Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2014., 13:47   #41
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Npr zena ce u prosjeku bolje citati neverbalnu komunikaciju i necije stvarne namjere, dok ce muskarac, ne znam, bolje intuitivno na nogometnom terenu "osjetiti" kako se krece igra i odakle dolazi lopta?

Bio bi zgodan eksperiment u svakom slucaju
Pa žene negde inače imaju problma s orijentacjom u prostoru više nego muškarci; Ali mislim da je to s nogometnim terenom više racionalno pa interiorizovano po navici (kao što je 2+2=4 interiorizovano, nemaš šta prebrojavati svaki put).

ja sam žena koja se slabo orijentiše. Ai upravo kad se zagubim jer mi zakaže ta rcionalna orijentacija, samo se "pustim" i oslonim na intuiciju.

Znam kad sam se jednom zagubila s nekim čovekom pa se krenula smejati. Više mi bilo smešno što se uspaničio on koji je dobro poznavao kraj, nego ja koja nisam imala pojma gde smo. A smešno mi je bilo i što sam znala da bismo našli put nazad ako upravo uradmo suprotno od toga što je on radio - ako bismo odustali pa krenuli "po osećaju".
No on je vrludao i tražio da prepozna neke oijentire pa ih je i našao, i tako...

No moguće je to što kažeš, ali opet, po mom iskustvu, sve da i jeste tako kao što kažeš - mislim da su muški mnogo "kompaktniji" i da kod va ima manje vludanja nego kod žena.

Ima žena koje ne mogu osetiti ama baš ništa. To jest, jako jako "osećaju" (osećju nešto i uverne su a je jako bitno) al to što osećaju ih ni na koji način ne dovodi do tga da percipiraju stvarnost onakvu kakva jeste.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 13:48   #42
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
No sve to što si nabrojao, Beljki, opet spada u racionalno.
Škola nije tu da trenira intuiciju. Mislim, ta škola o kojoj pričamo.

Edit:Ček, sad vidim dodatak. Al nek stoji ovo, vezano je z onaj prvi tvoj post ovde.
Nisam niti siguran kolike su tu velike razlike. Ne dozivljavam indtuiciju kao nesto jako misticno. Slicno kao kada uceci vozit auto u pocetku razmisljas o svakom potezu, a godinu dana je toliko automatski da ne samo ne znas sto radis nego ti razmisljanje steti i usporava reakcije tako je i intuicija samo automatizacija procesiranja podataka iz okoline.

Mozda smo pokupili neki miris, procjenjivali neciju neverbalnu komunikaciju i sve to dozivjeli kao "Intuitivni osjecaj" nesvjesni mehanizama koji iza toga stoje.

A vjerojatno su svi ti mehanizmi djelom i urodjeni, ali djelom i nauceni kroz aktivnosti koje u zivotu obavljamo, ukljucujuci i skolske
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 13:53   #43
Quote:
Ima žena koje ne mogu osetiti ama baš ništa. To jest, jako jako "osećaju" (osećju nešto i uverne su a je jako bitno) al to što osećaju ih ni na koji način ne dovodi do tga da percipiraju stvarnost onakvu kakva jeste.
Ne znam koliku zene imaju intuiciju, ali bome sposobnost proiciranja svojih fantazija na svijet oko sebe imaju preogromnu
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 13:55   #44
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
Ženska djeca su discipliniranija očito. Vjerojatno povezano s "razvijenijom savjesnošću". Uzrok posljedica, manja sklonost rizicima itd. Kasnije kad odrastu, to je uglavnom problem jer počnu bezrazložno kvocati. To je slično i kod mačaka; muški je rezigniran i društven, ženka je siktajuče zlopamtilo.
Ma ne mora značiti. Ja sam u prvom osnovne dobila prvog keca iz vladanja (doduše, to me samo ložila učiteljica da me zaplaši, nije mi ga zaista upisala) jer sam za vreme velikog odmora organizovala igru trčanja po klupama

A kad je god trebalo hakovati sistem tako da to odgovara nama đacima, uvek je bilo "Hajde Sanja smisli nešto"
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:02   #45
Quote:
Nisam niti siguran kolike su tu velike razlike. Ne dozivljavam indtuiciju kao nesto jako misticno. Slicno kao kada uceci vozit auto u pocetku razmisljas o svakom potezu, a godinu dana je toliko automatski da ne samo ne znas sto radis nego ti razmisljanje steti i usporava reakcije tako je i intuicija samo automatizacija procesiranja podataka iz okoline]
Mda, vidiš.
To je autmatizacija. Nije intuicija.
Al ok, muško si, nekako se podrazumeva da ne znaš

Quote:
Mozda smo pokupili neki miris, procjenjivali neciju neverbalnu komunikaciju i sve to dozivjeli kao "Intuitivni osjecaj" nesvjesni mehanizama koji iza toga stoje.
ovo je sad racionalizacija. Što je ok, al neće te dovesti bliže intuiciji.

Recimo, vidiš arnin prvi post ovde?
Pre tog posta imaš jedan moj u kome sam mislila da se pozovem na ovo arnino s mamom kao na primer loše percepcije stvarnosti. Ma prosto me nešto vuklo da to napišem, kao da mi je arna sad tu nad glavom.
Napisala, ali pobrišem, rekoh, hajd, neću čačkati.
Otvorim opet temu - kad ono arna. I to čačka
Što znači - upravo i jeste bila nad glavom dok sam ono mislilada pišem, osetila sam je tu, zato mi se to i motalo po glavi

Banalniji primer: mogu osetiti gde su neke biljke. Recimo deteline s četiri lista (ne samo one, ali nju dajem za primer jer ovde ima ljudi koji iz ličnog iskustva znaju da je ovo što pričam istina)
Idem livadom i samo je osetim da je tu, s leve strane, recimo.
Sagnem se i ona zaista tamo.

Quote:
A vjerojatno su svi ti mehanizmi djelom i urodjeni, ali djelom i nauceni kroz aktivnosti koje u zivotu obavljamo, ukljucujuci i skolske
Prema mom iskustvu, nasleđuje se, nasleđuje se preko ženske linije, ali se može i razvijati.

Mislim da postoji kao potencijal u svakom, ali se nije kao potencijal u svakome i ostvarilo. Iz nekog se razloga kod (nekih!) žena ostvaruje bolje nego kod muškaraca generalno.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:03   #46
Quote:
Ne znam koliku zene imaju intuiciju, ali bome sposobnost proiciranja svojih fantazija na svijet oko sebe imaju preogromnu
To rade žene slabijeg intelekta i slabije intuicije. ne sve. Ne generalizuj.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:09   #47
Quote:
Prema mom iskustvu, nasleđuje se, nasleđuje se preko ženske linije, ali se može i razvijati.

Mislim da postoji kao potencijal u svakom, ali se nije kao potencijal u svakome i ostvarilo. Iz nekog se razloga kod (nekih!) žena ostvaruje bolje nego kod muškaraca generalno.
Da, moja mama je izrazito intuitivna, ali je i pronicljiva. Tata je inteligentan, ali intuicija mu je katastrofalna...

Ja sam poprilično intuitivna dok mi je sestra sušta suprotnost.
Old 18.07.2014., 14:13   #48
Quote:
To rade žene slabijeg intelekta i slabije intuicije. ne sve. Ne generalizuj.
Sve

Naravnom sve takodjer misle da to kod njih nije slucaj

Ne vidim posebnu korelaciju sa intelektom, znam i doktorica znanosti i polupismenih sklonih svakakvom priciranju. (Edit: Hmm, doduse vise ovih prvih, nemam dovoljno kotakata sa neobrazovanim zenama da bih mogao usporedit, ali svakako ne stoji da inteligencija iskljucuje projektivnost i fantazije)- Eventualno sa socialnim statusom, negdje u prosjeku su osobe srednje klase najnaivnije pa se tu mozda moze traziti poveznica sa nerealnim odnosom prema svijetu, ali i to je nategnuto

Zadnje uređivanje Beljki : 18.07.2014. at 14:24.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:22   #49
Quote:
Mda, vidiš.
To je autmatizacija. Nije intuicija.
Intuicija je oblik automatizacije (percepcije i procjene situacije), kao sto je to slucaj i sa ovom motorickom. U svim slucajevima se radi o automatiziranom, nesvjesnom percipiranju/procesiranju/djelovanju.

Quote:
Al ok, muško si, nekako se podrazumeva da ne znaš
Zensko si, podrazumjeva se mistificiranje, poetsko prenapuhavanje i izbjegavanje suocavanja sa stvarnoscu

Quote:
ovo je sad racionalizacija. Što je ok, al neće te dovesti bliže intuiciji.
Ali ce dovesti blize razumjevanju iste.

Evo ti recimo jedan primjer "intuicije" kojeg najradije navodim.

U jednom trenutku na himalaji me puko prilicno jak osjecaj nelagode i opasnosti, bez jasnog razloga. Dvadesetak (ili kolko vec) sekundi nakon toga je krenuo potres.

Zensko tumacenje: vel'ke su ti to mist'ke

Musko tumacenje: nisam siguran ali trenutno najrealnije objasnjenje su niske (zvucne) frekvencije izvan praga cujnosti (za covjeka) koje generira potres. Naime takve se frekvencije iako ih ne mozemo cuti mogu izazvati osjecaj napadaja panike (spekuliura se mislim i o oruzju na takoj bazi), a vjerojatno se radi o evolutivnom mehanizmu bas vezanom uz potrese koje sad mozemo i na te nacine zloupotrebiti.

Dakle procesiranje podataka iz okoline na nesvjesnoj razini koje onda buduci ne shvacamo racionalno o cemu se radi mistificiramo preko svake mjere.

Quote:
Otvorim opet temu - kad ono arna. I to čačka
Što znači - upravo i jeste bila nad glavom dok sam ono mislilada pišem, osetila sam je tu, zato mi se to i motalo po glavi

....

Banalniji primer: mogu osetiti gde su neke biljke. Recimo deteline s četiri lista (ne samo one, ali nju dajem za primer jer ovde ima ljudi koji iz ličnog iskustva znaju da je ovo što pričam istina)
Idem livadom i samo je osetim da je tu, s leve strane, recimo.
Sagnem se i ona zaista tamo.
To je vjerojatno samo confirmation bias.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 14:46   #50
Quote:

A šta je u horoskopu žena čija je mama od nje mislila napraviti single ženu koja vozi dobra kola i ima rasnog psa?

Pa se ona oduprla mami i sad je single žena koja vozi dobra kola i ima rasnog psa?
Ne znam za takav slučaj ali neka sinergija fakat postoji obzirom kak si iznjela primjer ...ne znam koji bi to znak pokrivao, ti znaš?
Old 18.07.2014., 14:54   #51
sad bar znam da ono što vele za štucanje ne drži vodu
Old 18.07.2014., 15:16   #52
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Ne znam za takav slučaj
Čudno, bilo je napisano ovde na pdf-u.

Doduše, pisalo je kako je mama želela vučjaka a ona ima retrivera, mama želela jedna besna kola a ona ima druga, mama želela da ona na jedan način bude single a ona je single na drugi... Uglavnom, žena uopšte ne shvata da je postala upravo sve ono što je mama htela s nebitnim modifikacijama.

I ranije sam pričala s jednom koja je od svoje kćeri napravila svog klona - kažem, pa vi ste potpuno iste?
A ona kaže, ma joj nije, ima razlika.

Da, jedna secka mango na kvadratiće a druga na trokutiće kad prave voćnu salatu koju jedu parnim petkom za doručak

Koji ti je horoskop?
Merkur ti je jako slab to je sigurno (slabo se razumem u horoskope ali znam šta je merkur).
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 15:36   #53
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. sanjao sam .. .. više toga ..
.. uglavnom dvije stvari ..
.. prvo .. jednu žensku .. golu .. mladu .. prilično .. .. najprije sam joj vidio trbuh .. vidio .. znači gledao .. i onda vrat prema ramenima .. .. imala je dobar .. prilično mišićav trbuh .. i dobar vrat .. mišići su bili izraženi .. čak kako inače ne postoje .. u .. krug oko vrata .. kao kad bi bio neki čipkasti okovratnik .. deset cm širok .. .. sve prilično dobro .. mirno ali dosta jako ..
.. znate šta to znači .. možda .. ?
Ja bih malo pripazio s kim se družim, ovdje na pdfu sve neke coprnije, i ne možeš ovdje pisat bez češnjaka oko vrata i pepela po glavi jerbo te feministice se počele baviti parapsihologijom. Uđu ti u mozak kroz različite protokole i onda imputiraju sublimarne poruke o ženskim pravima, brkovima, cipelama, puštanju krvi, anaboličnim koktelima ( vidiš i sam kako ti se u snu pokazuju nabildane ) i to Evo pogledaj templarskog on pokušava sad bijelom magijom, vidi da je vrag odnio šalu, ne možeš se riješiti tih vuloharica osim da njivu preoreš. Sad će kao na novoj biti bolje. Ja se za svaki slučaj osiguram i čitam postove s lijeva na desno.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 15:54   #54
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
Evo pogledaj templarskog on pokušava sad bijelom magijom, vidi da je vrag odnio šalu, ne možeš se riješiti tih vuloharica osim da njivu preoreš.

