Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2014., 15:35   #1
Božo Petrov - predsjednik Mosta

http://hr.wikipedia.org/wiki/Bo%C5%BEo_Petrov

https://www.facebook.com/pages/Bo%C5...03757233129920

https://www.facebook.com/MostNezavisnihLista


Dr. Božo Petrov (Metković, 16. listopada 1979.), gradonačelnik je Grada Metkovića od lipnja 2013. godine i predsjednik lokalne stranke Most nezavisnih lista.

Dr. Petrov pohađao je osnovnu školu u rodnom Metkoviću a klasičnu gimnaziju u Sinju. Diplomirao je na Medicinskom fakultetu u Mostaru, a specijalizirao psihijatriju u Kliničkoj bolnici Vrapče u Zagrebu i zaposlen je u Kliničkoj bolnici u Mostaru. Oženjen je i otac troje djece.
Izbor za gradonačelnika

Na prvim lokalnim izborima na kojima je sudjelovao, 2013. godine, u prvom krugu s osvojenih 45,78% glasova ušao je u drugi krug izbora za gradonačelnika Grada Metkovića, s protukandidatom, tada aktualnim gradonačelnikom Stipom Gabrićem Jambom. U drugom krugu grad Metković je ponovo u hrvatskom vrhu prema odazivu na izbore (66,06%) kao i u prvom krugu, a dr. Božo Petrov preuzeo je gradonačelnički mandat pobijedivši sa 67,94% glasova. Uz gradonačelnika Petrova, Most je dobio i dvoje dogradonačelnika, Katarinu Ujdur i Nikolu Grmoju.

Na istim izborima Most nezavisnih lista osvojio je 46,25% glasova i s 9, od postojećih 17, vijećničkih mandata dobili su većinu u Gradskom vijeću Grada Metkovića, uz jednu od najvećih izlaznosti na izbore u cijeloj Hrvatskoj od 67,49%. [1] Most nezavisnih lista predvođen dr. Petrovom osvojio je i 9,97% glasova u županiji i time su postali treća stranka prema broju glasova i važan čimbenik u županijskoj skupštini Dubrovačko-Neretvanske županije[2].

Što kažete na njega i njegove najave o izlasku na parlamentarne izbore?
midgetninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 21:06   #2
Konacno osvjezenje na politickoj sceni i jedan od rijetkih za kog mogu glasovati.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 22:37   #3
Pratim covika od kad je postao gradonacelnik Mtk. Iz prve sam mislio da je populist zeljan vlasti i publiciteta a sad vidim da je svijetlo na kraju tunela !! Od kada imam pravo glasa na izborima ja bi izasao i svoj listic bi prekrizio . Ovaj put necu , izlazim i glasam za ovog covika ! Ne samo ja nego i moja obitelj i moji prijatelji . Nase glasove ima sigurno ! Božo povedi nas .. !
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 00:10   #4
Ja nisam nikad mislila da je decko populist, jer svakom novom licu treba dati vremena i sansu da se pokaze, a ne odmah suditi. Zasad je odlican, nadam se da ce proci prag. Ima na drugoj temi zanimljiv intervju s njim.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 00:35   #5
Ja sam prvo mislio da je pozitivan primjer,pokazuje pravi smjer,sad.mislim da je nazalost populist,samo dovoljno inteligentan da zna sto ljudi trenutno zele,dokazao je da ga novac ne privlaci ali mi se cini da moc da
Pogledajte pocetak recimo Musolinija,populist koji je znao kako dobit narod na svoju stranu
Little Alex is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 01:26   #6
Quote:
Little Alex kaže: Pogledaj post
Ja sam prvo mislio da je pozitivan primjer,pokazuje pravi smjer,sad.mislim da je nazalost populist,samo dovoljno inteligentan da zna sto ljudi trenutno zele,dokazao je da ga novac ne privlaci ali mi se cini da moc da
Pogledajte pocetak recimo Musolinija,populist koji je znao kako dobit narod na svoju stranu
Da, je, samo pravi populisti izjavljuju da treba otpustiti 250 000 ljudi iz državnih službi, ukinuti pola općina, prepoloviti broj županija, prekinuti financiranje razno raznih udruga...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 12:37   #7
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Pratim covika od kad je postao gradonacelnik Mtk. Iz prve sam mislio da je populist zeljan vlasti i publiciteta a sad vidim da je svijetlo na kraju tunela !! Od kada imam pravo glasa na izborima ja bi izasao i svoj listic bi prekrizio . Ovaj put necu , izlazim i glasam za ovog covika ! Ne samo ja nego i moja obitelj i moji prijatelji . Nase glasove ima sigurno ! Božo povedi nas .. !
Tako je i meni nekako, pratim ih od početka djelovanja u Metkoviću.

