Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2014., 13:24   #21
Ti MC uopće ne kužiš francuski izborni sistem.
DJTcro is offline  
Old 13.01.2014., 13:56   #22
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ti MC uopće ne kužiš francuski izborni sistem.
ja sam samo rekao broj zastupnika
Michael Collins is offline  
Old 14.01.2014., 15:47   #23
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
ma neće, što ti je , 2 imaju 2 od 577 mjesta u Skupštini i 0 od 348 u Senatu.

Svijetsko čudo bi bilo da dobiju 10 u skupštini i da uđu u Senat.
Dobili su 13% glasova i to se po francuskom sistemu pretače u samo 2 mandata od 577.

Ne znam da igdje u Europi ima primjera tolike neproporcionalnosti.
šišćevap is offline  
Old 14.01.2014., 19:40   #24
Iznenađenje: Na HDZ-ovoj listi za EP bit će i Marijana Petir?
Nositeljica HDZ-ove liste trebala bi biti Kolinda Grabar Kitarović, a od novih imena na listi bi se trebala naći i HSS-ovka Marijana Petir, za što se zalaže Branko Hrg

Na listi za izbore za Europski parlament najavljivali su kako bi nositeljica trebala biti Kolinda Grabar Kitarović što je, čini se, definitivan izbor HDZ-a, doznaje Jutarnji list.

Bit će i iznenađenja. Naime, šesto mjesto na listi trebala bi dobiti HSS-ova Marijana Petir, a na tome inzistira predsjednik stranke Branko Hrg. Drugo i treće mjesto na listi rezervirano je za Dubravku Šuicu i Andreja Plenkovića, no još nije odlučeno tko bi trebao zauzeti koje mjesto. Četvrtu poziciju zauzima HDZ-ovka Ivana Maletić. Na listi bi se još trebali naći Ruža Tomašić i Davor Stier.
Mimica nositelj SDP-ove liste?

Na listi SDP-a trebali bi se naći Neven Mimica kao nositelj, Tonino Picula, Biljana Borzan, HNS-ov Jozo Radoš i IDS-ovac Ivan Jakovčić. Ponovno bi se trebali uvrstiti i Sandra Petrović Jakovina te Oleg Valjalo.

Zagrebački gradonačelnik Milan Bandić slaže tzv. listu uspješnih.

http://www.24sata.hr/politika/iznena...9080?ticker=11
-------------

"Desna" koalicija će imati kvalitetnije ljude u EP nego u domovini.
DJTcro is offline  
Old 14.01.2014., 20:02   #25
Šteta Stiera, jedan od rijetkih vrijednih igrača u poitici uopće a kamoli HDZ-u

Drago mi je za Petir, liberal sam, ali ovo je konačno da HDZ napušta ultraliberalnu politiku Kosor-Sanader, jer je glupo da 66% biračkog tijela nema mainstream opciju koja je konzervativna
Old 14.01.2014., 20:03   #26
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Moja prognoza je da će mandate izboriti samo dvije velike koalicije i to u omjeru 6:5.

Pod desnu koaliciju mislim: HDZ-HSPAS-HSS-BUZ-ZDS-HDS
Pod lijevu koaliciju mislim: SDP-HNS-IDS-HSU

Ako izlaznost bude manja od 30% desni sigurno pobjeđuju jer će kao i obično njihovi birači izać ,a lijevi ostat doma.

Ako izlaznost bude veća od 30% mislim da je postoji realna šansa , ako ne i izgledna, da lijeva koalicija pobijedi.

Laburisti, iako će proć izborni prag , neće osvojit zastupnika jer će im trebat 7-8% za jednog zastupnika , a oni će zapet na 5-6%.
prošli izbori pokazuju obrnuto, da su ljevi birači discipliniraniji. u levim općinama/gradovima/županijama je bio vešći odziv.
Progressivism is more similar to fascism than it is communism. Progressives unlike communists don't support abolishing social classes, private property, or the state. Progressives like fascists just support more state control over the economy in a way that preserves private property and class society except that unlike fascists progressives also support liberalism.
divizija is offline  
Old 15.01.2014., 08:18   #27
Isuse Šuica umjesto Stiera .

Pa ja ću se ubit', al' možda je bolje da Stier ostane u RH.
Old 15.01.2014., 11:41   #28
Quote:
ajme33 kaže: Pogledaj post
Isuse Šuica umjesto Stiera .

Pa ja ću se ubit', al' možda je bolje da Stier ostane u RH.
na euroizborima postoje preferencijalni glasovi, prema tome tko će ući u parlament odlučuju birači, ne vrh stranke.

iako ni meni nije jasno zašto neki sanaderov kadar karamarko vuče, no vjerojatno neki od njih još imaju težinu u svojim regionalnim podružnicama.

no bude li tako sastalvjao liste za hrvatski parlament, e to će biti problem. no oni dolje imaju MOST, pa se nemaju što sekirat.
Progressivism is more similar to fascism than it is communism. Progressives unlike communists don't support abolishing social classes, private property, or the state. Progressives like fascists just support more state control over the economy in a way that preserves private property and class society except that unlike fascists progressives also support liberalism.
divizija is offline  
Old 15.01.2014., 11:52   #29
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
na euroizborima postoje preferencijalni glasovi, prema tome tko će ući u parlament odlučuju birači, ne vrh stranke.

iako ni meni nije jasno zašto neki sanaderov kadar karamarko vuče, no vjerojatno neki od njih još imaju težinu u svojim regionalnim podružnicama.

no bude li tako sastalvjao liste za hrvatski parlament, e to će biti problem. no oni dolje imaju MOST, pa se nemaju što sekirat.
Pa znam to, ali ne vjerujem da će Stier pokupiti toliko preferencijalnih glasova da ode u EU parlament. Stvarno šteta, ono što on tamo radi je zlata vrijedno. No opet, nadam se da će Karamarko počet' spremati za novog MVP-a.
Old 14.02.2014., 02:18   #30
http://neuwal.com/wahlumfragen/stream-eu14.php?cid=0

Pogledajte ovdje najnovije ankete iz EU država.

Pučani redom gube, a socijademokrati jačaju.
DJTcro is offline  
Old 14.02.2014., 02:59   #31
Quote:
http://neuwal.com/wahlumfragen/stream-eu14.php?cid=0

Pogledajte ovdje najnovije ankete iz EU država.

Pučani redom gube, a socijademokrati jačaju.

gdje pučani redom gube

gdje socijaldemokrati jačaju
louisxx is offline  
Old 18.02.2014., 02:49   #32
Opljačkan narod će i ovaj put iazbarati HDZ+SDP za eu parlament, bolje reći nagraditi svoje krvnike europskim plaćama!.
Pametno!
Old 19.02.2014., 04:32   #33
Izbori nam ništa ne vrijede. Ja ću izaći ali ću taj papirić zaokružiti sa da, i prekrižit ću ga cijelog sa x, tako da bude nevažeći. Tada se moj glas ne ubraja, ovako da stavim da, vlada ionako to sebi napise kao ne. Glasovi se nastimavaju i narod glasa za kadidate koje vlada odabire, a ne mi narod.

Tako da tu je prva greska, ako su imalo posteni trebali bi donjeti odluku, da mi sami biramo iz cijele Vlade svoje kandidate pa onda glasamo, a ne da glasamo za pripremljene vec kandidate njihove. Tko god da bude glavni bit ce jos gori, jer su svi njihovi pijuni i svi rade u timu kao Hrvatski Illuminati -.-.

Jedino sto mozemo ici van i boriti se za svoja prava dok smo jos ljudi kao BiH.
Samo prosvijedima cemo nesto postici, glasaovanjem nista jer se već zna tko ce pobijediti i sve je nastimano kak to ne kuzite. Mi smo prefini da bi se bunili sjedimo ko kokosi na jajima i cekamo cudo da se desi, nece se desiti nikakvo cudo a kad budemo cipirani tek onda necemo nista moci. Sami cemo si biti krivi.

Trebali bi izglasati ali sad narod, ne vlada da idemo van Eu, jer Eu je cisto sranje i nikakve koristi od tog sistema. Usli smo vladinom voljom radi nekih obecanih fondova a te novce nece nikada vidjeti i da oce nece. 20 Godina se borimo za svoju neovisnost i samo tako se prodamo?? Citam novi svjetski poredak tocno se sve odvija kako tamo pise, tocno sve, a sami smo si krivi jer se ne bunimo i ne borimo dok jos mozemo. Bas smo si super.
Old 19.02.2014., 09:17   #34
DJ, kako ćemo pratiti izbore na podforumu, hoćemo imati temu za izbore izvan Hrvatske, dakle druge zemlje, ili na matičnima, jer se ovdje piše uglavnom o Hrvatskoj, a takvih ćemo imati masu?
Old 19.02.2014., 12:48   #35
Mislim da će to biti prvi izbori od neovisnosti na koje neću izać.
Trudim se iz petnih žila, ali nikako ne mogu pronaći niti jedan način na koji bi tih 11 zastupnika na bilo koji način moglo utjecati na moj život...
gromukoprive is offline  
Old 19.02.2014., 13:28   #36
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Trudim se iz petnih žila, ali nikako ne mogu pronaći niti jedan način na koji bi tih 11 zastupnika na bilo koji način moglo utjecati na moj život...
Izađi i daj Mostu da ih izreklamiramo, ti ništa ne gubiš, a oni su jedini koji su zbilja drukčije se ponašali kad su došli na vlast u Metkoviću i Omišu
Old 19.02.2014., 14:12   #37
Quote:
Izađi i daj Mostu da ih izreklamiramo, ti ništa ne gubiš, a oni su jedini koji su zbilja drukčije se ponašali kad su došli na vlast u Metkoviću i Omišu
Haha... to mi se ne čini baš produktivnim.
Jer, ako je tako kako kažeš (nisam ih pratio, ali čujem dobre stvari), onda je bitnije da rade nešto korisno OVDJE, a ne da troše vrijeme u Brislu, gdje i tako ne mogu ništa postići/promijeniti za OVDJE
gromukoprive is offline  
Old 19.02.2014., 14:31   #38
Quote:
DJ, kako ćemo pratiti izbore na podforumu, hoćemo imati temu za izbore izvan Hrvatske, dakle druge zemlje, ili na matičnima, jer se ovdje piše uglavnom o Hrvatskoj, a takvih ćemo imati masu?
Ja sam za to da imamo samo jednu temu za EU izbore.
DJTcro is offline  
Old 19.02.2014., 15:03   #39
Quote:
Ja sam za to da imamo samo jednu temu za EU izbore.
kako ti misliš da je bolje, ja samo predlažem, jednu za Hrvatsku, jednu za ostale EU zemlje, jer bi inače 99% bilo o Hrvatskoj, neko pokazivanje mišića i test na polu puta do parlamentarnih
Old 19.02.2014., 17:52   #40
Quote:
gromukoprive kaže: Pogledaj post
Naravno da tih 11 ništa ne mogu napraviti za Hrvatsku, ali ne izlaženjem ili poništavanjem listića, podržavamo HDZ-SDP.

Ja ću ići na te izbore i isključivo dati glas kandidatu koji je euroskeptik, tako sam i na prošlim izborima!

Kad bi barem ljudi izašli i dali poruku HDZ-SDPeu da nisu in, nego će svojim neizlaskom podržati ove koji nas doveli i predali briselu!

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:55.