Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Da li ste za ukidanje ljetnog vremena?
Da- proljeće i onako stvara dodatnu umor 135 66.18%
Ne 69 33.82%
Glasovatelji: 204. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2014., 18:16   #81
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Mene iritira, kad mi se na proljeće uskrati jedan sat spavanja, a priroda traži svoje, taj jedan sat mi je bitan i mogu se na kurac postavitri, ali taj sat spavanja mi sjebe proljeće općenito taj period godine!

Kad budem u penziji, onda ću lako zanemariti tu jednu uru, ali kad osoba radi onda nema pravo na vrijeme po suncu.
pa i mene to iritira, zato se zalažem da ljetno vrijeme postan trajno, i da se taj šok ukine.
Progressivism is more similar to fascism than it is communism. Progressives unlike communists don't support abolishing social classes, private property, or the state. Progressives like fascists just support more state control over the economy in a way that preserves private property and class society except that unlike fascists progressives also support liberalism.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 18:45   #82
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
pa i mene to iritira, zato se zalažem da ljetno vrijeme postan trajno, i da se taj šok ukine.
Onda bi i po zimi imao jedan sat manje za spavati
Old 15.04.2014., 19:05   #83
Samo "zimsko" vrijeme je realno vrijeme, koliko-toliko. Ovo "ljertno" nije prije ni postojalo i svi su normalno živjeli.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 21:39   #84
Quote:
sve to stoji, ali mi smo posve poremetili način života i on nam uopće više nije vezan uz sunce, tako da je taj argument izlišan.

sunčevo podne je imalo značaj, kad je i sunčev izlaz i zalaz imao značaj. s obzirom da danas prespavamo 5 sati nakon izlaska sunca, a bdijemo pola noći, kad je sunčevo podne je posve nebitno.

ono što me iritira je zimi kad ideš radit po mraku i vraćaš se po mraku.
Pa tko te tjera da radiš noćnu smjenu?

By the way u Socijalizmu su i prva i druga smjena i u najcrnjoj zimi vidjeli danjeg svjetla "na slobodi"....
Old 15.04.2014., 21:45   #85
Quote:
Mene iritira, kad mi se na proljeće uskrati jedan sat spavanja, a priroda traži svoje, taj jedan sat mi je bitan i mogu se na kurac postavitri, ali taj sat spavanja mi sjebe proljeće općenito taj period godine!

Kad budem u penziji, onda ću lako zanemariti tu jednu uru, ali kad osoba radi onda nema pravo na vrijeme po suncu.

Legendarna hrvatska lijenost...bitan je jedan sat spavanja...jer nemoguće je poći u postelju sat ranije i za tri dana se potpuno aklimatizirati....

A što bi tek bilo da putuješ svijetom i mijenjaš vremenske zone skoro cijelu godinu kao ja npr...
Old 16.04.2014., 02:36   #86
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post

Legendarna hrvatska lijenost...bitan je jedan sat spavanja...jer nemoguće je poći u postelju sat ranije i za tri dana se potpuno aklimatizirati....

A što bi tek bilo da putuješ svijetom i mijenjaš vremenske zone skoro cijelu godinu kao ja npr...
Lijenčine su oni koji izbjegavaju noćni rad

I oni koji zaspu za vrijeme dnevnika, kad prođu udarne vijesti

Što su ljudi koji rade treću smjenu lijenčine?
Old 16.04.2014., 10:17   #87
Quote:
Onda bi i po zimi imao jedan sat manje za spavati
normalno da ne bi, jer bi ti to bilo normalno vrijeme.

da se sad preseliš u grčku jel bi imao sat manje ostatak života jer su oni druga zona??

taj osjećaj sata manje je zbog promjene, jer ideš spavati po zimskoj navici, a budilica te budi ranije nego dotad.

zato promjenu treba ukinut. ljetno vrijeme all year long!
Progressivism is more similar to fascism than it is communism. Progressives unlike communists don't support abolishing social classes, private property, or the state. Progressives like fascists just support more state control over the economy in a way that preserves private property and class society except that unlike fascists progressives also support liberalism.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 10:18   #88
Quote:
Pa tko te tjera da radiš noćnu smjenu?

By the way u Socijalizmu su i prva i druga smjena i u najcrnjoj zimi vidjeli danjeg svjetla "na slobodi"....
radim JUTARNJU smijenu.

no zimi se budim, još je mrak, a dok završim s poslom, OPET JE VEĆ MRAK, u pol 4 je mrak.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 13:42   #89
Quote:
radim JUTARNJU smijenu.

no zimi se budim, još je mrak, a dok završim s poslom, OPET JE VEĆ MRAK, u pol 4 je mrak.
Welcome to capitalism!

U Socijalističkom mraku se radilo od 06-14 tako da ti je i usred zime ostalo barem 2 sata dnevnog svjetla za vidjeti. TV program se gasio rano, tako da se i spavati išlo rano. Dovoljno je bilo leći u 21h da bi uhvatio 8 h sna do 05:00. Počinjalo se raditi u 06:00, au 09:00 je bila marenda.
Poptuno prirodan ritam.
Old 16.04.2014., 16:22   #90
Quote:
normalno da ne bi, jer bi ti to bilo normalno vrijeme.

da se sad preseliš u grčku jel bi imao sat manje ostatak života jer su oni druga zona??

taj osjećaj sata manje je zbog promjene, jer ideš spavati po zimskoj navici, a budilica te budi ranije nego dotad.

zato promjenu treba ukinut. ljetno vrijeme all year long!
Da idem u Grčku, imao bi još manje vremena, tamo bi morao popodne bacit oko.

Di si vidio blizu ekvatora da su ljudi u podne aktivni

I prema Dalamciji ako ideš, primjetiti ćeš da popodnevnu fjaku.

Čuo sam priču, kad je Papa Vojtila došao u Rim, onda se čudio, kako iza ručka nema nikog budnog - to je što se tiče paralela

A vremenske zone, pa imaš kokoškice i jutarnje ptice i sove noćne ptice, tako i mi ljudi, kod mene nema šanse da ću za vrijeme dnevnika zaspat
Old 16.04.2014., 17:09   #91
Jebote, koje polemike oko jednog sata godišnje
Old 16.04.2014., 19:56   #92
Quote:
Jebote, koje polemike oko jednog sata godišnje
I onda kad kažu da sitnice nisu bitne
Old 20.04.2014., 08:41   #93
to na svijetu koristi još samo EU i SAD, svi drugi su se vratili na solarno vrijeme.
Dakle stvar je sad politizirana kao legitimacija pripadanja "europćanskim vrijednostima". Pa je čisto za ilustraciju ukrajina odmah po raspadu SSSR-a uvela ljetno vrijeme, a Rusija nije

No u biti se sve svodi na to da birokrati vole biti što važniji , pa im se igranje uloge boga diktiranja izračuna vremena svojim podanicima čini jako zgodnim, što ima ljepše nego trenirati poslušnosot građana idiotskim ritualima prebacivanja sata .

A to kolko ljudi pogine u prometu ili u drugim tehn. akcidentima zbog kaosa koji time nastaje, ili kolko košta taj kaos u novcu i zdravlju ljudi (promjena bioritma ljudi) , to ih manje zanima.
Old 29.03.2015., 10:16   #94
Je li vrijeme da i Hrvatska prestane pomicati satove?

Mnoge države su vec napustile praksu pomjeranja satova, nije li vrijeme da i Hrvatska ucini isto?

Sve više znanstvenika tvrdi da je više negativnih posljedica od pozitivnih, pogotovo u ljudi, poremecaj sna, poremecaj metabolizma i veliki stres te da ljudskom tijelu treba oko tjedan dana da se privikne na ovakvu promjenu.

link
Old 29.03.2015., 10:24   #95
U ovoj državi je najmanji problem pomjeriti sat. Neš ti problema..
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 10:26   #96
ukinuti.

treba prema prirodi !
ne profitu.
Old 29.03.2015., 15:43   #97
Ja ne vidim razloga za ovu budalariju. Samo lose utjece na bioritam, a ustede struje, ako ih i ima, su minorne.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 15:54   #98
obožavam ljetno računanje vremena i dug dan. i nemam nikakvih problema s bioritmom. gluposti.

ako hoćete prema prirodi, onda promijenite i društvene navike skupa s računanjem vremena pa da radimo svi od 4 do 12, a ne od 8 do 16.
Old 29.03.2015., 16:11   #99
Meni je draže da je dan dug, a da me sunce ujutro ne budi prerano.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 16:53   #100
Ja sam za zimsko vrijeme, ako netko želi rano ustajanje, nek ustane i tri sata prije posla, nitko mu ne brani.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.