Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2014., 13:00   #21
.. a voda iz vodopada ne nestaje .. to je samo strah .. osjet pada .. propadanja ..
.. ali na dnu .. kakvo god da je .. imaš .. smiraj ..
Dalaj Sanja is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 13:02   #22
Quote:
alim kaže: Pogledaj post

.. a vatra je .. plamen .. srednja kći ..
.. vatra je .. vezujuća .. vezana uz tvar .. gorivo .. .. prianjajuće ..
.. a srednji sin je voda .. .. opasno ..
.. ako si u vodi .. postoji bojazan da otečeš .. nestaneš .. .. u bezdan ..
I voda i vatra znaju bit i dobri i opasni sve to ovisi.
Old 18.07.2014., 13:16   #23
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. kako treba ovo shvatiti .. ? .. kao prijetnju .. ?
Sve je u očima promatrača, ukoliko vidiš prijetnju znači da se imaš čega bojati.

Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Nije li pretpostavljanje zlih primisli zla primisao samo po sebi?
Ne, zašto?

Quote:
.. zar se vatra ne oslobađa iz goriva ..?
.. zar nije vatra kao čovek .. između zemlje i neba ..?
.. gde nemaš vazduha .. nemaš ni vatre .. može drvo biti vrelo koliko hoćeš ..
Vatra je trojstvo, jedno od mnogih... kisik, toplina i goriva tvar.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 13:24   #24
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Sve je u očima promatrača, ukoliko vidiš prijetnju znači da se imaš čega bojati.
Neke stvari su i objektivne jer ono jeste bila pretnja
Čemu denial?

Quote:
Ne, zašto?
Zato što možeš videti zlu primisao tamo gde je nema.
Recimo, gore pokušavaš alimu dati do znanja da to što on u tvom postu vidi zlu primisao - nije ispravno, nego je njegov subjektivni stav koji može biti pogrešan.

Na stranu to što njegov stav (u ovom slučaju) nije pogrešan - ne važi li onda isto to što si napomenuo alimu i za tebe?

Je li i zla primisao u očima posmatrača?
Quote:
Vatra je trojstvo, jedno od mnogih... kisik, toplina i goriva tvar.
Ja sam devica podznak blizanac mesec u vodoliji. Zemlja i puno vazduha. Zemlja rađa sve ono što može goreti, vazduh mu omogućava da gori.
A godišnja doba se smenjuju. Leti je više požara.
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 13:35   #25
Netko se boji mraka, netko ne. Niti jedna, niti druga opcija nemaju veze sa mrakom kao takvim. On je (ili bilo tko drugi) iz toga iščitao prijetnju, netko drugi nije.

Sve što nas okružuje zbir je subjektivnih doživljaja i svaki je ispravan na svoj način.

EDIT: Rak/Vaga, mjesec u Biku.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 13:46   #26
I ti rakonja?
Old 18.07.2014., 13:46   #27
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Netko se boji mraka, netko ne. Niti jedna, niti druga opcija nemaju veze sa mrakom kao takvim. On je (ili bilo tko drugi) iz toga iščitao prijetnju, netko drugi nije.
Neko se boji hvatati poskoke golim rukama, neko ne.

Hoćeš reći da taj strah nema veze s poskokom kao takvim?

Quote:
Sve što nas okružuje zbir je subjektivnih doživljaja i svaki je ispravan na svoj način.
Nije.
Nisu svi ljudi niti jednako racionalni, niti jednako intuitivni/senzibilni, a i jedno i drugo omogućavaju ispravnost doživljaja.
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 13:53   #28
Sad mi je mnogoštošta jasnije, a eto, zvijezde nemreš zeznuti.
Djevica/blizanac, mjesec u vagi...brrr
Old 18.07.2014., 13:56   #29
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Sad mi je mnogoštošta jasnije, a eto, zvijezde nemreš zeznuti.
Djevica/blizanac, mjesec u vagi...brrr
Mesec u vodoliji, štoćereći razvijena intucija.

A šta je u horoskopu žena čija je mama od nje mislila napraviti single ženu koja vozi dobra kola i ima rasnog psa?

Pa se ona oduprla mami i sad je single žena koja vozi dobra kola i ima rasnog psa?
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:04   #30
Quote:
Nisu svi ljudi niti jednako racionalni, niti jednako intuitivni/senzibilni, a i jedno i drugo omogućavaju ispravnost doživljaja.
Joj, kako je ovo tačno.

Padam u iskušenje da napišem općenito šta mislim, ali bojim se da bih bila optužena za seksizam.
Old 18.07.2014., 14:11   #31
Pri tome mislim da je disbalans racija/intuicije daleko opasniji od pomanjkanja obe stvari istovremeno. To vodi u debele zajebe.

Mada, ne verujem da taj disbalans može značiti jaku razvijenost jednog a potpunu zakržljalost drugog, te stvari teže balansu. Glupa osoba ne može biti zaista jako intuitivna, IMHO.

Doduše, to sad govorim iz iskustva, dakle, zaključeno na osnovu neprezentativnog uzorka. No svejedno. Takvo mi mišljenje po tom pitanju.
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:17   #32
Quote:
Pri tome mislim da je disbalans racija/intuicije daleko opasniji od pomanjkanja obe stvari istovremeno. To vodi u debele zajebe.
S ovim se slažem. Međutim, u nekim okolostima koje podrazumijevaju veću emocionalnu uključenost, mislim da je disbalans češći, a time i mogući zajebi.
Quote:
Mada, ne verujem da taj disbalans može značiti jaku razvijenost jednog a potpunu zakržljalost drugog, te stvari teže balansu. Glupa osoba ne može biti zaista jako intuitivna, IMHO.
Ne vjerujem ni ja, međutim kad je riječ o intuiciji, mislim da žene imaju razvijeniju intuiciju od muškaraca. Nisam sigurna koliko glupost / inteligencija imaju veze s intuicijom.
Quote:
Doduše, to sad govorim iz iskustva, dakle, zaključeno na osnovu neprezentativnog uzorka. No svejedno. Takvo mi mišljenje po tom pitanju.
I ja govorim iz vlastitog iskustva...
Old 18.07.2014., 14:21   #33
Pa ako gledaš osnovnu i srednju školu žene (generalno gledajući) postižu bolje rezultate od muškaraca.
Hm. Mada su možda žene raslojenije od muškaraca. Jer negde je u proseku najbolji đak u razredu žensko, ali je i najslabiji isto žensko. Kod muških su manja odstupanja.
hajd misliću o ovome.
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:29   #34
Čini mi se da je Apemant spominjao neke rezultate koji govore suprotno od ovoga, tj. da su kod muškaraca na polju inteligencije uočena veća odstupanja od "prosjeka".

Eh sad, kad su intuicija i pronicljivost u korelaciji, onda je logično da intelektualni kapaciteti utječu na procjenu, međutim, intuicija postoji neovisno o pronicljivosti, dok su za pronicljivost potrebne određene intuitivne sposobnosti.

Bar se meni tako čini...
Old 18.07.2014., 14:30   #35
Quote:
Pa ako gledaš osnovnu i srednju školu žene (generalno gledajući) postižu bolje rezultate od muškaraca.
Hm. Mada su možda žene raslojenije od muškaraca. Jer negde je u proseku najbolji đak u razredu žensko, ali je i najslabiji isto žensko. Kod muških su manja odstupanja.
hajd misliću o ovome.

Zene imaju razvijeniju verbalnu inteligenciju, a vjerojatno i socialne vjestine (sto je povezano) dok muskarci imaju bolju prostornu.

Mozemo spekulirati da je nasljedje predaka koji su s muske strane bavili se lovom, ratovanjima isl, a sa zenske dorzavanjem zajednice, djecom...

Ali sto god bio razlog to je eksperimentalno potvrdjeno kao zamjetna razlika u najranijim godinama kada se pretpostavlja da ne moze jos biti kulturoloski uvjetovano.

S obzirom da je obrazovni sustav (osim par sati sporta i jos ponecega) vise orjentiran na te skilove gdje su curice u prednosti bilo bi mi logicnije da im je barem u ranijim godinama obrazovanje jednostavnije. Kad pricam sa ljudima puno cesce cujem od muskaraca da im je od skole bilo muka i da su se osjecali "u zatvoru" nego od zena, npr
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:32   #36
To zavisi o toga kakva je škola
Ali da, generalno gledajući j to to.
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:34   #37
Vezano na to, a buduci je intuicija u stvari nekakvo nesvjesno prikupljanje i procesiranje podataka iz okoline bi li mozda mogli iznjeti hipotezu kako je i intuitivnost razlicita u razlicitim podrucjima? Ako zene imaju vece socialne i verbalne vjestine mozda bi mogle biti intuitivnije u socialnom okruzenju, a muskarci u fizickom?

Npr zena ce u prosjeku bolje citati neverbalnu komunikaciju i necije stvarne namjere, dok ce muskarac, ne znam, bolje intuitivno na nogometnom terenu "osjetiti" kako se krece igra i odakle dolazi lopta?

Bio bi zgodan eksperiment u svakom slucaju
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:39   #38
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Npr zena ce u prosjeku bolje citati neverbalnu komunikaciju i necije stvarne namjere, dok ce muskarac, ne znam, bolje intuitivno na nogometnom terenu "osjetiti" kako se krece igra i odakle dolazi lopta?
Prema mom iskustvu, ovo je tačno ovako kako si opisao, pogotovo ovaj boldani dio.
Old 18.07.2014., 14:40   #39
No sve to što si nabrojao, Beljki, opet spada u racionalno.
Škola nije tu da trenira intuiciju. Mislim, ta škola o kojoj pričamo.

Edit:Ček, sad vidim dodatak. Al nek stoji ovo, vezano je z onaj prvi tvoj post ovde.
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:40   #40
Quote:
Ženska djeca su discipliniranija očito. Vjerojatno povezano s "razvijenijom savjesnošću". Uzrok posljedica, manja sklonost rizicima itd. Kasnije kad odrastu, to je uglavnom problem jer počnu bezrazložno kvocati. To je slično i kod mačaka; muški je rezigniran i društven, ženka je siktajuče zlopamtilo.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.