Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Predsjednički izbori 2005
Korisničko ime
Lozinka

Predsjednički izbori 2005 Izbori za predsjednika Republike Hrvatske - 2. siječnja 2005. godine, Mesić vs. Kosor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2005., 11:17   #21
banderas
jetra na mukama

banderas Avatar

Registracija: Dec 2002.
Re: Re: Još jedna genijalnost HDZa koji ima podršku "35% birača"

Quote:
frch kaže:
šta je?? šta si se usro??
Lijepo je na glasačkom lističu pisalo tko stoji iza kojeg kandidata iza mesića popis od 10ak stranaka iza Jadranke samo HDZ 35%, iako će na lokalnima i bolje proći
+ 7-8% HSP + 6-7% HSLS
A HSP i HSLS kao nisu podržali Jadranku Kosor u drugom krugu? Meni se čini da jesu. Da te podsjetim, čak je i Mikšić, iako je u početku govorio drugo, pred drugi krug pozvao svoje birače da glasaju za Jacu. I Demokratski centar i još brdo "desnih" stranaka, udruga...
banderas is offline  
Old 17.01.2005., 11:19   #22
LjutiBronxBomber
Banned

Quote:
The_Equilibrist kaže:
Hahaha, e sad si me dokrajcio Stvarno, evo, posramljen se zabijam u prvi kut

Haha, bravo genije
Ako nisi, trebao bi biti.

LjutiBronxBomber is offline  
Old 17.01.2005., 11:22   #23
speculum
Registrirani korisnik

speculum Avatar

Registracija: Jan 2005.
Re: Re: Re: Re: Još jedna genijalnost HDZa koji ima podršku "35% birača"

Quote:
The_Equilibrist kaže:
Zato se samo mozemo nadati da cemo ih brzo uspjeti skinuti s vlasti.
I što se ovog tiče isto tako Dream on!
Nije nego godina dana prošla on bi već promjene
Strpit ćeš se bar još 3...
speculum is offline  
Old 17.01.2005., 11:35   #24
The_Equilibrist
Registrirani korisnik

The_Equilibrist Avatar

Registracija: May 2003.
Re: Re: Re: Re: Re: Još jedna genijalnost HDZa koji ima podršku "35% birača"

Quote:
speculum kaže:
I što se ovog tiče isto tako Dream on!
Nije nego godina dana prošla on bi već promjene
Strpit ćeš se bar još 3...
O, pa i ne nadam se ja da cemo na proljece imati parlamentarne. Jasno mi je da taman da pocnu ulicne borbe po Hrvatskoj, HDZ nece dati stolice. A znas zasto? Zato sto nikad, ama bas nikad prosjecnog HDZ-ovca nije zanimala dobrobit Hrvatske i Hrvata, osim u rijetkim slucajevima kad se poklapala s njihovom vlastitom. I ne govorim o prosjecnom HDZ-ovom glasacu, nego o prosjecnom HDZ-ovcu, istom onom koji se nije promijenio od najgorih vremena kraja devedesetih, bez obzira koliko mu se sefovi promijenili ili tvrdili da su se promijenili.

Ali proci ce i te tri godine, a onda... sto mislis... OK, evo, realno sad. Zar ne mislis da HDZ moze biti razocaran rezultatom Jadranke Kosor? Mislim, 17% njihovih glasaca je glasalo za Mesica.

Stvar je u tome sto je HDZ nevjerovatno arogantan. Osobno mislim da bi bolje bilo da su rekli "nesto smo ocito zafrkli, pokusat cemo popraviti to do lokalnih izbora". Bilo bi postenije i vratilo bi povjerenje jednog dijela biraca (cak ako i nista ne naprave). Ovako, svakome je jasno da je rijec o porazu (mislim, ideja je postati predsjednik, bez toga nema pobjede.. osim eventualno za Miksica, ali i on je to naknadno kompromitirao), tako da smijesak na licu i slavljenje "respektabilnog postotka" nikoga ne zavaravaju.
The_Equilibrist is offline  
Old 17.01.2005., 11:56   #25
speculum
Registrirani korisnik

speculum Avatar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Još jedna genijalnost HDZa koji ima podršku "35% birača"

[QUOTE]The_Equilibrist kaže:
Quote:
Ali proci ce i te tri godine, a onda... sto mislis... OK, evo, realno sad. Zar ne mislis da HDZ moze biti razocaran rezultatom Jadranke Kosor? Mislim, 17% njihovih glasaca je glasalo za Mesica.
17% HDZ-ovih.. pa što? Glasovalo je isto tako i dobar dio HSP-ovih. Nemoj zaboravit da je Mesić isto tako bio u HDZ-u do '94-te... To što su i tradicionalno desno usmjereni glasovali za Mesića ne znači da će na izborima odmah odskakutat na lijevo. Koliko sam vidio i 1-2% SDP-ovih su glasovali za kosoricu, 1%HSS-a, čak 1% HNS-a, 1% IDS-ovih itd... Kad malo zbrojiš sve postotke svih stranaka mogao bi i za to reć da je zabrinjavajuće...ma glupost.

