Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2005., 14:43   #1
Mekinje / posije

probala kruh s mekinjama (ne znam kako se to jos zove,kaze legica: posije).super je,vrlo ukusno ali nemam pojma sto su mekinje tj.posije i gdje se moze kupiti. jel zna netko?
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 14:50   #2
U supermarketu na polici sa zdravom hranom, kraj soje, lana, rižinih pahuljica ... tam ih zovu mekinje
U dućanima stočne hrane na vreče od 50 kg, i u mlinovima tam ih zovu posije.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 14:50   #3
u trgovinama zdrave hrane. piše mekinje na kutiji.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 15:06   #4
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 15:25   #5
samo da kažem da su mekinje jedna od najdeblinijih riječi koje sam do sada čuo...

eto, toliko od mene...
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 21:06   #6
u ducanima zdrave hrane i u samoposlugama na odjelu di su te stvari ima nešto što liči na smoki i super je a od mekinja je, zove se " Meki " i dobro je za probavu
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 23:16   #7
inače to vam je hrana za prasce
-STAnCE- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 09:46   #8
Quote:
-STAnCE- kaže:
inače to vam je hrana za prasce
To je nusproizvod kod prerade žitarica u brašno, ono što ostaje na prvom prosijavanju. U ljudskoj prehrani koristi se kao dodatak u svrhu unošenja više celuloznih tvari (purgativ prirodnog porjekla).
Kod ishrane stoke ima nešto veću kaloričnu vrijednost od kukuruza, ali nedostaje mu A vitamin (karoten), ne jedu ga samo prasci, može se dodavati i u ishrani kokoši, pilića i zečeva, vrlo je zgodan kod zgušnjavanja kuhane stočne hrane.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2005., 23:32   #9
i jesam li ja što krivo rekao hrana za prasce i hrana za piliće i zečeve. ok. znam to iz prve ruke i sam
-STAnCE- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 10:09   #10
Quote:
d@d@ kaže:
To je nusproizvod kod prerade žitarica u brašno, ono što ostaje na prvom prosijavanju. U ljudskoj prehrani koristi se kao dodatak u svrhu unošenja više celuloznih tvari (purgativ prirodnog porjekla).
Kod ishrane stoke ima nešto veću kaloričnu vrijednost od kukuruza, ali nedostaje mu A vitamin (karoten), ne jedu ga samo prasci, može se dodavati i u ishrani kokoši, pilića i zečeva, vrlo je zgodan kod zgušnjavanja kuhane stočne hrane.
energetska vrijednost posija (mekinja) manja je u usporedbi sa kukuruzom
uglavnom, jeftina htrana koja se skupo prodaje
Mr. I am M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 10:25   #11
Ovisi gdi kupuješ.
Dućan 10 kn na više za pakete manje od kile, mlin 1,25 kn/kg, trenutna cjena kukuruza 1,50 kn/kg. (imam recepte za životinje, oni više vole posije od kukuruza.)
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 11:19   #12
pregledala sam ducane ali nigdje nema
jedino da nadem nekoga sa gicama pa da malo ukradem.
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 11:30   #13
Quote:
d@d@ kaže:
Ovisi gdi kupuješ.
Dućan 10 kn na više za pakete manje od kile, mlin 1,25 kn/kg, trenutna cjena kukuruza 1,50 kn/kg. (imam recepte za životinje, oni više vole posije od kukuruza.)
U trgovini je cijena katastrofalno skupa.
u obrocima za životinje posije ne sudjeluju u velikom udjelu, ipak ne možeš na zaj način uspoređivat kukuruz (koji je skup) kojega ide do 60 % i posije kojih ide 10-20 %

Na koncu, ipak se radi o nusproduktu!
Mr. I am M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 11:41   #14
Ne mislim na razmažene životinjice, pogačice od krumpira sa posijama za zecove, pa smjese za male piliće s kokoši (posije, žutanjak, trave....) tako gurmanluk za kućne ljubimce.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 11:46   #15
Quote:
energy kaže:
pregledala sam ducane ali nigdje nema
jedino da nadem nekoga sa gicama pa da malo ukradem.
imaš u gei u domjanićevoj, ako si u zg.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 11:49   #16
ne znam shto cesh s mekinjama, ali malo 'kozmetichki' doradjene prodaju se po ljekarnama kao prozvod Probavin.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 18:57   #17
Quote:
magic kaže:
ne znam shto cesh s mekinjama, ali malo 'kozmetichki' doradjene prodaju se po ljekarnama kao prozvod Probavin.
mješat u brašno i radit kruh?
Mr. I am M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 09:10   #18
Quote:
Mr. I am M kaže:mješat u brašno i radit kruh?
pa da, super je kruh kada se stavi malo mekinja u brasno.
energy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2009., 16:25   #19
Zobene mekinje (posije)

OK, gdje to kupiti? Gledao sam neke starije postove pa ljudi kazu da su kupili u DM-u, bio sam u dva i nema, samo psenicne. Bio sam i u BioBio ni tamo nema. Ima netko ideju gdje da to nadjem?
__________________
Kako sam kupio sekcijska garažna vrata i uspješno pronašao kvalitetne kuhinje.
MrGood is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 21:46   #20
Možda negdje gdje se kupuje hrana za domaće životinje?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.