Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver
Korisničko ime
Lozinka

Hardver Hardverske teme, sve osim pitanja, problema i oglasa. Podforumi: stolna, prijenosna računala, periferija, overclocking, Tableti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2013., 20:04   #1
kiko3004
Registrirani korisnik

Registracija: Mar 2013.
Crni ekran na monitoru (stolno računalo)

Naime, pojavio se problem na mojem stolnom računalu u posljednjih mjesec dana. Računalo radi i tijekom dana se odjednom pojavi crni ekran na mojem LED monitoru (monitor je kupljen prije 4-5 mjeseci) i jedino rješenje je da se napravi reset i to čak nekad ne upali iz prve. Zanima me do čega može bit problem? Monitor je sigurno ispravan, jer sam ga isprobavao na više računala. Dakle, nešto je u kučištu, a što bi to moglo biti? Grafička? Driveri od grafe? Molim pomoć
kiko3004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 20:30   #2
Osmi
Registrirani korisnik

Osmi Avatar

Registracija: Feb 2011.
Prvo sto bi napravio je deinstalirao driver od graficke kartice, nakon toga bi restartao kompjuter i skinuo najnovije drivere sa neta. Pa onda vidi dali ce ti se problem rijesit. Ak ne druga solucija je da tu graficku probas na drugom kompu ili neku drugu graficku u tvom kompu pa da vidis.
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 21:54   #3
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Registracija: Jun 2005.
Što znači ne upali iz prve? Kaj se dešava kod restarta?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 09:48   #4
Cilim
Moderator - Righteous

Cilim Avatar

Registracija: Jul 2007.
Probaj mjeriti temperature graficke kartice sa programcicem HWMonitor, mozda bi trebalo samo ocistiti hladnjak i ventilator na grafickoj od prasine i mucica.
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 25.07.2013., 23:19   #5
mužjak87
I'm bosanac and I know it

mužjak87 Avatar

Registracija: Apr 2013.
moze biti problem samo kabel koji spaja monitor na grafu, pa ako nisi, isprobaj. često je problem prašina ili da se olabavi poneki kabel... pa provjeri i to

smatram da (prema opisanom) problem nije u driverima.. driveri se pale s winsima stoga bi monitor uvijek radio prilikom samog preboot-a..

imao sam sličan problem prije par godina i problem je bio sa matičnom, tj utorom u koji se stavlja grafička...no, uvijek problem može biti banalan, kao što sam imao prije mjesec dana na poslu.. otišao kabel koji sam spomenuo u prvoj rečenici... radiš na nečemu bitnom i zacrni ti se iz čistog mira monitor..
mužjak87 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja