Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2013., 17:38   #1
Smrt

Umro mi je djed 25.12.2013 godine,dakle za bozic.
Bio je tesko bolestan lezao je u krevetu,kucno lijecenje.
Operisao je karcinom debelog crijeva i poslije operacije bio je ok neko vrijeme.
Poslije toga navodno rak mu je zahvatio ostale dijelove organizma,najvjerovatnije
jetra i pluca.
Presli su mu bolovi u jednu nogu znaci nije mogao nikako da hoda,lezao je stalno
jaukao je od bolova,covjek je bio dobre duse i srca..
Nije nikad nikome zlo neko ucinio.Volio je mene najvise jer me je odgojio..
Sada me zanima:On je meni rekao da mu upalim TV da gleda ponocku,ja kad sam mu upalio on je bio veseo pricali smo normalno,ali prije toga nije mogao cak ni da prica,meni je bilo drago sto on moze pricati i ja sam mislio evo ga ozdravice..
Vratice se,sve sam mislio pobijedio je..
Medjutim normalno smo pricali pred ponocku i on je tad zaspo,ujutro se probudio
sa jakim bolovima,dosla je hitna dali su mu navodno inekciju protiv bolova
Nakvi apaurini i tamo jos neke 2 vrste onih malih bocica..
Kad je primio inekciju oni kad su otisli on je oci drzao otvorene i gledao u jednu tacku i disao kroz usta..Znaci ja sam mu mahao ispred ociju rukama,reko da vidim hoceli oci imati ikakav refleks trzaja,medjutim oci nisu imale nikakav refleks,samo je gledao u jednu tacku i polako je micao ocima lijevo desno kao da je neko hodao po sobi,kao da ga je pratio ocima.Nakon 1-2h max umro je..Ali nije se u tom trenutku patio,ja sam znao da je on pao u komu,zvao sam ga,trazo ga za rame ali nije mi se odazivao.Jadnik je uzdisao i na kraju je samo povratio i oci je zatvorio,ukocio se i to je to..
Sada mnogi mi kazu umro je za bozic to je kao nesta najljepse,Isus se rodio itd..Nisam katolik,musliman sam ali vjerujem i u Isusa,postujem tudje vjere ali neke stvari mi nisu nikako jasne,svaka religija govori o smrti kao da on spava 7 dana nesvjesno,neznajuci da je umro i 7 dan ce kao saznati,dusa ce mu uskrsnuti.Dali je to istina??
Kod Islama se govori da to tako nije,vec da ce dusa biti ispitana dole u kaburu od strane 2 meleka,pa poslije tog ispitivanja da se spavati do sudnjeg dana ili ce biti budan,al sta ce raditi i gdje ce biti to nisam nasao nigdje..
I dali umrla osoba moze imati ikakav kontakt sa zivima ako je on sada icega svjestan ?.
Cuo sam da moze ali preko snova,zasto ne moze na bilo koji drugi nacin ?
Kako oni duhovi hodaju po ukletim kucama razbijaju,a on ne sto to ?
Dali iko ima zainteresovan da mi kaze nesta vise o smrti oko mog djeda..
Ne zelim da mi sad opsirno pisete...
Gazdaws is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:48   #2
Vidim da je smrt friska. Moj je tata umro u 5 mjesecu i jos uvijek mi je sve svjeze. Utjehu mozes naci u bilo kojoj religiji. Ja sam katolicke vjere i vjerujem da je mojem tati sada dobro jer je bio dobar covjek. Moli za svog dedu i misli na njega. Dok ga se sjecas on je u tebi. Naravno, bol ce uvijek ostati. A ovo da mu je bilo bolje pred smrt,to cesto tako bude...