Quote:
Sad će kao na novoj biti bolje. Ja se za svaki slučaj osiguram i čitam postove s lijeva na desno.
kety05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 16:23   #55
.. ja se ovdje teško snalazim .. .. nešto je krenulo u krivo ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 16:53   #56
Ja sam sebi malo razmišljao i napisao bih knjigu o zagrobnom životu. E sad ja sam taj seoski grobar koji uređuje mrtvace i kopa grabe i onda zakapa grabe i ponekad po noći otkopa ako je slučajno netko nešto zaboravio kod pokojnika a njemu neće sigurno trebati. I sad zaključim tako da je biti mrtav nekako dosadno i poželim malo podignut atmosferu. Pozvao bih ponovno kurve ali više mi se ne javljaju na telefon, makar ih plaćam suhim zlatom. Donesem tako bar gajbu u kapelicu ( tamo gdje su pokojnici ) i sine mi ponovno brilijantna ideja. Da malo ubijemo vrijeme i dobro se provedemo ja izvadim pokojne ( ček malo oni još nisu pokojni , a jel pokojan dolazi od pokopan ili spokojan ) Nema veze mrtvace. dakle mrtvace izvadim iz lijesova i posjednem ih na stolice oko okruglog stola. I sad pomislim da bi mogli svi zajedno zazivati duhove no ne želim ih uplašiti pa radije da se otkartamo nešto. Primjerice belu. I tako ruke im stavim na stol i karte u ruke, notes sa strane ( ja vodim i zovem 200 3x zaredom ) i tako već je zora ja ni ne slutim i bane babica supruga od jednog mrtvaca u kapelicu i počne plakat i vriskat i skakat i tuči me ko đavolja kotlovničarka nesmiljeno i proklinjat me šta sam to uradio jer njen nikad nije pio i kartao a sad sam ga osudio na pakao vječni. i smirujem ju takvu rastrojenu balavu" ma ispovjedit će se on pred svetim petrom ma nije to ništa jedna pivica i jedna partijica i to, ah da dužna mi je 300 kuna jer izgubio je... kartali smo za lovu.
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2014., 17:18   #57
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. ja se ovdje teško snalazim .. .. nešto je krenulo u krivo ..
Bit će da je horoskop
Old 18.07.2014., 17:20   #58
Babo ti si bome zaboravio oživit ove tvoje prije kartanja tako da ti je to više prića o izvangrobnoj smrti nego o zagrobnome životu.
Old 18.07.2014., 17:22   #59
Quote:
Čudno, bilo je napisano ovde na pdf-u.

Doduše, pisalo je kako je mama želela vučjaka a ona ima retrivera, mama želela jedna besna kola a ona ima druga, mama želela da ona na jedan način bude single a ona je single na drugi... Uglavnom, žena uopšte ne shvata da je postala upravo sve ono što je mama htela s nebitnim modifikacijama.

I ranije sam pričala s jednom koja je od svoje kćeri napravila svog klona - kažem, pa vi ste potpuno iste?
A ona kaže, ma joj nije, ima razlika.

Da, jedna secka mango na kvadratiće a druga na trokutiće kad prave voćnu salatu koju jedu parnim petkom za doručak

Koji ti je horoskop?
Merkur ti je jako slab to je sigurno (slabo se razumem u horoskope ali znam šta je merkur).
Ja se uopće ne razumijem u horoskope, nekak mi je to prekomplicirano , no znam pročitati da su mi venera, merkur i sunce u djevici- što god to značilo...
Jel to dobro il nije? mislim, veliš da znaš za merkur...

E, a ona priča koju si stavila...ajd pročitaj još jednom, nije da je važno, al tek toliko da vidiš kako si opet pročitala što si htijela, a ne što je pisalo.
Old 18.07.2014., 18:25   #60
Pa ako su ti merkur i sunce u devici, to znači da horoskop nema veze sa životom. Mada je lepa simbolika, jel, i tako to.
osim ako ti sve ostalo nije raspoređeno tako da potpuno neutrališe taj merkur.
Dalaj Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.