Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2013., 22:58   #1121
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Koji analgetici? Mislis NSAID? U kojim dozama? Doze su bitne

Od 4 brufena mjesecno nece mi biti nista.
Od četiri brufena koje popiješ toga dana (za vrijeme bolova), bi ti se moglo nešto loše dogoditi taj dan.

No, ne tvrdim da će ti se sigurno nešto dogoditi. Nedajbože da ti se dogodi.

Ja npr. roknem kafetin kad me bole glava i desno oko (OK, glavobolja i menstrualni bolovi se ne mogu uspoređivat) Ta je bol onesposobljavajuća i stoga mi vjeruj da znam što znači kad te nešto neizdrživo boli. I osim što drmnem kafetin, ne mogu učiniti ništa i sve tšo želim je ući u mračnu sobu i leči. Soba ne mora biti tiha, ali samo da je mrak.

I nimalo mi nije svejedno zbog pijenja kafetina, ali si ne mogu pomoć. Stoga znam i kako zvuči kad ti netko ""prodikuje"" zbog uzimanja sredstava protiv bolova.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 23:11   #1122
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Od četiri brufena koje popiješ toga dana (za vrijeme bolova), bi ti se moglo nešto loše dogoditi taj dan.

No, ne tvrdim da će ti se sigurno nešto dogoditi. Nedajbože da ti se dogodi.

Ja npr. roknem kafetin kad me bole glava i desno oko (OK, glavobolja i menstrualni bolovi se ne mogu uspoređivat) Ta je bol onesposobljavajća i stoga mi vjeruj da znam što znači kad te nešto neizdrživo boli.
Ibuprofen povecava krvni tlak, djeluju na sluznicu zeluca, na bubrege, srce....
Ali svi ti efekti su manje vise povezani s dugotrajnim uzimanjem u visokim dozama. Ali dobro je da si potegnuo to pitanje, da se ne misli da su to kiki bomboni.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 11:56   #1123
Quote:
Velvet Black kaže: Pogledaj post
Ibuprofen povecava krvni tlak, djeluju na sluznicu zeluca, na bubrege, srce....
Ali svi ti efekti su manje vise povezani s dugotrajnim uzimanjem u visokim dozama. Ali dobro je da si potegnuo to pitanje, da se ne misli da su to kiki bomboni.
Na onom razgovoru kojeg sam spomenuo, jedna od žena/djevojaka izjavila je da osjeća toliki bol prilikommjesečnice da bi najradije otišla doktoru i povadila si sve reproduktivne organe jer iovako ionako ne misli postati majka. I da popije dva do tri ketonala u kratom razmaku (2-3 sata između svakog), a samo ako uzme više od jednog tokom 24 sata to je već opasnost za srce. Nisam baš siguran je li izjavila da se baš radi o Ketonalu, ali rekao bih da je upravo njega spomenula.

..................................

Znao me je boljeti trbuh, znala me je boljeti glava. No mislim da je ipak intenzivnija bol kada te boli bilo koji dio tijela niže od glave. Jednom me je želudac bolio dva dana i još mi je grozno kad se sjetim toga. Kad me zaboli glava, boli dan, dan i pol, a želudac me je tada bolio dva dana.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 14:22   #1124
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Od četiri brufena koje popiješ toga dana (za vrijeme bolova), bi ti se moglo nešto loše dogoditi taj dan.

No, ne tvrdim da će ti se sigurno nešto dogoditi. Nedajbože da ti se dogodi.
Ovisi od koliko mg su brufeni, koliki je razmak između tableta, a bome i ovisi i koliku kilažu ima (nije isto kad netko od 50 kg pije nešto i netko od 90 kg, ovaj ko ima veću kilažu treba najčešće i veću dozu).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2013., 23:44   #1125
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Na onom razgovoru kojeg sam spomenuo, jedna od žena/djevojaka izjavila je da osjeća toliki bol prilikommjesečnice da bi najradije otišla doktoru i povadila si sve reproduktivne organe jer iovako ionako ne misli postati majka. I da popije dva do tri ketonala u kratom razmaku (2-3 sata između svakog), a samo ako uzme više od jednog tokom 24 sata to je već opasnost za srce. Nisam baš siguran je li izjavila da se baš radi o Ketonalu, ali rekao bih da je upravo njega spomenula.

..................................

Znao me je boljeti trbuh, znala me je boljeti glava. No mislim da je ipak intenzivnija bol kada te boli bilo koji dio tijela niže od glave. Jednom me je želudac bolio dva dana i još mi je grozno kad se sjetim toga. Kad me zaboli glava, boli dan, dan i pol, a želudac me je tada bolio dva dana.


Gle, lijepo od tebe što brineš, ali ti ne razumiješ tu bol jer ju nikad nećeš osjetiti.

I da, bolje je popiti tablete nego trpiti bolove, to je puno veći stres za tijelo. Da ne pričamo da bolovi nekad znaju biti toliko jaki da se doslovno previjaš po krevetu.

Što se tiče tvoje poznanice, što ti točno misliš da možeš napraviti u vezi njenih bolnih menstruacija? Većina žena ima bolne menstruacije, nije to rak niti smrtno stanje. I da, nosimo se s time svaki mjesec.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 06:35   #1126
Quote:
Dumber kaže: Pogledaj post
Što se tiče tvoje poznanice, što ti točno misliš da možeš napraviti u vezi njenih bolnih menstruacija? Većina žena ima bolne menstruacije, nije to rak niti smrtno stanje. I da, nosimo se s time svaki mjesec.
Ja osobno ne mogu učiniti ništa. Mogu je eventualno savjetom usmjeriti u kojem smjeru da pođe kako bi si sama pomogla. Jer znam da ne uzima ništa od tableta/kapsula/čajeva što bi joj moglo pomoći. Previše štedi na sebi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 21:52   #1127
Kad ništa ne djeluje, odem na Hitnu, nažalost. I treba popiti na vrijeme samo se meni dešava da više nemam onog prelaznog perioda kad kao malo bolucka već me odjednom stisne i onda je muka.
Obično će vam na Hitnoj osim analgetika dati i nešto za smirenje i to je općenito preporuka kod jakih bolova, uzeti Normabel ili slično sredstvo, nebitno radi li se o migreni, menstrualnim ili postoperativnim bolovima, jer ta napetost zbog bolova samo pojačava iste pa se tijelo treba "smiriti".
__________________
I can resist everything except temptation
in spe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 11:41   #1128
meni puno pomogne kad popijem analgetik sa šumećom magnezija (rastopljenom u vodi, naravno). znala sam gutati i po 3 caffetina za vrijeme menzesa, sad uzmem pola i magnezij 2 puta dnevno kod jačih bolova i dosta dobro mi to drži
__________________
When roped to concrete and noose your bauble for car-powered head divorce. Then find your scheme all twunted by a Honda. And when all your taxi journeys come to this. Then welcome mmm Ooh, astonishing sod ape, welcome, in jam jam! jam! jam! jam! jaaaaaaaaam!
Hairdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 02:36   #1129
ne znam je li netko spomenuo tu nimesil, meni je liječnik propisao nimesil granule, svaki put kad dobijem mjesečnicu od 2005. godine prvi dan mjesečnice povraćam i proljev, od 2012. počela sam se i tresti i vrtiti mi se u glavi, tada sam prvi put u životu otišla ginekologu i nakon razgovora mi propisao nimesil granule jer se prema opisu mome vjerojatno radi o grčenju ili imam vodene ciste, i tako popijem jedan nimesil čim osjetim bol i pomogne mi odmah, ali moj problem je što ne mogu bol primijetiti na vrijeme i ako ne popijem lijek na vrijeme opet povratim, pila sam ketonal forte u početku na svoju ruku jel i samo bih zaspala kad bih ga popila
fališbubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 23:42   #1130
Mislim da je dobro uzimati magnezij par dana prije, samo što to ja uvijek zaboravim...
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 23:33   #1131
Ja sam sad ovu menstruaciju uzimala magnezij (šumeće tablete) i puno mi je pomogao, inače ga skoro nikad ne uzimam.
Inače me užasno boli, tih nekoliko dana obavezno pijem Ketonal (previše njih), ali ako slučajno ne popijem tabletu na vrijeme, kad me jednom krene jako boljeti, trebaju sati da se bolovi donekle smire i da malo dođem k sebi.
Sad sam i dalje popila par Ketonala, ali puno manje nego inače, uspjela sam izdržati dva dana bez tableta uopće, samo bi popila magnezij umjesto toga.
I dalje me malo boli, ali to je ništa prema onome kako mi je inače.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 10:12   #1132
cure kupite si u dm-u 60 tableta magnezija za 20kn i pijte ih svaki dan. ja inače imam jako bolne menstruacije s proljevom i dosad sam uvijek morala popiti po 2 ketonala minimalno na dan da mi pomogne. već 2 mjeseca pijem svakodnevno magnezij i pretprošla menstruacija me puno manje boljela dok je posljednja bila još manje bolna i bolje podnošljiva da čak nisam nijedan ketonal trebala popiti. eto probajte, zbilja nije skupa investicija, a velika je vjerojatnost da će vam pomoći jer nedostatak mg-a i uzrokuje mišićne kontrakcije odnosno grčeve zbog čega vas boli.
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 00:46   #1133
a u slucaju da magnezij ne pomaze tu je uvijek normabel

