Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2013., 23:09   #1
Snovi - tumačenja vol. II

Pošto je stara tema bila dobro posjećena, a time i atraktivna, otvara se druga jednake svrhe.
Zbog administrativnih začkoljica zatvaramo teme kada prijeđu 10 000 postova, ali vjerujem da neće biti problem.

Link na staru temu: https://www.forum.hr/showthread.php?t=81512

Ako je slučajno ostalo neodgovorenih pitanja, molio bih da se odgovori postaju ovdje. Hvala.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:14   #2
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post

Ako je slučajno ostalo neodgovorenih pitanja, molio bih da se odgovori postaju ovdje. Hvala.
A ja gledam postove i čudim se jer nigdje gumbića za odgovor Okrivio siroti Firefox bez razloga

Zadnje uređivanje Bat Kol : 27.09.2013. at 01:05. Reason: quote
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:20   #3
Quote:
U zadnje vrijeme cesto sanjam da me netko napada s ogomnom injekcijom. I to su uvijek zene uglavnom. Hoce mi neki otrov dati valjda. Sinoc sanjala da mi neka zena u dlan zabila injekciju. Ja sam je odgurnula i uhvatila za vrat i lupala joj glavom o zid i bacila ju zatim na pod ko krpenu lutku
I tako svaki put kad sanjam da me napadaju s iglom
Tu može biti više tumačenja, ovisi o tvojoj trenutnoj situaciji tj. okruženju. Najvjerojatnije je da ti netko pokušava nametnuti svoja uvjerenja... ne mora čak biti jedna osoba već neka grupa ljudi, ženskog roda . Ili slično tome prisiljena si prihvatiti situacije i ideje s kojima se ne slažeš ili te je strah od njih.
Druga opcija je Freudova škola, dakle seksualna konotacija
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 23:30   #4
Quote:
naime, sanjala sam da se nalazim na krevetu uz jednog muškarca, i odjednom osjetim kao da trebam dobiti menstruaciju.. odem do wc-a i s užasom gledam kako iz mene ( tj iz nje ) izlazi nekakva ogromna bijela pjena (zbilja je puno toga bilo ) .. s užasom i strahom zovem njega i on reagira kao da se ništa posebno ne dešava, kao da je to normalno dok ja s nevjericom gledam što se dešava.
Čini mi se da bi ipak ti sama mogla najbolje protumačiti taj san . Par natuknica... seksualna konotacija je očita... muškarac... pjena tj. sperma... strah od odnosa, trudnoće, veze? Može biti općenito ili pak u svezi određene osobe...
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 14:48   #5
Quote:
martach01 kaže:
Pozdrav svima!
Dakle, ovako nešto još nisam sanjala.. Sanjam da sam školjka... ili možda neki račić sa kucicom i slično... nalazim se na dnu mora, šetam, srećem druge životinjice na dnu. U početku mi nikako nije jasno otkud sam dolje, osjećam se tako čudno dok ne shvatim da više ne živim kako sam do sada živjela.. već da sam sada - školjka il šta već. Uglavnom, skakućem pričam s drugim životinjama..al ne mogu skužiti kako točno izgledam nemam se gdje vidjeti (zato i ne znam jesam školjka ili rak...) . Skačem čak i izvan površine mora pa na kamen pa opet unutra. Okolo vidim i ljude koje znam ali oni ne kuže da sam to ja. Postaje mi sve to smiješno i počinjem uživati u svom novom "ruhu". Najbolje sam se sprijateljila sa nekom velikom ribom/morskim psom... ne znam točno što je, ali je jak i velik i osjećam se zaštićeno uz njega. Zajedno plivamo i zezamo se..
Mislim da nikada nisam u snu bila netko ili nešto drugo.. uglavnom sam uvijek ja ja... zato mi je ovaj san jedan od zanimljivijih i smješnijih pa me jako zanima ima li ovo ikakvog smisla i značenja?

Quote:
LANDON kaže:
ljudi na sebi nose uglavnom oklope (školjka ili rak), no tvoja je podsvijest to jednostavno promijenila u jednostavnu životinjicu koja se slobodno kreće i druži sa ostalim životinjama i potpuno je zaštićena, što vjerojatno predstavlja podsvjesnu želju za slobodnim životom bez straha. kad si vidjela ljude na površini nisi nimalo poželjela ponovo se vratiti u ljudski oblik.

u ovakvim snovima nam se ponekad pruži prilično točan uvid u životinjski pogled na život o kojem zapravo ne znamo puno. a takvi su snovi većinom vrlo ugodni.
Landone, nisam baš sigurna da sam najbolje shvatila ovo tumačenje.... svi imamo oklope... kažeš da je možda podsvjesna želja za slobodnim životom.. no u snu je meni lijepo s tim oklopom i ne poželim ništa drugo.... hm... ma nebitno, hvala svejedno! San me barem nasmijao, ak ništa drugo...

Zadnje uređivanje Bat Kol : 27.09.2013. at 15:47. Reason: Quote
martach01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 16:07   #6
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
Čini mi se da bi ipak ti sama mogla najbolje protumačiti taj san . Par natuknica... seksualna konotacija je očita... muškarac... pjena tj. sperma... strah od odnosa, trudnoće, veze? Može biti općenito ili pak u svezi određene osobe...
ali ta pjena, količina te pjene, nikako me nije asocirala na spermu, nego kao da ja izbacujem nešto iz sebe u ogromnim količinama..
zamisli ovako, kao pjena za kosu kad se isprica tako je iz mene izlazilo, poput oblaka pjene ...
strah od trudnoće nemam, nemam ga od čega imati trenutno a strah od veze, ne znam.. zaista ne znam obzirom da sam sama i da nisam ni na pragu ulaska u neku vezu ne vidim zasto bi strahovala od toga..
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 16:14   #7
Quote:
soulmade kaže: Pogledaj post
ali ta pjena, količina te pjene, nikako me nije asocirala na spermu, nego kao da ja izbacujem nešto iz sebe u ogromnim količinama..
zamisli ovako, kao pjena za kosu kad se isprica tako je iz mene izlazilo, poput oblaka pjene ...
strah od trudnoće nemam, nemam ga od čega imati trenutno a strah od veze, ne znam.. zaista ne znam obzirom da sam sama i da nisam ni na pragu ulaska u neku vezu ne vidim zasto bi strahovala od toga..
A čuj...teško je tumačiti snove ad hoc... treba znati sve okolnosti... godine, obiteljske odnose, karakterni tip.. tko zna što se krije u podsvijesti. Po tome što pričaš bi se moglo raditi i o tome da pak imaš veliku količinu ljubavi koju bi željela dati, a nemaš kome
Stablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 18:00   #8
Quote:
martach01 kaže: Pogledaj post
Landone, nisam baš sigurna da sam najbolje shvatila ovo tumačenje.... svi imamo oklope... kažeš da je možda podsvjesna želja za slobodnim životom.. no u snu je meni lijepo s tim oklopom i ne poželim ništa drugo.... hm... ma nebitno, hvala svejedno! San me barem nasmijao, ak ništa drugo...
zapravo, i meni ovaj san zvuči kao da si na moment stvarno postala ta školjka i sve to doista prozivjela. mozda je to sjećanje na vrijeme kad si zivjela u moru, ko zna?
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 22:16   #9
Quote:
Stablo kaže: Pogledaj post
A čuj...teško je tumačiti snove ad hoc... treba znati sve okolnosti... godine, obiteljske odnose, karakterni tip.. tko zna što se krije u podsvijesti. Po tome što pričaš bi se moglo raditi i o tome da pak imaš veliku količinu ljubavi koju bi željela dati, a nemaš kome
ooo u moj podsvijesti ima svakakvog smeća ....
ali da, mogao bi biti na dobrom tragu.. zaista imam ogromnu količinu ljubavi u sebi koju nemam kome dati
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 22:21   #10
ja svaku noc sanjam i to veoma realisticno , kao da zivim drugi svijet nekad , a redovito mi se ponavlja tema visokih zgrada, visine , aerodromi , dosta puta umirem , najčešće nožem me netko ubije ili razreže , skučeni prostori se znaju javljati , kompleksne visoke kuće i tako neznam sta to znaci ali zna biti mi zanimljivo a nekad se znam buditi znojan noćima
Doctor B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 11:13   #11
evo mene opet

sinoć sam sanjala tako realističan san ... da sam fakat mislila da je stvarnost, ali ono zaista da nije san ..
uglavnom, sanjala sam da sam rodila djevojčicu ... i da porod nije ništa bolio, baš ništa.. ali tu djevojčicu sam nenadano rodila, praktički da nisam ni znala da sam trudna, dala sam joj ime kakvo planiram dati budućoj kćeri ako je bude bilo ..
s jedne strane sam bila jako sretna i držala je s ljubavlju, a s druge strane sam si razmišljala - ajmeee, pa kako, pa to je nemoguce, nisam imala s kim ostati trudna, kako cu si sad tek naci partnera kad imam malo dijete, kako cu to objasniti svojima, nisam planirala takav život - život samohrane mame, ... onako, strah me uhvatio... kako će moj život sad izgledati jer nisam bila spremna na to što se dogodilo, totalno nenadano, preko noći se desilo .. samo jedan dan porod a da nisam imala pojma o trudnoći .. i eto zanimljivo, da porod nije apsolutno ništa bolio (sjećam se da sam o tome razmišljala u snu, kako svi pričaju o bolovima a ja ništa nisam osjetila ) ...

uglavnom, san mi ne izlazi iz glave, i bojim se da ni nece tako skoro..
jel ima tko kakvo objasnjenje, znacenje ??? molim vas ... imam osjecaj da je ovo bio važan san ...

hvala
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 11:43   #12
Quote:
soulmade kaže: Pogledaj post
evo mene opet

sinoć sam sanjala tako realističan san ... da sam fakat mislila da je stvarnost, ali ono zaista da nije san ..
uglavnom, sanjala sam da sam rodila djevojčicu ... i da porod nije ništa bolio, baš ništa.. ali tu djevojčicu sam nenadano rodila, praktički da nisam ni znala da sam trudna, dala sam joj ime kakvo planiram dati budućoj kćeri ako je bude bilo ..
s jedne strane sam bila jako sretna i držala je s ljubavlju, a s druge strane sam si razmišljala - ajmeee, pa kako, pa to je nemoguce, nisam imala s kim ostati trudna, kako cu si sad tek naci partnera kad imam malo dijete, kako cu to objasniti svojima, nisam planirala takav život - život samohrane mame, ... onako, strah me uhvatio... kako će moj život sad izgledati jer nisam bila spremna na to što se dogodilo, totalno nenadano, preko noći se desilo .. samo jedan dan porod a da nisam imala pojma o trudnoći .. i eto zanimljivo, da porod nije apsolutno ništa bolio (sjećam se da sam o tome razmišljala u snu, kako svi pričaju o bolovima a ja ništa nisam osjetila ) ...

uglavnom, san mi ne izlazi iz glave, i bojim se da ni nece tako skoro..
jel ima tko kakvo objasnjenje, znacenje ??? molim vas ... imam osjecaj da je ovo bio važan san ...

hvala

ovdje bih rekao da je rodjenje simbol pojavljivanja tvog unutarnjeg djeteta koje je arhetipski simbol vlastitog bica. zato i nije bilo nikakve boli jer san oznacava zblizavanje sa samim sobom.

ovaj san se vjerojatno nadovezuje na onaj o pjeni. tvoje tijelo kao da se "cistilo" na etericnoj razini, sto je bio uvjet da se i dijete pojavi. zato je i muskarac u prvom snu rekao da je sve u redu. dakle, bez brige
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 12:45   #13
pozz

E ovako već par puta sanjam dečka s kojim sam se nedavno posvađala....
Ali on u mome snu petlja sa mojom radnom kolegicom,a nas dvije se inače baš i ne slažemo.Ovaj puta je san bio tako stavaran.Znaci san nikad nije isti ali svaki put u snu sanjam njih dvoje da su zajedno.
gotika88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 19:14   #14
Hoče li netko protumačit moj san....



Nedavno sam sanjala kako sam u neko mjesto neznam točno, ali uglavnom ja idem nekud i tako po putu nalazim puno lijepih crvenih bubamarica, ali neobično veliki i jedna oko mene leti i stane mi na glavi i ne miče se, igra se samnom, lazi po meni... onda ugledam tetu na kraj puta (to je ko neko naselje s kućama), ona mi govori kako trebam paziti da ne bi me bubamara ubola jer je neobično velika, ali nije i dođem do nje, pričam nešto s njom i tako iz jedne kuće izleti jedan visoki pas smeđe boje, ima jedan kaiš oko njega, dođe do mene i okrene se kao da ga ja uhvatim za kaiš i vodim ga dalje, ja uhvatim pasa i vraćam se nazad, bacim pogled u pod i sve još su bubamare na putu i tako ja ih zaobilazim da ne bi ih zagazila, nastavim hodati i tu završava moj san.
Glazer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 20:38   #15
Quote:
Glazer kaže: Pogledaj post
Hoče li netko protumačit moj san....



