učiti. Sve je nas netko učio raditi, netko stariji i iskusniji, a on, ako je znao da mu je glas slaba točka, je trebao na njemu raditi. I stvarno se opet povlači pitanje, kako se je on to pripremao za tu ulogu?

Quote:
Znaci on taj posao radi zbog zarade. Ako ne voli slavu neka se bavi necim drugim.Bude prodavac ili nesto slicno.
Nego šta da to radi zbog zarade, ali nemojte se zavaravati da on ne voli pozornost. Nitko se ne bavi takvim poslom, a da ne voli pozornost. Privatni život je privatan svakome šta god radio, jedini je problem što ljudi misle ako je netko javna osoba da imaju pravo znati kad koju nuždu obavlja, šta kad jede i s kim spava. Ali to je problem današnjice jer se ljudi nisu prije zamarali privatnim životima ni glumaca ni pjevača.
Rollergirl is offline  
Old 10.10.2013., 11:11   #3574
nasmijanonebo
Moderator

nasmijanonebo Avatar

Registracija: Jan 2007.
Quote:
maxnel kaže: Pogledaj post
kad smo kod glasovanja meni je palo nešto na pamet, ali nisam probala
ako se otvori par mail adrasa u google računu i na svaku imamo pravo na jedan glas zar ne

Bojim se da ti ovo ne bi upalilo (ja imam 3 google racuna) i ne pali. Server tog portala prepoznaje tvoj IP (internet lokacija, preko kojeg policija lako otkrije adresu gdje je laptop/kompjuter) i nastiman je tako da prepoznaje jesi li vec glasala unutar 24. Moze ga se nekad prevariti, ako se mijenjao IP i ima neka fora kako smuljati serveru da ti tipkas sa druge IP lokacije, ali nisam softveras pa ne znam te fore.

Slazem se s time da je nerealno ocekivati da jedan te isti glumac glumi jedan lik. Kao sto je Akif lijepo rekla, nije MAA sam tjerao producente da bas on glumi, nego su ga oni sami izabrali. A nije on lud da odbije tu ponudu. Zasad mi je u seriji dobar, dobro glumi. Sto se tice sinkronizacije, meni je opcenito budalast koncept sinkronizacije bilo gdje u svijetu, jer ako se kaze da ne sudimo covjeka po odijelu, onda moramo jos manje po glasu jer glas nije ono sto odredjuje covjeka (dobro, kod pjevaca koji se bave s tim je glas vazan, to je druga prica).
Tko zna, mozda je Osvajac imao zenskasti glas , tada nisu postojali tonski zapisi. Bitna je karakterizacija likova, koliko glumac dobro utjelovljuje lik i koliko dobro iznosi emocije kako bi publika mogla se uziviti u taj lik. A ja sam se uzivila i cekala sam prijevod da pogledam prvu epizodu.
Sto se tice slave, ona ide i u zaradu. Tj. sto je covjek slavniji, to vise zaradi, tj. lakse ucijeni da mu daju sto veci honorar. Zato se i glumci izlazu publicitetu jer znaju to. MAA nije toliko stalo do slave, i sto je tu lose. Ima krasnih i kvalitetnih glumaca, rezisera, dramaturga koji nisu slavni ali izvrsno rade svoj posao i ne znamo o njima nista osim kad ih gledamo u kazalistu i filmu. I meni takvi ljudi porastu u ocima.
A i slava nije nuzno pokazatelj kvalitete rada.

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 10.10.2013. at 11:24.
nasmijanonebo is offline  
Old 10.10.2013., 11:23   #3575
maxnel
✿◠‿◠

maxnel Avatar

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Bojim se da ti ovo ne bi upalilo (ja imam 3 google racuna) i ne pali. Server tog portala prepoznaje tvoj IP (internet lokacija, preko kojeg policija lako otkrije adresu gdje je laptop/kompjuter) i nastiman je tako da prepoznaje jesi li vec glasala unutar 24. Moze ga se nekad prevariti, ako se mijenjao IP i ima neka fora kako smuljati serveru da ti tipkas sa druge IP lokacije, ali nisam softveras pa ne znam te fore.
hvala na objašnjenju. onda ćemo morati tražiti nove načine za glasovanje
Old 10.10.2013., 11:30   #3576
Rollergirl
♥just a little more♥

Rollergirl Avatar

Quote:
maxnel kaže: Pogledaj post
hvala na objašnjenju. onda ćemo morati tražiti nove načine za glasovanje
ako imaš mobilni internet, glasaj i tako. To ja radim, a ako ti netko od prijatelja isto ima, i sa njihovog možeš glasati. Pokušaj na otvorenim mrežama u trgovačkim centrima (osobno nisam probala, palo mi na pamet jučer )

edit:
@nasmijanonebo izabran je od nekog i vjerojatno s dobrim razlogom, sumnjam da se ulizao nekome, pogotovo Aksoyu koji mi ne djeluje kao čovjek kojem se uopće možeš dodvoravati.
Sjećam se u nekoj magli, još prije nego je snimanje počelo, da se uspoređivao fizički izgled Mehmeta s Fatihom i tada se je to spominjalo kao recimo glavni adut.
Sinkronizacija je meni prestrašna i mrzim ju viditi i čuti, uvijek se sjetim Policijske akademije i onog crnca šta je oponašao zvukove

Zadnje uređivanje Rollergirl : 10.10.2013. at 11:35.
Rollergirl is offline  
Old 10.10.2013., 11:38   #3577
Xavi-8
Tek Eylül'ü seviyor!♥

Xavi-8 Avatar

Registracija: Aug 2012.
Quote:
nije si Akif sam dao ulogu u najskupljem projektu ikada u Turskoj, pa valjda ju je po nečenu zaslužio, valjda taj netko zna zašto nekoga NEĆE, a onda opet Akifa hoće...
Naravno da Mehmet sam sebe nije izabrao za ulogu.U postovima sam naglasila da je kriv Aksoy.Nije mu ni prvi, a nece biti ni zadnji put da grijesi.

Quote:
ratovi se vode zbog povrijeđenih sujeta...
ali jednu osobu vidjeti samo kao određeni povijesni lik je smiješno...
tko treba onda utjeloviti Hamleta?
ili kralja Arthura?
Ja ne vidim da DE ili bilo ko vodi bilo kakve ratove.Niti da mu je povrijeđena sujeta.Čovjek je rekao sta je imao i prepustio to nadleznima.Covjek je potpisao ugovor koji produkcija nije ispoštovala.On ima, po zakonu, pravo da ih tuzi.
Što se tice publike, ne smatram ni da ona vodi rat protiv drugih.Jednostavno ljudima se ne sviđa, drugima se sviđa i to je to.
Ni Vahide Gordum koja je zamijenila Meyrem Uzerli nije naisla na dobrodoslicu.
Jer ljudi, to je i MAA rekao u intervju za Novu, previse identificiraju glumce sa licnostima koje glume.

Quote:
zašto se misli da Akif sanja ičiju slavu, da je tomu tako nebi se ponašao kao normalan čovjek, a ne pokondirena tikva.čovjek tih i samozatajan
Ja nisam ni napisala da zeli.

Quote:
a dobio ulogu o kojoj sanja, jedan koji će tužiti produkciju, ja mu želim sreću...i pravdu...
Ja mu drzim fige da ih dobije.Krajnji je bezobrazluk ono sto je njemu napravljeno.

Quote:
ako serija i bude ukinuta, to ma koliko drugi svjesno radili na tomu, neće biti zbog toga jer Akif nije bio dostojan te uloge, već zbog svega onoga što je dark side...
A sta je dark side?
Ako nije tacno ono sto su rezioserka i radnik sa seta izjavili, on moze da ih tuzi za klevetu.
Krivac za ukidanje serije nikada ne moze biti jedan pojedinac vec odgovornost snosi cijela ekipa, dakle i reziser i producent, i glumci i scenaristi.To je kolektivni neuspijeh.

