Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2014., 18:30   #81
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Mislim da Turska/Nato pokreću vojne napade još večeras. Turska je zatražila aktivaciju čl. 5 Nato povelje zbog napada na Konzulat u Mosulu. (Nije službeno potvrđema vijest, za sada samo novinarski tračevi, potječu iz Ankare).
Svasta. A sto je onda americki napad na kineski konzulat?
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:31   #82
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Svasta. A sto je onda americki napad na kineski konzulat?
Greška - i nije bio konzulat nego Veleposlanstvo
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:32   #83
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Greška - i nije bio konzulat nego Veleposlanstvo
Toga CIA operativca su Kinezi posli mraknuli doma u SAD-u.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:34   #84
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Flumen sve je OKEJ, ali čini mi se da je upravo Izrael taj koji je dobrim dijelom zaslužan da je al Assad još u Damasku i da pobjeđuje. NIje Izrael ni u jednom trenutku bio sretan buđenjem Arapskog proljeća uopće, a pogotovo u Siriji. I u tom dijelu mi tvoja teorija ne drži vodu. Dobar dio ovog ostalog mogu prihvatiti - ali mislim da je odnos Izrael vs Sirija/Hezbollah malo kompliciraniji nego što bi se to dalo zaključiti iz tvoje analize.
Njegova analiza je bila da ce krajem 2013. Assad pobijedit u ratu, a evo nas sad prakticki u 2 polovici 2014, a on i dalje nema kontrolu na 50% teritorija zemlje
Njegove analize su smjesne i uvijek kao glavnog krivca vidi Izrael. Toliko o njegovim analizama
__________________
Sloboda Dinamu
Luđak iz hrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:34   #85
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Nonsens nad nonsensima... Žao mi je, dođeš kroz godine (a možda i duže) do mrvica pravog razumijevanja, a onda opet po starom jer islamofobija ne umire lako.

No, nebitno, neću se baviti tobom i tvojim drakonski krivim shvaćanjima!

Cjelokupna priča uopće nije nekontrolirana. Ljudi, shvatite da je doslovno sve pod kontrolom i da je sve ograničeno na točno definirana područja i niti centimetra dalje!

Pitate se da li Saudijska Arabija ima svoje prste u svemu ovom? Prestanite se pitati jer odgovor je da, a usput da vam kažem, ona uopće ne drhti pred nikakvim ISIL-om.

Djelovanje sunitskih terorističkih organizacija (preteče ISIL-a) djeluju već dugi niz godina, točnije počinju se formirati odmah nakon što su Amerikanci zauzeli Irak pod lažnom izlikom.

Suniti, točnije Saudijska Arabija, shvatili su da u demokratskoj šemi tipa jedan čovjek, jedan glas, nemaju šanse s obzirom na demografsku prevagu šijita. Uvidjevši to, a znajući da je Irak po rezervama nafte 2. ili 3. zemlja svijeta (potencijalno čak i 1.), te da će se neminovno približiti Iranu, Saudijska Arabija, uz svekoliko američko odobrenje, te blagoslove iz Tel Aviva, pokreće terorističku mrežu. Istodobno ću vam reći kako Saudi i ne traže toliko odobrenja od Amerikanaca koliko to vi mislite. Hrpe i hrpe toga oni rade na svoju ruku jer su em dovoljno bogati, em su to u poziciji činiti.

Saudijska je strategija držati Irak nefunkcionalnom državom kako bi definitivno spriječili Iran da zavlada regijom i nametne se kao nenadmašna sila. U tome, kako vidite i uspijevaju.

Ista strategija je bila i još uvijek jest namijenja Siriji, no ovdje je ključni igrač Tel Aviv jer se želi riješiti em Asada kao iranskog saveznika, a sa rješavanjem Asada, riješio bi se Hezbolaha kojem eto tepaju (propagandistički i zbog stvaranja šijitofobije - čitajte upise gđe antilles) da je 7. vojna sila svijeta.

