Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service
Korisničko ime
Lozinka

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2013., 12:17   #1
Hrki777
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2011.
Problem s pluginima za video streamove

Zadnjih desetak dana mi kada otvorim mnoge stranice na IE ( imam Windovs7 ultimate) , kada sam na internetu javlja mi poruku da imam nizak diskovni prostor- 3,5 Gb ,a da je 243 Gb zauzeto? Mada moj laptop HP 625 ima tvornički 320 Gb

Kaže iza toga da trebam popraviti greške u Windovsima
?

Mada kada uđem u computer i gledam koliko ima prostora u hard memoriji mi javlja da u C: disku ima 40 Gb , a u D.disku 17 Gb!

Primjetio sam to najčešće kada otvaram stranice tipa onlinefilmova za učitavanje preko videoplayera (ifilmovi.net,filmovizija isl.) ili sportske online programe.

Da li ste znali nailaziti na ovakve poruke i šta se može napraviti oko toga, šta bi moglo biti na stvari...šta pokušati u upravljačkoj ploči ( conreol panelu), toolsima, mogućnostima ili gdje već ( laički,amaterski bez neke posebne aparature)?

Hvala
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 12:51   #2
Hrki777
Registrirani korisnik

Ne učitava mi videoplayere , ne mogu dobiti oznaku CC na filmu!

-javlja mi da imam nizak disk.prostor ( i na IE i na Mozilli) - 3,5Gb , da je popunjeno 243Gb, te da moram popraviti greške na windowsima ( mada ja u C disku imam 39, a u D: disku 17Gb memorije!?)

- ne radi mi videoplayeri na online free sajtovima za filmove ...ne dobivam CC na playeru , on film valjda samo djelomično učita ali ne započinje gledanje filma

mislio sam da ću ugradnjom nove verzije Java 40 riješiti stvar ,a li nisam
čak mi kod učitavanja filma ne nudi onaj padajući tab gdje nas pita da li želimo aktivirati , a ispod još bude Hide ( skrivena) opcija gdje se može staviti kvačica da nas više ne pita nego da bude trajno aktivirano

mislim da je VJEROJATNO problem oko aktivacija plug-inova!...ili oko ugrađenog flash playera

Da napomenen u vezi flasha:imam u programima 5 programa flash playera ADOBE : Adobe AIR, adobe flasplayer11 ACTIVEX, Afp - PLUGIN ,-READERX11, adobeSHOCKWAVE( tako nešto mislim d se zove? )

Prvi AIR i zadnji SHOCkWAVE su mi od prošle godine , ova 3 u sredini su iz 9. mjeseca OVE GODINE -znači noviji su, odnedavno apdejtani ( od 12. - 16.09.2013)
Za što točno služi AdobeAIR i smije li biti stariji od drugih 10 mjeseci?

da samo napomenem da mi je kod mozille kada je javljalo poruku da imam samo 3,5 Gb , nizak diskovni prostor nudilo i neki REPAIR TOOLS FREE ...njega sam učitao 2 puta i nisam primjetio neka poboljšanja!
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 13:32   #3
romi123
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2008.
Ništa ne poduzimaj, nemoj kliknuti na to. Mogao bi samo skupiti kakav virus, malware, spy ili slično smeće. Zanemari.
romi123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 13:50   #4
dr.mrgood
superstručnjak

dr.mrgood Avatar

Registracija: Mar 2007.
Tebi se netko treba spojit na komp sa teamviewerom i to temeljito sredit.
A taj repair tools free je ocito neki malware, otkud ti ga ima nudit ako ga nisi instalirao? A opet, mozda i jesi a da ni ne znas. To ti je kad ljudi klikcu po svemu i svacemu na netu...

Zadnje uređivanje Cilim : 18.09.2013. at 14:38.
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 18.09.2013., 13:51   #5
dr.mrgood
superstručnjak

dr.mrgood Avatar

Quote:
romi123 kaže: Pogledaj post
Ništa ne poduzimaj, nemoj kliknuti na to. Mogao bi samo skupiti kakav virus, malware, spy ili slično smeće. Zanemari.
Nema sta ne kliknut kad ga vec ima na kompu ako mu to javlja.
Old 18.09.2013., 14:09   #6
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Registracija: Jun 2005.
Hrki, skini Malwarebytes pa poskeniraj C disk: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 15:24   #7
Hrki777
Registrirani korisnik

Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Hrki, skini Malwarebytes pa poskeniraj C disk: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free/
ja ima dosta dobar AVAST av program...neki dan sam skenirao i bacio tri zaraze u kavez

misliš da je MALWARE BYTES jači i bolji od defoltnog avasta?

često mi kada nešto "jače" downlodam pošeremeti preglednike , google stranicu i uspori rad kompa...da li je skidanje ovog programa POTPUNO SIGURNO ? ...DA MI NEĆE POŠEREMETITI difoltne programe?

ako je siguran , ugradit ću ga i pustiti da skenira...ako taj sken-program nešto nađe onda mi da točnu uputu šta s time ( da li brisati ili u karantenu, kavez?)
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 15:31   #8
Hrki777
Registrirani korisnik

pa možda ga nudi zato jer je detektirao da imam neku grešku u kompu , browseru ili čemu već

i daje ti da skineš njihov free program za popravak...ne vidim tu nešto posebno čudno, kada nam se na tisuće programa nudi besplatno , a koji nam pomažu ( ili kao av programi ili free os, ili free browseri , ili igre itd)
hoću reći, ne radi se o spamu , i mislim da nije puka reklama
jer ja definitivno ima probleme

samo što poslije daunloda mi se nije ništa promijenilo na bolje

znači, po tebi je bolje da ga izbrišem ( ili ako je završio u instaliranim programima , da ga deinstaliram)

šta je to prikopčavanje na tajmvajer i koliko to dođe u kn?

Zadnje uređivanje Cilim : 18.09.2013. at 17:21. Reason: Bespotrebno quotanje posta koji je odmah iznad
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 20:58   #9
Hrki777
Registrirani korisnik

Ugradio Malvare, i dalje ne učitava filmove, nemam CC

Quote:
Učitao sam Malwarebytes...skenirao na brzi način i na kompletan pregled
našao mi 50 objekata , spremio mi u karantenu 9 objekata ( HKLU i HKLM / software/MicrosoftIE...

ušao sam u oba browsera i IE i Mozillu
stanje je slično kao i prije
na Ifilmovi.net gdje se redovito pojavljivala poruka nizak disk prostor se više ne pokazuje, ali samo zato jer program MALWARE NE DA PRISTUP TOJ STRANICI!
sada neznam, da nema tog novig malvare programa , da li bi kada bi ušli u taj sajt i dalje pisalo nizak diskovni prostor?
vjerojatno , bi

ali još važnije, i dalje mi nešto nije u redu sa plug-inovima na videoplayerima - online filmovima koje učitam
i dalje se na daju gledati, tj. ne mogu dobiti CC na filmovima??

znači kolko vidim filmove i dalje ne mgu gledati ni na IE ni na Mozzili...to je sigurno jer sam učitavao filmove koje mi je učitalo prije 2 dana

sada, šta da radimo da imam te plug.inove ili dobar , funkcionalan FLASHPLAYER ako to ime veze sa tim neučitavamnjima?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 21:55   #10
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Malwarebytes je blokirao pristup jer je na toj stranici našao nešto štetno, stranicu možeš odblokirati ovako: https://helpdesk.malwarebytes.org/en...alware-blocks-

Nema te što nekakva web stranica obavještavati o slobodnom prostoru na disku, jel možeš zalijepiti screenshot od te poruke?

A koje to pluginove koristiš, osim flash playera?

Spojio sam teme da ne pišemo na dva mjesta, Adobe AIR možeš dienstalirati ako nemaš nikakvu aplikaciju koja bi ga koristila.