Quote:
svatko ima pravo na svoje viđenje serije i likova, ja si isto tako ne dajem za pravo da je moje mišljenje jedina istina...
Naravno da da.Svi percepiramo drugacije i to je sasvim pozeljno.
Zato i razmijenjujemo misljenja i svoja viđenja serije, glumaca, glumica, likova itd.

Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Zasad mi je u seriji dobar, dobro glumi. Sto se tice sinkronizacije....
Njega ta sinhronizacija samo ometa.

Quote:
Rollergirl kaže: Pogledaj post
da, zaista je prekrasna cura možda je čak ljepša nego sestra

Meltem je lijepa.Ima jos jednu, Duygu
Meni sve tri lice jedna na drugu. I vidim da su sve u javnom zivotu.
Novinarke...

Quote:
sa ovim se slažem jer se od iskusnijih uvijek treba učiti. Sve je nas netko učio raditi, netko stariji i iskusniji, a on, ako je znao da mu je glas slaba točka, je trebao na njemu raditi. I stvarno se opet povlači pitanje, kako se je on to pripremao za tu ulogu?
Naravno.Dobro si ovo napisala.
I ja se pitam kako se pripremao za ulogu? Ok citao je knjige, bavio se licnosti Sultana, ucio scenario, ali ako je glas slabost on je valjda svjestan te slabosti.

Quote:
Nego šta da to radi zbog zarade, ali nemojte se zavaravati da on ne voli pozornost. Nitko se ne bavi takvim poslom, a da ne voli pozornost. Privatni život je privatan svakome šta god radio, jedini je problem što ljudi misle ako je netko javna osoba da imaju pravo znati kad koju nuždu obavlja, šta kad jede i s kim spava. Ali to je problem današnjice jer se ljudi nisu prije zamarali privatnim životima ni glumaca ni pjevača.
Pa svaki to radi radi zarade, ali i zbog slave.Rijeti su glumci koji su se posvetili iskljucivo kazalistu ili samo filmu.
Mehmet ima, za moje poimanje, veoma los menađment.Pocevsi od neuspijelog dogovora za Osmanom Sinavom, preko filma sa Beren.To je naravno samo moje misljenje.
Old 10.10.2013., 11:49   #3578
gorkana
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2010.
Nešto o filmu Fetih 1453

citiraću tekstove iz raznih časopisa koje su pisali ugledni kritičari

kritičar britanskog Gardijana (Fiachra Gibbons, Guardian) napisao je da film „pothranjuje apetite za Osmanskom imperijalnom prošlošću“, dok je agencija Franspres (AFP) povezivala film sa Erdoganovom „neoosmanističkom“ težnjom da povrati uticaj na nekadašnje teritorije carstva, što je zvanična Ankara odbacila. U sličnom tonu je i mišljenje dugogodišnjeg saradnika lista Zaman i komentatora iz Turske, Endrjua Finkela (Andrew Finkel), koji vidi snimanje filma kao moćnu metaforu, jer pojedini političari žele da se iznova oživi taj trijumf.

Sam premijer Erdogan je pohvalio film, dok se iz redova njegove partije moglo čuti kako film treba prikazivati u okviru školske nastave kao protivtežu holivudskom „krstaškom mentalitetu.

Ukoliko je nekom pak stalo do istorijskih činjenica, treba da pročita klasično delo ser Stivena Ransimana, Pad Konstantinopolja 1453, dok je za ljubitelje romansiranih opisa, pada drugog Rima i pogibije poslednjeg cara, za preporuku knjiga finskog akademika Mike Valtarija Tamni anđeo

Umjesto da se bazira na historijskim događajima i činjenicama, film više liči na tursko-romantičarsko viđenje osvajanja Carigrada/Istanbula. Nešto slično kao jugoslovenski filmovi o NOB-u. - jedno od viđenja filma

Čini mi se da su se držali istorijskih činjenica, ali film kao film je loš, kao da je snimljen sedamdesetih, dijalozi su totalno naivni (kao da gledam partizanski film tipa Pazi Mirko metak! Hvala ti Slavko!)
Film je koštao ali zbog lošeg scenarija skoro ispade tresh film B produkcije - viđenje

Siguran sam da Turci snimaju dobre filmove, ali ovaj film je čisti promašaj, ma dobro.
Što rece jedan Turcin i to prokomentarisao na imdb, morao sam izaći u sredini filma koliko je loš i dalje nastavlja:
Ja želim da turska kinematografija ima neke pristojne scenariste ..

