Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2015., 12:07   #61
Quote:
denman kaže: Pogledaj post
Ajde mi molim te objasni ovaj svoj stav gore iznesen ( s kojim se u biti slazem) ako s druge strane imas izrazito pozitivno misljenje prema titu, sfrj sistemu, itd. , a upravo je taj sistem krsio civilizacijska prava, a sama homoseksualnost je bila kriminaluzirana..kako to pomirujes? Nikad mi nece biti jasan taj pomalo shizofreni odnos prema nekim stvarima..
Pomalo stvari generaliziraš i banaliziraš. Ne smatram da je socijalizam u bivšem sistemu bio raj na zemlji i da se nisu kršila neka prava, između ostalog i ova koja spominješ. U to doba je homoseksualizam bio tabu tema, a u srcu kapitalizma je bijesnio rasizam. No, nitko kapitalizam neće uspređivati sa rasizmom. S vremenom je i u SFRJ evoluirala svijest, pa je polako dekriminaliziran homoseksualizam u nekim dijelovima krajem 70-tih.
Old 23.05.2015., 12:07   #62
Irska, nekad katolički ponos, danas pala plijenom arhitekata današnjice.
Old 23.05.2015., 12:08   #63
Quote:
Jack Doe kaže: Pogledaj post
Pa ne vežem ja, oni se sami vežu uz to. Dakle, imamo trenutno na vlasti SDP, bivše jugokomuniste, koji su preko noći postali veliki "zagovornici ljudskih prava", iako su donedavno se svim silama trudili da ta ista ljudska prava što je moguće više suspendiraju. Halo, pa imamo jednog Nenada Stazića, bivšeg partijskog funkcionera koji nam danas prodaje priču o gay pravima? I onda ti aktivisti, poput Sarnavke i Jurasice, umjesto da se odmaknu od tih i takvih, ne, oni se povezuju sa takvima, pa na gay parade donose zvijezde petokrake i jugoslavenske zastave. I tko je sad tu onda lud?
Onaj tko misli da je Sarnavanka gay aktivist.
Old 23.05.2015., 12:09   #64
Quote:
Pa ne vežem ja, oni se sami vežu uz to. Dakle, imamo trenutno na vlasti SDP, bivše jugokomuniste, koji su preko noći postali veliki "zagovornici ljudskih prava", iako su donedavno se svim silama trudili da ta ista ljudska prava što je moguće više suspendiraju. Halo, pa imamo jednog Nenada Stazića, bivšeg partijskog funkcionera koji nam danas prodaje priču o gay pravima? I onda ti aktivisti, poput Sarnavke i Jurasice, umjesto da se odmaknu od tih i takvih, ne, oni se povezuju sa takvima, pa na gay parade donose zvijezde petokrake i jugoslavenske zastave. I tko je sad tu onda lud?
Pa ja se mogu sloziti s tobom, ali opet- na referendumu , ili u bilo kojem djelu zakonodavstva o gay pravima, ti ne glasas o stazicu ili jurasici ili sdp-u...a ocigledno je da pobjedu na referendumu poistovjecujes sa pobjedom protiv gore nabrojanih. Prilicno nezrelo, ali i prije sam napisao da smo kao drustvo nezreli i nedorasli nekim stvarima.
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:14   #65
Quote:
Mislim da su oni realniji ipak bili malo svjesniji situacije...a ionako se ne bi trebali usporedjivati referendum u irskoj i rh. U irskoj ce se odlucivati o gay braku i to je manje vise to, a ne i o ideoloskim podjelama koje datiraju desetljecima u proslost - kao kod nas. Kako to obicno biva kod nas - i taj referendum je otisao na teme sfrj, tita, partizana i ostalih bljezgarija...i to dobrim djelom zbog totalno nedorasle ekipe iz gay udruga i loseg vodjenja svega skupa...jebi ga- mu smo nezrelo i nesredjeno drustvo u mnogim segmentima. Dobar je primjer i ovaj iscov post, a gdje je povezao gay brak sa detudjmanizacijom, notornim budalama iz jutarnjeg poput butkovica i sl.
da malo bolje poznajete tematiku i probleme gay osoba - shvatili bi da se ponajprije radi o sasvim ljudskim problemima i da gay-eva ima i liberalnih i konzervativnih i svih vjera, politickih i inih usmjerenja...nije to nikakva uniformirana skupina, a pogotovo nije prosrpski, projugoslavenski, titoisticki..i ne znam kako jos orijentirana. Ja znam neke koji su politicki i nacionalno vrlo desno orijentirani...
Upravo se o tome radi...

Vesna Pusic jednako ne zeli za svoju kcer Dajnu da je lezbijske orijentacije, kao sto to ja ne bi zelio za svoje sinove.

LGBT populacija je samo iskoristena... Od istih onih koji veličaju Tita, koji su 1990 glasali za SKH SDP i "modernu federaciju"... Oni ciji su ocevi i djedovi prihvatili 2napredne" komunisticke ideje, danas vecinom njihova djeca i unuci prihvacaju LGBT i feministicku ideologiju. Gayevi su tu samo objekt, kao sto je nekad bila radnicka klasa.

Poznajem jako dobro spanjolsku politicku scenu, tamo je stvar slicna kao kod nas (radi se o slicnom ideolsokom sukobu) s time sto je konzervatinva struja tamo unitaristicka a kod nas u Hrvatskoj je 1990 bilo suprotno.

S razlikom da Crkva kod nas ipak ima nesto veci ugled nego na Pirinejima, a to objasnjavam da je ta institucija 3 i pol destljeca podrzavala vlast, a kod nas je bilo obratno, Crkva je bla tada jedina oporba vladajucem rezimu...

Pa su kod njih te ideje lakse prosle, a tome je razlog sto je njima 20 i nesto godina vise nego nama ispiran mozak...
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:14   #66
Quote:
Pa ja se mogu sloziti s tobom, ali opet- na referendumu , ili u bilo kojem djelu zakonodavstva o gay pravima, ti ne glasas o stazicu ili jurasici ili sdp-u...a ocigledno je da pobjedu na referendumu poistovjecujes sa pobjedom protiv gore nabrojanih. Prilicno nezrelo, ali i prije sam napisao da smo kao drustvo nezreli i nedorasli nekim stvarima.
Pa to je problem tih tzv. aktivista koji se povezuju sa takvima, pa se onda cijelu tu populaciju promatra kao takve. U Nizozemskoj je primjerice vođa radikalnih desničara bio deklarirani homoseksualac, Pim Fortuyn.

"Dok budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinskih gospodara."
(Ante Starčević)
Jack Doe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:17   #67
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Točno. Osobno nisam vidio nikave potrebe glasati na referendumu koji u osnovi ne mijenja ništa.

Dvije osobe istog spola imaju pravo tražiti od države da zakonima uredi prava i obveze njihove zajednice. Ljudsko pravo u ovom smislu nije definicija ljudskih prava iz povelje UNa ili EU već pravo osobe, čovjeka da kao građanin neke države zatraži zakonsko uređenje takve zajednice.
To "pravo" ima i covjek da zatrazi uredjenje svog odnosa s kozom.
Na drzavi, tj. drustvu je da se o tome ocituje.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:18   #68
Quote:
Popij Pipi kaže: Pogledaj post
Irska, nekad katolički ponos, danas pala plijenom arhitekata današnjice.
Ma oni su moderni.
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:20   #69
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Upravo se o tome radi...

Vesna Pusic jednako ne zeli za svoju kcer Dajnu da je lezbijske orijentacije, kao sto to ja ne bi zelio za svoje sinove.

LGBT populacija je samo iskoristena... Od istih onih koji veličaju Tita, koji su 1990 glasali za SKH SDP i "modernu federaciju"... Oni ciji su ocevi i djedovi prihvatili 2napredne" komunisticke ideje, danas vecinom njihova djeca i unuci prihvacaju LGBT i feministicku ideologiju. Gayevi su tu samo objekt, kao sto je nekad bila radnicka klasa.

Poznajem jako dobro spanjolsku politicku scenu, tamo je stvar slicna kao kod nas (radi se o slicnom ideolsokom sukobu) s time sto je konzervatinva struja tamo unitaristicka a kod nas u Hrvatskoj je 1990 bilo suprotno.

S razlikom da Crkva kod nas ipak ima nesto veci ugled nego na Pirinejima, a to objasnjavam da je ta institucija 3 i pol destljeca podrzavala vlast, a kod nas je bilo obratno, Crkva je bla tada jedina oporba vladajucem rezimu...

Pa su kod njih te ideje lakse prosle, a tome je razlog sto je njima 20 i nesto godina vise nego nama ispiran mozak...
Ruku na srce, iza svega toga stoji UDBA.
Old 23.05.2015., 12:21   #70
Gdje se mogu vidjeti rezultati?
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:23   #71
Quote:
Gdje se mogu vidjeti rezultati?
http://www.rte.ie/news/results/2015/referendum/ssm/

DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:23   #72
Quote:
Sadokann kaže: Pogledaj post
To "pravo" ima i covjek da zatrazi uredjenje svog odnosa s kozom.
Na drzavi, tj. drustvu je da se o tome ocituje.
Glede gay braka država se očitovala, u RH je na snazi Zakon o životnom partnerstvu osoba istog spola. I koliko vidim nikakva glasna večina nije izašla na ulice, izuzev nekih marginalnih likova koji se bune protiv.
...Tu smo utakmicu izgubili 2:0, al taj sudac je svakako sudija. Tukli smo suca blatom sa istoka, to je bila milina. Kra nas je i gađali su ga svi, i mladi i stari. Tada se počeja rađat taj dišpet u meni...
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:24   #73
Quote:
Upravo se o tome radi...

Moram priznati da nisam bas sasvim siguran sto zelis reci? Da ti mora biti ispran mozak da bi podrzao gay prava?
to sto netko iskoristava odredjene segmente drustva (npr. radnike ili gay osobe kako si spomenuo) za promicanje svoje odredjene ideologije ili politike- po meni nema veze sa samom sustinom necijih prava i da li ce drustvo nekome nesto dati...
denman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:25   #74
Quote:
Glede gay braka država se očitovala, u RH je na snazi Zakon o životnom partnerstvu osoba istog spola. I koliko vidim nikakva glasna večina nije izašla na ulice, izuzev nekih marginalnih likova koji se bune protiv.
Takav zakon bi realno čak i trebao ostati na snazi, uz uvjet da je bilo kakvo posvajanje djece striktno i izričito zabranjeno, a brak ostaje zapisan u Ustavu. Ionako se takav zakon odnosi na niti tisuću osoba u Hrvatskoj.

(Ante Starčević)
Jack Doe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:28   #75
Jadni Irci... Gledam im televiziju govore engleski...

Izgubili jezik, izgubi identitet, izgubili sve...

Preci im se okrecu u grobu...
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:29   #76
Quote:
Moram priznati da nisam bas sasvim siguran sto zelis reci? Da ti mora biti ispran mozak da bi podrzao gay prava?
to sto netko iskoristava odredjene segmente drustva (npr. radnike ili gay osobe kako si spomenuo) za promicanje svoje odredjene ideologije ili politike- po meni nema veze sa samom sustinom necijih prava i da li ce drustvo nekome nesto dati...
Za meene je brak ono sto je definiran hrvatskim ustavom i ne spada u nikakva prava...

Izjednacavanje veze izmedju dvije istospolne osobe i braka i proglasavanejm istog za naprednu, modernu ideju je za mene ispiranje mozga...
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:31   #77
Quote:
Takav zakon bi realno čak i trebao ostati na snazi, uz uvjet da je bilo kakvo posvajanje djece striktno i izričito zabranjeno, a brak ostaje zapisan u Ustavu. Ionako se takav zakon odnosi na niti tisuću osoba u Hrvatskoj.
A kakvim to točno zakonom bi zabranio osobi da usvoji dijete, kojom to testom bi to provodio?

Eh, antigay protivnici čine život tako vedrim
...Tu smo utakmicu izgubili 2:0, al taj sudac je svakako sudija. Tukli smo suca blatom sa istoka, to je bila milina. Kra nas je i gađali su ga svi, i mladi i stari. Tada se počeja rađat taj dišpet u meni...
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:33   #78
Quote:
A kakvim to točno zakonom bi zabranio osobi da usvoji dijete, kojom to testom bi to provodio?

Kakvim zakonom? Ne trebaju nam baš nikakvi zakoni, u Hrvatskoj ionako ima više heteroseksualnih parova koji bi rado posvojili dijete, nego što uopće ima djece za posvajanje, tako da je rješenje zaista jednostavno. Uostalom, ako baš želiš, jednostavan način jest da se osobama koje su u evidenciji registrirane kao životni partneri onemogući posvajanje. Najlakše rješiv problem.

(Ante Starčević)
Jack Doe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 12:36   #79
Quote:

Ja zelim zakon kojim ce se zabraniti lezbama da radaju!
JBT koji bi to bio spektakla!
Old 23.05.2015., 12:38   #80
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ja zelim zakon kojim ce se zabraniti lezbama da radaju!
JBT koji bi to bio spektakla!
Pa lezbijka, ako se već pridržava svog životnog odabira, ionako nikako ne može zatrudniti.

(Ante Starčević)
Jack Doe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.