Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Ocijenite pojavu političara Bože Petrova školskim ocjenama
odličan 40 21.74%
vrlo dobar 17 9.24%
dobar 12 6.52%
dovoljan 15 8.15%
nedovoljan 100 54.35%
Glasovatelji: 184. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2015., 16:04   #81
Ok, ruku na srce u nas odma prozovu svakoga populistom i demagogom cim se malo izdigne. Svi kao zazivaju nove snage ali nitko ne bi da se to zapravo i dogodi. Meni to odgovara, jer cim nekoga pocnu prozivati, znaci da je vec dovoljno jak. Sad vec imamo 2 politicke opcije cija snaga nije zanemariva, i napadi ce postajat sve cesvi i jaci.

Na brodu sam, nisam gledao emisiju, moze netko ukratko prepricat sto je bilo?
aurellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:11   #82
Malo je naivan u nekim stvarima, to da bi uzeo za jednu kunu dvije je lijepo reći, ali to su ipak nerealne stvari - da se vrati za 1kn deset lipa već bi bilo super. Stanković ga je bockao cijelu emisiju i pokušao prikazati populistom i to je u dijelu uspio.

Opet moram spomenuti taj njegov strah od svjetonazorskih teme koji je sad izraženiji nego prije par mjeseci u piramidi, pa reci čovjeće što misliš ovako samo slabić ispadaš. Ako ikada budeš na vlasti doći će ti ljudi s raznim stavovima, a što ćeš im reći? Nemam ja vremena za ništa? Ako ćemo čekati da se neke stvari riješe dok se ne oporavimo gospodarsko onda ćemo do 2300. imati rasprave o partizanima i ustašama, pravi vođa će to prelomiti, a ne pobjeći zbog straha. HDZ i SDP će te pregaziti u svjetonazorskim pitanjima.
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:11   #83
Dobar nastup. Iznenadila me visoka ocjena preko 9,1.
GojkoVelicanstv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:14   #84
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Malo je naivan u nekim stvarima, to da bi uzeo za jednu kunu dvije je lijepo reći, ali to su ipak nerealne stvari - da se vrati za 1kn deset lipa već bi bilo super. Stanković ga je bockao cijelu emisiju i pokušao prikazati populistom i to je u dijelu uspio.

Opet moram spomenuti taj njegov strah od svjetonazorskih teme koji je sad izraženiji nego prije par mjeseci u piramidi, pa reci čovjeće što misliš ovako samo slabić ispadaš. Ako ikada budeš na vlasti doći će ti ljudi s raznim stavovima, a što ćeš im reći? Nemam ja vremena za ništa? Ako ćemo čekati da se neke stvari riješe dok se ne oporavimo gospodarsko onda ćemo do 2300. imati rasprave o partizanima i ustašama, pravi vođa će to prelomiti, a ne pobjeći zbog straha. HDZ i SDP će te pregaziti u svjetonazorskim pitanjima.
Svjetonazorska pitanja su vrlo osjetljiva jer HDZ i SDP jedva čekaju krivu izjavu ili neku riječ koju će moć protumačiti na svoj način , a onda je dovoljno par članaka da te etiketiraju i ti si gotova stvar.Jako pametno je govorio iako je stalno bio napadnut od strane Stankovića !
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:15   #85
Quote:
aurellie kaže: Pogledaj post
Ok, ruku na srce u nas odma prozovu svakoga populistom i demagogom cim se malo izdigne. Svi kao zazivaju nove snage ali nitko ne bi da se to zapravo i dogodi. Meni to odgovara, jer cim nekoga pocnu prozivati, znaci da je vec dovoljno jak. Sad vec imamo 2 politicke opcije cija snaga nije zanemariva, i napadi ce postajat sve cesvi i jaci.

Između ostalog govorio je i o primjeni promašenog Zakona za državnu zemlju na području Grada Metkovića , kojeg je u ime nesposobne Vlade dva puta izmjene predložio nesposobni ministar Jakovina kojega osobno posnajem i koji neće slušati .

O promašenim zakonima za privatnu zemlju nije govorio jer to područje ne poznaje !

Smatra ako HDZ ili SDP ne budu imali dovoljno zastupnika da sa svojim zastupnicima može pomoći sastavljati tehničke Vlade koju bi podržali zastupnici MOSTA pod uvjetom da provodi dogovorene reforme .

Ne misle ići sa listama na svim jedinicama ako ne budu imali kvalitetne ljude .
Očekuje novčanu pomoć građana za kampanju . Ne zna koliko bi ona koštala , govori od 500 tisuća do 2 milijuna kuna .

U svakom slučaju nasuprot dva zla daje se nada za treću opciju !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:16   #86
Quote:
aurellie kaže: Pogledaj post

Govorio je o problemima koje je imao kad je stigao na vlast, zašto je smanjivao plaće, o problemima s HNB-om koju bi reformirao da opet može kreditirati izravno građane i poduzeća, natuknuo je da bi i smanjio plaće cijeloj državnoj upravi, ali ne bi otpuštao nego razmještao i prekvalificirao gdje je po meni u pravu pošto je problem što neki doista nemaju posla koji bi radili, a 100.000 otkaza bi bila socijalna latastrofa, o investicijama koje stoje jer birokracija sere, kako nitko tko otvara tvrtku ne zna što treba imati jer nigdje nije jasno naznačeno, kako bi zvao Prgometa u MOST, ali ne Josipovića i Petrinu, koalicija s nikim, ali potpora onome tko se obaveže na reforme itd.
Bilo je dosta po meni dobrih stvari.
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:20   #87
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Svjetonazorska pitanja su vrlo osjetljiva jer HDZ i SDP jedva čekaju krivu izjavu ili neku riječ koju će moć protumačiti na svoj način , a onda je dovoljno par članaka da te etiketiraju i ti si gotova stvar.Jako pametno je govorio iako je stalno bio napadnut od strane Stankovića !
Ma on tu mora biti hrabriji i reći svjetonazorska pitanja da, ali ne smiju biti vrhunac političkog života, ovako ispada uplašen od toga što bi netko drugi mogao reći. Ovako će biti "zašto nisu maknute titine ulice - oni su za titu i totalitarizam!!" ili "zašto nema novih titinih ulica - oni su protiv antifašizma!!!"
Hrvatska treba političare s jasnim stavovima, a ne opet iste koji pomeću pod tepih, jer te rasprave jednostavno neće nestati dok netko ne prelomi. Čega se boji? Što će odluka o micanju titinog trga zaustaviti gospodarski rast Hrvatske? Trajati godinama i koštati milijarde da se provede?
Tko ga je uplašio toliko...
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:22   #88
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
To je klasično bacanje kostiju i dolazak na volej SDPu i HDZu na što se ne smije nasjesti. Petrov treba gledati suprotno tj. kako da vodeći dođu njemu na volej. Psihijatar zna kako nastupiti u tim situacijama.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:24   #89
Quote:
Ne slažem se s tobom. Gledala sam ga u Nu2 i prije - i danas.
Ostao je isti - staložen čovjek sa realnim stavovima, a ne demagog. Da - to je u redu što
rekao - 1 kuna ukradena - 2 vrati + oduzimanje imovine stečene pljačkom u privatizaciji. To nije
naivno nego - pošteno. A sad ako je danas naivno biti pošten - onda je naivan.
Ništa Stanković nije uspio, a najmanje prikazati ga populistom. Uostalom - Petrov je i objasnio
teze tuđih "pogleda" sa stručne strane.
Da je tome tako - u prilog Petrovu ide i ocjena gledatelja - preko 9.

Quote:
Nema Petrov taj strah koji ti ovdje njemu imputiraš. A najmanje da je - slabić.
Itekako ima vremena - to njegovi rezultati na mjestu gradonačelnika i pokazuju. Ne može njemu ništa ni HDZ ni SDP, a ni drugi - po svjetonazorskim ili drugim pitanjima. Jer Božo Petrov je realan čovjek sa realnim stavom.

Zadnje uređivanje Kolli : 14.06.2015. at 16:46.
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:24   #90
Rekao je da su svjetonazorski pogledi osobna stvar pojedinca i da ne namjerava nametati svoj svjetonazor drugima. Sasvim dovoljno na tu temu.
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:28   #91
Odlican nastup Boze Petrova, u svoj svojoj normalnosti (koja u izopacenom drustvu nije normalna) postenju (vidi pod normalnost) , hrabrosti (dijagonalno suprotno partijskim klimavcima) i odgovornosti.

Takvi nam trebaju, i bolji od njega, kojih ima mnogo, kako sam kaze , samo se moraju odluciti i krenuti u borbu za bolju Hrvatsku.

Jer paraziti koji su Hrvatsku doveli tu gjde je ce se boriti grcevito za svoj plijen.
Javnost ne zna da je MOST u 6 resora koje je preuzeo doveo po 3-4 osobe. A ispod je sustav iskadroviran u vrijeme HDZ i SDP vlada. Oni samo probude svoje unutarnje spavače i odmah krenu u akcije. Most nema nikog prethodno kadroviranog, osobe s etiketom MOST-a bore se unutar tromih i promjenama nesklonih struktura , dok naivna javnost nasjeda na spinove da MOST nešto koči. A ti se ljudi bore kao vojnici.
midgetninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:28   #92
Quote:
Što će odluka o micanju titinog trga zaustaviti gospodarski rast Hrvatske? Trajati godinama i koštati milijarde da se provede?
Tko ga je uplašio toliko...
Ali će skrenuti pozornost s bitnih tema, a to odgovara krilima partije koji u tom ideološkom mulju imaju sjajnu krinku za vlastitu nesposobnost.
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:32   #93
Ako misli ići sa listom bar za jednu izbornu jedinicu u Slavoniji i Baranji , mogu pomoći u sakupljanju 1 500 potpisa , stručno vezano za poljoprivredu i novčano !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:40   #94
Quote:
kollinda kaže: Pogledaj post
Ostao je isti - staložen čovjek sa realnim stavovima, a ne demagog. Da - to je u redu što
rekao - 1 kuna ukradena - 2 vrati + oduzimanje imovine stečene pljačkom u privatizaciji. To nije
naivno nego - pošteno.
Ništa Stanković nije uspio, a najmanje prikazati ga populistom. Uostalom - Petrov je i objasnio

Nema Petrov taj strah koji ti ovdje njemu imputiraš. A najmanje da je - slabić.
Itekako ima vremena - to njegovi rezultati na mjestu gradonačelnika i pokazuju. Ne može njemu ništa ni HDZ ni SDP, a ni drugi - po svjetonazorskim ili drugim pitanjima. Jer Božo Petrov je realan čovjek sa realnim stavom.

potpisujem sve. bože koja divota je bilo slušati kultiviranog, obrazovanog i NORMALNOG čovjeka...nakon višegodišnjeg trovanja josipovićima, mesićima, milanovićima, pusićkama, stazićima, itd.itd. već sam skoro zaboravila kako zvuči normalan političar.
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:44   #95
Dobro je Petrov rekao za svjetonazorska pitanja. Doduse ja bih javno rekao da su svjetonazorska pitanja pizdarije s kojima se nsrodu skrece paznja s bitnih stvari...

Ups, da, to je i on rekao samo na kulturniji nacin.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:49   #96
Ali to je nevjerojatno koliko energije Hrvati mogu trositi na pizdarije zvane svjetonazor...jebali vas i gayevi i incijativa u ime obitelji, posvajanja, abortusi i ustase i partizani i slicno da vas jebali.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:49   #97
Quote:

I u čemu je pogriješio, u sat vremena sažeti svoj mandat, neka politička pitanja, planove za budućnost i još ubaciti svjetonazor- e to je ono kaj prosječnog hrvata brine jel plavi ili crveni. čovjek je i ispravio rašetu kaj se tiče pedera, i sam je rekao u ranijim intervjuima kako je htio biti svečenik i i kako živi po svojim načelima-to je danas rekao. O svjetonazoru priča ekipa sa iblerovog i žrtava fašizma jer kad nemaš rezultata, član si kriminalnih organizacija jedino tako narodu možeš prodavat priču, jer nemaš nikaj drugo za pričat.
Old 14.06.2015., 16:53   #98
Quote:
kollinda kaže: Pogledaj post
naivno nego - pošteno. A sad ako je danas naivno biti pošten - onda je naivan.
Ma sve je to divno i krasno s tim kunama, ali odakle ćeš ih uzeti? Od ljudi koji su već mrtvi? Imaju li svi imovinu koja bi bila makar dio vrijednosti onoga što su pokrali? To je onaj naivni dio. Ako je netko maznuo milijun i sve spiskao, nije vlasnik ničega, odakle će mu uzeti? Takve može samo u zatvor puknuti i to je to. Isto kao s ekipom kojoj je država omogućila da budu dužni stotine milijuna, a imaju imovinu od možda 200-300.000 €, kako ćeš vratiti tu lovu?
beli631 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:54   #99
Krivo sam se izrazio kad sam rekao da je populistickiji nego prije. Htio sam reci da je manje direktan jer ne kaze - da, srezat cemo proracun i otpustiti ljude.
JustOnPaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 16:57   #100
Quote:
Ma sve je to divno i krasno s tim kunama, ali odakle ćeš ih uzeti? Od ljudi koji su već mrtvi? Imaju li svi imovinu koja bi bila makar dio vrijednosti onoga što su pokrali? To je onaj naivni dio. Ako je netko maznuo milijun i sve spiskao, nije vlasnik ničega, odakle će mu uzeti? Takve može samo u zatvor puknuti i to je to. Isto kao s ekipom kojoj je država omogućila da budu dužni stotine milijuna, a imaju imovinu od možda 200-300.000 €, kako ćeš vratiti tu lovu?
pa nije spiskao svu lovu na putovanja da mu nemaš što uzeti. Uzmeš mu svu imovinu, i svim bližnjima za koje se ustvrdi da su uzeli dio kolača, možda se neće sve namiriti al to će poslati poruku da više nije isplativo krasti kako je trenutno.
Rtzuiop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.