Fetih je dobio užasan scenarij. Neki kažu ne odražava povijest ispravno (Ulubatli i mnogi drugi dijelovi povijesti su uglavnom legende), ali moj problem nije to, moj je problem je scenarij. Ali sigurno, neki ljudi koji nikada nisu bili u kinu (i nisu ni namjeravali ali jesu zbog Fetih) idu u kino za ove vrste filmova

O glavnom glumcu -citat
Gluma je kriminalna. Naročito je podbacio glavni glumac Devrim Evin kao Mehmed Osvajač. Strašno neubedljiv i nenadahnut, kao da ne igra sultana nego nekog mučenika iz savremenih turskih ljubavnih serija. Ovaj što glumi Sulejamana je glumac i po za njega.

Treba prihvatiti da ima različitih viđenja o filmu, glumi.

Tako da naš MAA nema šta da izgubi, istorijske likove tumačili su mnogi glumci i upravo je u tome draž filmske industrije
gorkana is offline  
Old 10.10.2013., 11:54   #3579
Rollergirl
♥just a little more♥

Rollergirl Avatar

Quote:
Ja mu drzim fige da ih dobije.Krajnji je bezobrazluk ono sto je njemu napravljeno.
Šta nije bilo rečeno da je DE njih odbio, tj.da nije htio seriju snimati zbog obaveza u kazalištu pa da je produkcija njega tužila i da se zato toliko čekalo početak snimanja?

Quote:
Pa svaki to radi radi zarade, ali i zbog slave.Rijeti su glumci koji su se posvetili iskljucivo kazalistu ili samo filmu.
Mehmet ima, za moje poimanje, veoma los menađment.Pocevsi od neuspijelog dogovora za Osmanom Sinavom, preko filma sa Beren.To je naravno samo moje msiljenje.
Većina ljudi na ovoj planeti radi radi zarade. Rijetki su sretnici koji rade iz čistog užitka.
A Mehmet, koliko ja znam, ima neki fiktivni menađment kojeg ima jer mora, a o svemu ostalome on odlučuje.

On bi morao tu svoju guzicu malo više prošetati radi samopromocije, pogotovo sad kad mu ide novi projekt kojeg je on zaštitno lice (znam da nije jedini glavni lik,ali ipak baš on glumi naslovni lik). Već sam to napisala, šta mu fali popit kavu negdje gdje ima novinara, pojest ručak ili šta već. Budi viđen da se priča o tebi pa će se i javnost zainteresirati za tvoj rad.
Za moj pojam bi bilo šteta da, serija koja ima potencijal biti odlična, se ugasi zbog kojekakvih gluposti, a pogotovo jer se ne promovira dovoljno ili se promovira u negativnom smislu (ovdje valjda ne vrijedi da nema lošeg publiciteta )
Mehmet je u glumi miljama bolji od onoga prije i mislim da može parirati ekipi oko sebe (s obzirom na oskudno iskustvo), ali treba im hitna transfuzija za vraćanje života u priču. Ja živim i dalje u nadi da će promjena redatelja biti na bolje i da će nas oboriti s nogu u sljedećoj epizodi
Rollergirl is offline  
Old 10.10.2013., 12:14   #3580
nasmijanonebo
Moderator

nasmijanonebo Avatar

Registracija: Jan 2007.
Ja pokusavam shvatiti zasto se uopce ista u turskoj industriji filma i serija sinkronizira?
Ne prevode film na turski da moraju sinkronizirati.
Meni smeta sinkronizacija, ali ja onda iskljucim zvuk kad gledam Silu i Fatiha itd i uzivam.
Smeta mi kad cujem glas jedan a vidim da drugacije otvara usta. Savrsena sinkronizacija ne postoji, te je bolje da je ukinu svugdje. Ne samo u Turskoj, nego bilo gdje u svijetu.
nasmijanonebo is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja