Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2014., 17:35   #1
Vitamin D i fluor za dojenčad

sjetih se sada i ne vidjeh temu..

jel se prepisuje to novorodjencadi i bebama u Hrvatskoj?

u Njemackoj ih pocnu jos za boravka u bolnici time sopati... pogotovo zimske bebe, premalo sunca, vitamina D, protiv rahitisa, zubici itd itd...

ja sam svome davala svake prestupne... kad bih se sjetila...
i onda mi kod redovnog pregleda pedijatrica gura recept u ruke.. i velim ja njoj: imam jos dovoljno tabletica... ona se cudi i spota me, kao moram to davat redovito djetetu, rahitis, blabla... a kad sam joj rekla da nisu svi argumenti pozitivni, zasto se ne odvazu i posljedice kao sto su npr. previsoka koncentracija kalcija u krvi ili povecani riziko oboljenja od raka u poznijim godinama... odbrusila mi je samo: neka radim kako hocu, ide na moj riziko.

aha. koji je riziko veci?

eto, moj maleni je jesenska beba, ja mu nisam davala redovito... poslje njegovog 1. rodjendana ili cak jos i ranije definitivno nikako vise. ostatak prvog prvcijanog paketica tableta sam poklonila dalje..

sad je navrsio 3. godine, zubici su zdravi i perfektni.. a nogice ravne ko strele.

kak je kod vas (bilo)?
__________________
psihodelicna ;o)
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:05   #2
Za flor prvi put cujem. Sta s njim? A za vit d sam misljenja da ga treba davat i duze.
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:10   #3
http://2012-transformacijasvijesti.c...ragicna-istina

evo o d vit
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:40   #4
ja sam za vitamin D. osim ako ne živite kao što su živjela seoska djeca prije pedesetak godina - vječito na zraku, u prirodi.

fluor ne. šteti kostima. on je ok kao povremeni premaz za zube, bez gutanja.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 17:47   #5
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Link sa portala "transformacija svijesti" na clanak koji pocinje sa "korumpirani znanstvenici..."?!
Ti to ozbiljno?

Ja sam starijoj davala neredovito, mladjem jos vise neredovito. Oboje zdravi.
Mislim da se s vit d pretjeruje, meni je dr propisala 5 kapi, kao da je na polarnom krugu. Pa sam davala svake prestupne zimi, ljeti uopce ne.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 22:54   #6
Ja isto to zaboravljam, ne sjecam se kad sam joj zadnje dala (ima 10,5 mjeseci).
Pokusavam je izlagati suncu i biti sto vise vani.
V.D.O. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 13:34   #7
I ja sam za da se vitamin d treba davat svakodnevno. Nama je pedica rekla po 3 kapi.
Ne bi se igrala ni riskirala sa zdravljem djeteta
happy smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 17:36   #8
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Link sa portala "transformacija svijesti" na clanak koji pocinje sa "korumpirani znanstvenici..."?!
Ti to ozbiljno?

Ja sam starijoj davala neredovito, mladjem jos vise neredovito. Oboje zdravi.
Mislim da se s vit d pretjeruje, meni je dr propisala 5 kapi, kao da je na polarnom krugu. Pa sam davala svake prestupne zimi, ljeti uopce ne.
Čuj moj upis nije ništa manje ozbiljan od uvodnog posta.
Autorica pa i ti kao što si napisala, odlučila si ne povinut se uputama službene medicine
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 07:14   #9
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Čuj moj upis nije ništa manje ozbiljan od uvodnog posta.
Autorica pa i ti kao što si napisala, odlučila si ne povinut se uputama službene medicine
Ja sam se odlucila ne povinovati uputtama sluzbene medicinske osobe, a temeljem preporuka i saznanja znanstvene medicine koje sam prethodno proucila. Ni prvi ni zadnji put.

Transformacije svijesti, hagioterapije, bioenergetiku, akupunkturu, homeopatiju, horoskope i ostale pseudoznanstvene mambo-djambo teorije i prakse ne uzimam u razmatranje. Nikad.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 08:27   #10
proab, pa zašto te spoznaje ne podjeliš sa nama, o tome je tema, zar ne?

ako ostanemo na priči samo tvoja argumentacija je na razini horoskopa iz glorije
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 09:34   #11
Ja nisam nista argumentirala nit imam vremena za to. Samo sam navela sto sam ja radila i osnovne razloge zbog cega, bez pokusaja znanstvenog objasnjavanja.
Svoje mini-istrazivanje na tu temu sam napravila pred sest godina kad sam bila na porodiljnom, bilo mi je bitno i imala sam vremena za to. Trenutno za to nemam vremena i neda mi se.

Ali i dalje stojim pri tome da je bilo kakav clanak s portala "transformacija svijesti" nesto sto nema sanse da bih ikad upotrijebila kao argument za bilo sto. Obicno "neda mi se" i "zaboravljiva sam" mi ima puno vise smisla
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 23:55   #12
Dajete li djeci D3 kapi i kako?

Po preporuci pedijatrice trebali bi sutra počet s kapima. Ja sam ih probala i užasno su gorke pa me zanima kako da ih dam malenoj, da ih razrijedim u mlijeku?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 07:40   #13
Ja joj samo stavim na zlicicu i u usta i poslije gurnem cicu. Napravi facu, al si popravi sa cicom.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 08:52   #14
Meni je pedijatrica rekla da dajem prvo jednu kap, pa dvije i onda po tri. S mojim mlijekom. Sad ima 8 mj i dajem mu same kapi na žličicu, čak ni ne radi face.
Black Molly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 09:12   #15
obavezno dajem po 3 kapi kako je pedica propisala.
direkt u usta, s nicim ne mijesam.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 09:18   #16
ja svojem nisam davala te koje je pedica prepisala na recept nego sam kupovala neke koje nisu bile gorke i najnormalnije ih je pio. ne sjećam se više kak se zovu.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:15   #17
oleovit?
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 10:39   #18
moj ima 11 mjeseci
davala sam mu po 5 kapi onih plivinih
nisam primijetila da su mu losijeg okusa nego bilo sto drugo sto mu stavim u usta.ja ih nisam probala
po preporuci gastroenterologa u kolovozu mu ih nismo davali nego samo biogaiu sa d3
sad smo u bolnici,ja svoje nisam ponjela a tu me nitko nije niti pitao za d3
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 12:19   #19
Davala obojici kratko, obojica imali užasne grćeve od njih..probali i Oleovit ali sam prestala davati jer smo puno bili vani.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 13:55   #20
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
oleovit?
stvarno se nemrem sjetiti. kad je to bilo...
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.