Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2015., 10:42   #81
U vezi sa U boj ,u boj:
"Dokaz da su naši brojni navijači vrlo liberalni,da čitaju srpsku povijest na čirilici"

Haha umro sam na ovo,bravo Klasiću
billy walsh is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 10:55   #82
Problem je u neradu Hrvatskog instituta za povijest koji se HDZ ideoligizirao, tumači suvremenu povijest na krajnje HDZ subjektivni pristup i to onda zovu objektivnim pristupom ( današnji istup Ante Nazora na HR1 U mreži prvog ) plus jednostavno: ne rade, zabušavaju. Ovako povijesno žestok mjesec ( 70 god. od 1945. ) a oni imaju najavljeno samo ovo, a čak ni to nisu još održali:
www.isp.hr/jednodnevni-medunarodni-znanstveni-skup-1945-na-razmedi-dvaju-totalitarizama

A tako želim od njih čuti da je i NDH, ustaše, bili totalitarni a ne samo kako Bozanić kurvanjski kaže: nacisti, fašisti, komunisti
Old 18.05.2015., 11:02   #83
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Meni se nije dopao, sa jedne strane govori da se zločini trebaju osuditi, a sa druge mu ne predstavlja problem pokolj jedne cijele grupe ljudi (žene, djece, staraca), da ne govorimo da je svaki pojedinačni zločin potrebno i dokazati. Izjednačava Tita i Obamu, a ne sjećam se da je Obama dao masovno dao (ili znao za to) pobiti jednu cijelu grupu ljudi koja je već položila oružje. Tito mu je odgovoran, ali po njegovom nije zločinac niti diktator, a Jugoslavija mu nije totalitarna država jer je u partiji imala frakcije. Banac je nekoliko stupnjeva iznad ovog bezveznjakovića.

Lik nije dosljedan i iz tog njegovog tabora Jakovina mi izgleda daleko jači.
Što se Obame tiče, pa on svako malo ubije jednog militanta i 50 civila oko njega (oko 2500 djece u Pakistanu je stradalo od dronova otkad ej Obama predsjednik).

Banac je budaletina, al istina je da djeluje uvjerljivije od Klasića, bar onima koji ne znaju činjenice, i vjerojatno bi u nekakvoj diskusiji pokopao Klasića, ali isključivo na toj nekoj razini nadmudrivanja, a ne činjenicama
Old 18.05.2015., 11:17   #84
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
...no sasvim znakovito je da 1999. kao član SDP-a politički profitira i dobija kao svojevrsnu "nagradu" - redovni posao sveučilišnog profesora.
Kako se dolazi do profesure na fakultetima, o tom ni ne treba diskutirati.
Da, ziher. Točno u vrijeme kada je dekan Filozofkog fakulteta bio notorni Mirko Gojmerac, HDZ-ovac poznat po zabranjivanju studentskih tribina o slobodi govora. Prokleta ta partija, uspjela je petokolonaški ubaciti svog čovjeka i u ono vrijeme.

O zapošljavanju na fakultetima se može reći svašta, ali nije ni izbliza toliko politički kadrovirano koliko impliciraš u svom postu.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:34   #85
jakovina i markovina se mogu zabrinuti, aca je nasao jos veceg manijaka. koliko suludih tvrdnji, lazi, konstrukcija... taj covjek kao da zivi u nekoj drugoj dimenziji, na temelju svima dostupnih informacija on ili izvlacu pomaknute teze ili svjesno ignorira ono kaj ne pase njegovim stavovima. kako bilo, toliko od tog strucnjaka.
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:34   #86
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post

O zapošljavanju na fakultetima se može reći svašta, ali nije ni izbliza toliko politički kadrovirano koliko impliciraš u svom postu.
Rodbinske i ine veze su puno važnije od političkih, iako i ove nisu zanemarive
Old 18.05.2015., 11:54   #87
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Zanimljiv podatak od strane mladog povjesničara da danas ova kvazi država isplaćuje oko 10.000 mirovina (ustašama i domobranima) te 20.000 mirovina partizanima.

Još zanimljiviji podatak kako su se dodjeljivale te mirovine (fotografija u uniformi ili dva svjedoka koja su trebali potvrditi tvoje sudjelovanje u jednoj od vojski)
Zanimljiva priča, samo nije istinita, pogledati stranice mfin proračun rh
marcellus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:55   #88
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Da, ziher. Točno u vrijeme kada je dekan Filozofkog fakulteta bio notorni Mirko Gojmerac, HDZ-ovac poznat po zabranjivanju studentskih tribina o slobodi govora. Prokleta ta partija, uspjela je petokolonaški ubaciti svog čovjeka i u ono vrijeme.

Naravno da je to je Goldsteinova katedra i Goldsteinov kadar
marcellus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 11:57   #89
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
ima ga.
Klasić Hrvoje, roditelj Albert, rođ. 1972, Sisak, 30 dana borbenog sektora u MUP-u.
30 dana u MUP-u? Jebote ja imam triput više boračkog od njega a nikad ne bih rekao da sam branitelj.
marcellus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:09   #90
Quote:
segregator kaže: Pogledaj post
Lik nije dosljedan i iz tog njegovog tabora Jakovina mi izgleda daleko jači.
Što se Obame tiče, pa on svako malo ubije jednog militanta i 50 civila oko njega (oko 2500 djece u Pakistanu je stradalo od dronova otkad ej Obama predsjednik).

Banac je budaletina, al istina je da djeluje uvjerljivije od Klasića, bar onima koji ne znaju činjenice, i vjerojatno bi u nekakvoj diskusiji pokopao Klasića, ali isključivo na toj nekoj razini nadmudrivanja, a ne činjenicama
Banac ima svojih mana, ali je neusporedivo stručniji od Klasića. Tito je dao pobiti ljude nakon što su položili oružje, a ne samo to, nego je dao pobiti ljude koji nikad nisu veze imali sa ustašama u svrhu eliminacije političkih protivnika i to je rađeno planski i Tito je znao za to, imao ovlasti to spriječiti, a nije, a to su sve definicije ratnog zločina. Što znači da je Tito ratni zločinac i diktator, a to što se to Klasiću i svim apologetima Titoizma i Jugoslavije ne sviđa je njihov problem.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:18   #91
banac budaletina?!? ja se ne slazem s mnogim njegovim stavovima, uglavnom strucnim, ali bas budaletina?
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:20   #92
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
A tako želim od njih čuti da je i NDH, ustaše, bili totalitarni a ne samo kako Bozanić kurvanjski kaže: nacisti, fašisti, komunisti
Kad vidim u istoj rečenici prezime zagrebačkog nadbiskupa i riječ kurvanjski zapitam se čekaju li kardinala udbaši iza ćoška.

Na fejsu sam pročitao: "Ne dopustimo da vrijednost hrvatske žrtve određuje partizanski jugoslavenski komunistički počinitelj zločina!" muftija Aziz Hasanović.
Druže Tito, ljubičice crna, odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela. - Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
ignore list: igor malteze, judolino, cave troll
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:40   #93
Klasnića bi se moglo sažeti u onaj famozni grafit sa ulice
Quote:
želim svjesno doći u stanje besvjesno
Problem je jedino što je to uspio na nacionalnoj TV u vrijeme nedjeljnog ručka iz usta sveučilišnog profesora i povjesničara.
bilo je to jedno iskustvo koje me psdjetilo na kvartovske dane kad sam slušao urokane đankije kako filozofiraju o smislu života i kako će sutra početi novi život i izlječenje jer su im za onaj jučerašnji život krivi svi osim njih samih.

otužno...
Old 18.05.2015., 12:40   #94
Quote:
Ovo ti je utuživo, daj se zbroji.

Banac nije savršen ali je najmanje tri razine iznad diletanta Klasića.
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
jakovina i markovina se mogu zabrinuti, aca je nasao jos veceg manijaka. koliko suludih tvrdnji, lazi, konstrukcija... taj covjek kao da zivi u nekoj drugoj dimenziji, na temelju svima dostupnih informacija on ili izvlacu pomaknute teze ili svjesno ignorira ono kaj ne pase njegovim stavovima. kako bilo, toliko od tog strucnjaka.
Tvrdnje su mu zaista sulude.
Partizani su negativci od 1990-ih jer nas je napala JNA. Do tada su partizani bili pozitivci, nitko nije ništa znao o preko 300.000 žrtava Bleiburga i križnih puteva.

Možda Klasić nije znao. Ali pametan povjesničar ne može iznositi u javnost svoje neznanje, svoje mišljenje kao pubertetlije (1990. je Klasić navršio 18 godina) kao opću istinu.
Quote:
Rodbinske i ine veze su puno važnije od političkih, iako i ove nisu zanemarive
Stankoviću, i ja sam rođak Mike Špiljka. U 27-om koljenu. Ćeš me pozvat k sebi na TV da ti kažem što mislim o zločincu Titu? Ups, već sam se izlajao.
Druže Tito, ljubičice crna, odveze nam žito, do posljednjeg zrna. Druže Tito, ljubičice bela, tebe voli, domovina cela. - Koja od ove dvije strofe zvuči realnije, koja je odraz stvarnoga mišljenja naroda?
ignore list: igor malteze, judolino, cave troll
justificije is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 12:43   #95
kako to da vecernji nist ne pise o ovom? novine su ga skroz izignorirale.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:12   #96
Quote:
justificije kaže: Pogledaj post
Kad vidim u istoj rečenici prezime zagrebačkog nadbiskupa i riječ kurvanjski zapitam se čekaju li kardinala udbaši iza ćoška.

Na fejsu sam pročitao: "Ne dopustimo da vrijednost hrvatske žrtve određuje partizanski jugoslavenski komunistički počinitelj zločina!" muftija Aziz Hasanović.
Jeste, intelektualno kurvanjski, neka se jasno, hrabro, otvoreno izjasni: ustaše totalitarci ili nisu.
Old 18.05.2015., 13:14   #97
Quote:
nadzakbaba kaže: Pogledaj post
[I]
Otkud je hrvatska emigracija postala "vlastiti državljani" za potrebe osude? I onda, jel već bio mir ili se još ratovalo za vječnu?
Otkad su imali yu državljanstvo, a ako i nisu, onda su bili građani njemačke, a kako s njemačkom nismo bili u ratu, onda je akt od države naručenog ubojstva njemačkog državljanina nešto što se zove državni terorizam. Njemačka je da je htjela zbog toga mogla legalno uvesti sankcije ili objaviti rat jugoslovakiji.
marcellus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:23   #98
Mene zanima do kada će se pseudopovjesničarima poput Klasića i Markovine ili povijesničarskim komedijašima poput Jakovine davati toliko prostora u medijima. A pogotovo kada će se ovakvim Klasić/Markovina/Goldstein ideološki opterećenim manipulatorima oduzeti doktorske i znanstvene titule jer zloupotrebljavaju znanost u svrhu manipulativnog nametanja nakaradnih ideologija. Dakle bave se antiznanošću.

Druga stvar koja me zanima je odakle se ovaj Klasić pojavio? Naime, u medije nije moguće doći ako se ne zadovoljavaju dva uvjeta: 1) pripadnost ljevici, 2) moćna figura u pozadini koja te pogura. Ovaj se odnekud pojavio i sad ga ima u svim medijima, od opskurnih ala portal lupiga.com do vodećih ala HTV u udarnim emisijama i Jutarnji i Večernji. Ako nisi ljevičar, na te medijske pozicije možeš doći jedino ako si na nekom jedinstvenom položaju kao npr. Ante Nazor ili neka otprije značajna faca kao Lučić pa da poslužiš kao privid ravnoteže ili glumljenje objektivnosti.

U emisiji je zapravo izvrstan bio Aco Stanković. Djelovalo mi je kao da je i sam iznenađen s nekim Klasićevim odgovorima pa ga je stisnuo s nekim potpitanjima. Nije imao klasično naginjanje lijevoj ideologiji. Možda je Lošov savjet blagotvorno djelovao na njega .
sjena- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2015., 13:27   #99
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Banac ima svojih mana, ali je neusporedivo stručniji od Klasića. Tito je dao pobiti ljude nakon što su položili oružje, a ne samo to, nego je dao pobiti ljude koji nikad nisu veze imali sa ustašama u svrhu eliminacije političkih protivnika i to je rađeno planski i Tito je znao za to, imao ovlasti to spriječiti, a nije, a to su sve definicije ratnog zločina. Što znači da je Tito ratni zločinac i diktator, a to što se to Klasiću i svim apologetima Titoizma i Jugoslavije ne sviđa je njihov problem.
Iz kojih dokumenata je to vidljivo?
Old 18.05.2015., 13:38   #100
Quote:
sjena- kaže: Pogledaj post
Mene zanima do kada će se pseudopovjesničarima poput Klasića i Markovine ili povijesničarskim komedijašima poput Jakovine davati toliko prostora u medijima. A pogotovo kada će se ovakvim Klasić/Markovina/Goldstein ideološki opterećenim manipulatorima oduzeti doktorske i znanstvene titule jer zloupotrebljavaju znanost u svrhu manipulativnog nametanja nakaradnih ideologija. Dakle bave se antiznanošću.

Druga stvar koja me zanima je odakle se ovaj Klasić pojavio? Naime, u medije nije moguće doći ako se ne zadovoljavaju dva uvjeta: 1) pripadnost ljevici, 2) moćna figura u pozadini koja te pogura. Ovaj se odnekud pojavio i sad ga ima u svim medijima, od opskurnih ala portal lupiga.com do vodećih ala HTV u udarnim emisijama i Jutarnji i Večernji. Ako nisi ljevičar, na te medijske pozicije možeš doći jedino ako si na nekom jedinstvenom položaju kao npr. Ante Nazor ili neka otprije značajna faca kao Lučić pa da poslužiš kao privid ravnoteže ili glumljenje objektivnosti.

U emisiji je zapravo izvrstan bio Aco Stanković. Djelovalo mi je kao da je i sam iznenađen s nekim Klasićevim odgovorima pa ga je stisnuo s nekim potpitanjima. Nije imao klasično naginjanje lijevoj ideologiji. Možda je Lošov savjet blagotvorno djelovao na njega .
Pa da, salutirao mu je i dao obećanje da će izvršiti zapovijed i oduprijeti se specijalnom ratu kroz medije. Krenuo je stazom svjetla.

Da, pitanje kriterija za gostovanje po medijima je zanimljivo, ali bi još zanimljivije bilo postaviti pitanje kriterija za dobijanje profesura na našim faksevima.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.