Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2013., 11:39   #1
O Miroljubu Petroviću

Nisam mogao izdržati a da ne otvorim ovu temu.

Šta vi mislite o ovom čovjeku i njegovim nastupima? Jeste li ga slušali preko interneta?



Evo nekoliko kratkih crta njemu.

Miroljub Petrović je rođen 1965 godine u Odžacima. Predak mu je poznati kučki vojvoda Radonja Petrović.
Petrović je najpoznatiji po svojim predavanjima o sootnizmu,zločinima Vatikana,masonima,greškama evolcuije. Najpoznatiji je kreacionista i teoretičar zavjere na prostorima SFRJ.

Diplomirao je na Rudarsko-geološkom fakultetu a 1999 mu je zabranjen magistarski rad zbog nestručnog tumačenja u oblasti geologije. Naime Miroljub Petrović je jedan od onih kreacinosita koji doslovno tumači Bibiliju i smatra da je ona pisana na čovjeku razumljiovm jeziku. Pobornik je Starog zavjeta i jednog boga Jahve.Isusa i hrišćanstvo slabije spominje u svojim nastupima,više se bavi kao što rekoh Starim zavjetom. Čak ima i zamjerke na vjeru,jer naime gosn.Petrović tvrdi da ikone i moljenje dotičnima služe za prizivanje demona.

Ali gospodin Petrović je čovjek koji je uspio da se probije na širu scenu na područiju Srbije. Naime ovaj čovjek se uspio povezati sa kreacionisitma u Americi i tamo je osnovao Institut za prirodnjačke studije na kojem iz polja istorije predaje izvjesni gospodin Jovan Deretić.

Mirolj Petrović iako se često veuje za advenisitčku sektu, tj.naime postoje indicije da je dotični 1992 napravio saobrćajni udes u kojem je smrtno stradalo jedno lice.Kasnije za vrijeme rata se uspio povezati sa advenisitma. No Petrović sve ovo snažno poriče.


No koliko se god ovaj čovjek činio karikaturnim,on je veoma popularan čak je i cjenjen u određenim krugovima.
Povezan je Dverima sprskim,čak je i nedavno držao predavanje u Pravoslavnoj crkvi. Osnivač je Centra za antropološke studije u Srbiji koji se bavi porblemom sekti.

Takođe poznat je i po svojim nastupima o zdravom životu i vjeri koji mu donose određenu popularnost.


Najpoznatiji širj javnosti je postao 2012 kada je u jednom snimku u Holadniji izjavio da se grupa srpskih intelektualac sprema da oborji te brane i potopi zemlju ako se odmah do sutra ne puste srpski heroji Mladić,Šešelj,Karadžić. Zbog toga je bio uhapšen ali je na kraju pušten.
Petrović se 2006 krstio u Jordanu.

Ovaj čovjek se voli nazivati doktorom iako je završio samo jednomjesečni tečaj. Na jednom forumu sam našao kako jednoj ženi čija majka ima rak savjetuje da prestane sa hemoterpijom jer će je uništiti i da pije neke čajeve,ode u prirodu i pomoli se Bogu.

Suštinski gledano srž učenja ovog čovjeka je da je cijeli 20 vijek sotonistički, da je današnje društvo pod potpunim uticajem sotone, da je Vatikan glavni sotonin sluga a papa antihrist. Spas je u pravolsalvju i bukvalnom tumačenju biblije. Sve vjere izan hrišćanske tj.pravolsavne su smeće.Joga je od đavola.
EU je koncipiran po sistemu vavilonske kule. Spas je u Crkvi i tetrokraiji o kojoj je izdao nekoliko knjiga.
Petrović je takođe poznat po svojoj homofobičnosti, čak je i osnovao kliniku za liječenje od homoseskualnosti.

U jednom mjestu citira da će homoseksualizam otovoriti vrata i drugoj bagri (pedofilima,zoofilima,nekrofilima,pankerima,metalc ima) itd.
Za Petrovića svako ko ne žvi po Bibliji je bagra.