ne, ozbiljno, ja sam prije 2 mj imala tako bolnu mengu da sam do kojih 4,5 ujutro (od ponoci) plakala i previjala se od bolova, ketonal nije pomogao nista, ali zato kad sam popila normabel bol je u tren oka prosla i zaspala sam ko bebica
steta sto sam 4 sata trpila bol

inace, osim tog normabela odlicno mi pomazu blok max lady ... 1 tbl, eventualno 2 i stvar rijesena..
odmah da napomenem ja spadam u grupu onih koji prvo trpe, trpe i trpe pa tek onda popiju tbl, ali poanta je u tome da ako vec mislis piti tabletu je popijes na prvi signal boli inace kasnije tesko i slabo pomaze ...
__________________
And when the phone rang I thought it was you, I sprung like a kid who just got out of school but it’s almost always never you, never you ...
soulmade is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 11:56   #1134
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ne bojiš li se da će ti srce otić?
Ja znam popit 3 ibuprofena ODJEDNOM. Nekad dodam i Lupocet. Ketonal mi je bio najdraži od boloubojica no sad tražim jaču alternativu.
Apple Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 16:36   #1135
lagana šetnja pomaže protiv bolova.
ALI NE TRCANJE ILI BRZO HODANJE, samo lagana šetnja
__________________
I'm not a nerd. I'm just whiz kid.
writer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 17:06   #1136
Quote:
writer123 kaže: Pogledaj post
lagana šetnja pomaže protiv bolova.
ALI NE TRCANJE ILI BRZO HODANJE, samo lagana šetnja
Istina, samo se prvo trebaš uspjeti ustati iz kreveta bez da vrištiš i previjaš se od boli. Tako da za mnoge nikakva šetnja nije opcija, nažalost
Frigg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2013., 19:14   #1137
Joj da vam kažem dobru vijest!!! Taman sam se napokon odvažio razgovasrati s onom osobom kojoj sam htio pomoći u vezi bolnih menstruacija, i počnem razgovor i kad sam se nekako dotaknuo ženskih problema, munula me je u rebra i rekla da je upravo otkrila da je trudna.

Pa sam osim nje i njenog dragog bio prvi koji je to doznao.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 16:14   #1138
Quote:
Apple Pie kaže: Pogledaj post
Ja znam popit 3 ibuprofena ODJEDNOM. Nekad dodam i Lupocet. Ketonal mi je bio najdraži od boloubojica no sad tražim jaču alternativu.
3 ibuprofena od koliko mg? Zašto ne tražiš od ginekologa nešto za bolove što je jače od ibuprofena, rokati toliko tableta odjednom em mislim da se ne smije em mislim da baš nije zdravo.

Quote:
writer123 kaže: Pogledaj post
lagana šetnja pomaže protiv bolova.
ALI NE TRCANJE ILI BRZO HODANJE, samo lagana šetnja
Nemaš baš bolne menge?

Znam cure koje se ne mogu ustati iz kreveta od bolova, padaju u nesvjest, završavaju na hitnoj na injekcijama i ima ih, čudo jedno koliko žena ima jako bolne menge. Ja nisam toliki ekstrem, mene kad čopi meni se samo povraća koliko me boli. Kažeš šetnja bi pomogla, možda i bi ali samo da se bolje ispovraćam, boliti me prestaje samo na tablete. Nikakvi topli oblozi i slične stvari ne pomažu, samo droga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 11:33   #1139
nisam niti ja toliki ekstrem.ne moram na hitnu..ali zna me ful boliti i imam osjećaj da ću se ispovraćati koliko me grči. uvijek popijem tabletu protiv bolova jer moram nekako funkcionirati, otići na posao itd. bilo bi super da šetnja pomogne
MiaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 13:10   #1140
Ženske, koliko stres ili štajaznam ..prehlada mogu biti povezani s menstrualnim bolovima?

Pitam zato jer sam prije mjesec danas jedva hodala, završila na hitnoj i stvarno mi je bilo loše (u tom periodu sam bila pod nekim stresom )

A sad ovaj mjesec apsolutno ništa! Nijedna tableta. Ležanje? Ma bok Ima li to kakve veze?
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.