Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 22:34   #1
Preparati za poticanje apetita

dakle kako ja sa n. opet imam problema da ništa ne jedem išla sam u ljekarnu da kupim nešto da joj podigne apetit i u ljekarni mi je dala sirup multi-sanostol a otraga piše
djeca ispod 4 god starosti jednu kavenu žličicu uz OBAVEZNU konzultaciju sa liječnikom.
ja sam rekla u ljekarni da n. ima 2 god i to mi je dala a kad sam došla doma sam to vidjela... jel tko davao dječici mlađoj od 4 god taj sirup'
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 22:55   #2
ja sam imala jako loš imunitet ko mala, pila sam ga čitavo djetinstvo, od kad sam "beba" bila
i ja sam svome malome par puta dala kad je bio bolestan

ne vidim nikakve fizičke posljedice
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:05   #3
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
dakle kako ja sa n. opet imam problema da ništa ne jedem išla sam u ljekarnu da kupim nešto da joj podigne apetit i u ljekarni mi je dala sirup multi-sanostol a otraga piše
djeca ispod 4 god starosti jednu kavenu žličicu uz OBAVEZNU konzultaciju sa liječnikom.
ja sam rekla u ljekarni da n. ima 2 god i to mi je dala a kad sam došla doma sam to vidjela... jel tko davao dječici mlađoj od 4 god taj sirup'
ne daj joj to..

Ako je dobrog zdravlja, ne treba joj ništa davati.
Ne postoji nijedan sirup koji će joj otvoriti apetit.

Koliko jede malecka?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:12   #4
ne jede ništa ali doslovno ništa... danas sam je probala ne silit na hranu i nije pojela niti jedan zalogaj ničega...CIJELI DAN...
več par tjedana pojede možda 5 žlica juhe dnevno i to je doslovno sveeee...
ona je u stanju tjedan dana ništa ne jesti a vidim da ima volju jl otvori suta i onda samo ispljune van kao da nema apetit na ništa... da nebi mislile da čokolda i sl. stvari hoče... neče ni to...
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:14   #5
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
ne jede ništa ali doslovno ništa... danas sam je probala ne silit na hranu i nije pojela niti jedan zalogaj ničega...CIJELI DAN...
več par tjedana pojede možda 5 žlica juhe dnevno i to je doslovno sveeee...
ona je u stanju tjedan dana ništa ne jesti a vidim da ima volju jl otvori suta i onda samo ispljune van kao da nema apetit na ništa... da nebi mislile da čokolda i sl. stvari hoče... neče ni to...
jel bolesna ili je bila nedavno bolesna?
Jel uvijek tako jela?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:15   #6
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
ne daj joj to..

Ako je dobrog zdravlja, ne treba joj ništa davati.
Ne postoji nijedan sirup koji će joj otvoriti apetit.

Koliko jede malecka?
Da i što jede, jel ugrabi nešto masno tipa smoki/čips/kokice/čokoladu/suhe smokve/slatka pića ... to je jako zasitno pa možda dijete nije ni gladno, ne jedemo svi iste količine hrane.

Dijete ima 2 godine, trebalo bi osjetit glad (ne izgladnit dijete nego obroci po rasporedu, ako nećeš onda preskačeš) da ima priliku pitat jest. U tim godinama normalno je da dijete poželi neku hranu koju vidi. Voće, nešto servirano na stolu, trebalo bi i samo tražit. Čemu gurat kemikalije u to maleno.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:20   #7
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
ne jede ništa ali doslovno ništa... danas sam je probala ne silit na hranu i nije pojela niti jedan zalogaj ničega...CIJELI DAN...
več par tjedana pojede možda 5 žlica juhe dnevno i to je doslovno sveeee...
ona je u stanju tjedan dana ništa ne jesti a vidim da ima volju jl otvori suta i onda samo ispljune van kao da nema apetit na ništa... da nebi mislile da čokolda i sl. stvari hoče... neče ni to...
A da napraviš sendviče na presejčenom slancu, slamica, sir, maslac, punjene masline ako rasječeš poprijeko imaju kao oči.
Od kuhane mrkve možeš napravit autić s dvije čačkalice, od pomfrija palmu i igraj se, ali ne sili ju - ja i danas izgubim apetit kad moja mama kaže da bi trebala nešto pojest.

