Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2005., 22:07   #1
termoizolacija?!

Ovako, kupili smo stan u prizemlju. Naravno hladno je jer ispod nas su podrumi i nitko nas odozdo ne grije. Razmišljamo o postavljanju termoizolacije.

Pitanje je kakvu izolaciju najbolje staviti i koliko se s tom izolacijom postiže bolji učinak grijanja (imat ćemo plinsko centralno grijanje- ne podno), te koliko centimetara bi se u tom slučaju podigla razina poda?

Naime, bio nam je majstor koji nam je objasnio da se može staviti, ali da baš nema neke koristi i zbog toga što bi se razina poda povisila za 7 cm što znači da pri ulasku u stan, ili u neku prostoriju gdje bi to stavili, bi bila neka mala stepenica.

Molim za pomoć!
Rapifen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 22:49   #2
Svaka izolacija će povisiti nivo poda, koliko bi bilo maksimalno prihvatljivo. Dobra izolacija se računa prema slojevima i prolazu topline kroz njih, za svaki materijal postoji minimalna i maksimalna debljina u primjeni, obično se slaže više slojeva.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 23:21   #3
A jeli moguce staviti izplaciju u podrume na strop?
Mislim ima li pristupa?
Old 19.01.2005., 00:24   #4
Quote:
bodul kaže:
A jeli moguce staviti izplaciju u podrume na strop?
Mislim ima li pristupa?
Hm, da?! To sam se i ja pitala, ali podrumi su podjeljeni između stanara. A znaš da nisu svi ljudi za to da im netko prčka po njihovom podrumu. Tak da je to krajnja solucija i kad smo već kod toga, kako to ide? Mislim ne kužim se baš u to pa bih voljela da mi netko to malo pojasni. Koji se materijali koriste, kakve su im karakteristike ....
Rapifen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 08:15   #5
Probaj ovo:
Šimetin: Građevinska fizika
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 21:41   #6
Imas 2 osnovna nacina izolacije odozdo .
1. je da stavis recimo 5 cm stiropora i to onda pokrijes sa gips plocama , izmedju pregrada podruma .
2. je da prepilis sve pregrade i iznad njih stavis komplet izolaciju , sto je moguce samo ako nosece gredice nisu na stropu , nego malo nize .
Naravno ima i drugih nacina , samo nisu za ovaj slucaj.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +1. Trenutno vrijeme je: 10:54.