Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2015., 08:06   #81
Britanska politika je toliko naklonjena Hrvatskoj da je jedino značajnije putovanje bivšeg predsjednika i sadašnjeg premijera bilo upravo u London, a da ne govorimo o tome kako je ministar vanjskih poslova brže bolje dojurio u Zagreb na rendezvous s Vesnom Pusić odmah po dolasku Kolinde na vlast nakon njezinih pred i postizbornih govora.
Nije došao Kolindi, došao je Vesni.

Koliko god pojedini britanski agitatori željeli Britaniju prikazat kao prijateljsku zemlju činjenica jest da su oni spram Hrvatske oduvijek bili postavljeni krajnje pokvareno, licdmjerno i s ciljem bacanja klipova gdje god mogu.

Teze o promijeni njihove politike uvjerljive su kao domoljublje mladih hadezeovaca koji na prvu priliku bježe iz voljene domovine znajući da u njoj nije ostalo ništa čime bi se mogli okoristiti.
domenico stefan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 08:23   #82
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ali Hrvatska nema problem sa Nacizmom, nego sa onim drugim zlom koje je u EU potpuno izjednačeno sa Nacizmom - dakle sa ostacima komunizma i udbaškim strukturama. To su one strukture zbog kojih je Merkelica prekinula kontakte sa Milanovićevom Vladom i zbog kojih nije došla na svečanost ulaska u EU.
tocno, ne moze biti jasnije makar eto mozemo ocekivati sad stranice i stranice upisa kako merkelica krvatsku optuzuje za gusenje antifasistickih snaga.

ja zato stalno ponavljam, ako netko u hrvatskoj vidi fasizam neka skupi muda i jasno i glasno izjavi ime tih osoba ili stranaka, udruga, stagod. pa da vidimo jednom zauvijek o cemu to stipe mesic, slavko goldstajn, braco i seka pusic i ivo josipovic blebecu svo ovo vrijeme. a onda pravac zatvor jer nekoga prozivati za fasizam kojeg nema - kaznjivo.

Quote:
Njemačka se, naravno, potpuno pogubila u hrvatskoj politici. Merkelova prima Kolindu koju gura na Zapadni Balkan a ona to ne želi, a sa druge strane se posvađala sa Milanovićem koji želi Zapadni Balkan, ali ne želi da Njemačka sudi udbašima.

Nadležni koji ovo gledaju iz londonskog Foreign Officea se večeras vjerovatno kidaju od smijeha
iako doduse nije bas tako, njemacki predsjednik je triput spomenuo zapadni balkan na sto mu je kolinda s osmijehom odgovorila jugoistocna europa. vise je tu rijec o neujednacenim izjavama i porukama izmedju kancelarke i predsjednika nego o nekakvoj ideji njemacke o zapadnom balkanu koji je njemacka prva odbacila kao britansko-nizozemsku podvalu zajednickog ulaska regiona u eu daleke 2050.
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 08:36   #83
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Hrvatska nema problem s idejama komunisticke ideologije, ali ima s idejama iz 1941.
Ehaj! S ovim se nikako ne mogu složiti! Premda je odbačeno masu toga od te ideologije jednu stvar vidim na dnevnoj bazi pa i tu na forumu a to je jednoumlje! Ja sam nekoliko puta naglašavao da masa ljudi,pa i tu na forumu,koju bi,uvjetno rečenostaviti u neku desnu opciju zapravo promovira čisto komunističke ideje poput jednoumlja i to na potpuno isti način: ako misliš drugačije onda si neprijatelj! Svi dovoljno stari,ili oni koji su se iz nekog razloga zanimali tim vremenom,znaju koliko su se skh i skj bavili unutarnjim i vanjski neprijateljima. A što imamo danas? Nevladine udruge financirane or Sorosa rade protiv Hrvatske. Unutarnji i vanjski neprijatelji se opet udružili protiv revolucije!

Da dodam i ovo: prekjučer je čovjek otvoreno opravdavao prijetnje smrću zbog NAPISANE RIJEČI! I jasno i glasno to i potvrdio. Mislim,ono,i onaj Đureković je svašta nešto pisao paaaaa...Katastrofa. kakava je točno razlika između zločina nad Đurekovićem i toga što prekjučer netko pravda prijenje smrću zbog napisane riječi?
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 08:45   #84
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ali Hrvatska nema problem sa Nacizmom, nego sa onim drugim zlom koje je u EU potpuno izjednačeno sa Nacizmom - dakle sa ostacima komunizma i udbaškim strukturama. To su one strukture zbog kojih je Merkelica prekinula kontakte sa Milanovićevom Vladom i zbog kojih nije došla na svečanost ulaska u EU.

Njemačka se, naravno, potpuno pogubila u hrvatskoj politici. Merkelova prima Kolindu koju gura na Zapadni Balkan a ona to ne želi, a sa druge strane se posvađala sa Milanovićem koji želi Zapadni Balkan, ali ne želi da Njemačka sudi udbašima.

Nadležni koji ovo gledaju iz londonskog Foreign Officea se večeras vjerovatno kidaju od smijeha
Preveliki entuzijazam za Višegradskoh Skupinom (tzv. Zapadnoslavija) ti zamagljuje vidike. Nisi ti toliko naivan.

Njemački mediji o posjeti Gaucka: Hrvatska se mora suočiti s prošlošću

Quote:
Ovaj list također piše da je Gauck Hrvatsku pozvao na ofenzivnije suočavanje s prošlošću.

"Nacija se ne gubi ako se razmišlja o vlastitoj krivnji", istaknuo je Gauck.

Hrvatsko oduševljenje o tome da je UN-ov tribunal za ratne zločine oslobodio najtežih optužbi dvojicu generala Antu Gotovinu i Mladena Markača, ni u Njemačkoj nije 'na pravi način shvaćeno'" prenosi Hamburger Abendblatt Gauckove riječi.

Die Welt podsjeća na Gauckovo načelo kako "države postaju ili jesu tek onda odrasle, kad se samokritično suoče s vlastitom, pa i bolnom prošlošću."

Nego zašto je srljanje ko guske u magli u Zapadnoslaviju legitiman politički stav a reminisciranje Jugoslavije je heretički politički stav?

I zašto nakon svih negativnih iskustava sa arhitektima Zapadnoslavije (Whitehouse Ltd.) ti vjeruješ da će baš ovaj njihov projekt biti blagoslov za nas?
Old 18.03.2015., 08:50   #85
visegradsku skupinu se navodi u istom recenici, ma u istom upisu, sa jugoslavijom! ovo je za popisat se od smijeha.
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:02   #86
E neka sam dočekao da to konačno netko kaže jasno i glasno.

Quote:
PREDSJEDNICA KOLINDA GRABAR-KITAROVIĆ U NJEMAČKOJ 'Tito je bio diktator'
http://www.jutarnji.hr/predsjednica-...ator-/1315500/
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:04   #87
Mediji su ovaj posjet KGK skoro izignorirali, ko da je to nešto onako usput turistički.

Uostalom to je genijalno opisao Holjevac na dnevnom.

Al kad Dođe Dačić ili Vučić..svi se rastrče ko šiparice svojevremeno na koncertu Beatlesa.

Uglavnom nije nikakva novost da Germani hoće Srbiju pod svojom kapom. Pa zato su krenuli i u prvi svjetski rat čije se bitke i danas vode samo na drugačiji način. Prodor na Bliski istok i dalje preko najkraćeg puta..jugoistočnog Balkana. I hladno bi nas isporučili Srbiji na pladnju samo da Srbi nisu istrijebili progermanske Obrenoviće i doveli rusofile Karađorđeviće.

Ali Nijemci nam mogu dobro doći u uljuđivanju države jer mi nikad ne bi sudili udbaše, nikad pa možda ni tad..tako da se time otvara šansa za lustraciju. Iz kojih oni motiva to rade, nije najbitnije, bitno je da se ta smrdljiva škrinja otvori.

Čim se dođe na vlat medije pročešljat do zadnjeg retka, HTV pomest željeznom metlom a dekriminilazirati domoljublje a kriminalizirati poticanje napada na domoljublje.

Zabranit sve tzv nevladine udruge koje se financirjau iz inozemstva ii tretirat ih kao strane špijunske agenture.

Ukinut sve dotacije tzv nevladinim organizacijama tipa Documenta i stavit ih pod operativni nadzor.

Dakle to je konstanta. S druge strane Britanci i Francuzi su željeli i napravili jugoslaviju baš kao branu tom njemačkom prodoru na jugoistok.

Sve je isto.

Britanci osim pojedinih političara (pogotovo kad odu s vlasti) neće nam nikad biti skloni kao samostalnoj zemlji ali hoće kao dijelu Jugoslavije ili regije jer znaju koliko su Srbi nepouzdani. Zato ih i ne žele same.

Ne treba sa uzdati ni u koga osim u sebe. Dok mi unutar zemlje ne riješimo sami svoje probleme i dok u Hrvatskoj na vlast ne dođu ljudi kojima je prva briga vlastiti narod, kad budemo imali hrvatske medije i hrvatske gospodarstvenike sve je džaba. Onda ćemo mi kao i druge, isto tako male države određivati što nam je interes a što ne.

Ovako nalikujemo na lijepi siromašnu curu kojoj je jedina ambicija da bude sponzoruša koju će financirati debeli, stari i masni bogataš.
Old 18.03.2015., 09:06   #88
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
E neka sam dočekao da to konačno netko kaže jasno i glasno.

http://www.jutarnji.hr/predsjednica-...ator-/1315500/
Pa kad je već Gauck toliko inzistirao da se Hrvatska "suoči sa prošlošću" Predsjednica mu je kao pristojna gošća odmah i udovoljila. Čemu čekati i gubiti vrijeme? Želite jedno "suočavanje" Herr Gauck - evo izvolite danke, bitte und aufwiedersein
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:09   #89
Sačuvaj me bože Višegradske skupine i britanskih "prijatelja".
Pun mi je kuac "skupina", "unija", "saveza" i "asocijacija".
Zar smo toliko jadni da pošto poto moramo hrliti u nove "Jugoslavije"?
Ja ne želim u nikakvu skupinu, živo mi se hebe za Poljsku ili Madžarsku, jel mogu ja bit malo samostalan?

Kad nisi samostalan i nezavisan, onda i stalno tražiš "prijatelje", i to uvijek među onima koji te gledaju s prezirom jer si jado jadni.
Razbijmo već jednom te iluzije da je nama netko prijatelj.
Ono što je zabrinjavajuće je da ljudi imaju naivan, pomalo idealistički pogled na politiku, pa će tako isti oni koji su do jučer mislili da su nam Nijemci prijatelji, sad odlučiti da su nam Englezi prijatelji.
Nitko od gore navedenih nama nije prijatelj, niti će to ikad biti.
Zapamtite to već jednom
Old 18.03.2015., 09:18   #90
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Evo ti tekst kojeg sam dobio u inbox i koji mi je puno stvari razjasnio. One ne moraju biti 100% tocne ili istinite, ali itekako imaju svoju logiku.

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...goslaviju.html
Bravo za link. Kad sam svojedobno pročitao ovaj članak s Dnevnog, sumnjao sam, no Kolindin posjet Njemačkoj je stvari do kraja razotkrio. Došlo je do smjene, Njemačka oće Zapadni Balkan, Britanija europsku okomicu, Višegradsku skupinu.

Pametna država bi iskoristila ukrštanja političkih silnica, a mi nismo pametna država.

Ove promjene su dokaz da ništa nije uklesano u kamenu. Sljedeća promjena koju očekujem će biti definitivno srbijansko okretanje prema Rusiji. I Nijemci i Britanci nakon toga neće više imati izbora nego stati iza Hrvatske.
Old 18.03.2015., 09:29   #91
To da ćemo mi biti neki sponzor, most Srbije prema Eu to su gluposti na kvadrat.

Srbi imaju problem sami sa sobom i ne znaju što hoće. Htjeli bi majčicu Rusiju da ih primi u topli zagrljaj ali ne bi u Rusiju. Tamo je hladno i tamo se srpski randici smrzavaju , tretiraju ih ko robove.

https://www.youtube.com/watch?v=y_sv7E_f6-0

Ali i dalje sanjanju da će Rusija krenut na Europu a Srbi za njom do linije KOVK.

Oni su raspolućeni između želje za zapadnim standardom i ruskim pokroviteljstvom. A to ne ide zajedno.

Pa ćemo im mi biti most.????

Srpski narod je daleko proruski ali samo emotivno dok svi hoće na zapad jer su tamo plaće redovne ne čeka se ko robovi za nešto hrane..i što ćemo mi tu napravit..osnivat agencije po Srbiji i nagovarat ih.

Srbi sami ne znaju što hoće i tko zna koliko još neće znat a postavljat će im se tako teški uvjeti da ne znam hoće li to srpska politička scena izdržat. Mi smo tu nebitni.
Old 18.03.2015., 09:41   #92
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ja ne želim u nikakvu skupinu, živo mi se hebe za Poljsku ili Madžarsku, jel mogu ja bit malo samostalan?
Na žalost ne možeš.

Jesi li se učlanio u EU? Jesi. Zaboravi na samostalnost. Toga više nema i nije u ponudi. U EU privilegij samostalnosti (mogućnost samostalnog ulaganja Veta na odluke Europskog vijeća) nema čak ni Britanija jer ne zadovoljava kriterije o udjelu broja stanovništva u stanovništvu EU. Kada London želi uložiti veto - mora tražiti potporu ili Irske ili Danske (najčešće).

