Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2005., 13:28   #1
Prijetnje & uvrede Q&A

E ovako. Ne znam di da pitam pa cu ovdje. Situacija je malo "shebana" i kompliciranija pa me zanimaju savjeti.

Naime, prijavljen sam zbog prijetnji nekome. Totalno glupo i idiotski od mene. sto se tice tih prijetnji nisam niti ozbiljno mislio a kamoli da bi ih i ostvario vec sam htio postici nesto kod stanovite osobe, a i te moje prijetnje su bile zapravo reakcija na prijetnje od te druge osobe. Naravno, meni je to bilo sve svadjanje, prepucavanje itd. i nisam tu osobu isao prijavljivati (jer mi je sve to bilo uzas glupo), no ta osoba mene je (tamo negdje u 1. mjesecu). Sredinom 3. mjeseca sam bio pozvan u murju na razgovor o tome (u tijeku razgovora skuzili su i sami da je ta osoba koja me prijavila zapravo teski licemjer, al kaj mogu, prijava je napravljena) i sad prije koji dan sam dobio poziv na sud (u svom drugom gradu gdje sam inace prijavljen). u pozivu nis ne pise sta je (tak su mi starci rekli) vec samo pise da je radi prijave blablabla i da ako se ne odazovem slijedi novcana kazna i privodjenje itd itd..

E sad savjeti sto da radim, kak da se izvucem iz te glupe situacije? Ponavljam da su te prijetnje bile totalno blesave niti sam mislio ozbiljno ista od tog i bila su isprovocirane od te druge strane. Sa tom osobom sam se kasnije pomirio i bilo mi je receno da kad dodje do suda da ce reci da nije nis tak ozbiljno bilo. I tak 2-3 mjeseca je sve bilo ok, super, ali prije ~3 tjedna sam skuzio da je ta osoba teski podlac i opet smo se posvadjali (ovaj put bez ikakvih prijetnji) i ocito je da od tog "nista ozbiljno nije bilo" nece biti nista.

Te prijetnje sam slao SMS-om i svadjali smo se na mobitel itd. Kaj da radim? Mogu se pravit lud da nemam pojma koji je to broj npr.? Murji na razgovoru sam govorio da se "ne sjecam" i da ne znam taj broj i njima dao jedan drugi broj mobitela.

Ako nekog zanima sta je, evo o cemu se tocno radi. Samo pliz nemojte me unaprijed osudjivati niti zakljucivati niti lose komentirati/kritizirati. Rijec je "love aferi" . Moja bivsa koja je blago receno postala patoloska lazljivica, sponzorusa, teska teska muljatorica, spletkarusa itd. (ni sapunice nisu ravne svemu tome). Ja sam tada popizdio jer sam saznao da mulja sa 3 tipova odjednom. Uglavnom, izvukla je brdo love, spletkarila sa svim i svakim, radila svakakva sranja i lagala na sve strane itd. Kad saznah poludih na to sve i ovim ostalim tipovima sam rekao sto radi pa su je lagano odjebali na sto je ona na mene bjesnila i nabrijala svog starog protiv mene. Ja sam pak bjesnio na nju i htio posudjenu lovu nazad i da se skocka (jebiga, zaljubljenost je zaljubljenost . I tak je to trajalo neka 2-3 tjedna i u medjuvremenu je njen stari meni prijetio pa sam ja onda raspizdjen i njemu svast prijetio i prepucavali se ja i ona prek sms-a itd. itd. itd. Epilog je da je glupaca mene na kraju prijavila kako bi me se rijesila. Naravno, svojem starom i svima okolo je servirala svakakve druge lazne price i da se ona kao mene boji (makar zna da joj nikad nista ne bi napravio i tog je i sama svjesna jer radila je tolko sranja da bi je netko drugi vec ubio 50 puta). Stvar je u tome da joj fakat nikad nis ne bi mogao fizicki napraviti jer da sam htio imao sam puno vecih razloga i situacija i, opet, da sam ikad htio tak nes napravit napravio odkad. Dakle ti SMS-i prijetnje su fakat bili totalno sranje i u afektu (i reakcija na prijetnje od njenog starog).

Stvar ide dalje tako da smo se mi krajem 1. mjeseca pomirili i poceli vidjat i ona dolazit do mene itd. i sve fino OK, i, kao sto rekoh, govorila je za tu tuzbuda ce na sudu (ak dodje do tog) reci da nije nis ozbiljno bilo itd. Naravno, ni njen stari nije nis znao da se opet vidjamo nit itko od njenih poznanika jer bi je stari razbio da je saznao da se opet vidjamo, pa je krila. I sad prije koji tjedan saznah da je glupaca opet pocela muljati itd. i opet smo se posvadjali (vise nisam prijetio jer i ono prije mi je bilo glupo i uzasno zao radi tog) i za osvetu sam joj napravio neka sranja zbog kojih bijesni opet i kao sto rekoh optuzba i dalje fino stoji i ja sad trebam uskoro na su radi tog.

I kaj sad da radim? Radi te nezrele glupace cu ja dobit ko zna kakve kazne i zajebancije. Znam da je uzas glupo i ruzno bilo od mene kaj sam sve to prijetio, ali fakat nije bilo ozbiljno i bilo je isprovocirano. Sad se hocu samo rijesiti tih sranja i maknut se od sveg tog. A ona koristi tu tuzbu da mi se osveti i da ne mora vratit svu posudjenu lovu (kasnije sam joj opet bio posudio nekaj love uz dogovor da uskoro vrati).

Mogu li se pravit lud da to nije bio moj mobitel (nije inace registriran) i da su to sve njezine spletke i na nagovor od starog? Taj mobitel i broj je cak neko vrijeme prije i bio kod nje. I cijela ta njena osnova za tuzbu je bila da se ona zbog tih prijetnji mene boji, odnosno boji za sebe, i da joj dosadjujem i maltretiram itd. Ali koja 2 tjedna kasnije je sama pocela dolazit k meni i traziti da dodjem po nju da je otpratim kuci jer se "boji sama" (npr. vani kad je na izlasku do kasno u noc/ujutro). Kao sto vidite nema tu nikakve logike da se boji za sebe itd kad me sama pocela kasnije opet zvat i dolazit ovih par mjeseci itd., a i one prijetnje i svadjanja su bila sranje (sto i ona zna). Naravno, mislim da ce sud "bolit briga" za to i drzat ce se tih prijetnji kaj sam ranije pisao.

Dakle, sta da radim? Sud je sutra ujutro, valjd cu nac nekog odvjetnika. Kak da se postavim, da kazem da nije moj broj, da nisam milsio ozbiljno vec da je bilo isprovocirano, da kazem da su to njene spletke kak bi manipulirala ljudima i izbjegavala da vrati ovu lovu, da kazem da je kasnije opet dolazila k meni svojevoljno i na njenu zelju (tak da nema jebenog razloga za nekakav "strah")...?

I da, oboje smo dosta mladi, i ona jako nezrela (iako ni ja nisam bolji). :-)

Aj pliz neka konkretna pomoc bez ironicnih i zajedljivih primjedi i komentara i bez podjebavanja i losih kritika i uvreda itd. Znam da je sranje i znam da sam ja bio tenkre ali zelim se maknut od sveg ovog, dobit svoju lovu nazad i rijesti svih tih sranja.
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 18:08   #2
Najbolje nađi nekog dobrog odvjetnika, žrtvuj nešto love i rješi prijavu,a nakon toga se rješi te ženske za vjeke vjekova!
Odvjetnik će te najbolje uputit šta reć i kako se branit.

Inace zenska ti je stvarno kuja, tribalo bi je
__________________
....TOO FAST FOR LOVE....
Vincenzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 18:50   #3
Ukratko:

1. nađi odvjetnika
2. ispričaj što je bilo - kako si i ovdje
3. reci da si potpuno svjestan kako si napravio glupost

Bilo kakvo muljanje ti neće pomoći - imaju na sudu puno više iskustva od tebe.

Ako nisi kažnjavan, možda dobiješ samo opomenu ili u gorem slučaju uvjetno. Jer - činjenica je da si napravio kazneno djelo.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 00:06   #4
Quote:
Vincenzo kaže:
Najbolje nađi nekog dobrog odvjetnika, žrtvuj nešto love i rješi prijavu,a nakon toga se rješi te ženske za vjeke vjekova!
Odvjetnik će te najbolje uputit šta reć i kako se branit.
bit ce odvjetnik valjda sutra samnom. makar mi je glupo jer u pozivu nigdje nista ne pise za sta je ni o cemu je itd. tako da nisam znao ovak o cemu se radi ne bi niti znao zasto je. Jel to inace ok? Jel zna tko sto ce sutra biti? Samo razogovor ili i...? Cuo sam se sa njenim starim danas i pokusao mu objasniti situaciju i da smo se i dalje opet vidjali i da je teska lazljivica i manipulatorica sa svima oko sebe ali bas i nije bio susretljiv. Uglavnom on ce kao dat svu lovu ("kolko god treba") da me sud sredi. Ja sam mu rekao da samo sere i koristi ovo kako bi mogla manipulirati samnom ali ne vjeruje on nicemu osim svojoj maloj kcerkici (a mene mrzi). U biti da li znaci uopce sta to sto je ona opet dolazila cijelo ovo vrijeme u medjuvremenu k meni i zvala me itd.? Jer logicno je za pretpostaviti da ako nekog tuzis i bojis se za sebe itd. da bjezis sto dalje a ne JOS ZOVES da dolazi po tebe i dolazi tebi kuci itd. Jebote..

Quote:

Inace zenska ti je stvarno kuja, tribalo bi je
Je, jedna od vecih. Tesko razmazeno dijete koje je tek odraslo (fizicki) al mentalno.. Inace jedna od aktivnijih forumasica ovdje na Forumu, na LJESU, Kokosinjcu itd. Naravno, necu reci tko je jer nije bitno. Uglavnom pripadnica ove "moderne" generacije sponzorusa tipa sevi se sa svakim sto vise, briji svugdje, iskoristavaj sto vise itd. U biti meni se gadi od sveg tog al inace bila je prije totalno druga osoba (predivna) i zato se inace tolko trudim i hebem i dalje oko nje jer nemrem podnijet da je takva. Blah, i mene treba
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 00:09   #5
Quote:
zvonkec99 kaže:
U biti da li znaci uopce sta to sto je ona opet dolazila cijelo ovo vrijeme u medjuvremenu k meni i zvala me itd.? Jer logicno je za pretpostaviti da ako nekog tuzis i bojis se za sebe itd. da bjezis sto dalje a ne JOS ZOVES da dolazi po tebe i dolazi tebi kuci itd. Jebote..
E da se nadpounim tu. Znaci dolazila je cijelo vrijeme, sve OK, imam svjedoke (frendovi i rodjaci koji zive samnom u stanu ili dolaze povremeno).

I ono kaj sam zaboravio reci, hocu li sutra dobiti kakve kazne, tipa zabrana prilaska, opomene itd.?

I jos nesto, u razgovoru sa njenim starim sam saznao da i oni sutra idu na sud ali ovdje u Zagrebu a ja moram ici u taj svoj drugi kraj (gdje sam inace prijavljen da zivim). Sto to znaci, da cu ja tamo ici stalno ili..? Malo mi je glupo to, kak moze biti sud na 2 odvojene strane?
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 00:12   #6
Quote:
Vojky kaže:
Ukratko:

1. nađi odvjetnika

done. sutra rano mu moram ispricat situaciju kolko-tolko.

Quote:

2. ispričaj što je bilo - kako si i ovdje
ok

Quote:


3. reci da si potpuno svjestan kako si napravio glupost

Bilo kakvo muljanje ti neće pomoći - imaju na sudu puno više iskustva od tebe.

Ako nisi kažnjavan, možda dobiješ samo opomenu ili u gorem slučaju uvjetno. Jer - činjenica je da si napravio kazneno djelo.
e sad to mi je glupo. jer sud ce gledati na to ovako "prijetio si i to je to. tocka.". ovo kaj je ona meni prijetila i stari (za sto ja nemam dokaza) i ostale gluposti, to im u biti nista nece znaciti vec cu ja nahebati bezveze.
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 09:37   #7
Quote:
zvonkec99 kaže:

e sad to mi je glupo. jer sud ce gledati na to ovako "prijetio si i to je to. tocka.". ovo kaj je ona meni prijetila i stari (za sto ja nemam dokaza) i ostale gluposti, to im u biti nista nece znaciti vec cu ja nahebati bezveze.
Sud će cijeniti i činjenicu da je nakon toga dolazila kod tebe - a onda je teško dokazivo da je prijetnja bila ozbiljna, a što je jedan od elemenata tog kaznenog djela.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 09:42   #8
Ona posta na ovom forumu? Tu? Znači i čita ovo?

Prvo sam pomislila , gle, dečku se dešavaju sranja, ali sad vidim da si tolko glup da je to nula spram onoga što će ti se tek desiti u životu
Jegulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 09:49   #9
upravo tako - prekini pisat o ovom problemu ovde!

sretno!
Malta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 09:53   #10
Quote:
Vojky kaže:
Jer - činjenica je da si napravio kazneno djelo.
kakve sve prijetnje su kazneno djelo i treba li za to privatno tužiti osobu koja prijeti ili samo prijaviti policiji ili kako? što ako je prijetnja iznesena verbalno, pa nema dokaza?
__________________
...neke bistrine se nepovratno mute...
zaboravljam imena samo lica ostaju
u prolazu ljude otkrivam kroz šifre
bistra voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 09:56   #11
ajde zvonkec, zamoli moderatora da ti zaključa temu, a ne da druga strana u sporu pročita sve pametne i manje pametne savjete. opet će bit u prednosti!

(poznavajući sudstvo - nemaš se čega bojat )
Malta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2005., 09:58   #12
nemojte zaključavati temu
ako je do toga da "druga strana" ovo ne pročita onda ju izbrišite.
__________________
...neke bistrine se nepovratno mute...
zaboravljam imena samo lica ostaju
u prolazu ljude otkrivam kroz šifre
bistra voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 08:47   #13
ljubav je ljubav... al si izgradi samopostovanje... ima cura koje su normalne i s kojima ce ti sve ici lako...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2005., 13:40   #14
i?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 13:05   #15
zvonkec jesi živ?

il` su te odma` ćorkirali?
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 13:19   #16
a vidiš da se više na javlja.
garant završio u 'aps.
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 13:21   #17
tako mu i treba kad prijeti
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 13:37   #18
a siguran sam da ga ta njegova i dalje posjećuje..
e šta je ljubaf..
__________________
© copyright, sva prava pridržana..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 12:26   #19
Prijetnja putem interneta

Mojoj frendici je prijetio jedan forumaš,a za to prilažem i dokaz.
Ona je to objavila to na tom forumu i on joj je rekao citiram:"TO SU EDITIRANI POSTOVI. RIBA TUŽIT ĆU TE ZA KLEVETU I DUŠEVNE BOLI KOJE MI NANOSIŠ. SAMO SE TI IGRAJ, MISLIM DA SI I UPOZNATA SA TIM TUŽBAMA....
...VARALICO ".Što ona može učiniti po tom postupku? Ne znam kako da se izrazim.I mislim da nije važno kako je do toga došlo već ono što je napisao.Hvala!
Edit:izbrisano zbog moguće zloupotrebe

Zadnje uređivanje Ziks : 28.01.2006. at 14:50.
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2006., 13:33   #20
Savjetujem ti da to pitanje postaviš na Forumu pravnoga portala. tamo ćeš puno prije i konkretnije dobiti odgovor.
www.legalis.hr
tomiBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:00.