Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2015., 00:47   #341
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Bilo bi zgodno ipak primijetiti da liječenje *vlastitog* tijela nije baš... posve 'isto' što i praviti djecu u epruveti.
Nije 100% isto ali je isto razvitak medizine i znanstva. Mozemo reci i jednostalno, da Bog to ne zeli nebi nam nikada dao pamet da itko to otkrije i nebi bilo moguce.
Prija 100 godina su ljudi jos masovno umirali zbog sljepog crijeva, danas je to takva standardna operacije, da ima cak i vec slucaj da je Doktor sam sebi ga izvadio. Ili se evo u nekim drzvama vec malim bebama nakon porodaja vec vadi taj organ.

A idu i biskupi i pape u bolnice itd.

Ili si za ili protiv razvitka medizine.
Ako se protiv kao evo Jehovini svjedoci koji su isto protiv djece iz epruveti, budi barem tako sljedan kao oni toj linji i nemoj primati tudu krv, Organe ili cak umjetne stvari.

Mogli smo tako nakon atentata na Ivan Pavla II. isto ga pustiti lezati na placu sv. Petra i gledati i cekati da li je bozja volja da se oporavi ili da umre.

Normalno je da ljudi dobivaju umjetne kukove iz umjetnog materijala. Ali pomoc sa samo bijoloskim sredstivma oplodnji znaci nije? To meni nije jasno.
To dijete nije umjetno kada ga das prigledati nakon 5 godina od doktora nitko nece moci reci kako je napravljeno, Dok ce ti svaki Doktor moci pomoc rentgena itd. reci da imas silikone u grudima, umjetni kuk, itd.

Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Biskup sa takvim ljudima nema što razgovarati. Ako nisu mogli imati djecu prirodnim putem nisu je ni trebali imati. Trebali su se posvetiti životu bez djece.

Imati djete nije "pravo" nego je blagoslov - koji ne pripada svakome.
Ako je to cisti blogoslov, zasto neke osobe dobiju djecu i njih zlostavljaju dok drugi nemogu dobiti djecu koji to nebi valjda radili?

Quote:
gareton kaže: Pogledaj post

Koliko ja znam pitanja da li je muško muško, žensko žensko, što je brak, je homoseksualnost prirodna, smiju li djeca živjeti u gay i lezbijskoj zajednici. Takva se pitanja prije nisu postavljala, niti ih je nitko nametao.

Ja se sigurno nisam probudio jedno jutro i posve si mirno bez nikakva razloga i nikakvog vanjskog utjecaja postavio pitanje o gay braku i posvajanju djece.
Nije stoljecima nitko ni sumljao da svijet nije ravna povrsina. Prvi znastvenici koji su primjetili da to nemoze biti su bili progonjeni itd.

Nije se ni ima 200 godina nitko pitao "zasto mi koristi Airbag u Autu" ali evo danas su neke stvari dio drustva kao sta su i gay osobe Koje konacno u velikom djelu svijeta smiju reci da su gay, Pa naravno da cemo poceti postavljati takva pitanja. I biti ce ti to pitanje ako te ne zanima isto tako medijski nadmetnuto kao novi Partner Severine ili evo Blatterova Borba za ostanak na vlasti Fife. Nitko ne pita dali je tebe briga ili zelis li cuti ista o gay braku , severini, ili Fifi?
Takvi su danasnji mediji.
I sto vise kontrovezna tema, sto vise se zna da ce ljudima digniuti zivac i prodavati novine itd. 6-9 mjeseci je Referendum o gay braku u hrvatskoj bila glavna udarna tema u novinama i politici itd. I zasto zbog promjene jedne rijeci i jedne cinjenice da se nece zvati brak. Ipak imaju pravo skupa ziviti itd.

Zastita brak i njegovih prava nije vise suverena jer brak je posebi vridna stvar sa idejom da se u njemu razmnozavamo. Ali evo imas danas osoba koji udu u brak bez zelje za djecom i koristu porezne olaksice ili da imaju zdravstveno osiguranje preko partnera itd. Danas bi se trebalo u koristi rasta broja djece, braku skinuti prava i ojacati ih za roditelje, Znaci manje olaksice za bracne partnere ali vece za roditelje jer ako mislimo tako dati poticaj da se rodi vise djece, dajmo to onima koji zele imati tu djecu. Jer po klasicnoj definiciji crkvenog braka, netko tko ne zeli djecu nema pravo na taj brak sa strane crkve isto kao i gayovi.
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 01:23   #342
[QUOTE=gareton;54359040][QUOTE=masukipo;

Ono što sam i napisao

Evo već je počelo. Sada smo u fazi relativizma. Moja tvoj istina

No malo razmisli, koliko društvo može dugo opstati na nemoralu.

Koliko ja znam pitanja da li je muško muško, žensko žensko, što je brak, je homoseksualnost prirodna, smiju li djeca živjeti u gay i lezbijskoj zajednici. Takva se pitanja prije nisu postavljala, niti ih je nitko nametao.

Ja se sigurno nisam probudio jedno jutro i posve si mirno bez nikakva razloga i nikakvog vanjskog utjecaja postavio pitanje o gay braku i posvajanju djece. [/QUOTE]

šta je točno nemoralno tu?

neka druga pitanja su se postavljala....bilo nekoć puno Bogova i onda postepeno jedan Bog...i tako većina s politeizma prešla na monoteizam...kad se stvorila kritična masa mnoge se i prisilno asimiliralo... isto čisto neki društevni koncenzus.... kao da su robovlasnici mislili da nekom štete...ili su pak dogovoreni brakovi feudalaca bili nekom čudni....nije se tražio ni poseban razlog za davanje ženama glasa....sve se nekako bez razloga posebnog mjenjalo...
masukipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 01:32   #343
Quote:
Biskup sa takvim ljudima nema što razgovarati. Ako nisu mogli imati djecu prirodnim putem nisu je ni trebali imati. Trebali su se posvetiti životu bez djece.

Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
joj power ovo ti nije trebalo
Slazem se.

Mislim, ovakvim prizemnim, zatucanim komentarom diskreditirao si samoga sebe i kilometre svojih osvrta na ovom Forumu.

Fakat ne mogu vjerovati.
rokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 19:09   #344
LADA njemačke kancelarke Merkel nema nikakvih planova o izmjenama zakonodavstva koje bi omogućile bračnu ravnopravnost istospolnih parova, doznaje Reuters.

Usprkos svesrdnoj podršci istospolnom braku na nedavnom referendumu u Irskoj, Njemačka će ostati jedna od rijetkih europskih zemalja u kojima homoseksualni parovi nemaju pravo na brak.

Njemačka je civilno partnerstvo istospolnih parova prepoznala 2001. godine.

"Istospolni brak nije cilj ove vlade," rekao je Steffen Seibert, glasnogovornik kancerlarke Merkel, nakon upita Reutersa o potencijalnoj izmjeni zakonodavstva.
Old 01.06.2015., 10:10   #345
ČELNIK australske oporbene Laburističke stranke Bill Shorten predstavio je u australskom parlamentu u ponedjeljak prijedlog zakona o istospolnim brakovima, no parlament ga je na neodređeno vrijeme odgodio.

Shorten je pred Predstavničkim domom rekao da je prijedlog zakona bio motiviran nedavnim irskim referendumom na kojem su se građani izjasnili za legalizaciju braka između dvoje ljudi istoga spola.

Pozvao je parlamentarne zastupnike Predstavničkog doma da podupru prijedlog zakona, a premijera Tonyja Abbotta da omogući slobodno glasovanje o tom pitanju unutar vladajuće koalicije koju predvodi njegova Liberalna stranka.

"Kada netko pronađe ne samo drugu osobu s kojom može živjeti, nego osobu bez koje ne može živjeti, tada oni moraju imati isto pravo na istu kvalitetu veze, koje nadilazi bilo koji zakon", kazao je čelnik oporbe predstavljajući prijedlog zakona.

U parlament u Canberri bila je prisutna samo nekolicina članova te je rasprava o prijedlogu zakona odgođena do daljnjega, javila je tv kuća ABC.

Prijedlog zakona ponudio je pravnu definiciju braka kao zajednice "dvoje ljudi" umjesto "muškarca i žene".

Premijer Abbott, koji ne podupire istospolne brakove, istaknuo je da je trenutno parlament fokusiran na nešto sasvim drugo.

"Prihvaćam da je pitanje istospolnih brakova značajno. To je važno pitanje", kazao je Abbott novinarima dodavši međutim: "Iskreno, ovoj vladi je apsolutni prioritet sjednica parlamenta o proračunu na kojoj bi trebale biti usvojene proračunske mjere".

Premijerova sestra, Christine Foster, jedna je od sve većeg broja političara diljem političkog spektra, kao i poslovnih i vjerskih čelnika, koji podupiru legalizaciju istospolnih brakova u Austaliji.

Foster, koja je u vezi sa ženom, kazala je da nije vjerojatno da će Abbott promijeniti svoje osobno stajalište, no da prihvaća činjenicu da je promjena neizbježna.

Stotine ljudi u nedjelju je sudjelovalo na skupu u Sydneyu kako bi poduprlo pravo na zasnivanje istospolnog braka.
Old 01.06.2015., 13:55   #346
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
A opet u realnosti nabava Bentleya je nešto čemu vrlo često (ne uvjek naravno) se pristupa mnogo pomnije i promišljenije.

Nitko nije u Bentley-a upao neplanirano, tako što nije pazio, pukao mu kondom ili ga nije bilo briga prilikom čina koji donosi užitak.... itd

A djeca ? Milijuni takvih... možda i milijarde

Neusporedivo, slažem se

Mislim kad smo već kod morala i empatije
Nisam siguran što si točno htio reći s time, ili možda čak argumentirati.

Probaj bit' jasniji...

Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Nije 100% isto ali je isto razvitak medizine i znanstva. Mozemo reci i jednostalno, da Bog to ne zeli nebi nam nikada dao pamet da itko to otkrije i nebi bilo moguce.
Prija 100 godina su ljudi jos masovno umirali zbog sljepog crijeva, danas je to takva standardna operacije, da ima cak i vec slucaj da je Doktor sam sebi ga izvadio. Ili se evo u nekim drzvama vec malim bebama nakon porodaja vec vadi taj organ.

