Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2017., 14:00   #481
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post

zajebati se u procjeni, željeti vidjeti ono čega nema i biti OBMANJEN, prevaren - to su dvije potpuno različite stvari.
Nisam mislila na obmane i prevare. Naravno da se ne osjećam krivo što su me prevarili.

Quote:
u tom smislu - odgovornost ne postoji, a ako postoji... ona je iznimno limitirana. to je kao da tebe pokupi automobil na zebri pa ja tvrdim da si ti odgovorna za nesreću jer si birala proći baš TOM zebrom. eto, tvoj izbor.
Ode ti sad sa zebrom u krajnost. Da. U tom smislu moja odgovornost nije moja. Jebiga, poklopilo se. Nema krivca.

Quote:
dakle - ako ja sebi biram partnera pa nakon XY godina otkrijem da je šizofrenik, neću se udariti nogom u dupe jer sam se zajebala u percepciji (nisam) ili jer sam željela vidjeti nešto drugo (vidjela sam realnost, točno tako). možeš mi samo zamjeriti što nisam čekala 50 godina da osobu vidim u svim verzijama pa se ONDA odlučila upariti.
Istina. Onda ću udariti njega nogom u dupe.

Quote:
kod psihički bolesnih osoba, potrebne su GODINE suživota da čovjek uoči obrazac ponašanja pa da sve poveže u jedno i postavi dijagnozu. ništa od toga ne vidiš na prvu, to su vrlo suptilne stvari koje se vide tek kroz goooodine i godine interakcije.
Znam. Često se dogodi da krene ludilo u dvoje. Odnosno, bolesni razboli zdravog.

Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
kad se vec ozenim, losa odluka je vec donesena pa ne znam kak sam ja dalje kriv za raspad braka osim da sam ga prekinuo ranije pa bi opet porpao, ali bi se to dogodilo ranije.
Ma nisi kriv, nego si odgovoran jer je ljubav slijepa

Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Da bi svako prije nego što udje u vezu sa nekim prvo trebao završiti u najmanju ruku psihologiju(još bolje -specijalizirati psihijatriju)
Baš.
I opet đabe
Old 27.09.2017., 14:07   #482
Quote:
Tetatajnica kaže: Pogledaj post
Je li moguće da sam već ''odbolovovala'' svoj brak u godinama kojima sam se trudila da uspije, doživljavala jedan poraz za drugim dok nisam potpuno izgubila nadu u uspjeh?
Točno se sjećam trenutka kada mi je postalo apsolutno neprihvatljivo provesti još i jedan dan s njim.

Molim iskusnije da mi odgovore, je li moguće da je najgore (psihički) već prošlo? Ili moram ipak pričekati prvi Božić bez njega da bih znala?

Hvala svima na iskrenosti, unaprijed...
Moguće je. Neki odnosi se prebole dok još uvijek fitkivno traju, a zapravo su klinički mrtvi, na životu ih održavaju aparati. Meni je tako bilo s jednom vezom, nisam više znala ni zašto smo skupa, ništa više nije imalo smisla, a da nismo imali djecu prekinuli bismo i ranije. Kad je odrađen i taj tehnički dio kao da mi je netko odvezao krila.
Old 27.09.2017., 14:17   #483
Iskreno se nadam da je to i kod mene slučaj. Možda ću kasnije lupati glavom o zid što se nisam prije odlučila za taj korak, no ipak mislim da će mi ovako biti lakše, znajući da sam godinama pokušavala i dala sve od sebe...
No, kad ne ide, ne ide.
Samo da i ovo dalje sve brzo prođe.
Tetatajnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:31   #484
Quote:
Muškica kaže: Pogledaj post
Ne kriva. Ali, odgovorna da.
Pod odgovornost mislim - vlastiti izbor. Jebiga. I onda kada se zajebeš/te zajebu.

Prihvatiš da si se zajebo u percepciji koja ti je prezentirana neiskreno.
Ili, se makar upitaš: kako to da mi se svidjela osoba koja muljari?
Me kužiš? Na tu vrstu odgovornosti mislim, ne na krivicu.
Neću kriviti sebe što me netko zajebo, ali ću se lupiti nogom u dupe jer sam htjela vidjeti ono čega nema.
Tu imas potpuno pravo, jako lepo si to analizirala. Ja sam krivila sebe sto neke stvari nisam videla na vreme, a kada malo bolje porazmislim, u stvari sam ih videla, samo sam potcenila njihovo dejstvo, jer sam htela videti ono sto zelim i jer nisam ranije imala iskustva sa takvim, nazovimo to, poremecajem. Kako kazu, pametni ljudi se uce na tudjim iskustvima, a oni drugi, na svojim. Ja pripadam onim drugima. Bar ne pravim istu gresku dva puta, ali uvek se nadje nesto novo i tako u nedogled.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:09   #485
zanimljiv pogled na povijest je kada nades par godina chatova sa bivsom pa procitas sve ponovo i shvatis neke stvari drukcije izgledaju sada nego prije
maliburek is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 18:52   #486
Quote:
maliburek kaže: Pogledaj post
zanimljiv pogled na povijest je kada nades par godina chatova sa bivsom pa procitas sve ponovo i shvatis neke stvari drukcije izgledaju sada nego prije
Za imljivo. Mozes li to malo elaborirati, s ponekim primjerom po mogucnosti?
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.