Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2013., 04:31   #1
Wink Umorni od novih početaka i traženja - skupna tema za one koji su umorni od traženja ljubavi

Kako na PDF-u često imamo slične teme koje se ponavljaju, a čija se tematika bazira na: "Ne da mi se, umoran sam od svega, umoran od traženja ljubavi, umoran od stalnog pokušavanja, upoznavanja, dejtanja koje završi fijaskom, izgubio sam volju, odustao sam od suprotnog spola, nemam entuzijazma niti živaca posvetiti se novoj vezi ispočetka" ---- otvaram ovu temu kao mjesto gdje ćemo moći prodiskutirati o ovoj problematici.


Osjećate se umorno, nemate volje, dosta vam je.
Možda ste odlučili zauvijek dići ruke od suprotnog spola. A možda je to samo vaša utopijska ideja koju ćete napustiti prvom prilikom.
Možda se dogodilo nešto kao kap koja vam je prelila čašu i ovaj put ste si stvarno zacrtali da je dosta pokušavanja i da od sada pa na dalje, životom kročite kao samac. I ništa vas neće omesti na tom putu.

Ili trebate samo malo tapšanja i potpore, barem virtualne, da vam da snage i pogura vas naprijed na putu traženja prave i iskrene ljubavi.



Kako bilo, ovo je tema za vas, stoga, nadam se da će ispuniti svoju svrhu.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 10:37   #2
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post

Osjećate se umorno, nemate volje, dosta vam je.
Možda ste odlučili zauvijek dići ruke od suprotnog spola. A možda je to samo vaša utopijska ideja koju ćete napustiti prvom prilikom.
Ovo drugo. Nekoliko puta u životu sam bila u toj fazi, dosta mi je svega, umorna od kava i upoznavanja, razgovora, muke i truda oko održavanja veze, pogrešnih izbora i odluka. Međutim, traje samo neko vrijeme i opet se rodi neka nova nada i volja, entuzijazam.

S druge strane, poznajem samce koji su doslovno odustali. Najčešće je to dob preko 40. Dobro izgledaju, imaju puno toga za ponuditi, ostvareni su na mnogim poljima, ali ne znam koji im je vrag. Neki imaju stav da uopće ne žele nikome novome dati šansu. Šteta!
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 11:37   #3
Vidim da te "moja" tema inspirirala.

Ni meni se više ne da. Umoran sam. Dosta mi je. I najgore što se onda desi da upoznam nekog,zaljubim se.. i sukladno tome pobjegnem najčešće.
SeventhAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 11:37   #4


Sinoć sam našao jednu djevojku. Ako ovdje ima netko tko ju traži, nek mi se javi na PM. Hvala.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:26   #5
Ja sam upao u tu fazu. Inače nisam ovakav, volim se družiti s ljudima, upoznavati nove ljude... Ali, evo, neku večer, sjedimo na piću vani, zgodne cure, gledaju me, ja gledam njih, ali niiiiiiikako da ustanem i kažem, "bokić". A da sve to bude još ironičnije, fali mi sex, fale mi novi ljudi, fale mi nova poznanstva. Možda sam podvojena ličnost.
xlavier is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:35   #6
Quote:
Maranatha kaže: Pogledaj post
Ovo drugo. Nekoliko puta u životu sam bila u toj fazi, dosta mi je svega, umorna od kava i upoznavanja, razgovora, muke i truda oko održavanja veze, pogrešnih izbora i odluka. Međutim, traje samo neko vrijeme i opet se rodi neka nova nada i volja, entuzijazam.

S druge strane, poznajem samce koji su doslovno odustali. Najčešće je to dob preko 40. Dobro izgledaju, imaju puno toga za ponuditi, ostvareni su na mnogim poljima, ali ne znam koji im je vrag. Neki imaju stav da uopće ne žele nikome novome dati šansu. Šteta!
Ovo mogu stvarno samo potpisati od riječi do riječi. S dodatkom da od ovih boldanih bježim - najčešće ispadaju da su to oni "sjebani" kojima nije išlo, pa smo im svi koji smo novi potencijalni kandidati krivi za to i moramo "platiti". Kidam nalijevo.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:38   #7
ima žena koje zbog sitnica potencijalne dečke strpaju u "frend zonu",a onda nakon par godina,kada vide da je presušilo korito "potencijalnih",vraćaju one koji im se nisu tada činili dovoljno "napetima" zbog nekih sitnica,pa odjednom postanu dovoljno dobri...to je ono što smeta svakom muškarcu,što se u frend zonu potrpavaju svi radi nekih karakteristika koje trenutno na odgovaraju nekoj osobi,a onda nakon godinu-dvije,postanu nebitne.

sitničavost,površnost,jedino to.

svijet je otišao naprijed u toj mjeri da se ogroman postotak kompatibilnosti svodi na fizičke pluseve,a čim ima naznaka za jedan minus na fizičkom dijelu,odmah slijedi odjeb.

lijepa tema,nadam se da nas neće biti puno ovdje,hehehe

svima želim da si upoznate kvalitetne partnere do Nove Godine ili već za Božić,Kristovo rođenje neka bude rođenje ljubavi za sve nas.
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:43   #8
Quote:
Maranatha kaže: Pogledaj post
Neki imaju stav da uopće ne žele nikome novome dati šansu. Šteta!
Pa to tak' obično ide. Tako je i kod mene.

Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
svima želim da si upoznate kvalitetne partnere do Nove Godine ili već za Božić,Kristovo rođenje neka bude rođenje ljubavi za sve nas.
Jel' boca crnog vina spada u kategoriju "kvalitetnih partnera"?
SeventhAngel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:48   #9
Quote:
PinkastiFlojd kaže: Pogledaj post
ima žena koje zbog sitnica potencijalne dečke strpaju u "frend zonu",a onda nakon par godina,kada vide da je presušilo korito "potencijalnih",vraćaju one koji im se nisu tada činili dovoljno "napetima" zbog nekih sitnica,pa odjednom postanu dovoljno dobri...to je ono što smeta svakom muškarcu,što se u frend zonu potrpavaju svi radi nekih karakteristika koje trenutno na odgovaraju nekoj osobi,a onda nakon godinu-dvije,postanu nebitne.

sitničavost,površnost,jedino to.

svijet je otišao naprijed u toj mjeri da se ogroman postotak kompatibilnosti svodi na fizičke pluseve,a čim ima naznaka za jedan minus na fizičkom dijelu,odmah slijedi odjeb.

lijepa tema,nadam se da nas neće biti puno ovdje,hehehe

svima želim da si upoznate kvalitetne partnere do Nove Godine ili već za Božić,Kristovo rođenje neka bude rođenje ljubavi za sve nas.
Upravo tako, inicijalno se preolako odbija prevelik broj ljudi i onda normalno da ono što ostane ne zadovoljava kriterije vezane uz karakter.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:51   #10
Quote:
SeventhAngel kaže: Pogledaj post
Jel' boca crnog vina spada u kategoriju "kvalitetnih partnera"?
to je više nego kvalitetno društvo,unazad par godina ni jednom nije razočaralo
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:56   #11
Poštovana moderatorice, poštovani forumaši,

osobno sam odustao od suprotnog spola i ljubavi zbog racionalnog gledanja na tu problematiku. S obzirom na moje, bezosjećajno psihološko stanje (u nekim dijelovima slično momku od djevojke sa susjedne teme), smatram da jednostavno nema smisla s moje strane upuštati se u nekakve romantične odnose.

Naime, s obzirom da ne mogu (ili mogu jako rijetko i jako malim intenzitetom) osjećati sreću, radost, nadu, uzbuđenje, ispunjenost, empatiju, privrženost, ali i sram, nelagodu, tugu, usamljenost, zavist, ljubomoru i ostale emocije, mislim da se ne bi osjećao niti sretno niti zaljubljeno ni da me zavoli nekadašnja srednjoškolska simpatija, najzgodnija celebritiy djevojka ili +/-prosječna simpatična djevojka iz okolice. Dapače, vidim samo obaveze i potrebu prilagođavanja životnog stila za koji mi je, u principu, svejedno.

Nadalje, gledano sa stajališta te osobe, s obzirom na moj spomenuti karakter, ne vidim baš da imam nešto hvale vrijedno za ponuditi, s racionalne strane. Niti sam nešto ekstra privlačan niti sam iskusan da mogu ponuditi fizikalno zadovoljstvo. Nemam hrpu love da mogu pružiti financijsko blagostanje, niti neki utjecaj u društvu. Nemam ni smisla za humor, zabavljanje i nasmijavanje da bi se ta osoba mogla nonstop smijati. Jedino se valjda mogu pristojno i korektno ponašati te, stoga, možda, biti dobar prijatelj. U svakom slučaju, ženke imaju puno boljeg izbora od mene. Naravno ta osoba također ne bi smijela biti baš emocionalna. Da ne spominjem koliko je nekorektno navlačenje emocionalnih osoba na sebe, znajući svoju problematiku.


Iako bezosjećajno stanje vjerojatno nije permanentno (još ne tako davno bio sam osjećajan i empatičan), činjenica stoji da bi za promjenu trebalo uložiti previše truda, volje i vremena u svrhu reorganizacije cijelog postojećeg životnog stila. Jednostavno, ne osjećam se sposobnim da bi mogao razviti dovoljno veliki okretni moment da sve preokrenem te se ne ispati niti pokušavati.


Međutim, zanimljiva ostaje činjenica koja je i na ovom PDF-u milijun puta prežvakana. Naime, ženkama kao da se dopada ta nezainteresiranost i hladnokrvnost (iako možda na prvi dojam ne izgledam tako), pa se, spletom okolnosti, počinju pojavljivati neke prilike (ja se, naravno, trudim biti friendzoniran). Naravno da se prije, u doba zainteresiranosti, takve prilike nisu pojavljivale. Možda sam jednostavno upoznao krive osobe.

I da, djevac sam sa 25 godina, nisam nikada iskusio poljubac, blabla. Fizikalne "probleme" mislim riješiti isključivo uz plačanje (čist račun duga ljubav). Volio bih jedino da se, u neko bliže vrijeme, takve stvari mogu izbaciti iz sive zone te dobiti fiskalni račun za iste usluge. Em što poštujem državu em što su trenutni oglasi, prema pisanjima korisnika istih, u 90% slučajeva lažni i nekorektni, pa je dosta teško i na taj način se dogovoriti i odraditi te stvari. Opet i plaćanje iziskuje puno truda, vremena i novaca u svrhu pronalaženja dobrog oglasa.


Smijem li ja pitati Vas, gospođo moderatorice Meadow, zašto ste Vi odustali od traženja ljubavi? Većina Vaših postova su dobronamjerni savjeti nama, bokcima bistričkima, no koliko se da isčitati, niti ste Vi zavezani niti se imate namjeru vezati, a imate puno potencijala. Zašto je to tako i zašto ste odlučili otvoriti ovu temu?


Srdačan pozdrav,
vjerni pratitelj podforuma Usamljena srca!
energetik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:56   #12
Ove sezone umjesto u ljubav, sve nade polažem u Arsenal.
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:01   #13
Quote:
yildirim kaže: Pogledaj post
Ove sezone umjesto u ljubav, sve nade polažem u Arsenal.
....ili "ulažem"
__________________
Over and in, last call for sin.
PinkastiFlojd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:21   #14
Kad čovjek malo bolje razmisli, i veze i nogomet su često konstrukt marketinga, želje da se čovjek osjeća pobjednikom. Zato bi mi bolje pristajalo biti navijačem Liverpoola ili Shalkea jer se sve svodi samo na čekanje.
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:27   #15
Ja sam umoran od čitanja kako su drugi krivi, većinom se tu poentira na ženski spol (u okviru ovog PDFa).

Čak sam mišljenja da je mnogima potreban odmak od traženja partnera, okrenite se drugim poljima života. (ne kladi i igricama)
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:31   #16
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ja sam umoran od čitanja kako su drugi krivi, većinom se tu poentira na ženski spol (u okviru ovog PDFa).

Čak sam mišljenja da je mnogima potreban odmak od traženja partnera, okrenite se drugim poljima života. (ne kladi i igricama)
Pa s obzirom na njihov manjak inicijative i u prosjeku puno veće kriterije logično da je veća krivnja na njima.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:33   #17
Quote:
SeventhAngel kaže: Pogledaj post
Ni meni se više ne da. Umoran sam. Dosta mi je. I najgore što se onda desi da upoznam nekog,zaljubim se.. i sukladno tome pobjegnem najčešće.
Haa? Ček, ček, kak to misliš? Zaljubiš se i pobjegneš? Ovog nema ni u sapunicama (nije da ih gledam... ono nekad, povremeno... mislim gori tv...pa tak bacim pogled )

Nego, zašto pobjegneš? Ja sam nekak (to dođe s godinama) izašla iz sfere iracionalnih traženja dubljeg smisla pa se držim striktno one - what U see is what U get!!!! Tak da, ja bih taj bijeg tumačila kao ono - "not interested, ali ne da mi se objašnjavat"...

U tom smislu, cijenila bih elaboriranje tvojih motiva bijega...
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:38   #18
Quote:
energetik kaže: Pogledaj post
Iako bezosjećajno stanje vjerojatno nije permanentno (još ne tako davno bio sam osjećajan i empatičan), činjenica stoji da bi za promjenu trebalo uložiti previše truda, volje i vremena u svrhu reorganizacije cijelog postojećeg životnog stila. Jednostavno, ne osjećam se sposobnim da bi mogao razviti dovoljno veliki okretni moment da sve preokrenem te se ne ispati niti pokušavati.
Ma tko se to drznuo da ti sj...e koncepciju... enti matr!!!

Quote:
energetik kaže: Pogledaj post

I da, djevac sam sa 25 godina, nisam nikada iskusio poljubac, blabla. Fizikalne "probleme" mislim riješiti isključivo uz plačanje (čist račun duga ljubav). Volio bih jedino da se, u neko bliže vrijeme, takve stvari mogu izbaciti iz sive zone te dobiti fiskalni račun za iste usluge. Em što poštujem državu em što su trenutni oglasi, prema pisanjima korisnika istih, u 90% slučajeva lažni i nekorektni, pa je dosta teško i na taj način se dogovoriti i odraditi te stvari. ...

Prilično razborito zvučiš za 25- godišnjaka. Linić bi bio ponosan
__________________
Ondine
Moju je dušu svijet iskvario, moja je fantazija nemirna, a srce se ne može nasititi. Meni je svega premalo; i na bol se lako naviknem kao i na nasladu, i zivot mi postaje iz dana u dan sve pustiji; samo mi je jedno sredstvo ostalo: putovanje.
ondine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:43   #19
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Pa s obzirom na njihov manjak inicijative i u prosjeku puno veće kriterije logično da je veća krivnja na njima.
Blort, kolike žene su fasovale od muškaraca koji nisu sa njihovog spiska željenih karakteristika.

Percepcija gdje se u globalu napada cijeli spol i tvore pretpostavke na toj razini je samopogubljujući i ostavlja trag na karakteru.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:57   #20
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Blort, kolike žene su fasovale od muškaraca koji nisu sa njihovog spiska željenih karakteristika.

Percepcija gdje se u globalu napada cijeli spol i tvore pretpostavke na toj razini je samopogubljujući i ostavlja trag na karakteru.
Uglavnom se fasuje kada se rade kompromisi u vezi karaktera,a nekako mi se čini da većina upravo tu radi najveće kompromise, druga je stvar što to neće nikada priznati.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.