Šta vi mislite o ovm čovjeku?
Iako je veliki protivnik katolicizma,on je ipak jedan od onih agresivnih kreacionista koje bi svaka religija rado vidjela u svojim redovima. Javni nasputi, zatim razna izdavanja knjiga, novi prevodi Biblije, forum na kojem se okupljaju njegovi fanovi, dobra moć širine u kojoj sa govori relativno pamtno o prirodi, prirodnom načinu života ,tradiciji,porodici a sa druge strane o grozotama novog doba,novih principa,ateizma itd.

Zadnje uređivanje Meadow : 08.09.2013. at 22:41. Reason: enter
imanuel kant 1 is offline  
Old 08.09.2013., 12:02   #2
Nebitan za čovječanstvo.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 08.09.2013., 13:21   #3
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Nebitan za čovječanstvo.

Hm,ne bih se baš složio sa tobom.On je mnogo bitniji i od mene i od tebe.Ako malo bolje pogledaš vidjećeš da ovaka profil ličnosti jeste jako bitan za čovječanstvo bilo to u negativnom ili pozitivnom kontekstu.
Širina djelovanja,jaka manipulativnost,relativna agresivnost i udranje na ono što je narodu sveto je odlika ovakivh tipova.Širnia mu omogućuje veliki broj pristalica,zatim pozivanje na tradiciju,vjeru i naciju,na Boga mu daje svetost misije kod ljudi,plus kada na to dodamo jaku manipulativnost i relativnu agresivnost u vidu otvaranja brojnih institua,knjiga,foruma mu donosi brojni publikum.Posljedica za to je da postaje koliko-toliko bitan i odmah ja rado viđen od nekih poznatijih i tako dolazi do uvezivanja i ostvarivanja manipulacije na najlicemjerniji način:Na propagiranje onog što je narodu sveto,i pozivanja na svece,običaje,stradale pretke a iza toga se krije manipulacija.
Baš zato što i govorimo nebitan za čovječanstvo imamo problema.Većina je tu u nekom latentnom stanju,ali im treba katalizator i vođa.Npr.Petrović pokreće mnoge koji bi ostali u nekom aletntnom stanju da njega nema.Ovakvi likovi su najopasniji.
imanuel kant 1 is offline  
Old 08.09.2013., 13:39   #4
Razlog zašto sam ovog čovjeka izabrao je njegova "stručnost".Kakvva stručnost?Stručnost manipulacije koja se ogleda u nevjerovatnoj sigurnosti govora i autorativnosti.Prvo ovaj čovjek se potpisuje kao doktor što ima veliki značaj za čovjeka koji ga gleda.Drugo on je usko povezan sa Amerikom i tamošnim kreacionistima i ima bogatu trpezu raznih argumenata.Treće,njegovi nastupi su zaista često hladnokrvni,tako sigurni.Imaš osjećaj da je čvrst kao stjena.
I četvrto najvažnije,on se poziva uvjek na činjenice i naučna iskustva.Kada npr.govori o homoseksualizmu,on svako malo izgovara:Činjenice su,naučna istraživanja potvrdđuju itd.Često zna nešto malo i zamumuljiti i naći neki lični argumenet koji prošvercuje.I zato je popularan.Predznak doktor,inžinjer mu daje dozu stručnosti.Dalje govori i neke pametne stvari (zdrav život,tradicija,moral).Plus stalno pozivanje na naučna istraživanja a on je često u kontaktu sa Amerikom mu daju još veću moć manipulacije.
Zaista vrhovni manipulator od kojeg bi se moglo učiti.
imanuel kant 1 is offline  
Old 08.09.2013., 16:00   #5
Da bi se laž ukorjenila treba prvo izreći istinu i onda nastaviti s neistinom.

Pogledajte samo riječ NEistina. Dakle ima i istinu u riječi.Tu je ključ plasiranja laži.

A ako je netko opasan najbolji način za diskretiranje njega je podržavanje njega a ne osuđivanje ili direkt napadanje jer kad silom ideš onda nastaje kontra sila i još više jača.
EliEliLama is offline  
Old 08.09.2013., 16:12   #6
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Ovaj čovjek se voli nazivati doktorom iako je završio samo jednomjesečni tečaj.Na jednom forumu sam našao kako jednoj ženi čija majka ima rak savjetuje da prestane sa hemoterpijom jer će je uništiti i da pije neke čajeve,ode u prirodu i pomoli se Bogu.

Mislim da bi takve ljude trebalo u najmanju ruku zestoko opalit po đepu a ako nastave ili na lijecenje ( a u prilogu se dade naslutiti patolosko ponasanje ) ili u zatvor ..eto toliko mislim o takvim pojedincima i kako kaze Namrutica zbilja su nebitni za drustvo dokle god ne cine stetu .
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Old 08.09.2013., 17:01   #7
Jos jedan u nepreglednoj hrpi con-artista koji surfaju na valu ljudske naivnosti i gluposti (osim ako je poremecen pa i sam dio iste) kakvih ima na kile i tone u svakom povijesnom trenutku i na svim prostorima.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 08.09.2013., 18:03   #8
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Hm,ne bih se baš složio sa tobom.On je mnogo bitniji i od mene i od tebe.Ako malo bolje pogledaš vidjećeš da ovaka profil ličnosti jeste jako bitan za čovječanstvo bilo to u negativnom ili pozitivnom kontekstu.
Bitnost ili nebitnost, pitanje je sad?

Po čemu ja zadužio čovječanstvo i da li će ga susjedi po dobru pamtiti?


Quote:
Širina djelovanja,jaka manipulativnost,relativna agresivnost i udranje na ono što je narodu sveto je odlika ovakivh tipova.Širnia mu omogućuje veliki broj pristalica,zatim pozivanje na tradiciju,vjeru i naciju,na Boga mu daje svetost misije kod ljudi,plus kada na to dodamo jaku manipulativnost i relativnu agresivnost u vidu otvaranja brojnih institua,knjiga,foruma mu donosi brojni publikum.Posljedica za to je da postaje koliko-toliko bitan i odmah ja rado viđen od nekih poznatijih i tako dolazi do uvezivanja i ostvarivanja manipulacije na najlicemjerniji način:Na propagiranje onog što je narodu sveto,i pozivanja na svece,običaje,stradale pretke a iza toga se krije manipulacija.
I stoga što je manipulativan je bitan?

Marica Marić je obična stara gospođa u mirovini sa malo vrta i jednom mačkom. Bitnija je za čovječanstvo jer ne manipulira ničime, priča sa vrtnim biljkama i brine za svoju macu. Ona je svijet zadužila svojom običnošću.


Quote:
Baš zato što i govorimo nebitan za čovječanstvo imamo problema.Većina je tu u nekom latentnom stanju,ali im treba katalizator i vođa.Npr.Petrović pokreće mnoge koji bi ostali u nekom aletntnom stanju da njega nema.Ovakvi likovi su najopasniji.
Gori đaci od učitelja...maknuti se od onih koji udaraju u velike teme stvarajući dileme a da pri tome i ne daju ništa drugo doli materijala za mržnju.
__________________
Čarolija... Svratište

Zadnje uređivanje Meadow : 08.09.2013. at 22:42. Reason: quote
Nemruth Dagi is offline  
Old 08.09.2013., 18:46   #9
Nemurth-Ma u pravu si ti,samo sam htio reći da se ignorisanjem takivh i njemu sličnih osoba tipa,on je nebitan odbija od glavu jer takvi rastu u sjenci,vremenom marljivo kupe vlastite podanike i stupaju na scenu.
Što je najgore,ti ljudi često suštinski iako često sa malo glupim stavovima i nisu toliko glupi,dobro su manipulativni,tačno znaju šta hoće.
imanuel kant 1 is offline  
Old 08.09.2013., 18:57   #10
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Nemurth-Ma u pravu si ti,samo sam htio reći da se ignorisanjem takivh i njemu sličnih osoba tipa,on je nebitan odbija od glavu jer takvi rastu u sjenci,vremenom marljivo kupe vlastite podanike i stupaju na scenu.
Što je najgore,ti ljudi često suštinski iako često sa malo glupim stavovima i nisu toliko glupi,dobro su manipulativni,tačno znaju šta hoće.
Možemo ga krknuti a da nitko to ne zna ili ga jednostavno ignorirati - predlažem ovo drugo...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Old 08.09.2013., 22:11   #11
Normalno da sam oprezan i skeptičan kad vidim šta piše da govori o Papi i Vatikanu.
Tut-tut is offline  
Old 08.09.2013., 22:32   #12
Quote:
imanuel kant 1 kaže: Pogledaj post
Treće,njegovi nastupi su zaista često hladnokrvni,tako sigurni.Imaš osjećaj da je čvrst kao stjena.
.
Njegovi nastupi su monolozi....a tu nema nikakvog fajta i dokaza inteligencije u "novonastaloj situaciji"....
Nazirej888 is offline  
Old 08.09.2013., 22:41   #13
Lightbulb Sinergija!

Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Jos jedan u nepreglednoj hrpi con-artista koji surfaju na valu ljudske naivnosti i gluposti (osim ako je poremecen pa i sam dio iste) kakvih ima na kile i tone u svakom povijesnom trenutku i na svim prostorima.

Majstori reklame, istina ne tako često, spajaju na zajedničkim konferencijama sve te putujuće filozofske mistike prosvjetiteljstva: nekoliko takvih skupova, odlično posjećenih, u prošloj deceniji je bilo širom svijeta.
Zašto ne dovesti: vidovitoga Milana, vehabiju, Miroljuba Petrovića, poznatoga političara i neka se stihijno, monološki ili dijaloški, odvija konverzacija, a jedino treba obezbijediti dobroga tjelohranitelja koji će spriječiti da se fizički obračunaju.
new life is offline  
Old 09.09.2013., 09:42   #14
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Normalno da sam oprezan i skeptičan kad vidim šta piše da govori o Papi i Vatikanu.
Što,pročitaj od Albeta Rivere Vatikanske ubojice.To ti je u izdanju Petroivća?
Ne vjeruješ da posotji crni papa.Ne vjeruješ da papa komunicira sa Lucifrom?Ne vjeruješ da je papa osnovao islam?

A jbg to ti je vjerska borba isto kao i politička.
imanuel kant 1 is offline  
Old 09.09.2013., 09:47   #15
Quote:
Nazirej888 kaže: Pogledaj post
Njegovi nastupi su monolozi....a tu nema nikakvog fajta i dokaza inteligencije u "novonastaloj situaciji"....
Da to si u pravu,no problem je što on nikad ne može imati nekog ozibljnog sagovornika iz prostog razloga što se teme ne poklapaju.
On može u duel sa nekim njemu sličnim,i vjerujem da bi tu izvoljevao pobijedu.No bio je on u nekim emsijama oko zadnjeg rata no nebitno.
Ali čoja se solidno uspio probiti.Na bilo koju alternativu su njega zvali,osnovao je više insitituta.U Srbiji se sastajao i sa crkvenim odobrnicima što svakako donosi poene.Pa onda one brane itd.Zatim njegovi forumi.
On je jednostavno izvršio prevod američkog kreacinoizma koji je najači,ubacio nešta svog a dalje se bavio probijanjem.
Ja bih rekao da on ne vjeruje u ono štp priča,bar o duhovima i demonima i da tačno zna šta hoće.
imanuel kant 1 is offline  
Old 10.09.2013., 21:34   #16
Nije da se baš razvila neka konstruktivna rasprava ovdje, a i ne vidim potencijala da se razvije. Zato, ide pod ključ...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.