Pitao me jedan forumaš ovdje kako se učlaniti u MOST itd, ja s njima komuniciram preko facebooka, pokušajte i vi.

Stekao sam dojam da je svatko dobrodošao ako su mu namjere čiste.
midgetninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 12:38   #8
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Da, je, samo pravi populisti izjavljuju da treba otpustiti 250 000 ljudi iz državnih službi, ukinuti pola općina, prepoloviti broj županija, prekinuti financiranje razno raznih udruga...
Više me ne iznenađuju ovakvi "pokušaji" diskreditiranja, puno je ostataka boljševizma kod nas.

Na sreću ljudi nisu glupi, vide tko vrijedi, a tko ne.
midgetninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 22:46   #9
Quote:
Little Alex kaže: Pogledaj post
Ja sam prvo mislio da je pozitivan primjer,pokazuje pravi smjer,sad.mislim da je nazalost populist,samo dovoljno inteligentan da zna sto ljudi trenutno zele,dokazao je da ga novac ne privlaci ali mi se cini da moc da
Pogledajte pocetak recimo Musolinija,populist koji je znao kako dobit narod na svoju stranu
Unaprijed sudis? Nisam znala da si vidovit/a. Kako mozes znati kakav ce on biti? Radije mu dajmo sanse pa ce mozda ispasti dobro, nego da uopce ne damo sanse jer se pitamo SBKBB. Zasad je on dobar. I to je vec puno jer drugdje lokalni serifi ni prst nisu mrdnuli (osim izuzetaka).
Da su svi razmisljali tako ziheraski, svijet ne bi uopce napredovao,dobri politicari bilo gdje u svijetu ne bi prosli, jer eto, bolje je status quo i nikom ne dati sansu
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 13:56   #10
Da mu stranka dobije 2-3 mandata u vladi , to bi bija veliki uspjeh. Tad nakon 4 godine mozemo nesto vise ocekivat od MOSTA ( ako se pokazu ) . Ove izbore opet odnose "ljevo"orijentirane politicke interesne skupine u koaliciji sa onom buljavom žabom Mirelom.
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 17:38   #11
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Da mu stranka dobije 2-3 mandata u vladi , to bi bija veliki uspjeh. Tad nakon 4 godine mozemo nesto vise ocekivat od MOSTA ( ako se pokazu ) . Ove izbore opet odnose "ljevo"orijentirane politicke interesne skupine u koaliciji sa onom buljavom žabom Mirelom.

Vidjeti ćemo, samo neka krenu u skupljanje takvih ljudi, ima ih puno u Hrvatskoj, potencijal je velik.
__________________
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 22:29   #12
Nek se on samo kandidira sa svojom ekipom da ja imam za koga glasati.
Meni je to već puno.
A garantiram da će uzeti i jako puno glasova mladih kojima se svi gade.
Čime ne želim implicirati da sam ja mlad
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 11:41   #13
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...2/Default.aspx


POHOD NA BANSKE DVORE
Petrov stvara koaliciju nezavisnih: Mogu biti premijer, ali ću predložiti drugoga
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 11:52   #14
ajme, samo nek se ostavi ovak spektakularnih kondicionala dok to ne ode predaleko

kujundzic je izgubio mnogo simpatija zbog posve nepotrebnog bahacenja, nadam se da se petrov nece popiknut na istoj stengi, bilo bi stvarno steta
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 14:09   #15
@suKK
Pročitala sam cijeli intervju i ne vidim nigdje bahatost. Pametno razmišlja i vrlo je pametno što ne idu sa Živim zidom. Realni su i oko Metkovića, situacije dolje. Nadam se da će uspjeti.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:11   #16
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
@suKK
Pročitala sam cijeli intervju i ne vidim nigdje bahatost. Pametno razmišlja i vrlo je pametno što ne idu sa Živim zidom. Realni su i oko Metkovića, situacije dolje. Nadam se da će uspjeti.
nisam procitala, budem, naslov mi nije zamirisao na dobro pa valjda pusem na hladno, jebiga
sukKi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 16:59   #17
Realno, najbolji kandidat za prmiejrqa Hrvatske od svih političara, ali da je barem na čelu jake ili barem srednje stranke
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 17:28   #18
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Realno, najbolji kandidat za prmiejrqa Hrvatske od svih političara, ali da je barem na čelu jake ili barem srednje stranke


uclani se, na FB ima pristupnica.

"Ne bježim od odgovornosti, ali najiskrenije smatram da postoje sposobniji od mene. Znate, mi u Mostu, za razliku od većine stranaka, uoči izbora nismo preraspodjeljivali pozicije i funkcije. Pred lokalne izbore doslovno smo na zadnjem sastanku definirali vijećničke mandate i kandidata za gradonačelnika, s tim da sam ja tada za tu funkciju predlagao drugu osobu. Ako unaprijed raspodijelite funkcije, vi ste blokirali nekog sposobnog. Ovako otvarate mogućnost da netko tko je kvalitetniji više doprinese, plus blokirate planove mogućih uhljeba. Pravilo Mosta je pravilo većine. Vi osobno niste bitni, nego opći interes. To je razlog zbog kojeg ne možemo iskomunicirati suradnju sa strankama, jer se ne mogu prilagoditi takvim uvjetima. Nama je stručnost ispred svega."

Božo Petrov, gradonačelnik Metkovića ( MOST nezavisnih lista)
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 19:00   #19
Quote:
kopam i sadim kaže: Pogledaj post
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...2/Default.aspx


POHOD NA BANSKE DVORE
Petrov stvara koaliciju nezavisnih: Mogu biti premijer, ali ću predložiti drugoga
Bez Živog Zida bi to izrazlo u 3. opciju koja ima smisla. Drago mi je što i on i Marijana Puljak razmišljaju u tom smjeru po pitanju ŽZ-a. Nezavisni moraju biti bez stranaka.

Moram samo još prokomentirati stalno traženje hrvatske Syrize od strane naših medija. MOST i Živi Zid su kapitalistički orijentirane stranke. Svaka sa svojom verzijom toga no obje su za slobodno tržište i privatno vlasništvo. Radnička Fronta pak je nakupina svega i svačega koja opet ide u takve ekstreme da se Syriza prema njimi čini kao desnica Stalno moramo tražiti negdje drugdje uzore?
yabbadabbadoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 09:36   #20
pa kaže: "Želim se okružiti sposobnijima i stručnijima. U našem se društvu često događalo da ljudi na pozicijama namjerno biraju manje sposobne kako ne bi ugrozili svoje pozicije. Meni to nije cilj, moj je cilj “otrčati” svoju dionicu, a to nije 50 nego 4 ili 8 godina, i vratiti se struci, prepustiti mjesto drugima. Mi u Hrvatskoj smo navikli da se u politici traži egzistencija, od stranačke mladeži do mirovine."

Božo Petrov, gradonačelnik Metkovića( MOST nezavisnih lista)
kopam i sadim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:09.