Hrvatska ima na stolu dvije opcije: Jedna je da bude integrativni dio Zapadnog Balkana i da više nikada iz njega ne izroni - druga je da promijeni regiju i da njena nova "regija" postane Višegradska grupa (a u ovom paketu je i trajno rješavanje položaja Hrvata u BiH, kako se ni iz tog razloga Hrvatska više ne bi preko BiH morala bakćati sa Zapadnim Balkanom).

Jeli Hrvatska svih 25 godina samostalnosti rogoborila da ne želi imati ništa sa državama ex-YU (pa je to čak i u Ustav napisala), je li se rukama i nogama borila da ne bude dijelom Zapadnog Balkana i prigovarala tom konceptu na svim mogućim instancama i razinama?

Jest! Pa evo vam šanse. Budite dosljedni i zalupite ta zapadnobalkanska vrata jednom i za sva vremena. Nova regija je ona koja ima veću produktivnost, bolju ekonomsku snagu i u kojoj nemate repove prošlosti, niti osobnog animoziteta prema onima koju su rušili i nastojali teritorijalno osakatiti Hrvatsku u devedesetima - i koji će je sasvim sigurno ako ikada uđu u EU, ponovo početi planski naseljavati sa svojim građanima kako bi udio svoga stanovništva vratili na razine prije 1995-e.

Višegradska grupa je izlaz iz svega toga. Konačan izlaz. Hrvatska je puno sretnija nego što je pametnija. Rijetko se kojoj državi uvijek iznova ukazuju prilike za rješavanje njenih nacionalnih pitanja koje ona svojom glupošću toliko puta propusti rješiti. Ovu priliku treba iskoristiti - a sve su naznake da će ovoga puta i biti iskorištena. Osim ako nekim čudom Kukuriku koalicija ne osvoji i drugi mandat na parlamentarnim izborima.

Želim reći: Ponude su na stolu - hrvatski građani će odlučiti.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:48   #93
http://direktno.hr/en/2014/kolumne/1...a%C4%8Dkom.htm

Quote:
Znamo li da je njemački predsjednik Joachim Gauck, jedan od predvodnika lustracijskog procesa na području negdašnje Istočne Njemačke...
toliko o tome s kojom to prošlošću se hrvatska nije a trebala bi suočit. kao što rekoh, evo prilike uzet lijepu lovu kroz neku malo drugačiju documentu.
antifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:51   #94
Quote:
Bice kaže: Pogledaj post
To da ćemo mi biti neki sponzor, most Srbije prema Eu to su gluposti na kvadrat.

Srbi imaju problem sami sa sobom i ne znaju što hoće...
Srpska situacija frapantno podsjeća na period prije WW1. I ne samo srpska situacija, već i europski teatar, ako ne i svjetski. Prije WW1 Srbiju su politički i ekonomski vukli lijevo i desno, a na kraju je prevagnula "duša srpskog naroda". Iz te duše su niknule terorističke organizacije, prevrat i atentat, a vladajući su bili dovoljno pametni (ili nepametni) da ne naprave ništa što bi teroriste spriječilo u naumu. Znali su što se događa, ali Austrijance upozorili nisu.

Danas će biti isto. Mogu se vladajući krzmati hoće li lijevo ili desno, no na kraju će opet odluku odnijeti "duša srpskog naroda". Čak su danas veće šanse da će ići na rusku stranu nego prije WW1: na vlasti su im četnici i miloševićevci, zna se koga oni vole, a nije im Rusija otela Kosovo, već Zapad. I neće im Zapad dat VKK liniju ako dođe do veće konflagracije, nego Rusija.
Old 18.03.2015., 09:55   #95
i tako, iz dana u dan kolindi se otvaraju sva vrata, mjesec dana i odradila bolje sastanke od prethodnika zadnjih 15 godina jer budimo realni, gadafi i slicna ekipa nama nisu niti ce ikad biti od koristi.
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:55   #96
Quote:
Bice kaže: Pogledaj post
Mediji su ovaj posjet KGK skoro izignorirali, ko da je to nešto onako usput turistički.

