Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 18:06   #101
Quote:
MMK kaže: Pogledaj post
Možda i meni možete pomoći..... imam teren neizgrađen i nema zidova na međi. Do mog terena susjed. Opet neizgrađen teren 14 kvadrata po dužini mojeg terena.Tereni su neravni, grbavi, nisu u ravnini s cestom.... Susjed želi izravnati teren i složimo se s tim dogovor bio i sve ok. Danas dođao bager i izravnao susjedov teren a svu zemlju i kamenje sto je bio na susjedovom terenu bacili na naš teren. Na sreću slikala sam naš teren prije ovog poravnavanja. Što mi je sada činiti ako susjed sve ovo ne makne a čini mi se da neće. Neću ja valjda plaćati da se njegova zemlja i kamenje makne s mog terena....
Iamte li kakav prijedlog????
Mislim da se ovde podnosi tuzba za smetanje drzavine.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 17:49   #102
Ili nazvati susjeda?
Old 10.06.2017., 23:10   #103
Nazvala sam susjeda. rekao je da će maknuti sve. Neka mu dam 15-tak dana. Čovjek je nekako pomirljiv pa valjda je i od riječi. Vidjeti ćemo što će napraviti. Ali sad se stvorio drugi problem. Taj je čovjek poravnao svojih 14 m2 jer je time proširio put da bi dobio građevinsku dozvolu za teren koji je niže od mog terena. Put mora biti širok 3m.
S druge strane puta drugi susjed nije se složio s tim da se put širi jer ne želi da mu auta prolaze pokraj kuće. Sada taj susjed hoće napraviti zid na 2m od svoje kuće da sebe zaštiti od auta.....luda kuća. I eto ga danas, uzeo neke radnike na crno i srušio postojeći zid na međi s cestom i valjda misli sada širiti svoje dvorište...na put....Kaže on da je njemu Općina to dozvolila.....a svi znamo da laže....Zaista je svakakvih ljudi
MMK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 15:33   #104
Hej ljudi.....prošlo je 15 dana a ovaj ni mrvicu zemlje nije maknuo.... Luda sam.....Pisala sam na Općinu, možda oni dotičnom napišu službeni dopis da se zemlja makne pošto je vidljiva s glavne ceste pa se mogu pozvati na Odluku o komunalnom redu.... Ako ne....Ne znam.... ne ide mi se po sudovima ali očito nemam drugog puta nego na sud pa se svađati sa čovjekom. Ali izgleda da drugog načina nema.....
Da li netko uopće ima iskustva s tužbom na sudu za ometanje posjeda????
MMK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.