Usput, to da nema kontrole, da je to kaos, a odakle to? To ne postoji! Uostalom, pa sami navodite kako Amerikanci trče u Irak i donose im karte sa ucrtanim granicama tri nove države... Pa što je cilj takvom ponašanju??? Pa jednostavan! Odvojiti fizički Iran odnosno šijitski dio Iraka od Sirije. LJUDI, DAJTE TO SHVATITE!!!

Nema ovdje niti mrvice stihije, nikakve neorganiziranosti, ničega u tom smislu! Sve je dobro planirano. Jasno, ISIL i ne pomišlja na šijitska područja gdje bi bio razbijen i prije nego što pomisli, no ove stvari tipa Mosul i sl., prethodno su odrađene obavještajno, subverzivno, a onda smo se mogli pojaviti i nas troje forumaša sa malo bolje uzgojenim bradama... To je tako banalno, ako se samo želi malo bolje pogledati.

Na djelu vam je sinergija primarno Saudijske Arabije i Tel Aviva, a onda sve skupa moderiraju SAD... Dakle, nikakvog tu islamofašizma nema, već samo dobro staro hvatanje kvalitetnih geostrateških pozicija kroz prizmu raznolikih sukoba. Svi čelnici tih islamističkih skupina na platnom su spisku ekipe iz ključnih centara moći Rijada, Tel Aviva i Washingtona i rade baš kao švicarske urice... Kada obave svoje i kada potencijalno dođe do stvaranja tzv. Novog Iraka sa sunitskom većinom na zapadu i dijelu sjevera zemlje, tada će cjelokupni islamofašizam nestati kao da ga nikada nije niti bilo.

Zašto bi ključni igrači dozvolili da se neki drugi razvijaju, napreduju, jačaju? Zato jer tko ima sada, želi to imati zauvijek i ne trpi ono: što ako ili što kada... Da se spriječe ti što ako i što kada, razvijaju se ovi, vrlo precizni i učinkoviti scenariji, a koji su započeli sa američkom agresijom BAŠ na Irak.

Toliko o tome i budite pametni i razboriti kadao ovo sagledavate i ne dajte se voditi od strane medijskih zastrašivaća i sijača panike koji krešte - islamofašizam! Nema toga i stoga - pamet u glavu. Problem su centri moći, gore u tekstu navedeni i to vam je vrlo jednostavna i sveobuhvatna priča !
...ovo što si napisao koliko drži vodu ne mogu reći ali...
...sva sranja u povjesti dolaze od istog scenarija,premise da možeš nešto ili nekoga kontolirati...
...pogledaj razvoj talibana od 80tih i naivnosti o kontroliranoj pobuni s stingerima u rukama...
...ili u daljnjoj povjesti..
...podrška usponu hitlerovih nacista s zapada i USA s ciljem da obuzdaju komunističku ekspanziju s istoka...
...frankestain će uništiti svog tvorca..tako je bilo i opet će biti...
igor malteze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:35   #86
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
........
Na djelu vam je sinergija primarno Saudijske Arabije i Tel Aviva, a onda sve skupa moderiraju SAD... Dakle, nikakvog tu islamofašizma nema, već samo dobro staro hvatanje kvalitetnih geostrateških pozicija kroz prizmu raznolikih sukoba. Svi čelnici tih islamističkih skupina na platnom su spisku ekipe iz ključnih centara moći Rijada, Tel Aviva i Washingtona i rade baš kao švicarske urice...
Samo nadopuna.
Nista ni Rijad ni Tel Aviv mogu raditi bez odobrenja Washingtona.
Ali kad bi se reklo iza svega toga stoji USA i tocka onda o cemu pisati?
__________________
Forumas Deere ne postoji za mene
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:42   #87
Nakon što su pokupili oružje,tehniku,oslobodili zatvorenike ISIS se povukao iz Tikrita

https://twitter.com/EjmAlrai/status/476763476778811394
Big chill is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:42   #88
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Flumen sve je OKEJ, ali čini mi se da je upravo Izrael taj koji je dobrim dijelom zaslužan da je al Assad još u Damasku i da pobjeđuje. NIje Izrael ni u jednom trenutku bio sretan buđenjem Arapskog proljeća uopće, a pogotovo u Siriji. I u tom dijelu mi tvoja teorija ne drži vodu. Dobar dio ovog ostalog mogu prihvatiti - ali mislim da je odnos Izrael vs Sirija/Hezbollah malo kompliciraniji nego što bi se to dalo zaključiti iz tvoje analize.
Pogledaj na koga to Tel Aviv permanentno upire prstom. Hajde prebroji izjave njihovih vlastodržaca u zadnjih, hajdemo reći deset godina, a ja ti sada tvrdim kako je omjer Iran (+ Sirija + Hezbolah) u odnosu na sve ostale, pa cca 50:1! Još sam i nisko taj omjer postavio.

Znaju oni tko je ta sila, tko su ti ljudi i gdje je ta infrastruktura koja ih može slomiti. Nije to Saudijska Arabija gdje u vojsci Sudanci čine 60% sveukupnog vojnog kadra... Neeee... Njima Saudijska Arabija nije fizička prijatnja, no Iran sa Sirijom i Hezbolahom - jest.

Dosadašnje je vrijeme pokazalo i dokazalo kako se sa sunitskim pobunjenim ekipama može... Pogledaj Palestinu, pogledaj kako se ponašaju Saudi (gledaju svoja posla u smislu zadržavanja pozicija u odnosu na Iran, a za Tel Aviv i Palestince skoro i da ne mare).

Hajdemo mi na pravu robu. Da, uplašili su se arapskog proljeća i SAD su uz pomoć egipatske vojske izveli puč i slomili demokratsku volju Egipćana. Vrlo brzo. Ipak, kada vidiš da se nešto događa, kada uvidiš da protiv toga ne možeš ili možeš vrlo teško, tada ideš zajahati te trendove... Sjećam se kako je jedan novinar napisao za Perkovića, zakletoh antihrvata, kako je zajahao hrvatski pokret za slobodu i nezavisnost 1990-ih... Pridružio se...

Eto, videći to, Zapad je npr. zajahao libijsku verziju arapskog proljeća i svi znamo što im je bio cilj, a Tel Aviv je zajahao na sirijsko proljeće. Osobno, to sam uvijek priznavao, ispočetka sam vjerovao tim proljećima i da je stvarno išlo kako treba, pa ja bi bio prvi za rušenje Asada i uspostavu Države Arabije. No, u Tel Avivu su znali da im je dugoročno vrijednije zajahati i podržati proljeće jer su znali da će se izradikalizirati, a i zašto mistificirati kada su i sami u više navrata zrakoplovstvom i raketama napadali sirijski suvereni teritorij i to uvijek protiv Asadovih lojalističkih postrojbi. Nije njima problem ovih par tisuća ili par desetaka tisuća ekstremista jer će njih na mig pola oka primiriti Rijad i čuvar dvije svete džamije, dok ako Asad ostane, tada je sav trud i jahanje tog trenda uzaludan.

Gubljenjem daha u Siriji i doslovnim zadobivanjem legaliteta i demokratskog legitimiteta od strane Asada, krenulo se šire i sada se radi na definitivnom fizičkom razdvajanju Iraka odnosno njegovog šijitskog dijela od Sirije... Kako vidimo, to im, za sada, ide jako dobro, a što im je najvažnije, zna se da šijiti neće ići tako daleko kako bi vraćali teritorije koje nisu nikada napučivali i za koje ih ništa ne veže.

Nego, vidim da se mnogi naši formuaši začuđuju, a kako je toliki grad poput Mosula mogao pasti samo tako, a posebno ako se zna da tamo nekih terorističkih/gerilskih djelovanja i nije bilo. Opet kažem, netko je dobro zajašio trend i samo im je utabao put za napredovanje... Sve je to, ljudi moji kontrolirano. Do zadnjeg čavla!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:47   #89
Maliki je potvrdio da je i Tikrit u rukama pobunjenika, za pad Mosula i Tikrita optužuje "međunarodnu zavjeru", najavljuje žestoke kazne za pripadnike iračkih postrojbi koje su odbile braniti ta dva grada, proglasio je mobilizaciju u Bagdadu i šalje sve raspoložive snage prema Samarri.

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-27800319
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:50   #90
Quote:
Luđak iz hrv kaže: Pogledaj post
Njegova analiza je bila da ce krajem 2013. Assad pobijedit u ratu, a evo nas sad prakticki u 2 polovici 2014, a on i dalje nema kontrolu na 50% teritorija zemlje
Njegove analize su smjesne i uvijek kao glavnog krivca vidi Izrael. Toliko o njegovim analizama
Netočno! To je bila moja prognoza, a ne analiza. No, ne spominješ kada sam 2011., pazi na ljeto 2011. naveo kako će Asad dobiti rat! I to u jeku one čuvene terorističe eksplozije koja mu je odnijela pola vrhunskih savjetnika i kadrova. No, dobro, opraštam ti, ipak tvoje korisničko ime govori dostatno.

Male korekcije su nužne glede tvojih navoda...

Laž je da Asad kontrolira samo 50% teritorija... On kontrolira minimalno preko 2/3 teritorija i to suvereno. Što se stanovništva tiče još bitno više.

Dalje, sa realizacijom vojnih pobjeda u još uvijek aktualnom ratu ili bolje ratnom epilogu, tj. strateškim pozicioniranjem, Asad jest dobio rat do kraja 2013. godine u strateškom smislu, baš kao i Saveznici tijekom 1944. u Drugom svjetskom ratu.

Glede Tel Aviva, ne, ne trpam ga svugdje, no po pitanju arapskog svijeta i još ponegdje, svakako da. To ne vidi samo slijepa ili procionistički orijentirana osoba.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:56   #91
Quote:
igor malteze kaže: Pogledaj post
....svjedoci smo stihijskih događaja koje nitko više ne može kontrolirat....hladni rat je bio zakon jer su se znale granice i mogućnosti aktera...

...a danas sve je prepušteno kaosu...

Prateci strane medije primjecujem da su svi zbunjeni i da nikome nista nije jasno - kako je moguc takav fail obavjestajnih sluzbi u danasnje vrijeme ?
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:57   #92
@flumen - ne znam, teško mi je oponirati tvojim analizama jer o regiji o kojoj diskutiramo znaš neuporedivo više od mene.... no kad spominješ izraelske napade na Siriju - pa zar ti se ne čini da su bili ako ne izravno dogovoreni sa Assadom, a ono barem programirani i ciljani tako da mu ne nanesu baš nikakvu štetu

A nije se ni Assad nešto pretrgao prosvjedujući protiv tih napada, dok je na one koji su dolazili sa strane Turske uvijek žestoko odgovarao i politički/diplomatski i vojno ako je bio u mogućnosti.

A ovo sa Izraelom je bila smijurija svaki put. Bibi je napao eto jer je Washingtonu morao nešto pokazati da radi, ali u principu je samo dizao malo pustinjske prašine i brzo prekidao svaki napad.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:58   #93
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Netočno! To je bila moja prognoza, a ne analiza. No, ne spominješ kada sam 2011., pazi 2011. naveo kako će Asad dobiti rat! No, dobro, opraštam ti ipak tvoje korisničko ime govori dostatno.
Uglavnom fulao si kao Ivica Mornar zicer na EP 2004
Ovo vadanje na moj nick pokazuje da te pogada istina, jer da te ne pogada bolio bi te dzon za mojim nickom
Quote:
Male korekcije su nužne glede tvojih navoda...

Laž je da Asad kontrolira samo 50% teritorija... On kontrolira minimalno preko 2/3 teritorija i to suvereno. Što se stanovništva tiče još bitno više.
U tvojim snovima mozda je ovo tocno, ali u realnosti tesko.

Quote:
Dalje, sa realizacijom vojnih pobjeda u još uvijek aktualnom ratu ili bolje ratnom epilogu, tj. strateškim pozicioniranjem, Asad jest dobio rat do kraja 2013. godine u strateškom smislu, baš kao i Saveznici tijekom 1944. u Drugom svjetskom ratu.
Ako gledamo tvoje prognoze onda ga je stvarno dobio
__________________
Sloboda Dinamu
Luđak iz hrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 19:01   #94
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Prateci strane medije primjecujem da su svi zbunjeni i da nikome nista nije jasno - kako je moguc takav fail obavjestajnih sluzbi u danasnje vrijeme ?
Nije to fail, to je njihovih ruku djelo ! I to jedno od najupečatljivijih u zadnjih nekoliko godina !
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 19:04   #95
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Nije to fail, to je njihovih ruku djelo ! I to jedno od najupečatljivijih u zadnjih nekoliko godina !
Slažem se, tu nema govora o fail-u .... to je upravo njihovih ruku djelo.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 19:11   #96
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Slažem se, tu nema govora o fail-u .... to je upravo njihovih ruku djelo.
They-who-must-not-be-named
__________________
Forumas Deere ne postoji za mene
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 19:15   #97
Koje li ironije da su zapovjednici tih jihadista većinom zapovjednici nekadašnje Saddamove garde i pripadnici njegovih obavještajnih službi.
(a koji su se jihadistima pridružili s vremenom, nakon što su ih Ameri 2003. uklonili sa zapovjednih položaja).

To vojno iskustvo iz Saddamove vojske prilično objašnjava brzinu i uspjeh napada.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 19:21   #98
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Koje li ironije da su zapovjednici tih jihadista većinom zapovjednici nekadašnje Saddamove garde i pripadnici njegovih obavještajnih službi.
(a koji su se jihadistima pridružili s vremenom, nakon što su ih Ameri 2003. uklonili sa zapovjednih položaja).

To vojno iskustvo iz Saddamove vojske prilično objašnjava brzinu i uspjeh napada.
...varaš se...zapovjednici kod saddama a naročito na važnim funkcijama bili su ljudi od 50g i naviše i danas bi imali preko 70 i više godina...
...prije su to zapovjednici obučeni od USA...
igor malteze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 19:29   #99
Quote:
igor malteze kaže: Pogledaj post
...varaš se...zapovjednici kod saddama a naročito na važnim funkcijama bili su ljudi od 50g i naviše i danas bi imali preko 70 i više godina...
...prije su to zapovjednici obučeni od USA...
stoji kako su Amerikanci najvecu gresku ucinili odmah nakon okupacije Iraka

jer kompletna struktura od obavjestajaca, vojske, policije bila je spremna uci u amercki sustav
trebalo je samo isplatiti place sto su mnogi savjetnici Bushu i predlagali
ameri su naprotiv mislili kak mogu cijel situaciju sami iskontrolirati

nakon nebrojenih prosvjeda policije i vojske zbog ne isplate placa krenulo je sra***
bombe i napadi dobili su obrise obucenih vojnih strucnjaka


najveca greska Amerikanaca u Iraku koju je potakla Iracka emigracija koju su postavili na vlast
oni nisu zeljeli imati nikakvog posla s bivsim pripadnicima Sadamovog rezima
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 19:37   #100
Quote:
sivi svijet kaže: Pogledaj post
najveca greska Amerikanaca u Iraku koju je potakla Iracka emigracija koju su postavili na vlast
oni nisu zeljeli imati nikakvog posla s bivsim pripadnicima Sadamovog rezima
Iracka emigracija?
Par politicara koji su dobijali potporu od UKUSA obavjestajnih sluzbi i koji su se okretali kako su im dolari sustili pored usiju.
__________________
Forumas Deere ne postoji za mene
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.