Nedavno sam sanjala kako sam u neko mjesto neznam točno, ali uglavnom ja idem nekud i tako po putu nalazim puno lijepih crvenih bubamarica, ali neobično veliki i jedna oko mene leti i stane mi na glavi i ne miče se, igra se samnom, lazi po meni... onda ugledam tetu na kraj puta (to je ko neko naselje s kućama), ona mi govori kako trebam paziti da ne bi me bubamara ubola jer je neobično velika, ali nije i dođem do nje, pričam nešto s njom i tako iz jedne kuće izleti jedan visoki pas smeđe boje, ima jedan kaiš oko njega, dođe do mene i okrene se kao da ga ja uhvatim za kaiš i vodim ga dalje, ja uhvatim pasa i vraćam se nazad, bacim pogled u pod i sve još su bubamare na putu i tako ja ih zaobilazim da ne bi ih zagazila, nastavim hodati i tu završava moj san.
bubamara bi trebala simbolizirati dobru srecu, a izgleda da ih ima puno na tvom putu. a jedna velika ocito simbolizira i prilicno veliku sretnu stvar koja te prati (ili ce ti se dogoditi). dakle, ne slusaj ljude sa strane i vjeruj svom osjecaju.
pas bi trebao znaciti snagu, mudrost i zastitu, a to sto je dopustio da ga vodis govori da ce te rado pratiti. no ti i dalje pazis na one sitne stvari u zivotu (koje ti donose srecu i radost). pa bi poruka sna bila - na dobrom si putu
landon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 11:36   #16
Što bi trebala predstavljati vožnja u brzom, skupom automobilu?

Sanjam da sam krenuo iz nekog grada i na pola puta stao [ne sjećam se razloga] i onda odjednom naiđe neki čovjek u tom skupom autu i s njim se vraćam natrag tj. u onaj grad iz kojeg sam krenuo.
luke123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 12:02   #17
Quote:
luke123 kaže: Pogledaj post
Što bi trebala predstavljati vožnja u brzom, skupom automobilu?

Sanjam da sam krenuo iz nekog grada i na pola puta stao [ne sjećam se razloga] i onda odjednom naiđe neki čovjek u tom skupom autu i s njim se vraćam natrag tj. u onaj grad iz kojeg sam krenuo.
zbog ljudske vanjštine i krive procjene ljudi se vrtiš u krug odnosno skreneš sa staze duhovnosti kojom si bio krenuo
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 17:59   #18
Ja u zadnje vrijeme često sanjam kako sam u svojoj srednjoj školi i kako su me vratili radi polaganja nekih ispita koje nisam položio i hvata me panika i strah jer mislim da više ne mogu učiti i pitam se kako ću to uspjeti položiti. Ima netko neko tumačenje?
Snooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2013., 21:35   #19
Quote:
Snooch kaže: Pogledaj post
Ja u zadnje vrijeme često sanjam kako sam u svojoj srednjoj školi i kako su me vratili radi polaganja nekih ispita koje nisam položio i hvata me panika i strah jer mislim da više ne mogu učiti i pitam se kako ću to uspjeti položiti. Ima netko neko tumačenje?
ponavljaš iste greške i obrasce u životu, ne usvajaš dio životnih lekcija a ujedno te strah životnog neuspjeha i nemaš dovoljno vjere u samoga sebe i svoje sposobnosti
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2013., 11:00   #20
Ovo se i meni tako često ponavlja, pa tako naravno i danas.
Ajoj, kakvo tumačenje, a istina..

Quote:
Snooch kaže: Pogledaj post
Ja u zadnje vrijeme često sanjam kako sam u svojoj srednjoj školi i kako su me vratili radi polaganja nekih ispita koje nisam položio i hvata me panika i strah jer mislim da više ne mogu učiti i pitam se kako ću to uspjeti položiti. Ima netko neko tumačenje?
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
ponavljaš iste greške i obrasce u životu, ne usvajaš dio životnih lekcija a ujedno te strah životnog neuspjeha i nemaš dovoljno vjere u samoga sebe i svoje sposobnosti



Također, volio bih još ovo da mi se nekako protumači ako je moguće.

Nekoliko puta sam sanjao da pokušavam s određenim ljudima pričati na stranom jeziku, uglavnom engleskom. Inače mi engleski i ne ide baš, ali tu sam se baš trudio da me pokušaju razumijeti.

Isto tako, često sanjam da sam u samoposluzi i da nešto kao tražim, a zapravo mi to okruženje djeluje pusto i depresivno.

I evo još jedan od danas. Sanjam svog uginulog psa kako leži na travi, ali naravno živ je i meden kao nekada.
I sad kao da sam imao osjećaj da sam jedan od trojice ili četvorice pasa koji pored njega kao šeću, ali jedan je posebno agresivan i želi napasti ovog "mog" na travi. A mi ostala dvojica ili trojica ga pokušavamo zaštititi.

I još jedna stvar mi nije jasna, a to je da smo ja i jedna cura bili potpuno mokri, kao da nas je netko zalio vodom. Tako smo izašli iz nekog dućana, a ostali su gledali.

Eto sorry, neću više...
Flissiicoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.