Zadnje uređivanje Fosna : 18.09.2013. at 22:03.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 07:21   #11
Hrki777
Registrirani korisnik

Quote:
Malwarebytes je blokirao pristup jer je na toj stranici našao nešto štetno, stranicu možeš odblokirati ovako: https://helpdesk.malwarebytes.org/en...alware-blocks-

Nema te što nekakva web stranica obavještavati o slobodnom prostoru na disku, jel možeš zalijepiti screenshot od te poruke?

Spojio sam teme da ne pišemo na dva mjesta, Adobe AIR možeš dienstalirati ako nemaš nikakvu aplikaciju koja bi ga koristila.
za sada ( nisam otvarao dosta stranica) mi više ne daje obavijest o niskom d.p.
recimo da toga više nema i neće biti
ali i dalje ima ovaj problem što mi ne učitava filmove-ili ne valja java ili ADOBE-flash palayer, šta je prije po tebi?

ja nisam sam ugrađivao adobeair(kolko se sjećam) već mi je instalirao na početku sa svim ostalim programima ovlašteni IT serviser---da li taj AD.AIR ide u paketu sa ostala 4 adobea?

pitaš me koje plug-inove koristim... ne znam
jer neznam kako raspoznavati koji program JE plug-in?

mislim da nisam ugrađivao ništa iza prve ugradnje ( je li plug-in acrobat reader, gom-player , neki gretech , oracle-america ... mogu prepisati sve programe iz Control panela ako će ti to pomoći)

1)da li misliš da moja JAVA ili ADOBE šteka jer ga neki drugi program ( ili disabled)blokira ili originarno na njima nešto odnedavno nije uredu, ušao neki virus isl?

2)može li ADBlock koji sam ugradio prekjučer zezati baš sve videopleyere?
neki dan sam učini disabled nekih programa na Addonsima: yontoo, gretech, skype...ali mislim da mi je dan-dav radilo i nakon ta 3 disableda!

stvar je definitivno u vezi jave ili FP jer nemam plugin za videoplayer ( ali baš na svim takvim sajtovima!...tako da sigurno sam generalno izgubio nužni plug-in , jer ga nemam na svim filmskim sajtovima koji koriste javu i FP!)
ja sam prekjučer ugradio najnoviju verziju jave , jer mi na mozilli nije dalo učitati nijedan filmski sajt -odmah mi se otvarala stranica JAVE za download ( dočim na IE mi je dalo da ulazim na razne sajtove )

3)da li da ( ako ne nikako uspijemo sredite JAVU ili FP) pokušam izvršiti VRAĆANJE U PRETHODNO STANJE-RESTORE laptopa na ranije stanje , koji imam u Sustav i sigurnosti
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 07:30   #12
Hrki777
Registrirani korisnik

Quote:

TO ODBLOKAVANJE MALVERA ZA SADA NEĆU KORISTITI JER mi za sada blokira samo jedan film-sajt ( ifilmovi.net) dok drugih 5-6 ne blokira, tako da filmove mogu tražiti na tim drugim sajtovima

ali i dalje ostaje znači problem šta na tim drugima na mogu dobiti nužni CC na videoplayeru , tj. nemam plugin ( ili Javu ili FP- iako su mi daunlodirani i imam ih u programima, i to većinu apdejtane!!) za te sajtove
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 07:45   #13
dr.mrgood
superstručnjak

dr.mrgood Avatar

Deinstaliraj sve vezano sa Adobe pluginovima i javom.
Za flash plugin ides tu: http://get2.adobe.com/flashplayer/ i ne zaboravi maknuti kvacicu na ovom MCAfee Security.
Za javu ides tu: http://www.java.com/en/
Old 19.09.2013., 08:42   #14
Hrki777
Registrirani korisnik

Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
Za flash plugin ides tu: http://get2.adobe.com/flashplayer/ i ne zaboravi maknuti kvacicu na ovom MCAfee Security.
Da li inzistiraš da mi Chrome bude difoltni brovser...ja bih da ostane IE
Onda bih isključio 3. kvačicu gdje je Chrome difoltni...

da li ovaj program ima svih 4 -5 adobe programe ( koje mi je od početka ugradio ovlašteni IT serviser) ili ću morati svaki posebno?
ne vidim mcafe kvačicu...kada se pojavi taj Mcafe?
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2013., 13:20   #15
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
ali i dalje ima ovaj problem što mi ne učitava filmove-ili ne valja java ili ADOBE-flash palayer, šta je prije po tebi?

ja nisam sam ugrađivao adobeair(kolko se sjećam) već mi je instalirao na početku sa svim ostalim programima ovlašteni IT serviser---da li taj AD.AIR ide u paketu sa ostala 4 adobea?

pitaš me koje plug-inove koristim... ne znam
jer neznam kako raspoznavati koji program JE plug-in?

stvar je definitivno u vezi jave ili FP jer nemam plugin za videoplayer ( ali baš na svim takvim sajtovima!...tako da sigurno sam generalno izgubio nužni plug-in , jer ga nemam na svim filmskim sajtovima koji koriste javu i FP!)
ja sam prekjučer ugradio najnoviju verziju jave , jer mi na mozilli nije dalo učitati nijedan filmski sajt -odmah mi se otvarala stranica JAVE za download ( dočim na IE mi je dalo da ulazim na razne sajtove )

3)da li da ( ako ne nikako uspijemo sredite JAVU ili FP) pokušam izvršiti VRAĆANJE U PRETHODNO STANJE-RESTORE laptopa na ranije stanje , koji imam u Sustav i sigurnosti
Za plugine, ako koristiš IE, odeš na tools -> manage add-ons i tamo ćeš naći sve browser plugine.

Adobe AIR možeš maknuti jer dolazi u paketu s drugim Adobe softverom, a nije neophodan.

Ako si instalirao novu javu onda moraš deinstalirati starije verzije jer ćeš si lako probleme natovariti sa različitim instaliranim verzijama. Shockwave si ostavi, a Reader X makni ak koristiš nei drugi pdf preglednik.

I ako koristiš IE onda makni Firefox, Chrome i sve što si u međuvremenu zbog njih instalirao. Ne treba ti više internet browsera.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 13:12   #16
Hrki777
Registrirani korisnik

jedna forumašica mi je preko P poslala screeshoot koji izgleda kao i moj i kaže da je to po njoj čisti spam
možda je i kod mene to samo spam, mada se pojavilo malo prije gubitka ovih plug-inova i mogućnosti učitavanja filmova sa net sajtova?
moguće da se radi o pukoj koincidenciji i da su te poruke samo spamovi

da naglasim ovo: više mi se ne pokazuje ta poruka na IE ( možda zbog aktivacije ABS- antipopupa) , ali mi je i dalje na Mozilli...to je valjda zato jer nisam i na mozili učitao ABS- plus ...čini mi se
napraviti ču i tamo blokadu popupova pa ću vidjeti da li je i tamo nestalo
ako tamo nestane , znači da je spam, reklama samo!

ali i dalje moram vidjeti oko plug inova i evv. reinstalacije

hvala FOSNI NA SAVJETIMA i uputama

ako krenem do kraja sa tom deinstalacijom valjda neću nešto uprskati ili poremetiti u kompu?

Edit: molio bih moderatora da PROMJENI NASLOV TEME (JER SMO TO IZGLEDA RIJEŠILI) U : GUBITAK PLUG-INOVA ZA UČITAVANJE NET FILMOVA( Jave ili FPlayera)

Zadnje uređivanje Hrki777 : 20.09.2013. at 13:16. Reason: NADOPUNA
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 08:57   #17
N3M0N
Member of fight club

N3M0N Avatar

Registracija: Jul 2013.
Većina plugina a uz to i sama Java znaju da gutaju memoriju kada se koriste, a pogotovo kada gledate neki film/seriju preko stream channela. Imao sam sličnu situaciju dok sam još gledaju serije preko stream channela i nakon jedne epizode recimo oko 200 MB memorije mi prosto nestane. Tako ako posjeduješ Javu, ona bi mogla biti glavni problem toga...
N3M0N is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 11:37   #18
Hrki777
Registrirani korisnik

Quote:
dr.mrgood kaže: Pogledaj post
na IE sam uspio skinuti novu javu i FP i sada mi učitava sve videoplajere

ali na Mozilli nisam uspio
kod nje mi je nudilo ( kako si sam spomenuo Mcafe...kod IE mi nije nikada nudilo Mcafe!)kod učitavanja Mcafe security , isključio sam kvačicu ali nije uspjelo do kraja instalirat?mislim da je bila zadnja verzija Jave 11.8.800.94

sve sam pogasio, opet digao sustav i opet pokušao učitati neki film
tada mi je mozilla sama dala ponudu za učitavanje plug-ina koji odgovara videoplejeru

nudila je neki BETA verziju ( mislim 2.0 zako nekako)...međutim opet ga ne ugradi do kraja (ili ako ga i daunloda, ipak mi i dalje ne radi!)

u čemu je štos...ne bih htio opet brisati sve jave koje imam instalirane u Programima u C.Panelu, jer mislim da je ta java vezana za IE koji mi jedifoltni

EDIT-Ispravak!:

ulazio sam i u addonse i priključke u toolsima...ima 4-5 instaliranih trajno (facebok, google, itunes, VLC), i 2 plugina za koju je difoltna pozicija da uvijek potvrdim prije učitavanja
Ta dva su baš za javu ,ako pomaže evo točnih naziva
:
Java DEPLOYMENT TOOLKIT 7.0.210.11 10.21.2.11
Java ( TM) Platform SE7 U11 10.112.21

Da li njih ostaviti na pozicijama Pitaj prije aktivacije ( tu mi ne nudi poziciju:Uvijek aktiviraj) , ili da ih izbrišem i ugradim neku drugu JAVU odpočetka?

jer sa sadašnjim postavkama pluginova, kada učitavam online film na videoplayeru uvijek piše da trebam ugraditi plufgin, i kada striktno pratim sve njihove ponude i korake za učitavanje ipak mi nikada ne učita, tj. nikada mi se film ne otvori do kraja ( ne dobijem CC na filmu)

Zadnje uređivanje Hrki777 : 21.09.2013. at 12:16. Reason: ispravak
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 14:21   #19
Fosna
Moderator

Fosna Avatar

Quote:
Hrki777 kaže: Pogledaj post
Java DEPLOYMENT TOOLKIT 7.0.210.11 10.21.2.11
Java ( TM) Platform SE7 U11 10.112.21
To ti uopće ne treba, osim ako se baviš programiranjem u Javi, inače ih možeš deisntalirati iz control panela.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 15:00   #20
Hrki777
Registrirani korisnik

Quote:
To ti uopće ne treba, osim ako se baviš programiranjem u Javi, inače ih možeš deisntalirati iz control panela.
ne mogu ih deinstalirati jer mi se ne nalaze u c.panelu...oni se nalaze u adonsima Mozille
DA LI DA IH IZBRIŠEM IZ PONUDE PLUGINOVA?
pa da onda krenem od početka sa učitavanjem JAVE
?

nalaze mi se u popisu add-onsa na Mozili ( ne u IE) kada mi nudi aktivaciju plugina ( Uvijek aktiviraj ili Pitaj prilikom aktivacije)
koliko vidim nemam učitan nijedan Java ( sa Pozicijom Uvijek aktiviraj!)

kada sam pokušao snimiti istu javu 11.8.800.174 koju ima i u C.Panelu ( koji je učitan za IE) nije uspjelo ??ili mi ga barem ne pokazuje na popisu u ADDONS Pluginovima??

u čemu je stvar
Hrki777 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja