Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2003., 19:35   #1
Bajki1
biciklistica

Bajki1 Avatar

Registracija: May 2003.
Groznica na ustima

Čujem da se pojava groznice na ustima objašnjava opadanjem imuniteta ,stresom , manjkom nekih vitamina itd....?

Što je od toga točno?
Kako liječiti ? Od čega se čuvati ?
Bajki1 is offline  
Old 04.09.2003., 09:35   #2
Bajki1
biciklistica

Bajki1 Avatar

Postoji li nešto što se kod mladih pojavljuje kao groznica od poljupca ? Jel, to virusno? Herpes?
Čini mi se da se kao sjećam kroz maglu da sam negdje o tome čitala ali sam zaboravila .
Kako se to ispoljava i kako se liječi ?
Hvala na odgovoru.
Bajki1 is offline  
Old 04.09.2003., 10:03   #3
Prijatelj
mladi mjesec

Prijatelj Avatar

Registracija: Jul 2003.
to ti je kad se ljubiš na vjetru.
Old 04.09.2003., 10:18   #4
Septembar
Dr. Rujanka

Septembar Avatar

Registracija: Nov 2002.
Re: Groznica na ustima

Quote:
Bajki1 kaže:
Čujem da se pojava groznice na ustima objašnjava opadanjem imuniteta ,stresom , manjkom nekih vitamina itd....?

Što je od toga točno?
Kako liječiti ? Od čega se čuvati ?
da navodno nastaje od svega navedenog

lijek? najucinkovitiji je ANTIVIRIL, ako s primjenjuje ODMAH!!! dakle onog sekunda kad osjetis peckanje. najbolje je uvijek ga imati u kucnoj apoteci, ako ne odmah trcati u ljekarnu
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Old 04.09.2003., 10:26   #5
Martin
reMember

Bajki1,

Prije nego po n-ti put ponovo otvoriš neku temu, potrudi se u starim postovima potražiti dotičnu tematiku, naći ćeš odgovore na sva pitanja koja te interesiraju.

A i ova gospoda moderatori bi mogli pripaziti da se teme ne ponavljaju.
Martin is offline  
Old 04.09.2003., 13:10   #6
lahor
triple libra

lahor Avatar

Registracija: Dec 2002.
Re: Re: Groznica na ustima

Quote:
Septembar kaže:

lijek? najucinkovitiji je ANTIVIRIL, ako s primjenjuje ODMAH!!! dakle onog sekunda kad osjetis peckanje. najbolje je uvijek ga imati u kucnoj apoteci, ako ne odmah trcati u ljekarnu
Virolex gel u hrvatskoj varijanti.
lahor is offline  
Old 04.09.2003., 13:12   #7
lahor
triple libra

lahor Avatar

Quote:
Martin kaže:

A sto da ti kazem osim da sam zadnjih dana u opsadnom stanju pa ne stignem bas sve sto hocu.
lahor is offline  
Old 04.09.2003., 13:35   #8
Bajki1
biciklistica

Bajki1 Avatar

Hvala na odgovorima .

Martine, otvorivši temu koja me zanima ,pokazala sam da očito NISAM primjetila neku već postojeću na istu temu .
Ukoliko je tvoja napomena napisana s ciljem da pomogne , možda bi mogao staviti link?
Bajki1 is offline  
Old 04.09.2003., 20:05   #9
Septembar
Dr. Rujanka

Septembar Avatar

Re: Re: Re: Groznica na ustima

Quote:
lahor kaže:
Virolex gel u hrvatskoj varijanti.
evo gledam sta kupih ljetos u Cro (cim sam na ulici osjetila peckanje)
krema ACIKLOVIR 5%, od Belupa
Old 04.09.2003., 21:30   #10
lahor
triple libra

lahor Avatar

To je jedno te isto, samo drugi tvornicki naziv.
lahor is offline  
Old 04.09.2003., 21:58   #11
Zlatokosa
Registrirani korisnik

prije tri godine sam dobila tablete virolex od dermatologa, i da kucnem o drvo, još mi nije izbila groznica..
Zlatokosa is offline  
Old 04.09.2003., 22:52   #12
husky
Proud To Be Croat

husky Avatar

Registracija: Apr 2003.
Pošalji poruku preko MSN korisniku husky
Quote:
Martin kaže:
Bajki1,

Prije nego po n-ti put ponovo otvoriš neku temu, potrudi se u starim postovima potražiti dotičnu tematiku, naći ćeš odgovore na sva pitanja koja te interesiraju.

Ljudi dolaze na ovaj forum kako bi nesto pitali, saznali.... ali i razgovarali, diskutirali, a ne samo citali nesto sto je netko na slicnu temu pisao prosle godine.

Zasto ne bi bilo vise istih tema? Do zasicenja ce doci kad tad.... A onda cemo dolaziti samo citati staro. Moderatori ce paziti na copyright teme..... Kad bacis kocku 3 puta, i dobijes brojke 1,2 i 3 - zabrani joj da se vise ne okrece na te brojke, jer su vec "isfurane". Ne mozes.

Ako zelis biti od pomoci, stvarno si mogao staviti link.

No hard feelings, ali nema smisla buniti se sto je netko otvorio pametnu temu, koja se mozda negdje u analima spominje. Novi ljudi, nove teme.

Old 04.09.2003., 23:27   #13
stitch
lektor. kanibal lektor.

Registracija: Mar 2003.
... kaže čovjek koji je otvorio najviše kloniranih tema na cijelom IMF-u.

Ha, svatko se češe tamo gdje ga svrbi.
stitch is offline  
Old 05.09.2003., 08:46   #14
Martin
reMember

husky,

Ovo nije nikakva nova tema, nego ponovno traženje odgovora na već prije postavljena i odgovorena pitanja.

Više istih tema nema smisla, samo nepotrebno opterećuje serverski prostor, a da ne govorim kako bi ljudi pratili tri iste teme na tri različita mjesta.

Ako je dotičnoj osobi teško pomaknuti guzicu (ne mora ni to, dovoljan je jedan pritisak na tipku miša, i utipkavanje par slova) i potražiti ono što ga interesira (tome inače služi ona tipka u gorenjem desnom kutu svake stranice, na kojoj piše 'traži'), takva osoba (ljenčina) nije vrijedna moje pomoći.

Inače, ova 'pametna tema' (a koje su to teme na forumu glupe?) je sve do pred mjesec dana bila aktualna na ovim istim stranicama, dakle ne radi se ni o mjesecima, a kamoli godinama (analima)
Martin is offline  
Old 05.09.2003., 09:39   #15
mimi2003
mala vesela

mimi2003 Avatar

[QUOTE]Martin kaže:
[B]

Ovo nije nikakva nova tema, nego ponovno traženje odgovora na već prije postavljena i odgovorena pitanja.

Više istih tema nema smisla, samo nepotrebno opterećuje serverski prostor, a da ne govorim kako bi ljudi pratili tri iste teme na tri različita mjesta.

Ako je dotičnoj osobi teško pomaknuti guzicu (ne mora ni to, dovoljan je jedan pritisak na tipku miša, i utipkavanje par slova) i potražiti ono što ga interesira (tome inače služi ona tipka u gorenjem desnom kutu svake stranice, na kojoj piše 'traži'), takva osoba (ljenčina) nije vrijedna moje pomoći.

Inače, ova 'pametna tema' (a koje su to teme na forumu glupe?) je sve do pred mjesec dana bila aktualna na ovim istim stranicama, dakle ne radi se ni o mjesecima, a kamoli godinama (analima)

Baš nisi od nikakve pomoći, tema nije otvorena za prepucavanje nego da se čovjeku pomogne, a tebi ako je dosadno, nađi si neku drugu zanimaciju

u hrvatskoj varijanti ja sam koristila Chloarmphenicol- to je inaće nast za oči ali meni je pomagao, kad bih osjetila peckanje stavila bih ga i groznica nije izbila.
Old 05.09.2003., 10:48   #16
Martin
reMember

Bajki1,

Link - pretraživanje riječi 'groznica'

Zar ti je tako teško bilo potražit ovo?!

Ukratko, sve što si čula o groznici(herpesu) na ustima je (uglavnom) točno. Herpes je virusna bolest, a manifestira se kao krastica na usnama (obično na prelazu sluzokože u kožu, ali isto tako i na koži i na sluzokoži, dakle i unutar i van usta). Pad imuniteta je osnovni razlog aktiviranja herpesa, a isto tako izloženost bakterijama (neoprane čaše u kafićima, dodir metalnih predmeta i sl).

Pad imuniteta može biti uzrokovan pojavom neke druge bolesti (obično prehlade ili viroze zimi) ili stresom. A vitaminima se može preventivno djelovati (B6 kompleks od Plive) da se groznica javalj što je moguće rjeđe, a čak ju je moguće suzbiti na duže vrijeme.

Liječenje je najefikasnije Virolex kremom (prilično je skupa za svoj volumen, ali vrijedi svake lipe) i to čim prije, po mogućnosti prije nego što područje buduće kraste otekne i stvori se prištić.

Preventivno djeluje i obična grožđana mast (nekad jako popularna) ili Labello (danas) u zimskim danima, jer zimi, nakon svake bure ispuca koža na usnama, a nakon toga se redovito javlja i herpes.

Eto, to bi bilo ukratko, i prilično iscrpno.
A sad možmo otvorit kladionicu na temu: koliko mjeseci će trebati da se ista tema (sa istim ili sličnim pitanjima i odgovorima) opet pojavi.

mimi2003,

Niti mi je dosadno, niti mi je do prepucavanja. Samo mi 'ne leže' ljudi koji od drugih očekuju odgovore koje i sami mogu pronaći.
Martin is offline  
Old 05.09.2003., 11:41   #17
Bajki1
biciklistica

Bajki1 Avatar

Quote:
Martin kaže:

Zahvaljujem Martin što si si dao truda i postavio link koja mi olakšava pronalažnje onog što me interesira.
Link vodi do istovjetne teme koja je bila otvorena davnog datuma - 12.12.2002 !!! Stoga ne razumijem baš tvoj izljev nestrpljenja ali ...

Ako ništa drugo skrenuo si mi pažnju na opciju Traži koju do sada nisam nikada prije koristila.

Inače ,što se tiće lijekova kupila sam Virolex koji je zaista efikasan u liječenju tri groznice koje su mi ove dane izbijale na ustima jedna do druge.
Pokušati ću prevencije radi popiti i dozu Bkompleksa.
Bajki1 is offline  
Old 05.09.2003., 12:24   #18
Martin
reMember

Točno je da je tema otvorena 'daleke' 2002. ali zadnji post je iz 5-og mjeseca 2003. što je, priznat ćeš, prilično freško, s obzirom da je 'sezona' groznice uglavnom zimi i za vrijeme viroza.

B-kompleks možeš kupti bez recepta (dapače, mislim da ni ne ide na recept), ali isto ne bi bilo loše poć kod dermatologa pa sa s njim posavjetovati.

Virolex je najefikasniji kada ga namažeš u tankom sloju preko cjele krastice (ili mjesta na usni gdje osjećaš svrab, prije izbijanja kraste), a ako je krasta već izrasla (jer se infekcija najčešće aktivira dok spavaš) nastoj je namazati što više puta dnevno.
Martin is offline  
Old 11.09.2003., 08:15   #19
Bajki1
biciklistica

Bajki1 Avatar

Iz zdravlje.hr:

Herpes na ustima (herpes labialis) uzrokovan je virusom herpes simplex tip 1. Njemu srodan virus, herpes simplex tip 2, uzrokuje genitalni herpes. Ponekad i virus tipa 2 dovede do pojave simptoma u području usta, ali ipak je u većini slučajeva za njihovu pojavu odgovoran virus tipa 1.

Gotovo su svi ljudi zaraženi ovim virusom, a većina ih je po prvi put došla s njim u kontakt već u djetinjstvu, u dodiru s osobom koja je imala aktivan herpes na ustima ili je bila zaražena virusom, ali nije imala simptome.

Jednom kada se virus nastani u organizmu, on tamo ostaje zauvijek, jer protiv njega ne postoje ni lijek ni cjepivo. Ipak, zaraženost virusom herpesa ne znači nužno da će doći do pojave simptoma.

Dapače, kod mnogih osoba klinička se slika nikada ne razvije. Studije pokazuju da otprilike 40% ljudi ponekad ili učestalo pati od simptoma izazvanih virusom herpesa, koji se kod nekih osoba razvijaju čak jednom mjesečno, pa i češće, dok kod drugih prođe i pet do deset godina između dvije epizode pojave simptoma.
Bajki1 is offline  
Old 13.04.2004., 13:35   #20
margarita
maca papucarka

margarita Avatar

herpes

juce mi je izasao u nosu, taman na otvoru nosnice i boli me za popizditi

cak je gore nego kad mi se pojavi na usni

stavljam neku glupu mast Viractin ali ne pomaze nesto posebno

imate li kakvih ideja kako da ga se sto prije rijeshim?
margarita is offline  
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja