Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2014., 09:32   #41
Ljudske aktivnosti ovise o dnevnom svjetlu (i prirodne, od dinamike vlage i vjetra, zvuka prirode ptice lišća , itd.), a ne o kazaljci. Pomicanje prilagođava kazaljku prirodnom ritmu na način da uzrokuje najmanju zbrku (svi u isto vrijeme) i najmanji šok. Naime, većina bi ionako pomakla svoje aktivnosti jer ne ovisi samo o sebi. Nikad ne bi znao tko je kad pomako radno vrijeme, svaki prijevoznik na neki svoj datum bi se "prilagodio" potrebama putnika i tako lavinski.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 10:00   #42
mene svake godine fascinira kako ljudi uopce primjete tu promjenu sata, koga briga?
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 15:04   #43
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
mene svake godine fascinira kako ljudi uopce primjete tu promjenu sata, koga briga?
A jbg sad, samo proljeće dođe s glavoboljom, zatim proljetni umor i sad pored svega toga neću primjetiti sat vremena manje sna

Ako već postoji proljetni umor, proljetna glavobolja, onda bi mi pasalo malo više sna.. u čemu je problem?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 04:09   #44
Ukinuti zimsko racunanje vremena, a ne ljetno! Ljudi su puno vise depresivni kad mrak pada puno ranije...
Strepite is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 08:47   #45
ta promjena je možda nekad u bivšoj jugi nešto značila jer smo imali industiju .Navodno se tako dulje radilo a i Evropa je to uvela prva pa juga nije htjela izostati .Danas nema svrhe i bez potrebe je ta promjena ali zbog turista da se ne bi umarali pomicanjem kazaljki unatrag kad dođu kod nas na odmor jer cijela evropa pomiče taj sat unaprijed pa da i mi ne odskačemo.
mala ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 09:56   #46
Quote:
mala ptica kaže: Pogledaj post
ta promjena je možda nekad u bivšoj jugi nešto značila jer smo imali industiju .Navodno se tako dulje radilo a i Evropa je to uvela prva pa juga nije htjela izostati .Danas nema svrhe i bez potrebe je ta promjena ali zbog turista da se ne bi umarali pomicanjem kazaljki unatrag kad dođu kod nas na odmor jer cijela evropa pomiče taj sat unaprijed pa da i mi ne odskačemo.
ko i cijeli svijet osim Rusije i Japana

Ameri npr. pomiču sat ovaj vikend (05.04)
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 14:48   #47
Quote:
Strepite kaže: Pogledaj post
Ukinuti zimsko racunanje vremena, a ne ljetno! Ljudi su puno vise depresivni kad mrak pada puno ranije...
Nije istina, znam što je depra, i nema govora da me ulovi kad se sat vrati na zimsko.

Proljeće daje umor, glavobolju i smetnje, a ne jesen!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 14:48   #48
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ko i cijeli svijet osim Rusije i Japana

Ameri npr. pomiču sat ovaj vikend (05.04)
Ali nikako razlog da čujem!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 15:32   #49
Podne u 13, a dan traje 12 sati. Sto je sljedece brak dva muskarca?

U novije vrijeme su ljudi radili od 8, pa su onda uveli da je to prerano, pa se radi od 9, ali onda nemamo dovoljno svijetla, pa cemo pomaknuti sat, pa radimo zapravo od 8, a to nam je prerano, pa cemo to pomaknuti na 9, a 9 je zapravo 10, a ako je 10 onda moramo pomaknuti sat da bi imali svijetla.....

Uskoro ce podne biti u 17.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 15:49   #50
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Nije istina, znam što je depra, i nema govora da me ulovi kad se sat vrati na zimsko.

Proljeće daje umor, glavobolju i smetnje, a ne jesen!
Ti ocito imas neke svoje musice. Proljetni umor? Pa tek sad nisam umoran nego imam energije za sve jer nema mraka kad izadjem s posla. Svitat sto se mene tice moze u 16h.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 16:26   #51
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ali nikako razlog da čujem!
iskoristivost dnevnog svjetla
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 16:28   #52
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Ti ocito imas neke svoje musice. Proljetni umor? Pa tek sad nisam umoran nego imam energije za sve jer nema mraka kad izadjem s posla. Svitat sto se mene tice moze u 16h.
Znači ljudi na jesen, nakon ručka idu odrijemati

Nikad nisi čuo za proljetni umor??? Pa meni to gore od zimske gripe
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 23:15   #53
Još jednom pitamako to da ste nakon 31 godine sjetili se raspravljat o tome? Kako to da se niste sjetili prije? Jer zato što ste se razbolili?
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 01:10   #54
Da,naravno!
Lakse mi je kada znam da ima jos ljudi koji bi to ukinuli!
Ma podvala,losa sala!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 10:11   #55
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ko i cijeli svijet osim Rusije i Japana

Ameri npr. pomiču sat ovaj vikend (05.04)
Netočno, Ameri pomakli prije tri tjedna, inače su oni uveli pomicanje još za Roosevelta.

Oni ti pomiču tri tjedna prije nas, a tjedan poslije nas vraćaju (tako da im je zimsko još kraće nego naše). Recimo Grci nemaju pomicanje vremena (zapravo što južnije to je manji efekt pomicanja).

Mi bi btw. trebali pomaknuti zimsko vrijeme za pol sata unaprijed i ukinuti pomicanje.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 11:46   #56
Ako ukinemo pomicanje kazaljke onda će ljeti radno vrijeme morati početi sat ranije, npr škola u 7h.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 12:01   #57
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Mozes si ti staviti sat jos tri sata naprijed,pa uzivati u danu do 23.30,ali nece ti dan biti ni sekunde duzi.
Duže će ti biti vrijeme, kad je svjetlo. Recimo da ustaješ u 7h i ideš na spavanje u 23h. Ako bi ljetom bilo zimsko vrijeme (znači zora u 4:30, zalazak sunca 19:30), imao bi 12,5 sati sunca. A sa ljetnim vrijemenom (zora u 5:30, zalazak u 20:30) imaš 13,5 sati. Slično važi i za sve ostale godišnje periode. Zato ne treba ukinuti ljetno vrijeme, ukinut treba zimsko, a ljetno pomaknut još jedan sat naprijed!
Stric iz ozadja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 17:16   #58
Ne zaboravimo. Na ljetnom vremenu smo 7 mjeseci u godini, i dan nam "traje" duze tj kasnije pada noc. Dok smo na zimskom 5 mjeseci u godini i mrak padne u 16:30 sati. Ako nesto treba ukidati onda je to zimsko vrijeme koje je vise u banani, a ne valjda ljetno.
LucasF is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 17:19   #59
+1!
Ako ista mrzim to je zimski tunel, nocu ides na posao, nocu se vracas s posla. Fuj.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 17:33   #60
Quote:
LucasF kaže: Pogledaj post
Ne zaboravimo. Na ljetnom vremenu smo 7 mjeseci u godini, i dan nam "traje" duze tj kasnije pada noc. Dok smo na zimskom 5 mjeseci u godini i mrak padne u 16:30 sati. Ako nesto treba ukidati onda je to zimsko vrijeme koje je vise u banani, a ne valjda ljetno.
ljetno vrijeme zimi, to je prava ideja- mrak do pola devet
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.