Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2013., 13:30   #1
Babinje - izbjegavanje :D

E ovako moje babe,

jedna moja kolegica s posla treba uskoro roditi, a ostale babe s posla samo čekaju kad će se na babinje, ja ne želim ići i ne znam kako da im to dam do znanja kad dođe vrijeme??? Vidim da su one i prije imale tu praksu odlazaka svima iz odjela za rođenje djeteta, a ovo je prvi put da netko očekuje dijete otkako ja radim s njima, tako da nikome ni dosad nisam išla. Inače nas je tu 10ak u odjelu i svi su stariji od mene desetak godina, ne družim se s njima privatno, niti imam namjeru...s posla se družim samo s dvije kolegice vršnjakinje iz drugog odjela.

Također, kad akobogda ja rodim, ne bih željela da one meni dolaze u goste, a kakve su znam da bi to jedva dočekale (iz razloga da vide gdje sam - šta sam, najmanje bi ih beba zanimala) i mislim da bi u tome presudno ulogu imalo kad bi se ja znala postavit ovaj put...
Dakle, ako sad na lijep način dam do znanja da ne želim ni kod koga ići i da ne želim da se dolazi kod mene, no kako to izvesti?
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:33   #2
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
E ovako moje babe,

jedna moja kolegica s posla treba uskoro roditi, a ostale babe s posla samo čekaju kad će se na babinje, ja ne želim ići i ne znam kako da im to dam do znanja kad dođe vrijeme??? Vidim da su one i prije imale tu praksu odlazaka svima iz odjela za rođenje djeteta, a ovo je prvi put da netko očekuje dijete otkako ja radim s njima, tako da nikome ni dosad nisam išla. Inače nas je tu 10ak u odjelu i svi su stariji od mene desetak godina, ne družim se s njima privatno, niti imam namjeru...s posla se družim samo s dvije kolegice vršnjakinje iz drugog odjela.

Također, kad akobogda ja rodim, ne bih željela da one meni dolaze u goste, a kakve su znam da bi to jedva dočekale (iz razloga da vide gdje sam - šta sam, najmanje bi ih beba zanimala) i mislim da bi u tome presudno ulogu imalo kad bi se ja znala postavit ovaj put...
Dakle, ako sad na lijep način dam do znanja da ne želim ni kod koga ići i da ne želim da se dolazi kod mene, no kako to izvesti?
Ako uspijes to izvesti, bez da ti se radni kolektiv uvrijedi - obavezno taj svoj nacin zastiti patentom!
__________________
Samo tebi svira bend na nebu
dijetesjene is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:34   #3
A kako znaš da će te "pozvati"? Ako su one sve redom starije i druže se privatno, možda imaju taj svoj zatvoreni krug pa te neće ni daviti s babinjama.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:36   #4
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
A kako znaš da će te "pozvati"? Ako su one sve redom starije i druže se privatno, možda imaju taj svoj zatvoreni krug pa te neće ni daviti s babinjama.
Ma hoće, već su spominjale da dosad nisam imala prilike biti i da će mi se svidjeti, nešto u tom stilu...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:37   #5
E onda ne znam. Nadala sam se da ne primaju nove u svoj babinjasti krug.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:38   #6
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
E onda ne znam. Nadala sam se da ne primaju nove u svoj babinjasti krug.
e da bar...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:40   #7
Nisam nikada radila u kolektivu ali znam iz prica rodbine i prijateljic da je to uobicajeno.
Rodjenje,zalost,useljenje...obicno idu jedni drugima.
Moja zaova radi u skoli, muz u bolnici i imali su par sijela tog tipa.
Prezivjeli su,hajd bogati pa nije svaki dan.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:44   #8
Quote:
Maca TZ kaže: Pogledaj post
Nisam nikada radila u kolektivu ali znam iz prica rodbine i prijateljic da je to uobicajeno.
Rodjenje,zalost,useljenje...obicno idu jedni drugima.
Moja zaova radi u skoli, muz u bolnici i imali su par sijela tog tipa.
Prezivjeli su,hajd bogati pa nije svaki dan.
Preživjeli bi i oni da me zaobiđu...
Samo kako u rukavicama to izvesti, to me zanima...
A ako ne uspijem naći ispravan način, napravit ću to u maniri Larry Davida
Nešto ovako, samo prilagođeno situaciji, ofkors...

http://www.youtube.com/watch?v=dhfUAborATo
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:46   #9
Quote:
dijetesjene kaže: Pogledaj post
Ako uspijes to izvesti, bez da ti se radni kolektiv uvrijedi - obavezno taj svoj nacin zastiti patentom!
Ovo.
Bojim se da ti nema spasa.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:51   #10
Izmisli bolest. Reci da si kliconosa pneumokoka tipa yd.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:52   #11
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Preživjeli bi i oni da me zaobiđu...
Samo kako u rukavicama to izvesti, to me zanima...
A ako ne uspijem naći ispravan način, napravit ću to u maniri Larry Davida
Nešto ovako, samo prilagođeno situaciji, ofkors...

http://www.youtube.com/watch?v=dhfUAborATo
Dobro,ti trazis odgovor kako izbjeci i ja ti samo mogu reci da jasno i glasno to i kazes.
Druge ti nema.
Ja gledam na to drugacije,ja bih na tvom mjestu i otisla i primila ih kad dobijes bebu.
Ako dijelim s nekim osam sati radni prostor,meni je ok posjetiti kolegice povodom necega.
Ne morate se poslije druziti privatno.
Moja zaova se samo s jednom druzi privatno ali su joj sve dosle na zalost poslije smrti njene majke.
I opet se druzi samo s njom van radnog vremena.
A mislim da nisu bas sve razabiruse koje ce ti gledati po stanu kad ti dodju.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 13:57   #12
Iz mog iskustva je nekako najlakše pažljivo promatrati koja osoba je u tim kolektivima nekako.. ne najškrtija, nego najpažljivija s novcem.

Kad je skužiš, a skužit ćeš ju jer ne reagira na nečiji sretan događaj ovako:
, nego ovako: "joj, ne opet. ",

te se tad te osobe uhvatiš i počneš razvijati strategiju kako nju nagovoriti da se prva suprotstavi glavnoj aktivistici u takvim događajima.
Tad neće biti jedna, nego vas dvije koje to ne žele raditi, a možda vam se još neke pridruže.

Možda ti ne uspije sad za ovo darivanje bebe, pa držim palčeve za sljedeći
sretni događaj na poslu.
__________________
"I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles”.
Štikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:05   #13
crijevna viroza.
traje dan-dva, taman da taj dan ne mozes, jer je zarazno, a izvana se ne kuzi, pa ti nitko ne moze dokazati da ju nemas , za razliku od obicne viroze koja pokaszuje simptome.
dan ranije, na poslu, odi par puta na wc i tuzi se da izgleda da si nekaj krivo pojela.
na sam dan dogadjaja "zakuri".
i prethodno svemu, pravi se da se veselis "baby showeru".
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:05   #14
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Izmisli bolest. Reci da si kliconosa pneumokoka tipa yd.
Nadam se da ne rade u ambulanti/bolnici/domu zdravlja...

Quote:
Štikla kaže: Pogledaj post
Iz mog iskustva je nekako najlakše pažljivo promatrati koja osoba je u tim kolektivima nekako.. ne najškrtija, nego najpažljivija s novcem.

Ovo je već napredni stupanj. Vjerojatno postoji kakav film na tu foru, ili bi se mogao snimiti prema ovoj tvojoj ideji.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:05   #15
Ja to nisam mogla izbjeći.

Ali kod nas se ne ide čoporativno, jer to je previše osoba a bebica je još mala, mama se uhodava.....
Obično se izabrala jedna ili dvije od nas koja u ime cijelog kolektiva ode i odnese simboličan poklon, u kojem smo naravno svi učestvovali davajući određeni iznos novca.

Tak i ja kad sam rodila, došle su njih dvije, popile kavu i sok, malo keksići, vidjeli bebača i mene i to je to.

Ne boli, obećajem


Dok je za smrtni slučaj praksa drugačija.
Onda idemo svi, poprilično u isto vrijeme.

Takva su bila "nepisana pravila" i ja kao zadnja koja sam došla, sam ih jednostavno prihvatila.
__________________
kad misliš da si pametan, najčešće si glup
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:10   #16
kaj je zbilja takva tlaka otić nekome na pol sata-sat
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:12   #17
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ovo je već napredni stupanj. Vjerojatno postoji kakav film na tu foru, ili bi se mogao snimiti prema ovoj tvojoj ideji.
Hvala ti.
Metoda je iskušana i djeluje. Stvarno djeluje.
__________________
"I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles”.
Štikla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:12   #18
A sto nedostaje istini??

Reci istinu, da ih ne želiš povrijediti, ali na babine ne želiš ići, kao sto ne bi voljela jednog dana ako rodis da i one dolaze k tebi.
Sve sam zahvalnija majci sto me tijekom djetinjstva učila (i naučila) da uvijek kažem istinu, kakva god ona bila. Istina je puno važnija od toga hoće li se 10-ak ljudi naljutiti jer im istina ne odgovara!
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:13   #19
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
Ja to nisam mogla izbjeći.

Ali kod nas se ne ide čoporativno, jer to je previše osoba a bebica je još mala, mama se uhodava.....
Obično se izabrala jedna ili dvije od nas koja u ime cijelog kolektiva ode i odnese simboličan poklon, u kojem smo naravno svi učestvovali davajući određeni iznos novca.

Tak i ja kad sam rodila, došle su njih dvije, popile kavu i sok, malo keksići, vidjeli bebača i mene i to je to.

Ne boli, obećajem


Dok je za smrtni slučaj praksa drugačija.
Onda idemo svi, poprilično u isto vrijeme.

Takva su bila "nepisana pravila" i ja kao zadnja koja sam došla, sam ih jednostavno prihvatila.
a nije ti kod ovih mojih baba takva praksa, nema ništa na malo...
pokazivale su mi slike s dosadašnjih babina, to se ide čoporativno, osim kava i kolača ide i večera, ma sve po redu, šta da ti pričam...
steklo me u grlu dok sam gledala...

a ovu što je sad trudna već su pitale šta će im spremati za papanje idući put...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 14:16   #20
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
a ovu što je sad trudna već su pitale šta će im spremati za papanje idući put...
Šta žena koja je tek rodila, mora kuhati večeru za njih 10?!
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.