Sent from my X10i using Tapatalk 2
__________________
Doviđenja i hvala za sve ribe (Douglas Adams).
alistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 17:54   #3
Cini se mozda tebi da je friska smrt nase bliznje osobe,medjutim nismo svi isti,ja sve mislim da je davno umro..Ali necu ga moci zaboraviti i sve mislim da je otiso negdje i da ce se vratiti.Vidim isto ti si katolik,jeli ti se ikada desilo da sanjas svog oca i da ti u snu nesta govori,ne mora ti otac biti u onome izgledu u kojem je umro,ako je imao oko 40-50 godina kad umre njegov duh ce biti mlad,bice u najljepsem trenutku mladosti,pa tako da ces ti znati da je on to,ali kad se probudis neces moci vjerovati..
Ja sam svog djeda sanjao 2 dan nakon njegove smrti,u snu je bio jako mlad imao je oko 28,29 godina nisam mu dobro zapamtio lice,ali znam da je bio veoma mlad i lijep covjek.I on je dosao ponovo u moju kucu i govorio mi je da ce ovdje biti neko vrijeme i donijeo je ukrase povodom nove godine,poceo je kititi zidove..
I zvao je moju Baku(nanu),medjutim tad sam se probudio i sada samo cekam da mi se san ponovi,jer skoro sta god sanjam to dobro zampamtim,a neko kad sanja nesta nemoze da se sjeti sta je sanjo..
Neki kazu smrt je takva,umres a neznas nista,isto tako zaspis a neznas da si zaspo,mozda ima nekog aspekta ??
Al ljudski mozak nece moci nikada otrkiti mracnu stranu Smrti
Gazdaws is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 18:03   #4
Pitanje je želiš li odgovor zbog kojeg ćeš se osječati bolje ili odgovor koji je realan?
manian is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 18:35   #5
Thumbs up

Zelim odgovor na pitanja koja zavrsavaju sa ?
Dalje me nista ne zanima,jer sam nasao kao neki odgovor..
Gazdaws is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 18:59   #6
Ako te te zadovoljava "kao neki odgovor" onda super, drago mi je da si ga našao, i nadam se da se osjećaš bolje.
manian is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 05:34   #7
Quote:
Gazdaws kaže: Pogledaj post
Zelim odgovor na pitanja koja zavrsavaju sa ?
Dalje me nista ne zanima,jer sam nasao kao neki odgovor..
Moli za njega da uđe u Svjetlo Božje i bit će sve u redu s tvoje strane, a vjerujem i sa strane tvog pokojnog djeda.

Meni su roditelji otišli prije 5 godina i često ih sanjam, a kao da su jučer otišli, tih pet godina mi kao dva dana!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 06:21   #8
Npr. ja se sve jedno,"tješim" kako ču se sa svim dragim mrtvim osobama ,već jednoga dana sresti i ponovno ćemo biti skupa,ali u drugačijem mediju,mjestu gdje nema stvari za materijalno...Mislim kako je sa te strane vjernicima,katolicima isl. mnogo lakše prihvatiti nečiju smrt,za razliku od agnostika -kao nema ga više najednom i to je to...
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 10:23   #9
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
Npr. ja se sve jedno,"tješim" kako ču se sa svim dragim mrtvim osobama ,već jednoga dana sresti i ponovno ćemo biti skupa,ali u drugačijem mediju,mjestu gdje nema stvari za materijalno...Mislim kako je sa te strane vjernicima,katolicima isl. mnogo lakše prihvatiti nečiju smrt,za razliku od agnostika -kao nema ga više najednom i to je to...
svaki put kad pomisliš, kad ti se u mislima/snu pojavi preminula osoba ti zapravo ostvaruješ kontakt s njom kao, i na mnoštvo drugih nacina na koje možda ne obracaš pažnju....
neki odnosi ne prestaju smrcu oni, samo vibriraju na drugim frekvencijama
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 10:31   #10
Gazdaws

Ne znamo. Jednostavno ne znamo. Vjerujemo, mislimo da znamo, ali ne znamo sa sigurnošću.

Religije tvrde ovo ili ono, od reinkarnacije do raja, ali koja je u pravu i da li je ijedna u pravu ne znamo.

Vjernici biraju svoja vjerovanja prema sredini u kojoj su odrasli i načinu na koji su odrasli.

Dokaza za život poslije smrti nema, a ono što se pojavljuje kao dokaz mnogi proglašavaju prevarama. Budući da ovaj naš svijet pokreće novac i vjerojatno je da ogroman postotak i je prevara radi bogaćenja, radi izvlačenja novaca od naivnih.

A dokaza bi trebalo biti, jer ako postoji svijet u koji idemo poslije smrti taj svijet i naš svijet u kojem živimo za vrijeme života su povezani inače ne bi duša umrlog mogla prijeći u taj drugi svijet.

Nisam ti dala odgovor, nemam ga, samo par nepovezanih crtica koje mi padaju na pamet kada je tema smrti u pitanju.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 11:09   #11
Ja gledam na to ovako. Kad si mrtav onda si mrtav i kraj priče, nema više. A sve ostalo su priče za malu djecu.
mikoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 13:09   #12
Tvoj djeda vjerojatno se približio Bogu više nego mnogi koji misle da su blizu. Neka mu je mirna plovidba po oceanima Božje ljubavi!
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 15:35   #13
Quote:
mikoli kaže: Pogledaj post
Ja gledam na to ovako. Kad si mrtav onda si mrtav i kraj priče, nema više. A sve ostalo su priče za malu djecu.
Ja recimo ne vjerujem u nepostojanje, ako postojiš onda postojiš

Čak kad bi mi nastajali iz nekakvog nepostojanja i ponovno se vraćali u neposotojanje, ko garantira, da ne možemo ponovno postojati, kad smo već zaključili da je postojanje došlo iz nepostojanja!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 16:10   #14
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Ne znamo. Jednostavno ne znamo. Vjerujemo, mislimo da znamo, ali ne znamo sa sigurnošću.

Religije tvrde ovo ili ono, od reinkarnacije do raja, ali koja je u pravu i da li je ijedna u pravu ne znamo.

Vjernici biraju svoja vjerovanja prema sredini u kojoj su odrasli i načinu na koji su odrasli.

Dokaza za život poslije smrti nema, a ono što se pojavljuje kao dokaz mnogi proglašavaju prevarama. Budući da ovaj naš svijet pokreće novac i vjerojatno je da ogroman postotak i je prevara radi bogaćenja, radi izvlačenja novaca od naivnih.

A dokaza bi trebalo biti, jer ako postoji svijet u koji idemo poslije smrti taj svijet i naš svijet u kojem živimo za vrijeme života su povezani inače ne bi duša umrlog mogla prijeći u taj drugi svijet.

Nisam ti dala odgovor, nemam ga, samo par nepovezanih crtica koje mi padaju na pamet kada je tema smrti u pitanju.
Ima dokaza za život poslije smrti. Jedni u to što su iskusili vjeruju, drugi ne vjeruju niti pored zdravih očiju. Nakon mojih iskustava mislim da nam se mogu obratiti na razne načine, najčešće na one za koje znaju da ćemo ih mi osobno prepoznati, a koliko dugo će se javljati-ovisi koliko nama treba da smrt prihvatimo, da se s tim gubitkom pomirimo...nekome nije potreban niti jedan znak, to su oni koji smrt drage osobe mogu prihvatiti odmah (bilo da su vjernici ili ateisti)
Miceki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 16:20   #15
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja recimo ne vjerujem u nepostojanje, ako postojiš onda postojiš

Čak kad bi mi nastajali iz nekakvog nepostojanja i ponovno se vraćali u neposotojanje, ko garantira, da ne možemo ponovno postojati, kad smo već zaključili da je postojanje došlo iz nepostojanja!
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 16:55   #16
Neki kazu kad umres jednostavno te vise nema,ja mislim da kad umres da si u nekoj vrsti sna,i ne mozes se nikako probuditi do sudnjeg dana,tada ce nas valjda bog probuditi.
Eh sad ima raznih prica o smrti i o njegovim tajnama..
Neki govore kad umres da ides kroz nekakve tunele,neki govore da osjecas mir
ljepotu,i zvuk ptica i potoka u tim gore ljepotama,sta reci..
Zasto nas je Bog stvarao ako ce nas ubijati,mora nesta postojati poslije smrti.
Kada malo razmislimo,ko je stvorio ovaj svijet?..Sigurno nisu ljudi,bog ga je napravio svojim rukama i razmisljanjem,a ko je stvorio ostale planete,jesuli ljudi..
Odgovor na to pitanje je,da ljudi nisu napravili ovaj svijet,niti ostale planete,
Ko je napravio ljude,jesmo li sami sebe,ili smo stvoreni greskom ????
Ili od neke materije,ili virusa...
Sve su to zanimljiva pitanja,međutim svemir je jako povezan sa smrcu,
navodno kad se umre putuje se daleko kroz svemir,kad se izadje iz svemira,ulazimo u neki tunel,taj tunel je crna rupa,kroz taj tunel se mora putovati i putovati,sigurno ste vidjeli u svakom tunelu ima kraj,gore je tolika daljina,da je bog stavio da se ta dusa brzo krece kroz taj tunel,a kad bi ljudi pokusali doci do njeg nebi mu nikad dosli do kraja,jer je nemoguce..Samim tim
mozemo jos samo istrazivati preko satalita koji mogu zaviriti mracne strane 500 miliona svjetlosnih godina svemira
Gazdaws is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 17:21   #17
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja recimo ne vjerujem u nepostojanje, ako postojiš onda postojiš

Čak kad bi mi nastajali iz nekakvog nepostojanja i ponovno se vraćali u neposotojanje, ko garantira, da ne možemo ponovno postojati, kad smo već zaključili da je postojanje došlo iz nepostojanja!
Postojati znači biti, a znati da jesi je biti svjestan, a biti svjestan toga da jesi je imati znanje o svom postojanju.

Nepostojati = ne biti svjestan/nesvijest. Ne postojiš ti, ne postoji ništa drugo. Niti nema 'ja' koji bi išta znao. To je nepostojanje.

Nikada nisi bio pod anestezijom, ili u dubokom snu? to ti je to. Jesi se vratio tamo i jesi li izašao iz toga? jesi, pa prema tome.

Nešto može biti a da to nešto nije svjesno toga da je. Materijalno tijelo je tu za sve ostale svjesne subjekte, ali nema tog ja koje je prije bilo svjesno sebe kao to tijelo. Prekineš određeni proces tijela, prekinuo si ja. Naštelaš povratak tog materijalnog procesa nakon određenog vremena, kao kod anestezije kada anestetici izgube efekt, i sa tim procesom se vrača i ja. Šta ti to govori?

Quote:
Miceki kaže: Pogledaj post
Ima dokaza za život poslije smrti. Jedni u to što su iskusili vjeruju, drugi ne vjeruju niti pored zdravih očiju. Nakon mojih iskustava mislim da nam se mogu obratiti na razne načine, najčešće na one za koje znaju da ćemo ih mi osobno prepoznati, a koliko dugo će se javljati-ovisi koliko nama treba da smrt prihvatimo, da se s tim gubitkom pomirimo...nekome nije potreban niti jedan znak, to su oni koji smrt drage osobe mogu prihvatiti odmah (bilo da su vjernici ili ateisti)
Iskustva su anecdote a ona su kada se govori o dokazima na dnu dna.

Ne govorimo o životu nakon smrti, jer život kao biološki proces prestaje sa smrću. Mi govorimo o nastavku 'čovjekovog ja' nakon što taj proces završi. A dokaza za to za sada nema, naprotiv, da bi taj ja nastavio on treba biti nezavisan od toga što umire i prestaje jer onda prestanak i uništenje toga neće imati utjecaja na tog 'ja' i on će nastaviti postojati. A zna se jako dobro da je taj 'ja' sve ali samo ne nezavisan od tijela.

Dakle, kada to prestaje i umire za što je taj ja bio ovisan za svoje postojanje, nestaje i to ja. Prije nego se pitamo dali to ja preživljava, prvo bi se trebali pitati kako u k bi taj ja uskrsnuo kada više nema procesa koji ga je uzrokovao i podržavao.

Zadnje uređivanje Ironrage : 01.01.2014. at 17:33.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 18:22   #18
poruka

Quote:
Gazdaws kaže: Pogledaj post
Neki kazu kad umres jednostavno te vise nema,ja mislim da kad umres da si u nekoj vrsti sna,i ne mozes se nikako probuditi do sudnjeg dana,tada ce nas valjda bog probuditi.
Eh sad ima raznih prica o smrti i o njegovim tajnama..
Neki govore kad umres da ides kroz nekakve tunele,neki govore da osjecas mir
ljepotu,i zvuk ptica i potoka u tim gore ljepotama,sta reci..
Zasto nas je Bog stvarao ako ce nas ubijati,mora nesta postojati poslije smrti.
Kada malo razmislimo,ko je stvorio ovaj svijet?..Sigurno nisu ljudi,bog ga je napravio svojim rukama i razmisljanjem,a ko je stvorio ostale planete,jesuli ljudi..
Odgovor na to pitanje je,da ljudi nisu napravili ovaj svijet,niti ostale planete,
Ko je napravio ljude,jesmo li sami sebe,ili smo stvoreni greskom ????
Ili od neke materije,ili virusa...
Sve su to zanimljiva pitanja,međutim svemir je jako povezan sa smrcu,
navodno kad se umre putuje se daleko kroz svemir,kad se izadje iz svemira,ulazimo u neki tunel,taj tunel je crna rupa,kroz taj tunel se mora putovati i putovati,sigurno ste vidjeli u svakom tunelu ima kraj,gore je tolika daljina,da je bog stavio da se ta dusa brzo krece kroz taj tunel,a kad bi ljudi pokusali doci do njeg nebi mu nikad dosli do kraja,jer je nemoguce..Samim tim
mozemo jos samo istrazivati preko satalita koji mogu zaviriti mracne strane 500 miliona svjetlosnih godina svemira
lijepo bi bilo da pregledas ovaj film,
http://www.jesusfilm.org/film-and-media/watch-the-film

"isus" jos onda je govorio evo patit ce me ponizit ce me pljuvati izrugivati mi se
i ubiti me ali na 3 dan cu uskrsnuti.
mislim
da
obican covjek uskrsne nakon 7 dana. naravno ako je zasluzio,jer sve zavisi kako se covjek ponasa na ovome svijetu,dali je podmukao zao,voli samo sebe i nikoga vise,tu se mnogo pitanja i odgovora namece.da skratim
ja vjerujem u zivot poslije ovog zivota. jer glupost mi je kad neko kaze nema vise zivota,kako god smo sada nastali postali rodili se i odrasli i ostarili znam da ima i dalje zamisli nije me bilo prije 42 god nisam nista znao ni da postojim sada sam ziv i zdrav,sta to znaci to znaci da sila ima jaca od nas sviju.namece se pitanje sta je starije kokos ili jaje?
pogledaj film i dobro razmotri sta ti se govori.
sarajlija32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2014., 22:03   #19
Quote:
Miceki kaže: Pogledaj post
Ima dokaza za život poslije smrti. Jedni u to što su iskusili vjeruju, drugi ne vjeruju niti pored zdravih očiju. Nakon mojih iskustava mislim da nam se mogu obratiti na razne načine, najčešće na one za koje znaju da ćemo ih mi osobno prepoznati, a koliko dugo će se javljati-ovisi koliko nama treba da smrt prihvatimo, da se s tim gubitkom pomirimo...nekome nije potreban niti jedan znak, to su oni koji smrt drage osobe mogu prihvatiti odmah (bilo da su vjernici ili ateisti)
Zanima me što bi za tebe bio dokaz za život poslije smrti. Odnosno što bi to bilo za što bi mogao kazati - da, to je to, to je dokaz za život poslije smrti, to se ne može nikako drugačije protumačiti već baš tako.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2014., 04:42   #20
Proučavao sam sve poznatije religije i u svakoj sam nalazio dijelove istine, ali i laži. Zadržite um otvoren i učite, ali nemojte slijepo vjerovati nikome. Život u duhovnom svijetu je stvaran - imam dovoljno iskustva i znanja da to kažem bez imalo sumnje. Ipak, znam da to vama malo znači i da svatko do te spoznaje sam treba doči. Također postoji mnogo činjenica koje to čvrsto dokazuju, ali uvidjeti će ih samo pojedinci koji ih ozbiljno potraže. Javno se takve stvari iznose jako rijetko i veoma površno.

Bliske osobe se vole obračati putem snova. Također je istina da prilikom toga znaju izgledati kao da su u 30-ima. To je izgled kojeg većina duša bira u duhovnom svijetu. Ipak, po želji mogu odabrati i vama prepoznatljviji izgled.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.