Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa
Korisničko ime
Lozinka

Alternativa Noetički pristup stvarnosti. Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2005., 21:08   #1
Semargl
Gospodin Gavran

Registracija: Dec 2002.
Snovi... tumačenja

Nedavno sam usnio slijedeći san:

Doživljavam viziju žene obučene u crveno. Lice joj je crno, ali što ga više pokušavam raazabrati postaje nejasnije - mijenja oblik. Unutrašnji glas mi govori "Gospa", ali ne konkretno Djevica Marija, mada u tom trenu osjećam da ni ona nije isključena. Iza žene je sve žuto i ja se osjećam divno smireno, želim da zauvjek tako ostane... čuje se i muzika, koje se ne sjećam, ali se sjećam šta sam osjećao dok sam je slušao. Tada sam skrenuo pogled prema drugoj ženi... kao da sam je gledao kroz neki prozor. Bila je obučena kao sveštenica i klečala je u molitvi. Govorila je kako ona nije dostojna da osjeća sve to (ovo što ja osjećam) i da moli da to od nje bude uklonjeno. U tom času sve je nestalo. U jednom momentu vidio sam svoju sobu obasjanu Suncem. Tada sam se probudio.

Imam neka svoja tumačenja šta je san mogao značiti. Zanima me šta vi mislite? Kakvi su vaši snovi ? Imate li dilema oko njih? Šta mislite o njihovoj funkciji u čovjekovoj psihi?

Now the sun's gone to hell
And the moon's riding high
...
Semargl is offline  
Old 26.01.2005., 21:57   #2
Dunj@
jesen stiže

Dunj@ Avatar

Registracija: Nov 2002.
Re: Snovi... tumačenja

Quote:
Semargl kaže:
Imam neka svoja tumačenja šta je san mogao značiti. Zanima me šta vi mislite? Kakvi su vaši snovi ? Imate li dilema oko njih? Šta mislite o njihovoj funkciji u čovjekovoj psihi?
Meni se čini da si "opsjdnut" ženama.

Snovi imaju svoju funkciju, a kakvu....eh, oko toga se još nisu do kraja izjasnili stručnjaci.
Dunj@ is offline  
Old 26.01.2005., 22:16   #3
chagljev hihot
Registrirani korisnik

chagljev hihot Avatar

Registracija: Sep 2003.
Meni ovako odoka zgleda kao vrlo snazan san, od onih misticnijih koji se i ne mogu nesto narocito tumaciti izvana, ali kao da ova druga zena predstavlja neku sumnju u samo iskustvo ?

Just my 2 cents

chagljev hihot is offline  
Old 27.01.2005., 10:56   #4
andjelina1
nema texta

andjelina1 Avatar

Registracija: Nov 2004.
Vooou divan san.....
Pa ja bih se slozila da ovo nije obican san za analizu,nego da je to poruka....

ja jedino sto vidim je to da se ti jos ne usudis prihvatiti milost....makar ako je iz pobuda navedene zene koja je klecala...onda je to divno....

Ja bih svakako podjelila snove na znacajne,one koji ostavljaju na nas dubok dojam..
na relaksirajuce...koji nas odmaraju...
i na kosmarne....u kojima nemozemo povuci bit

Mislim da nisu toliko vazni da bi se rukovodili svakodnevno njima...ali mislim da su prije kao znakovi upozorenja ili uputstva na cesti...pa ako hocemo drzimo se toga a kao ne...ne na nasu odgovornost
Advertisement

Advertisement
Old 27.01.2005., 10:58   #5
masterblaster
Pacijent

Re: Snovi... tumačenja

Quote:
Semargl kaže:
Nedavno sam usnio slijedeći san:

Doživljavam viziju žene obučene u crveno. Lice joj je crno, ali što ga više pokušavam raazabrati postaje nejasnije - mijenja oblik. Unutrašnji glas mi govori "Gospa", ali ne konkretno Djevica Marija, mada u tom trenu osjećam da ni ona nije isključena. Iza žene je sve žuto i ja se osjećam divno smireno, želim da zauvjek tako ostane... čuje se i muzika, koje se ne sjećam, ali se sjećam šta sam osjećao dok sam je slušao. Tada sam skrenuo pogled prema drugoj ženi... kao da sam je gledao kroz neki prozor. Bila je obučena kao sveštenica i klečala je u molitvi. Govorila je kako ona nije dostojna da osjeća sve to (ovo što ja osjećam) i da moli da to od nje bude uklonjeno. U tom času sve je nestalo. U jednom momentu vidio sam svoju sobu obasjanu Suncem. Tada sam se probudio.

koja su tvoja vlastita tumacenja?

Old 27.01.2005., 11:52   #6
Semargl
Gospodin Gavran

Mah, dosta je to komplikovano. Recimo da mi je san htio poručiti da mi nedostaje temelj u svim aspektima odnosa prema ženskim arhetipima - kako u sebi, tako i u okolini i da stoga još uvijek ne mogu imati duševni mir za kojim težim - fale mi osnove. Možda je, uz to, poruka bila i NE ODUSTAJATI, tj. da budem svjestan šta propuštam ukoliko se ozbiljnije ne posvetim određenim situacijama. Tako nekako...

Je li neko od vas imao sličnih snova?

...
Semargl is offline  
Old 27.01.2005., 12:01   #7
Dunj@
jesen stiže

Dunj@ Avatar

Quote:
Semargl kaže:
Je li neko od vas imao sličnih snova?
Jesam, ali mi je pravo tumačenje došlo slučajno tek neki dan i to s TV! Da ga ispričam?

Inače, tvoj san jest poruka samo tebi, ali meni izgleda po tom kako bih ga ja protumačila, da se bojiš osloniti na ono što je religiozno u tebi. Šteta, ne moraš zato biti pripadnik određene religije.
Dunj@ is offline  
Old 27.01.2005., 16:47   #8
Semargl
Gospodin Gavran

Quote:
da se bojiš osloniti na ono što je religiozno u tebi.
Hmmm... ne bih rekao, jer upravo jesam religiozan na jedan nekonvencionalan način. I san je, zapravo, u tom kontekstu.

Baš me zanima tvoj.

...
Semargl is offline  
Old 27.01.2005., 20:05   #9
Dunj@
jesen stiže

Dunj@ Avatar

Quote:
Semargl kaže:
Baš me zanima tvoj.
San je s početka 90 te, pred rat.

Našla sam se pred velikom i mutnom (mutnožuta)vodom koju sam trebala prijeći i našao se neki čudan most u obliku velike dizalice-krana...i taj kran je prebačen preko te vode-rijeke kao pravi most, a ja prelazim prijeko.

Kad prijeđoh....s one strane sam se našla u društvu 2 mlađa muškarca i s njima sam rješavala neke probleme u nekoj nepoznatoj kućici...dalje se ne sjećam.
San me dugo "proganjao", naročito ona mutna i MIRNA voda, bez ikakvog valića.
Uskoro je rat počeo svom žestinom, a ja sam u to vrijeme baš puno čitala Junga i to baš o snovima. To mi je pomoglo da sam nekako bila mirna, a san sam si protumačila : mutna voda je rat koji sam relativno mirno premostila. Onu dvojicu na kraju sna nikad nisam uspjela protumačiti, jer ih nisam ni poznavala. To me mučilo jer sam u snu s njima imala neke povjerljive razgovore kojih se nisam sjećala. Njihova uloga u snu ostala mi je i dalje tajna, osim ako su predstavljali moja dva muška u kući samo još nisam svjesna njihove (prave) uloge.

Neki dan vidim na TV, gdje neki psiholog ili sl. kaže da voda u snu znači naše podsvjesno. Hm, moje tumačenje je bilo bolje, a bila sam i na pravom tragu. Naime, bitno je što je ta velika i naizgled nepremostiva voda bila mutna-prljavožute boje ali mirna,a ja sam ju (ipak) prešla (premostila).

Dakle, moje podsvjesno (voda) mi je reklo da će situacija biti mutna, ali da ću je "premostiti". I bila je. Bila sam nepoćudna na poslu i uskoro otjerana, ali to i nije bio pravi problem. Pravi je bio rat, koji se reflektirao na moju obitelj s obje strane.

Eto, što misliš?
Dunj@ is offline  
Old 27.01.2005., 20:13   #10
Dunj@
jesen stiže

Dunj@ Avatar

Quote:
Semargl kaže:
Hmmm... ne bih rekao, jer upravo jesam religiozan na jedan nekonvencionalan način. I san je, zapravo, u tom kontekstu.

Da, ali čini se da ne "slušaš" što ti poručuje, možda te tvoja nekonvencionalnost više sputava nego što je to tebi potrebno.
Dunj@ is offline  
Old 30.01.2005., 00:17   #11
Tinchi
. .. . ..... .. .

Tinchi Avatar

Po Jungu se duševna slika (iliti "nesvjesno") svakog muškarca manifestira kroz ženski lik, tzv. animu (kod žena je to muškarac, animus), pogotovo u snovima.
Tvoj san je po meni sasvim u redu, možda te u životu obuzimaju za tebe neke nerazjašnjene i teške emocije s kojima se moraš suočiti. Tvoja podsvijest te upozorava na to

Možda bi trebao razmisliti o tome što te muči

Zadnje uređivanje Tinchi : 30.01.2005. at 01:01.
Tinchi is offline  
Old 30.01.2005., 00:19   #12
Tinchi
. .. . ..... .. .

Tinchi Avatar

Btw, glede snova općenito - Dobro im je pridavati određeno značaj al postoji opasnost da se previše upetljamo u analize jer se snovi dijelom sastoje od podsvjesnih poruka, a dijelom tek od ponovnog vrćenja određenih RL impresija i događaja.

Po meni treba obratiti pažnju samo na one snove koji po buđenju ostave jak utisak jer najčešće nešto važno poručuju
Tinchi is offline  
Old 30.01.2005., 00:21   #13
Tinchi
. .. . ..... .. .

Tinchi Avatar

E da, boje mislim da imaju čisto osobni značaj za pojedinca, dok je sunce simbol kolektivnog značaja, nisam sigurna što predstavlja, moram pogledat, ali ionako je najbitniji tvoj vlastiti feeling za vrijeme sanjanja koji je koliko vidim bio pozitivan

Edit:
Sam sunčev izlazak, razumljivo, predstavlja život, oslobođenje - dakle jasno je zašto si se dobro osjećao. Sve ti to može dati povoda da se dalje pozabaviš sobom

Zadnje uređivanje Tinchi : 30.01.2005. at 01:00.
Tinchi is offline  
Old 18.04.2006., 17:31   #14
Blaise
Ponekad nisam na forumu

Blaise Avatar

Quote:
Tinchi kaže:
Po meni treba obratiti pažnju samo na one snove koji po buđenju ostave jak utisak jer najčešće nešto važno poručuju

Oni su bliže ovoj stvarnosti u kojoj boravimo. Inače, vele da snove uglavnom zaboravimo kad se probudimo.
Možda je tako i bolje.

Iz gore opisanog sna, pitanje bi moglo biti: koja je žena obasjala sobu. Prva ili druga?
Ili je riječ o dva lica jedne te iste žene?

Zadnje uređivanje Blaise : 18.04.2006. at 20:13.
Blaise is offline  
Old 25.04.2006., 18:48   #15
arna
vita aeterna

arna Avatar

Registracija: Apr 2006.
Quote:
Tinchi kaže:
Btw, glede snova općenito - Dobro im je pridavati određeno značaj al postoji opasnost da se previše upetljamo u analize jer se snovi dijelom sastoje od podsvjesnih poruka, a dijelom tek od ponovnog vrćenja određenih RL impresija i događaja.

S ovim bih se složila, ali kako osvjestiti poruku? Kao mlađa sam sanjala da ulazim u slastičarnu, biram krasan kolač i taman kad ga hoću zagristi, on nestane. Sada kad to sanjam ne samo da ga jedem, već je kolač obično velik i sva se zagnjurim u njega. Nisam skužila što se to promijenilo i zašto sad noću uživam u slasticama bez problema. Ili recimo, petnaestak godina sam sebe sanjala sa dugom kosom (kako sam imala u mladosti), a onda sam odjednom u snu bila kratkokosa kakva i jesam. Da bi sad, baš neku noć, sanjala sebe sa ogromnom, kovrčavom kosom, dugom do struka i sama sam se tome začudila u snu i zaključila da mi se baš ne sviđa. Vele da je kosa briga. Ne znam kakvu bih poruku tu trebala skužiti. Što ti misliš?
arna is offline  
Old 25.04.2006., 20:12   #16
dersu
nomad koji putuje

dersu Avatar

Registracija: Mar 2005.
Quote:
Dunj@ kaže:
San je s početka 90 te, pred rat.

Našla sam se pred velikom i mutnom (mutnožuta)vodom koju sam trebala prijeći i našao se neki čudan most u obliku velike dizalice-krana...i taj kran je prebačen preko te vode-rijeke kao pravi most, a ja prelazim prijeko.

Kad prijeđoh....s one strane sam se našla u društvu 2 mlađa muškarca i s njima sam rješavala neke probleme u nekoj nepoznatoj kućici...dalje se ne sjećam.
San me dugo "proganjao", naročito ona mutna i MIRNA voda, bez ikakvog valića.
Uskoro je rat počeo svom žestinom, a ja sam u to vrijeme baš puno čitala Junga i to baš o snovima. To mi je pomoglo da sam nekako bila mirna, a san sam si protumačila : mutna voda je rat koji sam relativno mirno premostila. Onu dvojicu na kraju sna nikad nisam uspjela protumačiti, jer ih nisam ni poznavala. To me mučilo jer sam u snu s njima imala neke povjerljive razgovore kojih se nisam sjećala. Njihova uloga u snu ostala mi je i dalje tajna, osim ako su predstavljali moja dva muška u kući samo još nisam svjesna njihove (prave) uloge.

Neki dan vidim na TV, gdje neki psiholog ili sl. kaže da voda u snu znači naše podsvjesno. Hm, moje tumačenje je bilo bolje, a bila sam i na pravom tragu. Naime, bitno je što je ta velika i naizgled nepremostiva voda bila mutna-prljavožute boje ali mirna,a ja sam ju (ipak) prešla (premostila).

Dakle, moje podsvjesno (voda) mi je reklo da će situacija biti mutna, ali da ću je "premostiti". I bila je. Bila sam nepoćudna na poslu i uskoro otjerana, ali to i nije bio pravi problem. Pravi je bio rat, koji se reflektirao na moju obitelj s obje strane.

Eto, što misliš?

moje tumacenje

mutna voda: problemi

nepoznati muskarac: neprijatelj, posto su dva neprijatelja (u ovom slucaju moguce je da su bili suparnici).
slediti nepoznatog muskarca znaci pobediti ga.
dersu is offline  
Old 25.04.2006., 20:59   #17
GothicA
On the journey

GothicA Avatar

Ja sam cijeli život sanjala da bježim od ubojica i na kraju stignem u stan, zaključam vrata, koja obično imaju 2-3 brave, proverim da li sam dobro zaključala, i ona su UVIJEK bila otključana! Koliko god bi ja zaključavala, vrata bi uvijek bila otključana. Imala sam strašne stresove od tih snova.
A pred par dana sam sanjala slično- isto sam u strahu jurila u stubištu, na kraju sam vidjela tog nekog tipa, zbrisala u stan, uspjela zaključat i svjesno ga prekinula.

Ima još jedan tip sna koji me uznemiruje tokom spavanja. Nalazim se u liftu iz kojeg nema izlaza, stepenicama koje vode na najviši kat nebodera, a po sredini su i nemaju doticaja ni s čim..znam da jedino što mogu napraviti je skočiti- ali vrtim sliku kako me nema nakon toga. I pošta ne mogu vječno stajati na tom, ja skočim. Imam filing ko da letim, ali se odjednom nađem na podu, jako brzo i to ko da sam skočila s pola metra visine, a ne s najvišeg kata etc.

Ko sanja išta slično?

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Old 25.04.2006., 22:47   #18
creative
Pacijent

ja sam noćas sanjala da sam u domu na savi kupila ex i 1 joint za 35 kn. ne drogiram se, pa me zanima dal su me oderali?
zatim sam uzela taj ex, misleći da ću ostati doma, ali sam morala sa rođacima u slastičarnu.predamnom je bila hrpa kolača. otišla sam do šanka po još. tamo sam se sjetila da tko zna što je skemijano u exu i da bi mi lako moglo biti svašta...kao i ono - joj, pa to ubija moždane stanice, nadam se da mi neće ubiti one u kojima su informacije za ispit.
isprva mi je bilo ok, pomislih- ne djeluje, srećom. ma nije to više kao nekoć. onda mi je počelo nekako u tijelu..onaj osjećaj da mi je vruće i kao groznica iznutra, pa su mi se pred očima počele razlijevati boje...lol..rekoh rođacima da moram doma...moleći boga da nekako stignem svjesna.bio je mrak, pol 10 navečer.
penjem se u svoj stan u zgradi(sada već bivši), ali iznutra je to kuća u kojoj sam živjela kao dijete. penjem se na kat i moram na wc. zamnom dolazi baka, ja se pokušavam skulirati da ne vidi što mi je, ali silno mi je sila pišati i guram se u wc. unutra stoji jedno dijete i piša. čekam da prestane, ali nikako...baka me pridržava odotraga, a ja počinjem pišati po nogama, po pločicama..lol
onda mi je zvonil mob, pa sam se probudila.

što bi to značilo osim da sam imala pun mjehur?

Old 25.04.2006., 22:51   #19
jimmy jazz
Banned

jimmy jazz Avatar

pokazuje strah od ispita i zakazivanja na ispitu. ovo s punim mjehurom je doslo naknadno.
kaj imas neki ispit uskoro? il su to josh ostatki proslosti?
jimmy jazz is offline  
Old 25.04.2006., 22:54   #20
creative
Pacijent

Quote:
jimmy jazz kaže:
pokazuje strah od ispita i zakazivanja na ispitu. ovo s punim mjehurom je doslo naknadno.
kaj imas neki ispit uskoro? il su to josh ostatki proslosti?
a je, viš viš...i ex sam kao uzela da bih mogla više učiti. može biti oboje. imam za 20-ak dana.
svaka čast

Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja