Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala > Tableti
Korisničko ime
Lozinka

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2013., 17:22   #1
newbie
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2006.
Vivax TPC 7125

Da li je netko možda imao priliku koristiti Vivax TPC-7125?

U katalogu Hrvatske pošte ima za 498,00 kn.

Zapao mi je za oko jer ima sim modul. Da li netko zna da li je zaključan na simpu?

Da li bi bio dobar za surfati, fejs i skajp?
newbie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 17:32   #2
chillout23
Fly with me

chillout23 Avatar

Registracija: Mar 2008.
Za te novce imaš puno bolje tablete na Banggood, Geekbuying, Pandawill i slično...prošvrljaj malo...imaš temu o kineskim tabletima pa vidi jedino ako ti je jako bitan sim utor i da ne čekaš
Old 05.12.2013., 18:56   #3
jole2005
Registrirani korisnik

Registracija: Dec 2013.
Thumbs up

zvao sam t-com skoro sat vremena i tražio savjete, to je bilo prije pola sata! I oni ga imaju po cijeni od 498 kuna, ali samo ga moraš kupiti preko web shopa!
kažu da je tablet dobar...nažalost nisam ga vidio niti primio, ali vjerojatno ću ga kupiti, jer po toj cijeni nema nigdje, a možeš staviti sim karticu u njega, i ima dvije godine garancije!
jole2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 19:18   #4
newbie
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2006.
jole2005 molim te ako kupiš probaj da li radi sa drugim karticama. Meni treba za Tele2 pa me zanima da li je zaključan.
newbie is offline  
Odgovori s citatom

Old 05.12.2013., 19:27   #5
Marko9x
Registrirani korisnik

Marko9x Avatar

Registracija: Jul 2013.
Quote:
jole2005 kaže: Pogledaj post
zvao sam t-com skoro sat vremena i tražio savjete, to je bilo prije pola sata! I oni ga imaju po cijeni od 498 kuna, ali samo ga moraš kupiti preko web shopa!
kažu da je tablet dobar...nažalost nisam ga vidio niti primio, ali vjerojatno ću ga kupiti, jer po toj cijeni nema nigdje, a možeš staviti sim karticu u njega, i ima dvije godine garancije!
Ima ga i u Hrvatskoj posti ista cijena 498kn ko u t-comu
Marko9x is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 19:48   #6
jole2005
Registrirani korisnik

Quote:
Marko9x kaže: Pogledaj post
Ima ga i u Hrvatskoj posti ista cijena 498kn ko u t-comu

tako je, ali u t-comu su mi rekli da ima 2.godine garancije, a u pošti su rekli da je jedna godina!
jole2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 21:08   #7
jole2005
Registrirani korisnik

Thumbs up

kupio sam ga...stići će mi za 3-7 dana! kad stigne, sve dojmove ću tu napisati!
Nadam se da će mu sim raditi kak treba i nadam se da za razgovor ima zvučnik kao i normalan mobitel, a ne da se preko razglasa mora razgovarati kao što sam morao na huaweiu!
pozz i javim se!
jole2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 20:55   #8
ag007
Mađioničar

ag007 Avatar

Registracija: Aug 2007.
U T-Mobile ponudi se prodaje pod imenom Vivax 3G tablet 7'' a dobije se i sim kartica s 2Gb.
Međutim u našoj većoj pošti u gradu poznata djelatnica mi je ipak nevoljko otvorila kutiju da vidim kakav je i stvarno nije nešto. Ekran ima loš tj. očajan kut vidljivosti, okrenuo sam ga minimalno i već se boja mijenjala kao i kontrast, riječ je o TFT ekranu koji nema velik spektar boja ali makar rezolucija nije za baciti. Na kutiji piše da ima 512Mb rama a zapravo ima manje od 400Mb rama za korištenje i koliko vidim jedina prednost mu je to što ima slot za 3G kartice. Zaboravite bilo kakve igrice na njemu kao i neko ugodno surfanje netom jer će sve biti usporeno zbog rama.
U njemu je MTK6577 dual core procesor 1Ghz kojemu GPS nije najjača strana i nije baš precizan ali za to koliko košta ne očekuje se više. Radi na starijoj verziji Androida 4.1
Ne bih ga preporučio za kupovinu, nisam toliko bogat da kupujem tako jeftino.
Old 09.12.2013., 17:05   #9
baco-syx
Registrirani korisnik

Registracija: Oct 2011.
Ja sam se isto zainteresirao za tablet zbog toga jer podržava sim kartice, i to ono sa osmjehom, dobra rezolucija, ALI kad sam vidio u specifikacijama 512 mb rama, 512 me je puta šupilo da mi je osmjeh splasno
Zato mi je bilo čudno da t-com daje taj tablet tak jeftino, pa zato jer ima jadnih 512 mb rama, otoga 150 mb uzima grafički procesor, i imate samo 350 raspoloživo i dakle pošto se radi o androidu te generacije on treba barem 700 rama slobodnih da nikad ne osjetite štekanj ni trzanje, nedaj bože se igrat na njemu ili sl tabletima sa 512 mb rama, napr temple run, trebaš skočit a tablet zatrza i ti si napravio pokret za skok napr, ali ne tablet nije pri trzaju stopiro taj dio igre, nego kao da nisi ni napravio pokret za skok, ma za popizdit, ljudi nemojte ni gledat ove tablete sa 512 mb rama, nije mi jasno zašto proizvođači štede na ramu, bolje da su stavili jeftiniji procesor, slabiju bateriju, ili lošiji ekran nego da štede na ram memoriji.
baco-syx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 22:31   #10
plawusha852
Registrirani korisnik

Registracija: Jun 2011.
Quote:
kupio sam ga...stići će mi za 3-7 dana! kad stigne, sve dojmove ću tu napisati!
Nadam se da će mu sim raditi kak treba i nadam se da za razgovor ima zvučnik kao i normalan mobitel, a ne da se preko razglasa mora razgovarati kao što sam morao na huaweiu!
pozz i javim se!
Jole, kakav je tablet??
plawusha852 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 10:07   #11
Laura74
Registrirani korisnik

Laura74 Avatar

Registracija: Nov 2009.
U vezi tog tableta, kakva su iskutva ulaska na net? Očitavanje? recimo, čitanje novina, fejs, skype, ....mene igrice ne zanimaju, dakle, neko osnovno korištenje, zamjena za laptop, da se može pročitati meilovi, urediti oglasi na oglasnicima i sl. Jel to brzo otvara ili je spor?

Ili ovisi o mreži?

I ako se kupi u pošti, na koje kartice sve ide?

Ja imam 2 SIM kartice s internetom, jednu od mobitela a drugu od usb-a. To je sve brz internet.

Dvoumim između tog tableta i nekog mobitela...(poklon u pitanju pa mogu da biram...hehe, a opet da si ne izaberem sranje)
Old 12.12.2013., 11:19   #12
jole2005
Registrirani korisnik

...evo me!
oprostite što ste toliko čekali!
...ovako...dosta ću toga reći, ali ne mogu reći dali je otključan na sve mreže!
...stigao mi je jučer! ...ali, ne bi to bilo to da nema tvorničku grešku! ...vibro mu nije radio! ...pa sam ga odnio u t-com, i sad čekam drugi, naravno novi!
...tipkao sam po njemu cijeli dan, nažalost zaboravio sam probati staviti drugu karticu, ali čim dobijem drugi, probati ću!
...jedina mana mu je kao što su dečki već rekli nedostatak rama!
...ja sam stavio 15-ak osnovnih aplikacija na njega i radio je odlično, kad se iz kuta gleda nema preljevenja boje! ...ima svoj player za filmove, koji također čita titlove, i slika je super! ...kamera je 2mpx sa bljeskalicom i slike su dosta dobre, a ima i prednju kameru za skype! ...poruke se šalju bez problema kao i pozivi! Ne mora se slušati preko razglasa kao kod večine tableta, nego normalno kao i na mobitelima, uz mogućnost stavljanja poziva na razglas! ...u taj jedan dan korištenje, interneta (facebook, njuškalo, gmail, net-hr, 24sata...itd), skypa, poziva, poruka, gledanje filmova, ja sam bio prezadovoljan uz to da sam ga platio 498 kuna i imam 2 godine garancije! Igrice nisam stigao igrati, čak ni onu najosnovniju! Nažalost, ne mogu više reći zbog te bezvezne tvorničke greške, čim ću moći, budem! pozz!
jole2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:21   #13
baco-syx
Registrirani korisnik

Nek se javi netko ko ga je kupio pa da zna reć dal je ok, ali neka ga testira, a ne nakon 5 min s tabletom vau super je. Ja osobno kada sam isprobavao bilo tablet ili mobitel sa tako malo ram memorije, korištenje facebooka, skype-a, je bilo živcirajuće, zato što sam probao bolje, a da nepričam o tome kako nitko nebi kao koristio tablet za odigrat temple run, ili angri birds napr, ma je moš si mislit, novine budemo samo čitali, ako tablet nebude i tu štekao.
EDIT:u isto vrijeme smo pisali poruku, pa dali je štekalo išta kako se ponašao, malo je to rama
baco-syx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:26   #14
Laura74
Registrirani korisnik

Laura74 Avatar

Hvala jole...

Jer za 500kn teško dobiti novi android mobitel, osim onih mini mini, al ni njih nema za te novce. A pošto radim kao mod, trebam nešto di mogu i to raditi..ispravljat tekstove. Znam da se može i dodatna tipkovnica ušteknut i etui (torbica) pa zajedno izgleda ko mini laptop. A daleko lakše nosit nego laptop. često odem van kuće, i do sada vukla laptop, a po gradu ga malo glupo nosat...hhehe...a mobitel, ako uzmem velikog tipa Samsung galaxy s plus i9001, nekako mi je on muškast...

ostaje sad samo pitanje kartice..

Ja di sam išla to gledat u trgovinu, cijena mu je 999 kn. Tako da je ovo u pošti, odlična cijena za istu stvar.

Jedino ako tko zna, postoji li još koji tablet s istim funkcijama? Dakle, da se može SIM kartica ubacit i ima i telefon, a da nije puno skuplji od ovog, recimo do 1000kn.
Old 12.12.2013., 11:27   #15
jole2005
Registrirani korisnik

...i evo još jedna informacija...javio mi je jedan prijatelj da je stavio u njega VIP karticu, i da radi bez problema! ...pa možda je otključan i na ostale mreže kaj je i na VIP!
jole2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:32   #16
jole2005
Registrirani korisnik

Quote:
baco-syx kaže: Pogledaj post
Nek se javi netko ko ga je kupio pa da zna reć dal je ok, ali neka ga testira, a ne nakon 5 min s tabletom vau super je. Ja osobno kada sam isprobavao bilo tablet ili mobitel sa tako malo ram memorije, korištenje facebooka, skype-a, je bilo živcirajuće, zato što sam probao bolje, a da nepričam o tome kako nitko nebi kao koristio tablet za odigrat temple run, ili angri birds napr, ma je moš si mislit, novine budemo samo čitali, ako tablet nebude i tu štekao.
EDIT:u isto vrijeme smo pisali poruku, pa dali je štekalo išta kako se ponašao, malo je to rama

...nije 5 minuta nego cijeli dan!!!!!!!!!!
...kažem ti kak je, a ti okrećeš priču! ...ako tebi ne odgovara, šta komentiraš!
...po cijeni od 498 kuna sa 2 godine garancije, sa SIM slotom je super! Ima ljudi koji su prerasli igrice, ali tu i tamo stave neku normalu tek toliko za ubiti vrijeme...a više im treba za film pogledati i za surfati!!!
...i lijepo kažem da nije štekao sa 15-ak novih aplikacija i s tim svim što sam radio! ...i batreija je izdržala cijeli dan, još je ostalo 20%...
jole2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:36   #17
Laura74
Registrirani korisnik

Laura74 Avatar

idem ja do pošte pitat, tako mi je 200m pošta od stana...
Old 12.12.2013., 11:40   #18
jole2005
Registrirani korisnik

Smile

Quote:
Laura74 kaže: Pogledaj post
Hvala jole...

Jer za 500kn teško dobiti novi android mobitel, osim onih mini mini, al ni njih nema za te novce. A pošto radim kao mod, trebam nešto di mogu i to raditi..ispravljat tekstove. Znam da se može i dodatna tipkovnica ušteknut i etui (torbica) pa zajedno izgleda ko mini laptop. A daleko lakše nosit nego laptop. često odem van kuće, i do sada vukla laptop, a po gradu ga malo glupo nosat...hhehe...a mobitel, ako uzmem velikog tipa Samsung galaxy s plus i9001, nekako mi je on muškast...

ostaje sad samo pitanje kartice..

Ja di sam išla to gledat u trgovinu, cijena mu je 999 kn. Tako da je ovo u pošti, odlična cijena za istu stvar.

Jedino ako tko zna, postoji li još koji tablet s istim funkcijama? Dakle, da se može SIM kartica ubacit i ima i telefon, a da nije puno skuplji od ovog, recimo do 1000kn.

...ma molim!!!!
...mogu ti reći da sam stavio na njega 2 word dokumenta i da sam ih prepravljao, podržava to! ...jedino nisam išao pisati novi word dokument!
ali ako može prepravljati, onda bi trebao i pisati novi!
...kažem ti, prijatelj mi je javio, on je probao VIP karticu i radi!
...i da, htio sam ga i ja kupiti u pošti, ali garancija je godinu dana, a preko t-coma, preko web shopa, garancija je 2.godine!
...imaš Samsung galaxy tab3, na njuškalu se da naći po 1200 kuna, prijatelj sa posla ga je kupio i mogu ti reći da je preodličan... također 7 incha ima ekran, ali je tablet i tanji i uži od vivaxa, i ima bateriju od 4000mAh-a, koja dura i dva dana! ...naime, ovaj vivax je kopija toga tableta, naravno povoljniji i slabijih performansi!
jole2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 11:54   #19
baco-syx
Registrirani korisnik

Quote:
...nije 5 minuta nego cijeli dan!!!!!!!!!!
...kažem ti kak je, a ti okrećeš priču! ...ako tebi ne odgovara, šta komentiraš!
...po cijeni od 498 kuna sa 2 godine garancije, sa SIM slotom je super! Ima ljudi koji su prerasli igrice, ali tu i tamo stave neku normalu tek toliko za ubiti vrijeme...a više im treba za film pogledati i za surfati!!!
...i lijepo kažem da nije štekao sa 15-ak novih aplikacija i s tim svim što sam radio! ...i batreija je izdržala cijeli dan, još je ostalo 20%...
Piše ti ljepo dolje edit a pogledaj vrije u koje smo stavili post dok si ti stavio ja sam još pisao i nisam vidio da si stavio komentar.
Ja još uvjek nevjerujem,htio bi ga uzet ali stvarno kupujem tablet, baš zvog sim kartice, ali 512 mb rama, štekat će sto posto, vjerojatno radi brzo zbog procesora, ali da ne šteka nevjerujem, ili nisi probo mob ili tablet sa 1 gb rama pa neznaš koja je razlika, nije mi jasno, niti jedan dosad sa tolko rama nije radio dobro, ovaj nisam ni probao ali nemoram puno ni reč kad vidim 512 mb, otoga imaš slobodno oko 350-400, i kad malo koristiš sve se napuni i ostane ti oko 50 slobodno.
Možda bolje uzet prestigio 3970 sa 1gb rama a samo 100 kn skuplji bez sim kartice.
baco-syx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 12:07   #20
jole2005
Registrirani korisnik

Quote:
baco-syx kaže: Pogledaj post
Piše ti ljepo dolje edit a pogledaj vrije u koje smo stavili post dok si ti stavio ja sam još pisao i nisam vidio da si stavio komentar.
Ja još uvjek nevjerujem,htio bi ga uzet ali stvarno kupujem tablet, baš zvog sim kartice, ali 512 mb rama, štekat će sto posto, vjerojatno radi brzo zbog procesora, ali da ne šteka nevjerujem, ili nisi probo mob ili tablet sa 1 gb rama pa neznaš koja je razlika, nije mi jasno, niti jedan dosad sa tolko rama nije radio dobro, ovaj nisam ni probao ali nemoram puno ni reč kad vidim 512 mb, otoga imaš slobodno oko 350-400, i kad malo koristiš sve se napuni i ostane ti oko 50 slobodno.
Možda bolje uzet prestigio 3970 sa 1gb rama a samo 100 kn skuplji bez sim kartice.

jbg...sorry!
...gle, prije ovog tableta, imao sam sony xperiu S! 1.5 dual core, full hd...bla-bla...i znao je štekati da sam ga u zid htio sastaviti...ali da poštedim zid, odlučio sam ga prodati i kupiti samsung galaxy tab3! ...i tada se pojavio ovaj vivax, pa sam mislio, za moje potrebe nije skup, ima garanciju, jedino mu je mana 512mb rama! odlučio sam se za njega baš zbog slim slota...jer ne pišem puno poruke, više pozive koristim, a imam velik ekran za surfanje! i u taj jedan dan što sam ga proučavao na sve načine, ja sam zadovoljan! za moje potrebe je okE, i nije zaštekao! ...igrice ne budem igrao, možda bilijar ili tak neku sitnicu, nešto zahtjevnije ne!
jole2005 is offline  
Odgovori s citatom

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja