Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2016., 22:21   #2161
ma, sutra malo se možemo izboriti. i da je to samo čuvanje djece pod vjeronaukom... u školama koje imaju putnike djeca se uredno čuvaju po sat, dva do dolaska autobusa, također obračunato u vatikanskoj valuti. prvašiće, recimo, u jednoj od moje dvije škole svakodnevno, jer imaju 4 sata nastave, a bus dođe nakon šestog sata. "ostali poslovi i dežurstvo", kažu ravnatelji. a ti "ostali poslovi" su žvakaća guma u koju se svake godine trpa sve više toga. samo čekam dan kad će otpustiti pola čistačica i nama u ostale poslove uvaliti da peremo hodnike i zahode. (ali sad sam već gadno off, pa kidam nalijevo )
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:22   #2162
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
kako je na fejsu do mene došla i izvorna objava, mogu ispraviti detalj: nije mu slala poruku na fejsu, nego mail. i onda je tu prepisku s njim objavila na svom zidu na fejsu. public.
moja greška. nisam pažljivo čitala. u svakom slučaju još bolje. očito je dotičnoj gospođi piknuo ego.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:26   #2163
nije tvoja greška, u članku ne piše, ne prenose cijelu njenu objavu. nedostaje uvodni dio:

Quote:
Želim ovo podijeliti, jer mi je pun kufer trpanja hrvatske truleži pod tepih. Zaista sam mislila da su jadni prosvjetari divne micice koje mi roditelji tlačimo i ubijamo u pojam. Sinoć sam poslala prvi mail s dva pitanja učitelju moje kćeri. Odgovor je bio... WTF?!?
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:29   #2164
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ma, sutra malo se možemo izboriti. i da je to samo čuvanje djece pod vjeronaukom... u školama koje imaju putnike djeca se uredno čuvaju po sat, dva do dolaska autobusa, također obračunato u vatikanskoj valuti. prvašiće, recimo, u jednoj od moje dvije škole svakodnevno, jer imaju 4 sata nastave, a bus dođe nakon šestog sata. "ostali poslovi i dežurstvo", kažu ravnatelji. a ti "ostali poslovi" su žvakaća guma u koju se svake godine trpa sve više toga. samo čekam dan kad će otpustiti pola čistačica i nama u ostale poslove uvaliti da peremo hodnike i zahode. (ali sad sam već gadno off, pa kidam nalijevo )
a jbg, ostale poslove, posebno do pune satnice ide svasta

ja sam cak danas cula komentar da ucitelji to moraju radiit, jer je njima skinuta satnica likovnog i glazbenog (da je zato jedan sat) a da su ta dva sata djeca na vjeronauku i da crtaju i pjevaju.
osim sto mi je tuzno da se sat likovnog usporedjuje sa crtanjem na vjeronauku, jos mi je groznije da smo uopce dopustili da imamo samo po jedan sat glazbenog i jedan likovnog, a dva vjeronauka.

ima netko iskustvo, pravu istinu o tome?
ja se ne sjecam kolko smo mi likovnog imali?

zena je s pravom ljuta.
oni mogu djecu drzat u knjizncii, kod ravnatelja,psihologa, poslat u 3a na likovni (bila moja zadnji put), pustiti da sece hodnikom, al ne mogu dijete odvest na vjeronauk. koja je svrha neupisivanja onda?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:33   #2165
likovni je uvijek bio blok sat jednom tjedno, a glazbeni jedan sat tjedno.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:35   #2166
istina je da je učiteljima skinut po sat likovnog, glazbenog i još nečega... mislim hrvatskog i matematike? da bi se uvalio vjeronauk i strani jezik bez povećanja tjednog opterećenja. ali ne, nigdje nije napisano da za to vrijeme učiteljice RN moraju čuvati učenike koji ne idu na vjeronauk. to je vrlo proizvoljno tumačenje bez ikakvog uporišta... igdje.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:36   #2167
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
likovni je uvijek bio blok sat jednom tjedno, a glazbeni jedan sat tjedno.
ja se nekako sjećam blok sata likovnog i blok sata glazbenog
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 22:55   #2168
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
istina je da je učiteljima skinut po sat likovnog, glazbenog i još nečega... mislim hrvatskog i matematike? da bi se uvalio vjeronauk i strani jezik bez povećanja tjednog opterećenja. ali ne, nigdje nije napisano da za to vrijeme učiteljice RN moraju čuvati učenike koji ne idu na vjeronauk. to je vrlo proizvoljno tumačenje bez ikakvog uporišta... igdje.
dakle ipak je.
uzas
jos veci mi je uzas da netko moze smatrat crtanje na vjeronauku jednako ko sat na likovnom


jebote, o pizdarijama pisemo, a djeci se u obaveznom skolovanju ukinulo svasta da bi se uguralo nesto manje vazno.
sad jos vise postujem uciteljice koje su za vrijeme vjeronauka organizirale dodatnu matematiku

i nek roditelji doma vjezbaju s djecom citat i pisat, placat logopede da mogu gradivo praitit, a u skoli ce ih o bogu ucit
prioriteti, nema sta
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 04:36   #2169
Meni je kud i kamo draze da imaju jedan sat likovni i glazbenog, zasto bi neko ko lose pjeva i crta to morao radit?
Draze mi je da se ugurao strani jezik na ustrb gluposti koja djecu nauce cemu?

A sto se tice ucitelja. Jel covjek placen? Ne! Jesu to njegova djeca? Ne! Jel on rekao nesto protiv ne slusana vjeronauka? ne!

Zasto ta zena ne dolazi po svoje dijete. Vidim zagrizena je, ne zeli ni da se preko zida ista cuje o Bogu. Pa zaato zena ne dode i cuva djete dok to ne prode
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 07:00   #2170
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Meni je kud i kamo draze da imaju jedan sat likovni i glazbenog, zasto bi neko ko lose pjeva i crta to morao radit?
Draze mi je da se ugurao strani jezik na ustrb gluposti koja djecu nauce cemu?

A sto se tice ucitelja. Jel covjek placen? Ne! Jesu to njegova djeca? Ne! Jel on rekao nesto protiv ne slusana vjeronauka? ne!
likovni i glazbeni nisu gluposti i razvijaju razlicite sposobnosti kod djece.
netko tko lose pjeva i lose crta, taj lose crta i pjeva i na vjeronauku i na stranom jeziku, jer se i na jednom i na drugom to isto radi.
samo sto je razlika sto na likovnom/glazbenom to moze uvjezbavati i netko ga moze poduciti, dok na vjeronauku i stranom jeziku to mora znat i pokazat rezultat.



Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
Zasto ta zena ne dolazi po svoje dijete. Vidim zagrizena je, ne zeli ni da se
preko zida ista cuje o Bogu. Pa zaato zena ne dode i cuva djete dok to ne prode
pa vjerojatno ne moze jr je na poslu.
tamo di zaradjue novac za zivot sebe i svoje obitelji i iz cije place izdvaja za place ucitelja i vjeroucitelja, mirovine svecenika i razne druge.

sad cemo doc do toga da bi ljudima, koji ne zele diejte na vjeronauku, najbolje bilo dat otkaz i cuvat svoju djecu
doduse to je i jedini nacin da izbjegnemo davanja crkvi
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 08:00   #2171
meni i dalje fali puno previse informacija da skuzim da li je zenska u pravu ili nije
da su oboje pretjerali stoji tko god da je u pravu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 09:37   #2172
Taj ucitelj je odlican,jedan od boljih,djecu odlicno priredi za peti razred.

Obicno roditelji njega traze i za drugo dijete ako je starije islo kod njega- to je dovoljna preporuka za njegov rad!

Njegov odnos s roditeljima je osebujan,zapravo ne da im prostora da mu se mijesaju u rad,zato takav odgovor!

Ta zena koja je objavila njihovu prepisku s njegovim podacima javno,bez njegove suglasnoasti,a novine prenjele, svi su povrijedili odredbe o zastiti podataka i to je razlog za tuzbu.

Sent from mTalk
__________________
"Nitko te ne može natjerati da se osjećaš manje vrijednom bez tvog dopuštenja" - Eleanor Roosevelt
optimistična+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:11   #2173
Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
Taj ucitelj je odlican,jedan od boljih,djecu odlicno priredi za peti razred.

Obicno roditelji njega traze i za drugo dijete ako je starije islo kod njega- to je dovoljna preporuka za njegov rad!

Njegov odnos s roditeljima je osebujan,zapravo ne da im prostora da mu se mijesaju u rad,zato takav odgovor!

Ta zena koja je objavila njihovu prepisku s njegovim podacima javno,bez njegove suglasnoasti,a novine prenjele, svi su povrijedili odredbe o zastiti podataka i to je razlog za tuzbu.

Sent from mTalk
Mislim da je osnova za tužbu i to što ŠKOLA nije omogućila da djeca u nižim razredima osnovne škole, koja imaju sat vjeronauka kao IZBORNOG predmeta u sredini nastave nisu pod nadzorom, bilo učitelja, knjižničarke, pedagoga....svi ostali izborni predmeti kao npr talijanski, informatika NIKAD NISU U SREDINI NASTAVE, i UVIJEK su ili zadnji sat ili u drugoj smjeni. Ma ovu su stvari da ljudi p*pizde.
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:20   #2174
kad mi je dijete bilo drugi ili treći razred OŠ, učiteljica je rekla onim učenicima koji ne idu na vjeronauk, (a on je uvijek bio u SREDINI nastave) da izvole ići kući. Ja sam poludila na to, jer neću da mi dijete po kiši šeta bez veze do doma i odmah se vraća nazad, a mi na poslu. ima djece koja ni ne žive baš blizu škole i šta bi ta djeca trebala? kad sam otišla do nje i to joj rekla onda je donjela "pobjedonosnu" odluku da djeca sjede u školi u onoj kućici gdje su čistačice i crtaju nešto, i naravno uvik će netko "bacit" pogled na njih. Jel trebam reč da je ta mlada i nadobudna učiteljica prije 4-5 godina stigla iz Imotskog i da ne zna ni književno govoriti. Došla ja na primanja i kaže ona meni sa svojim osebujnim naaglaskoom: "ma sve je super, sve petice a gle samo jedan ČETVRTICA"

u petom razredu, vjeronauk opet u sredini, naravno. sve dok razrednica nije skužila da sad odjednom u petom razredu (za razliku od četvrtoga) više od pola djece NE IDE na vjeronauk. i naravno, od onda je vjeronauk uvijek zadnji sat.

Zadnje uređivanje mandolina2013 : 26.10.2016. at 10:40.
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:21   #2175
zašto bi škola to omogućila? ne plaća škola svoje radnike nego država i neka im onda plate taj sat kada su već potpisali vatikanski sporazum. za sada je sve na dobrovoljnoj bazi.

potpisujem optimističnu. od frendice dijete je imalo tog istog učitelja i ona ima samo riječi hvale za njega.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:24   #2176
Quote:
optimistična+ kaže: Pogledaj post
Taj ucitelj je odlican,jedan od boljih,djecu odlicno priredi za peti razred.

Obicno roditelji njega traze i za drugo dijete ako je starije islo kod njega- to je dovoljna preporuka za njegov rad!

Njegov odnos s roditeljima je osebujan,zapravo ne da im prostora da mu se mijesaju u rad,zato takav odgovor!

Ta zena koja je objavila njihovu prepisku s njegovim podacima javno,bez njegove suglasnoasti,a novine prenjele, svi su povrijedili odredbe o zastiti podataka i to je razlog za tuzbu.

Sent from mTalk
A zašto je ne bi "prenjela" ?
Ona se njemu nije obratila privatno nego kao zaposleniku škole.
A gospodin učitelj je nepismen i neotesan. Ja ne bih voljela da mi dijete poučava takva osoba.
Očito imamo različite kriterije.
Najbolji dio ove priče je da gospodin ide u mirovinu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:27   #2177
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
zašto bi škola to omogućila?
pa škola radi raspored ne država. zašto vjeronauk, kao i ostali IZBORNI predmeti nije u školama u drugoj smjeni? ili predsat ili prvi, ili zadnji sat.
zašto je nama učiteljica dok je mislila da na vjeronauk ne ide samo par djece iz razreda rekla da je nemoguće to ubacit u raspored zadnji sat. a kad je vidjela da ne ide pola djece iz razreda onda je to odjedanput moguće???

i zašto moje dijete ima npr školu do 13.05. sati a u 14.00 mu je talijanski? zato jer učiteljica iz talijanskog radi u nekoliko škola pa se moraju njoj prilagodtit!
mandolina2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:29   #2178
Quote:
mandolina2013 kaže: Pogledaj post
pa škola radi raspored ne država. zašto vjeronauk nije u školama u drugoj smjeni? ili predsat ili prvi, ili zadnji sat.
upravo radi vatikanskog sporazuma. na temi se stalno piše o tome. pročitaj si koju stranicu unazad.
a kaj se tiče prvog i zadnjeg sata, pa ne mogu baš svi imati prvi i zadnji sat.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:31   #2179
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
zašto bi škola to omogućila? ne plaća škola svoje radnike nego država i neka im onda plate taj sat kada su već potpisali vatikanski sporazum. za sada je sve na dobrovoljnoj bazi.

.
upravo ovo, ministarstvo treba donijeti odluku u kojj bi se propisalo da je netko zaduzen za tu djecu, potpise anex ugovora o radu i obracuna mu se i ispati placa.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 10:33   #2180
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post

ni ja ne bi dozvolila da mi dijete bude u razredu za vrijeme vjeronauka
da sam htjela da slusa te bullshite onda bi ju i upisala
Word.
Dijelim ovaj stav vrlo.
Usputno rečeno, palo mi sad napamet, frendica mi pričala (djeca nam idu u istu školu, ali različite prve razrede) da je šiznula nedavno, jer je saznala da joj kćer dva sata vjeronauka zaredom nije išla sa učiteljicom u knjižnicu kako je dogovoreno, već ju je učiteljica poslala da provede vrijeme slušajući...


















...Islamski vjeronauk.
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.