Quote:

tako da smijesak na licu i slavljenje "respektabilnog postotka" nikoga ne zavaravaju.
Pa žena je izgubila izbore i to je to, al je dobila otprilike onaj postotak koji dobiva njena stranka... Dobit 750.000 glasova nije malo... Ako je ona toliko u qurcu, loša glupa itd sve ono što se pisalo ovdje a ipak je 34% ljudi za nju glasovalo to baš i nije loš rezultat za takvu osobu jel tako?
speculum is offline  
Old 17.01.2005., 12:02   #26
banderas
jetra na mukama

banderas Avatar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Još jedna genijalnost HDZa koji ima podršku "35% birača"

Quote:
speculum kaže:
Pa žena je izgubila izbore i to je to, al je dobila otprilike onaj postotak koji dobiva njena stranka... Dobit 750.000 glasova nije malo... Ako je ona toliko u qurcu, loša glupa itd sve ono što se pisalo ovdje a ipak je 34% ljudi za nju glasovalo to baš i nije loš rezultat za takvu osobu jel tako?
Nije tako, upravo o tome i je ovaj topic. Nije svejedno imaš li 34% kad su svi kandidati ili kad su ostala samo 2 kandidata. Jer kad su samo 2 kandidata, onda je u dobroj mjeri glasanje samo glasanje protiv onog drugog. Dakle, Jaca ima potporu 20% glasača, koliko je dobila u prvom krugu kad su bili svi kandidati. 35% je dobila tek kad su joj prišli svi pristalice poraženih iz 1. kruga što je OČAJNO slab rezultat, daleko slabiji nego Budiše na prošlim izborima u 2. krugu. Ne sjećam se baš da su ljudi tada govorili kako je Budiša osvojio respektabilan broj glasova
banderas is offline  
Old 17.01.2005., 12:03   #27
The_Equilibrist
Registrirani korisnik

The_Equilibrist Avatar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Još jedna genijalnost HDZa koji ima podršku "35% birača"

Quote:
speculum kaže:
Koliko sam vidio i 1-2% SDP-ovih su glasovali za kosoricu, 1%HSS-a, čak 1% HNS-a, 1% IDS-ovih itd... Kad malo zbrojiš sve postotke svih stranaka mogao bi i za to reć da je zabrinjavajuće...ma glupost.
Ti bi zbrajao te postotke? Hohoho
Old 17.01.2005., 12:06   #28
Mrtva mrkva
resurrected

Mrtva mrkva Avatar

Registracija: Feb 2004.
Quote:
banderas kaže:
Nije mi zaista jasno zašto je HDZ nju kandidirao i je li zaista ozbiljno računao na pobjedu.
Vidi za 5 godina
Mesic se vise nece moci kandidirati, a ostali sarlatani nece moci sprijeciti uvjeljivu pobjedu nekog clana reformiranog HDZ-a (Sanadera?). A onda ce moci kupiti i lovorike sto se tice skorog ulaska u EU. Meni se cini da su Jadranku namjerno zrtvovali.
Old 17.01.2005., 12:06   #29
stagediver
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2003.
i onda kazu da statistika nije majka svih zajeba
stagediver is offline  
Old 17.01.2005., 12:14   #30
brunesa
Registrirani korisnik

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Još jedna genijalnost HDZa koji ima podršku "35% birača"

Quote:
The_Equilibrist kaže:
O, Stvar je u tome sto je HDZ nevjerovatno arogantan. Osobno mislim da bi bolje bilo da su rekli "nesto smo ocito zafrkli, pokusat cemo popraviti to do lokalnih izbora". Bilo bi postenije i vratilo bi povjerenje jednog dijela biraca (cak ako i nista ne naprave). Ovako, svakome je jasno da je rijec o porazu (mislim, ideja je postati predsjednik, bez toga nema pobjede.. osim eventualno za Miksica, ali i on je to naknadno kompromitirao), tako da smijesak na licu i slavljenje "respektabilnog postotka" nikoga ne zavaravaju.

ovo je točno. sjećam se kako je bilo kada su izgubili izbore 2000. granić je bio sav snužden i pošteno priznao da su izgubili i da treba otvorenih očiju pogledati zašto.
to je realno.
a ovo jučer, čovječe... nemreš vjerovati kaj čuješ...super su to na stojedinici nazvali "veselim karminama".

a najbolja je bila jadrančica kada je izjavila da se je sve ovo isplatilo, pa makar samo zbog toga što je (valjda ulaskom u drugi krug, ne znam?) osvojila nekakvih 500.000, od kojić će pola odmah dati za školovanje djece domini. kako dirljivo. o kako velikodušno...potrošiti tolike puste milione da zaradiš za školovanje te djece. a zamisli koliko bi ih odškolovala da nije potrajbala tu lovu na svoju kampanju....
brunesa is offline  
Old 17.01.2005., 12:23   #31
H3MAT0M
spiritual being

H3MAT0M Avatar

Registracija: Aug 2003.

Quote:
speculum kaže:
Naprotiv. Za osobu kojoj je svaka druga rečenica ...."ja kad dobijem izbore, a uvjerena sam da ću ih dobiti"... ovo je jako loš rezultat, jer ona nije ostvarila svoj cilj: postati predsjednica.
Ovo što ti kažeš mi je isto kao da netko kaže "izgubili smo 5:0, ali to je dobro jer smo mogli izgubiti i 8:0"
"When you dream there are no rules - people can fly, anything can happen. Sometimes there's a moment as you're waking, when you become aware of the real world around you, but you're still dreaming... you may think you can fly - but you better not try..."
I am a shaman, magician / The sun is purple / 3D dimensions / I am for mental extensions
H3MAT0M is online now  
Old 17.01.2005., 12:28   #32
speculum
Registrirani korisnik

speculum Avatar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Još jedna genijalnost HDZa koji ima podršku "35% birača"

Quote:
H3MAT0M kaže:
Naprotiv. Za osobu kojoj je svaka druga rečenica ...."ja kad dobijem izbore, a uvjerena sam da ću ih dobiti"... ovo je jako loš rezultat, jer ona nije ostvarila svoj cilj: postati predsjednica.
Ovo što ti kažeš mi je isto kao da netko kaže "izgubili smo 5:0, ali to je dobro jer smo mogli izgubiti i 8:0"
Tebi još nije jasno da su izbori gotovi jel da?
speculum is offline  
Old 17.01.2005., 12:46   #33
H3MAT0M
spiritual being

H3MAT0M Avatar

Registracija: Aug 2003.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Još jedna genijalnost HDZa koji ima podršku "35%

Quote:
speculum kaže:
Tebi još nije jasno da su izbori gotovi jel da?
Izbori su gotovi, ali se tebi teško s tim pomiriti...
"When you dream there are no rules - people can fly, anything can happen. Sometimes there's a moment as you're waking, when you become aware of the real world around you, but you're still dreaming... you may think you can fly - but you better not try..."
I am a shaman, magician / The sun is purple / 3D dimensions / I am for mental extensions
H3MAT0M is online now  
Old 17.01.2005., 12:49   #34
speculum
Registrirani korisnik

speculum Avatar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Još jedna genijalnost HDZa koji ima podršku "35%

Quote:
H3MAT0M kaže:
Izbori su gotovi, ali se tebi teško s tim pomiriti...
Reagiraš kao neko dijete. Najprije ja tebi kažem da se ne moš pomirit da su gotovi pa onda ti meni na isti način odgovaraš...
Kme Kme..
speculum is offline  
Old 17.01.2005., 13:01   #35
demosten
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2003.

Quote:
The_Equilibrist kaže:
O, pa i ne nadam se ja da cemo na proljece imati parlamentarne. Jasno mi je da taman da pocnu ulicne borbe po Hrvatskoj, HDZ nece dati stolice. A znas zasto? Zato sto nikad, ama bas nikad prosjecnog HDZ-ovca nije zanimala dobrobit Hrvatske i Hrvata, osim u rijetkim slucajevima kad se poklapala s njihovom vlastitom. I ne govorim o prosjecnom HDZ-ovom glasacu, nego o prosjecnom HDZ-ovcu, istom onom koji se nije promijenio od najgorih vremena kraja devedesetih, bez obzira koliko mu se sefovi promijenili ili tvrdili da su se promijenili.

Stvar je u tome sto je HDZ nevjerovatno arogantan. Osobno mislim da bi bolje bilo da su rekli "nesto smo ocito zafrkli, pokusat cemo popraviti to do lokalnih izbora". Bilo bi postenije i vratilo bi povjerenje jednog dijela biraca (cak ako i nista ne naprave). Ovako, svakome je jasno da je rijec o porazu (mislim, ideja je postati predsjednik, bez toga nema pobjede.. osim eventualno za Miksica, ali i on je to naknadno kompromitirao), tako da smijesak na licu i slavljenje "respektabilnog postotka" nikoga ne zavaravaju.
E ovako. Umjesto rijeci HDZ stavi SDP i opet ce biti istinita tvrdnja, stavi HNS, HSS, HSLS, Libra ma bilo koga opet je sitina.
Stoga stavi Hrvatski politicari i opet je istina...

Tko je onda pobjednik, Mesic (sam, samcat) jer je uspio ostati popularan političar i predsednik, dok su svi ostali gubitnici. Ali baš svi.
Izdvoji jednu stranku koja je ovim izborima pobijedila. Nitko... Pa čak ni Mikšić...
demosten is offline  
Old 17.01.2005., 13:09   #36
Dunj@
jesen stiže

Dunj@ Avatar

Registracija: Nov 2002.
O čemu vi to? Jaca nije prikupila 35% glasova glede i unatoč "dijaspori"!
Dunj@ is offline  
Old 17.01.2005., 13:14   #37
The_Equilibrist
Registrirani korisnik

The_Equilibrist Avatar

Quote:
demosten kaže:
E ovako. Umjesto rijeci HDZ stavi SDP i opet ce biti istinita tvrdnja, stavi HNS, HSS, HSLS, Libra ma bilo koga opet je sitina.
Stoga stavi Hrvatski politicari i opet je istina...

Tko je onda pobjednik, Mesic (sam, samcat) jer je uspio ostati popularan političar i predsednik, dok su svi ostali gubitnici. Ali baš svi.
Izdvoji jednu stranku koja je ovim izborima pobijedila. Nitko... Pa čak ni Mikšić...
Pa govorim o ovom konkretnom slucaju. Racan je na proslim izborima fino odmah u izbornoj noci rekao "izgubili smo" iako ni neki pripadnici tada vladajucih nisu to htjeli priznati. Treba imati politicke hrabrosti i priznati poraz (ne hvalim Racana, nego napadam HDZ). A ovo je poraz. i to katastrofalni poraz za jedan HDZ, koliko god oni govorili suprotno.

Sto se Mesica tice, njemu osobno svaka cast, u pet je godina pokazao cijeloj ljevici da je on pravi izbor za njih.
Old 17.01.2005., 13:24   #38
speculum
Registrirani korisnik

speculum Avatar

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Još jedna genijalnost HDZa koji ima podršku "35% birača"

Quote:
The_Equilibrist kaže:
Sto se Mesica tice, njemu osobno svaka cast, u pet je godina pokazao cijeloj ljevici da je on pravi izbor za njih.
Legendo ovo je tako pogođeno
speculum is offline  
Old 17.01.2005., 13:27   #39
The_Equilibrist
Registrirani korisnik

The_Equilibrist Avatar

Naravno da je. Mesic je najbolji izbor za ljevicu jer je pokazao da je dobar kao predsjednik. I zato je milijun i po ljudi glasalo za njega. Ali zasto tebi govoriti o brojkama. Na prethodnoj stranici si pokazao svoju snagu u matematici
Old 17.01.2005., 14:48   #40
demosten
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2003.

Quote:
The_Equilibrist kaže:
Pa govorim o ovom konkretnom slucaju. Racan je na proslim izborima fino odmah u izbornoj noci rekao "izgubili smo" iako ni neki pripadnici tada vladajucih nisu to htjeli priznati. Treba imati politicke hrabrosti i priznati poraz (ne hvalim Racana, nego napadam HDZ). A ovo je poraz. i to katastrofalni poraz za jedan HDZ, koliko god oni govorili suprotno.

Da, to je istina. Mesic je pokazao da je faca.

Ali kada govoriš o HDZ-u, oni su jedini imali hrabrosti ici u unaprijed izgubljenu bitku. Ako si znao da je bitka izgubljena i prije njegovog pocetka, onda nemozes govoriti o klasičnom porazu (ala Letica).

Ostali su se sakrili ispod mesicevih skuta, Nadam se da ce to ostali ljudi vidjeti.
demosten is offline  

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja