Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2013., 12:35   #1
Branhiogena cista vrata

molim vas dali netko zna nešto više o operaciji branhiogene ciste na vratu? više me zanima oporavak jer koliko sam uspjela naći spominje se uklanjanje dijela hiodne kosti. jeli to kost jezika. i dali netko zna što ako to ne operiram? hvala
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2013., 12:36   #2
nitko? ništa? danas sam saznala da je operacija kao kod tireoglosalne ciste,spominje se operacija po sistrunku.na hrvatskim stranicama ne mogu ništa naći. pa nisam valjda prva koja to operira u hr.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 08:59   #3
Bok! evo ja već par godina (oko 3) imam branhiogenu cistu i stalno odgađam operaciju jer se nadam da ću je se na neki alternativni način riješiti. Obzirom da je već prošlo neko vrijeme od tvog zadnjeg posta, zanima me jesi li išla na operaciju i kako je prošla? pozdrav
karizma88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2013., 13:56   #4
bok,obavila sam operaciju početkom 11 mj. sve je prošlo ok,čak bolje nego sam očekivala. bila sam 5 dana u bolnici i 8 dan vadila konce. ako te nešto detaljnije zanima,rado ću ti odgovoriti.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 13:35   #5
Puno toga me zanima meni je najveći problem postoperativni proces jer imam malo dijete i onda ne znam kako to sve uskladiti... koliko ti je trebalo da se oporaviš? gdje si išla na operaciju? kako napreduje zacjeljivanje rane, tj koliko je ožiljak vidljiv? ne znam jel uopće pametno toliko odgađati tu operaciju... bila sam kod nekoliko doktora na pregledu i neki su mi rekli da u principu cistu dok ne stvara probleme (u ovom slučaju dok se ne upaljuje) ne treba vaditi, jedan me je odmah planirao staviti na listu za operaciju pod općom anestezijom, dok mi je jedan pak predložio operaciju pod lokalnom anestezijom sto sam naravno odmah otpisala... zadnjih nekoliko dana imam problema s uhom i nekom čudnom boli (kao da imam vode unutra) pa se sve bojim da je to od ciste i da se "aktivirala".
karizma88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 18:25   #6
I ja sam odgađala operaciju dvije godine,onda me doktor uvjerio da je bolje da to obavim dok je cista manja i prije nego se upali. Navodno jako boli kad se upali i može narasti jako velika. Pošto sam ja veliki paničar i doslovno padam u nesvjest od same pomisli da bi me nešto moglo boljeti malo sam odugovlačila,sad kad mislim mogla sam to več odavno obaviti. Drugi dan od operacije sam vani pila kavu,treči dan su mi izvadili dren,peti me pustili kući. Mislim da bi me pustili ranije ali nisam iz zagreba. Kad sam izašla otišla sam ravno u shopping 2-3 sata i nakon toga se vozila kući 5 sati. Nije me ništa bolilo,malo sam držala ukočen vrat ali više iz straha da mi nešto ne bude.Rez oko 5cm,lijepo napravljen u brazdi tako da mislim da se neće jako vidjeti. Sedmi ili osmi dan sam vadila konce.operirana sam u kb merkur i imam samo pohvale za svo osoblje tamo. ako te još nešto zanima pitaj. E, i cista ide na analizu,phd se čeka oko sedam dana.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 10:40   #7
Puno ti hvala na odgovoru Samo bi te još nešto pitala; kako to da si išla u kbc Merkur? Koja je to procedura i koji te doktor operirao?
karizma88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 11:57   #8
u merkuru sam operirala štitnjaču kod dr.Borčića prije dvije godine i bila sam prezadovoljna svima na odjelu,tako da sam odlučila tamo operirati i cistu. Otišla sa uputnicom na pregled,i dogovorila operaciju.
screppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 07:23   #9
Može li se ta branhiogena cista javiti u 70-tim godinama života?
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2014., 18:04   #10
Evo da se javim nakon operacije. Operirana sam na Svetom Duhu jer mi je tamo bilo jednostavnije dogovoriti operaciju. Dogovor je bio da jedan dan dođem u bolnicu, drugi me operiraju, a treći idem doma. Tako bi i bilo da nije jedan anesteziolog otišao na godišnji pa sam ja operaciju čekala u bolnici pet dana.. Ali nema veze, sestre na odjelu su neviđene; tako dobre, ljubazne, šaljive, stvarno svaka pohvala, a isto tako imala sam predobru dr. Pirkl. Sve u svemu kad sam ja napokon i dočekala svoju operaciju, sutradan su mi izvadili dren i pustili me doma. Nisu me šivali, nego zaljepili rez sa nekim posebnim ljepilom. Eto, toliko.. Stvarno nije ništa strašno, trenutno me više boli žila gdje mi je infuzija bila nego rez; njega niti ne osjetim
karizma88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.