Uostalom to je genijalno opisao Holjevac na dnevnom.
Vidim da neki ovdje Gauckovo 'suočavanje s prošlošću' čitaju kao suočavanje sa nacističkim idejama

Holjevac je to lijepo sažeo u članku koji navodiš:

Quote:
No ono što im je promaklo je to da je Gauck podsjetio kako su Nijemci poduzeli važne korake na polju suočavanja s prošlošću. "Tu vam možemo biti partneri", rekao je njemački predsjednik. Što znači suočavanje s prošlošću? Jedna riječ: lustracija. Nijemci su je proveli vrlo temeljito, i bez ostatka, a da se upravo o tome radi svjedoči i serija članaka o lustraciji koju je oficijelni njemački DW donio zadnjih mjeseci u izdanju na hrvastkom jeziku. Svakako, ne bez razloga, jer oficijelna glasila uvijek sadrže i poruku.
MisMali is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 09:59   #97
Quote:
MisMali kaže: Pogledaj post
Vidim da neki ovdje Gauckovo 'suočavanje s prošlošću' čitaju kao suočavanje sa nacističkim idejama

Holjevac je to lijepo sažeo u članku koji navodiš:
tako su komentirali i posjet zagrebu 2012. ako se ne varam, malo izmisljotina, malo konstrukcija, sve zaliveno brljom i eto novinskog clanka u jutarnjem kako je njemacka porucila hrvatskoj da se obracuna s fasizmom. a stvarnost? njemacka i dalje zeli da hrvatska grabi sto dalje od jugo kaljuze kako bi postojala bar jedna normalna zemlja izasla iz jugoslavije, sloveniaj se nije pokazala kao europski igrac vec sitni placenik kojeg se po potrebi iskoristi i sutne.
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 10:04   #98
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Srpska situacija frapantno podsjeća na period prije WW1. I ne samo srpska situacija, već i europski teatar, ako ne i svjetski. Prije WW1 Srbiju su politički i ekonomski vukli lijevo i desno, a na kraju je prevagnula "duša srpskog naroda". Iz te duše su niknule terorističke organizacije, prevrat i atentat, a vladajući su bili dovoljno pametni (ili nepametni) da ne naprave ništa što bi teroriste spriječilo u naumu. Znali su što se događa, ali Austrijance upozorili nisu.

Danas će biti isto. Mogu se vladajući krzmati hoće li lijevo ili desno, no na kraju će opet odluku odnijeti "duša srpskog naroda". Čak su danas veće šanse da će ići na rusku stranu nego prije WW1: na vlasti su im četnici i miloševićevci, zna se koga oni vole, a nije im Rusija otela Kosovo, već Zapad. I neće im Zapad dat VKK liniju ako dođe do veće konflagracije, nego Rusija.
To je to.

Srbija se ne može definitivno odlučit za zapad bez velikih ogromnih političkih potresa.

Ovdje neki gledaju Srbiju i Srbe svojim očima. Srbi su narod lako zapaljiv kojim se vlada podzmenim kanalima, Crna ruka i danas djeluje, i gdje se u roku keks miču svi koji nisu na nacionalnoj liniji davno zapisanoj.

Njima je ubit vladara ko ovdje održat vanredne lokalne izbore.

podzemne organizacije i danas egzistiraju a Srbi i danas ćute tu gorčinu i nepravdu za koju misle da im je nanešena od strane zapada. Prvo propašću tzv RSK ajde RS još mogu prihvatiti i šlag na torti otimanje Kosova i bombardiranje.

Hrvati Srbe gledaju iz svoje pitome vizure a to nema veze s vezom. Srbi žive svoj mit i to se ne mjenja. Ne svi naravno ali i više nego dovoljna većina da budu oni ti koji udaraju ritam.

A ako je Višegradska skupina britanski projekt pa zašto smo se onda bunili da su Josipović i Pusić išli Britancima na noge i oni ovamo dolazili davat instrukcije a svi smo to shvaćali kao guranje u zapadni Balkan. Sad odjednom Nijemci pokrovitelji zapadnog balkana a Britanci višegradske skupine. Il sam ja glup il tu nešto ne štima.

prije nego je Ivo maknut s Pantovčaka primio je ekspres britanskog veleposlanika. Oni imaju kanale i načine da sprovode svoju politiku.

Bit će to žestoka borba.
Old 18.03.2015., 10:04   #99
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Da dodam i ovo: prekjučer je čovjek otvoreno opravdavao prijetnje smrću zbog NAPISANE RIJEČI! I jasno i glasno to i potvrdio. Mislim,ono,i onaj Đureković je svašta nešto pisao paaaaa...Katastrofa. kakava je točno razlika između zločina nad Đurekovićem i toga što prekjučer netko pravda prijenje smrću zbog napisane riječi?
kKkva je točno razlika??
Nemam pojma , najbolje ti je pitaj Đurekovića, možda on zna
Old 18.03.2015., 10:13   #100
Quote:
bilobi kaže: Pogledaj post
kKkva je točno razlika??
Nemam pojma , najbolje ti je pitaj Đurekovića, možda on zna
Po pitanju ideologije nema apsolutno nikakve razlike: jedni su ubijali zbog pisane riječi a drugi bi i to otvoreno podržavaju.
mojneinen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.