Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2005., 00:14   #1
"Napravi sama"

ne znam da li i vas ponekad lovi 'do it yourself' (za Doru znam ) ali mene obicno to ulovi sad u ovo vrijeme. Ne znam da li da to pripisem mojem kreativnom naboju ili tome da bas ono kaj si hocu kupiti nema kod nas (nego samo na netu i to u zemlji koja 'does'nt deliver to republic of Croatia'..)

uglavnom, za sve vas s istim porivom evo par linkova da same sebe razveselite u ove bijele dana.

isto, imate neki dobar link na ovu temu..

proljetna torba

bros

nakit
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 10:55   #2
http://www.vegor.hr/

Pogledajte si malo gornji link ili kupite časopis, a imaju i vrlo zgodne (i prigodne) radionice, u trajanju 2 dana, cijena nekih 230 kn, a svakakve ideje se dobiju, od uveseljavanja djece do izrade nakita!

Aola, vrlo sam zainteresirana za onaj tvoj link na kojem su pojasevi, ogrlice i narukvice od špage i drvenih kuglica, pogotovo u 'natur' bojama, JER UPRAVO TO TRAŽIM A NE MOGU NAĆI!
Imam samo pojas vrlo sličan onom na slici i predivno ide na lanenu haljinu! A tako si želim običnu drvenu samo prelakiranu narukvicu!

Inače, po gradu niču te specijalizirane prodavaonice u kojima se mogu kupiti materijali za izradu kreativnog nakita i svega ostaloga, no to je previše skupo, odite prvo u recimo Pevec i na ostala neatraktivna mjesta.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 15:02   #3
Jucer sam dedizajnirala svoju staru vestu (citaj haljinu ) od jeansa - danas je imam zavrsit - postala je korzet do koljena (topic bez naramenica dug do koljena) [ajme opisa ]

a sto se nakita tice - to radim vec kojih par godina.

Sad sam se opet nakon duuuugo vremena uhvatila sivanja.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 19:20   #4
I ja uvijek nesto petljam i ideje su mi zesca strana ali kad treba matreijalizirati ideju vecinom uradak zavrsi u smecu ili na tavanu
Al to nije ni vazno, toliko uzivam u izradi da krajnji ishod ako je dobar super a ako nije nista strasno!
al imala sam par stvarno uspjelih i nosivih stvaricica na koje sam ponosna
Reddoorgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 20:39   #5
Moj krajnji domet "napravi sama" je izrada nakita te prezentacija i samoreklamacija istog

Šivanje, pletenje, prekrajanje...nisu mi jača strana

U svakom slučaju, divim se maštovitosti i kreativnosti te sposobnosti realiziranja svojih vlastitih ideja na takav način
__________________
I've certainly never taken the care of myself that I should have. I've done a lot of late nights without enough sleep and all that. But I've had fun. Whatever wrinkles are there, I've enjoyed getting them.
ginger is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 22:00   #6
joj ja sam isto grozna s tim rucnim radovima, s papirom, nakitom moze ali plest/heklat nema sanse probala naucit plest one ocice boze moj ja to nikako nisam uspjela pohvatat

inace za ljude iz ri prometej organizira svako malo tecajeve a tamo ima i za kupit (ili se pretplatit) na casopis tipa "Uradi sam"
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 22:46   #7
djizs kad se sjetim onog vala do-it-yourself odjece i onih ogavnih hippie toribi kaj zgledaju ko krpetina sa strikom

daj si nadjite nesto pametnije za radit u zivotu
monol!t is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 23:59   #8
Ja svako malo probam nesto isplesti,sasiti,prepraviti i obavezno stanem prije nego sto sam ozbiljno i zapocela i onda se zapitam sto sto meni treba jer bolje da kupim novo nego da se nerviram i danima bodem prste iglama... a sve sto sam pokusala prepraviti sam unistila.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 00:28   #9
Hvala na linkovima aola, inače, na T-portalu uvijek imaju nekakvu ideju za sam napraviti i dosta su zanimljive

Inače, ja ovih dana planiram napraviti si broš od tkanine tj. nekakvu ružu
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 01:15   #10
Quote:
monol!t kaže:
djizs kad se sjetim onog vala do-it-yourself odjece i onih ogavnih hippie toribi kaj zgledaju ko krpetina sa strikom

daj si nadjite nesto pametnije za radit u zivotu
moje ne izgledaju tako!
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 01:40   #11
Quote:
eena_ kaže:
moje ne izgledaju tako!
i sad bi ja tebi trebao vjerovati na rijec?
monol!t is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 10:34   #12
ajmo cure mala poduka, što je sve potrebno za izradu nakita od onih perlica šta se ima za kupit u rinfuzi?
kliješta ovaka, onaka, stopere vake nake...i koliko to košta.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 12:21   #13
cijene ti ne znam - ja sam kupovala na veliko jer sam se par godina profi bavila time.

osnovni alat:

3 para klijesta, stoperi, kopcice, sajla ili pandivjerna (najlon) ili zica.

ovisi kakve ogrlice pravis - za niske ti je najbolja sajla.
ako ces ih plesti u vise slojeva - pandivjerna najbolje pada.
ako ces raditi uz vrat - onda zica s upletenim kamencicima.

svak radi s onim materijalom koji mu je najbolji.
ja sam dugo radila samo s koncem i pandivjernom - onda sam presla na sajlu i zicu.

sve ovisi. ali osnovni materijal ti je uvijek isti.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 13:18   #14
Quote:
chiquita kaže:
ajmo cure mala poduka, što je sve potrebno za izradu nakita od onih perlica šta se ima za kupit u rinfuzi?
kliješta ovaka, onaka, stopere vake nake...i koliko to košta.
alat nisam nikad kupovala jer posudim od tate. I tebi preporucam da od nekog posudis - dovoljna su ti mala klješta i recimo škare za živicu kojom ces rezati zicu.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 13:34   #15
ali vidjela sam na slikama ona kliješta koja imaju dugi kljun s kojima se valjda vijuge rade npr. koje se zakače za kuke odnosno ono što se kroz uho stavi.što se može i bez tih kliješta?
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 13:55   #16
kopcice za nausnice mozes kupit.

a ta okrugla klijesta su zakon!

inace i njih mozes naci u tatinom alatu.

Opaska: ova mala su laksa za rukovanje - jer ipak radis minijature.

u svakom slucaju vazna su ti klijesta za kidanje i jedna ravna za stopere - a njih imas u svakoj kuci.
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 14:09   #17
Quote:
chiquita kaže:
ali vidjela sam na slikama ona kliješta koja imaju dugi kljun s kojima se valjda vijuge rade npr. koje se zakače za kuke odnosno ono što se kroz uho stavi.što se može i bez tih kliješta?
a gle, ja se snalazim s ovim sto imam,
dolje su slike nekih mojih radova od prosle i pretprosle godine. Napravila sam ja jos toga ali sam ostalo poklonila.
Kod nausnica mi je jednino pomogao tata kod zavarivanja.
Ogrlica je jako jednostavna - samo na elasticnu trakicu nanizes perlice. Narukvica takodjer jednostavna - uzmes puno ziherica i na svaku stavis perlice - kasnije sve ziherice povezes sa dvije gumice gore i dolje, u krug.
amen.
ove godine nisam jos nista radila ali ako budem koristit cu ove nove 'elektricne' boje.

nausnice 1
nausnice 2
ogrlica
narukvica
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 16:36   #18
Aola super .
__________________
You are disturbing me. I'm picking mushrooms.
Bluegirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 22:03   #19
Quote:
Bluegirl kaže:
Aola super .

agree

pogotovo mi se nausnice svidjaju!
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 23:17   #20
Bluegirl i Scura, hvala
aola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:03.