A idu i biskupi i pape u bolnice itd.

Ili si za ili protiv razvitka medizine.
Ako se protiv kao evo Jehovini svjedoci koji su isto protiv djece iz epruveti, budi barem tako sljedan kao oni toj linji i nemoj primati tudu krv, Organe ili cak umjetne stvari.

Mogli smo tako nakon atentata na Ivan Pavla II. isto ga pustiti lezati na placu sv. Petra i gledati i cekati da li je bozja volja da se oporavi ili da umre.

Normalno je da ljudi dobivaju umjetne kukove iz umjetnog materijala. Ali pomoc sa samo bijoloskim sredstivma oplodnji znaci nije? To meni nije jasno.
To dijete nije umjetno kada ga das prigledati nakon 5 godina od doktora nitko nece moci reci kako je napravljeno, Dok ce ti svaki Doktor moci pomoc rentgena itd. reci da imas silikone u grudima, umjetni kuk, itd.
I ti bi mogla bit preciznija. Kakva ti je to crno bijela logika 'ili si za, ili protiv'? Nije točno da moram biti ili/ili, sasvim lijepo mogu biti za razvoj npr. znanosti, ali protiv razvoja, ne znam, umjetnih virusa za potamanit milijardu ljudi odjednom. A i to je isto 'znanost', zar ne? Hoćeš li ti nekome tko je protiv toga reći 'ili si za, ili protiv znanosti'? Tako ni ja ne moram biti 'protiv' medicine općenito, da bih bio protiv nekih pojedinačnih elemenata koji se trpaju u medicinu općenito.

Evo ti jedan plastičan primjer. Uskoro će biti moguće (tj. već jest samo nije još legal framework podešen) raditi ljudske klonove; između ostalog svaka žena će imati (tehnološku) mogućnost roditi dijete koje je njen genetski klon - kao njena jednojajčana sestra blizanka (samo mlađa x godina). Smatraš li ti da to spada u 'ljudska prava', da država omogućuje tako nešto svojim građankama?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2015., 14:08   #347
^^ gledajući čisto logički, pa meni se baš čini da će se to s vremenom prihvatiti, tj. nema logike da se ne prihvati.

Mislim, s obzirom da već danas imamo na snazi to pranje mozga kako djeci 'ne trebaju nužno i majka i otac'. Ova gore klonirana djeca bi *doslovno* imala samo 'majku'. Jednog roditelja, a ne dva.

Dakako, vrlo skoro nakon toga, bit će moguće napraviti i genetsku mućkavinu od VIŠE od 2 osobe. Tako će dijete nastalo na taj način imati *biološki* više od 2 roditelja, pa ćemo konačno moći i taj sveti broj 2 baciti u ropotarnicu povijesti.

Nije li glupo da se inzistira da u 'braku' mogu biti samo 2 člana (bez obzira na spol)? To je glupo i logički, a uskoro će biti i biološki.

Inače, sve ti to spada u razvoj medicine, da ne bude zabune. Ili si za, ili protiv.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 13:09   #348
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Pa da ..... evolucija je spora.

Još prije stotinjak godina diljem Europe pa i Hrvatske djevojčice su se udavale sa 13, 14 godina, sa 25 su već bile stare cure koje nitko ne želi.

To su svi smatrali normalnim pa, naravno i Crkva.

70-tih godina 20. stoljeća djevojčice sa sela bi se udale nakon završene osnovne škole, dakle sa 14 godina, one iz grada završile bi srednju, u pravilu bi već imale dečka s kojim bi hodale jedno dvije-tri godine i sa 18 bi se udale.

Malo povijesne knjige u ruke, i onaj suhoparni dio sa ratovima i godinama, ali i onaj vrlo interesantan dio koji govori o običajima davno i ne tako davno prošlih vremena.
Prvo sam pomislila da pričaš o 70tim godinama 19 st., a kad ono 20 st. A budući da sam tad bila dijete i tih se vremena sjećam moram reći da ovo što kažeš nije točno; živim u Zgb, a djed i baka su mi živjeli na selu (imam iskustvo s obje sredine); na selu su se cure udavale nakon završene srednje, prije 18 vrlo rijetko, a u gradovima u 20-tim, one koje nisu studirale rane dvadesete, a one koje jesu srednje ili kasnije dvadesete. Najvećoj većini mojih prijatelja su majke bile 22-28 kad su ih rodile.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 12:19   #349
Quote:

kamo sreće da biskupi manje razgovaraju s takvom ljudima, ili o takvim ljudima.

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 09:09   #350
Nije ovog bilo dok nisu Hrvati masovno poceli useljavat u Irsku.
Petar Pan II is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 09:54   #351
I? Jeli već krenula propast Irske razgradnjom moralnih vrijednosti na kojima počivaju temelji društva?

Kako se drže tradicionalne Irske obitelji? Ili su već nestale?
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.