Ja sa svojim nisam imala te probleme, ali kad je rekao da nešto neće ja sam to mrtvo hladno istresla u pasju zdjelicu i nije prošlo tjedan dana dok nije vikao "idem samo oprat ruke nemoj to dat Neri".
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:38   #8
ma probala sam sveeeeeee ali sveeeeeee nema šanse da nešto pojede... nikakve...
nikakvi smoki ništa kažem neče ni to a kamoli nešto konkretno...
slamica, sir, maslac, punjene masline ako rasječeš poprijeko imaju kao oči.
Od kuhane mrkve možeš napravit autić s dvije čačkalice, od pomfrija palmu i igraj se, ali ne sili ju - ja i danas izgubim apetit kad moja mama kaže da bi trebala nešto pojest.
ništa od navedenog neče ni pogledati...
nije bila bolesna od božića pa to nebi smio bit razlog...
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 23:57   #9
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
ne jede ništa ali doslovno ništa... danas sam je probala ne silit na hranu i nije pojela niti jedan zalogaj ničega...CIJELI DAN...
več par tjedana pojede možda 5 žlica juhe dnevno i to je doslovno sveeee...
ona je u stanju tjedan dana ništa ne jesti a vidim da ima volju jl otvori suta i onda samo ispljune van kao da nema apetit na ništa... da nebi mislile da čokolda i sl. stvari hoče... neče ni to...
čekaj, čekaj..
Koliko ona dugo ne jede tjedan ili 5 tjedana?

Zašto je siliš da jede?

Ipak pojede malo juhe
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 00:05   #10
gle, ako dijete tebi izgleda zdravo, to je vjerojatno faza.
Pa i moj nećak je sa 2 upao u fazu štrajka s jelom, a dotad je bio žderonja.
Doslovno je živio na par zalogaja dnevno.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 00:07   #11
ne jede mjesec dana...
kad kažem 5 žlica juhe mislim doslovno 5 žlica... od toga se ne živi...
nisam doslovno mislila silit...ali moljakat pa daj n. za mamicu, taticu bla bla, mamica bude žalostna i te finte... ali sam i to prestala stavljala sam na stol pa sam čekala možda ubde sama uzela, sjela sa nama za ručak pa opet ništa... pa nikako neide...
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 00:08   #12
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
gle, ako dijete tebi izgleda zdravo, to je vjerojatno faza.
Pa i moj nećak je sa 2 upao u fazu štrajka s jelom, a dotad je bio žderonja.
Doslovno je živio na par zalogaja dnevno.
oa nikad nije bila žderonja uvijek neki problemi ali ovo prelazi svaku granicu
mlada.mamica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 00:13   #13
Pa jel ima organske posljedice: smršavila je, usporio se rast, bljedunjava je, ne spava dobro, razdražljiva je...

Danas je subota, još 2 dana ništa ne znače, u ponedeljak popričaj s pedijatrom ovdje nitko ne može dat savjet jer ili nije te struke ili ne poznaje tvoje dijete. Ja se ne bi tako brinula, da je stvarno gladna jela bi za 2 dana neće postat anorektična.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 00:24   #14
Ona od jutra do mraka pojede samo 5 žlica juhe i tako mjesec dana? Jel pojede šta za doručak, za večeru ili je samo ručak problem? S koliko kila se rodila, koliko ima sad? Jel napreduje? Jel se nešto dogodilo prije mjesec dana kad je prestala jest?
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 00:52   #15
zaboravih pitati što mala pije od tekućine..
Pije li što na bočicu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 01:05   #16
Quote:
mlada.mamica kaže: Pogledaj post
ne jede ništa ali doslovno ništa... danas sam je probala ne silit na hranu i nije pojela niti jedan zalogaj ničega...CIJELI DAN...
več par tjedana pojede možda 5 žlica juhe dnevno i to je doslovno sveeee...
ona je u stanju tjedan dana ništa ne jesti a vidim da ima volju jl otvori suta i onda samo ispljune van kao da nema apetit na ništa... da nebi mislile da čokolda i sl. stvari hoče... neče ni to...
Bok! Znam kako ti je jel smo nažalost prošli istu fazu. Nije htjela doslovno ništa. Isto samo juhu. I vidjelo se da "propada". Onda smo joj doslovno svaki treći dan napravili npr. nešto što je voljela tipa špinat i doslovno uz plač gurali u usta. Naravno moraš paziti da ne udahne hranu. Živa muka. Kuhali smo po dva kompletna ručka i baka i ja, ali to je bilo samo mućenje. Tko to nije prošao ne zna kakva je to muka kad dijete neće apsolutno ništa jesti. I tako smo s patili dok nije "uskočio" u igru vrtić. Prvo je 2 mjeseca obilazila oko tarnjura, a onda je počela jesti - ne puno, ali dovoljno. Probaj joj - kad joj uspiješ što uvaliti - dati i floradix sa želeljezom - da joj otvori apetit jer joj je željezo sigurno ispod granice. Good luck
 
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 01:38   #17
Nemam pojma, ja bih davala što god hoće, makar cijeli dan bila na slatkišima, tek toliko da joj se raširi želudac, pa bi onda bilo lakše i s ostalom hranom. Ali ako ne želi ništa, onda zaista ne znam. A odvedeš je negdje u neku poticajnu atmosferu di svi sa zadovoljstvom klopaju, možda bi upalilo.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 02:08   #18
Pedijatre posjetili od pedijatra u DZ-a do onih u bolnici. I odgovor - ako neće ništa jesti dovedite ju pa ćemo joj dati infuziju. Stvarno nije gricnula niti štapić, niti bilo kakav slatkiš. Želim ti samo predočiti da i tako maleni organizam ne može živjeti samo na vodi iz juhe. Vidiš da ti dijete nije dobro i onda ćeš napraviti sve da pojede koju žlicu. Kao mala i ja također nisam znala ništa jesti čak po tri dana, ali eto mene je spašavala večernja bočica s mlijekom. Da je bar i to moja htjela nikakvih problema. A za guranje na silu - prvo pričekaš da otplače - pa onda ju s nečim zabaviš (radiš ludu od sebe) da bi pojela 5 malih žličica nećega tipa špinata, grisa, pirea, riže, mlinaca - i to doslovno si sretan kad ti to uspije. I to bi bilo svo jelo - za cijeli dan. Naravno da joj nije bilo dovoljno. Jer nam nije uspjevalo svaki dan. Par dana možeš živjeti na vodi, ali nakon 10 dana organizam slabi. Možda te tvoje ružno iskustvo prijeći da uvidiš da moraš sve pokušati kako bi ti dijete doslovno preživjelo.
 
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 09:47   #19
ja sam gorespomenuti sirup dala mom malom, odnosno upravo ga dajem i piti će ga još 5-6 dana, imao je gadnu virozu, 6 dana 39°, završio i na sumamedu i tek se tad oporavio. apetit mu se vraća
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 12:37   #20
mlada mamice...moje dijete tako jede od rođenja...tj.jako malo ili ništa ne jede...
od rođenja ije htjela ni cicu čak jer joj hrana ništa ne predstavlja u životu...
do 1.godine života sam ju mučila s hranom i tjerala ju bar nešto pojesti jer je bilo važno da ne gubi na težini...od onda sam prestala...danas ima 22 mj i 10 dana i ne jede skoro ništa....ne voli ni čokolade ni grickalice...ima dana kad popije u jutro 2 dcl mlijeka i to je sve u cijelom danu...pije isključivo vodu jer sokove neće....
zdrava je i to mi je najvažnije...zadnja prehlada je bila u 10.om mjesecu....uvijek joj je kruška ili jabuka ili mandarina ozrezana na stolu i nekad si sama uzme...ne nutkam ju sa 10 vrsta jela...ak odbije ono što je za ručak ne dajem alterativu..kad ogladni tražit će...

dajem joj sirup multivitamol kao za imunitet i apetit iako mislim da to nema nekog efekta al čisto da smirim grižnju savjest i da mislim da sam sve probala...

ne živciraj se , ili je u fazi nejedenja koja će proći ili imaš dijete koje jednostavno ne voli jesti kao što imam ja

sreto!!!
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.