Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2014., 18:44   #41
sad čitam ovo i mislim si...što got mi napravili, potpuno je nevažno jer nećemo doći niti do Alfe C...a kamoli dalje...ovo kamenje u sun.sistemu ne računam...

za iole pravi put i odlazak na druge zvijezde i njhove planete trebe nešto drugo...
Old 07.09.2014., 20:54   #42
Quote:
bjaozinga kaže: Pogledaj post
masa nema veze sa tim ali svejedno da bi se tijelo oslobodilo zemljinog gravitacijskog privlačenja tribalo bi imati brzinu 11.2km/h a ne 11km/s.
11,2 km/h? Pa moj romobil ide brže od toga. Mogu s njim do Mjeseca?
Old 27.10.2014., 00:05   #43
LOS ALAMOS, N.M., Oct. 23, 2014
New rocket propellant and motor design offers high performance and safety
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 01:44   #44
http://www.jutarnji.hr/foto--velika-...tares/1231748/

Pogon svemirskih letjelica previše je napredovao
Odbanirajte RTL Cara.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 02:48   #45
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/foto--velika-...tares/1231748/

Pogon svemirskih letjelica previše je napredovao
I to si zaključio na temelju jedne nezgode? Bravo.

jesu li onda i svi auti na svijetu smeće jer je na jednom otkazao motor?
Old 30.10.2014., 02:52   #46
Quote:
Shamrock_One kaže: Pogledaj post
I to si zaključio na temelju jedne nezgode? Bravo.

jesu li onda i svi auti na svijetu smeće jer je na jednom otkazao motor?
Alo, zajebavam se. Smiješno je. Čemu takva ozbiljnost i instant insinuacije? Bravo ti
Odbanirajte RTL Cara.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 23:51   #47
EM pogon uistinu funkcionira, do Marsa za 6 tjedana
Quote:
NASA tvrdi kako EM pogon uistinu funkcionira!

akon što je NASA prošli tjedan i službeno objavila znanstveni rad o EM pogonu, a koji je nedugo prije i neslužbeno iscurio u javnost, sve je izglednije kako dotični sustav uistinu funkcionira.

EM pogon postiže potisak od 1.2 milinewtona/KW, a što je značajno više od potiska ostvarenog testiranjem solarnog jedra, koje iznosi tek 6.67 mikronewtona/KW. Naravno, potisak EM pogona dosta je manji od potiska koji ostvaruje klasični pogonski sustav kao što je Hall potisnik, koji generira velikih 60 milinewtona/KW. Međutim, dok je za funkcioniranje Hall sustava neophodno raketno gorivo, a što značajno povećava masu letjelice, a o ograničenom trajanju potiska da i ne govorimo, EM pogon puno je lakši, uz neprestano funkcioniranje, što značajno kompenzira njegove moguće nedostatke.

Sadašnji rezultati obećavaju, a tome idu u prilog i činjenica kako NASA pogon namjerava testirati i u svemiru.

Pomoću EM pogona do Marsa mogli bi smo doći za samo šest tjedana.

link
Ako se testiranje u svemiru pokaže uspiješnim, onda bi nam EM pogon mogao otvoriti cijeli solarni sustav za istraživanje i eksploataciju resursa.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.