Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2005., 09:33   #1
upomoc - stan nakon ostavinske rasprave

ajde, besplatni moji pravni savjetnici, pomagajte...

nakon djedove smrti ostao je njegov stan, koji smo naslijedili njegov sin - moj ujak (koji u tom stanu zivi vec dugo), moj bratic i ja, po 1/3 udjela. dobili smo pravomocno rjesenje, hell vec smo i upisani kao vlasnici.

bratic i ja bismo stan htjeli prodat, dok bi ujak htio u njemu ostati zivjeti. ovdje je vazno napomenuti da je on kao HRVI dobio stan od drzave, ali u njemu ne zeli zivjeti, nego nutra ima podstanare (dakle, nije da mu je ovo jedino mjesto gdje moze biti).

on je ponudio da ce nas isplatiti, ali nam je ponudio smjesno male novce (oko 800 eura po kvadratu, stan u Cvjetnom naselju u Zagrebu!). mi naravno na to ne zelimo pristati jer bi normalnom prodajom dobili 1300-1400 eura.

Kako ga prisiliti na prodaju? koje su nam pravne mogucnosti, s obzirom da on odbija prodaju 4. osobi, i tvrdi da se nikad nece iselit iz tog stana?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 17.03.2005., 09:45   #2
treba ići na sudsku razdiobu vlasnišstva.
posljedica čega je prodaja stana na javnoj dražbi.
ako možete dokazati da stvarno ujak ima stan (npr vlasničkim listom tog stana) tada on (ujak) nema puno manevarskog prostora..
nn-st1 is offline  
Old 17.03.2005., 09:52   #3
sto bi brat-bratu s nasim sudstvom trajalo par godina, jelda?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 17.03.2005., 09:58   #4
paa, ovisi o odvjetniku, ako ga dovoljno novčano stimuliraš, mogao bi to maximalno ubrzat.
nn-st1 is offline  
Old 17.03.2005., 10:13   #5
Quote:
nn-st1 kaže:
treba ići na sudsku razdiobu vlasnišstva.
posljedica čega je prodaja stana na javnoj dražbi.
ako možete dokazati da stvarno ujak ima stan (npr vlasničkim listom tog stana) tada on (ujak) nema puno manevarskog prostora..
S druge strane, ujak bi mogao ostati bez tog stana kojeg je dobio kao HRVI, čime kemik riskira opravdani bijes možda opasniji od eventualne financijske koristi od prodaje stana po tržišnoj vrijednosti.
__________________
Rezime
prometej is offline  
Old 17.03.2005., 10:15   #6
kako bi on mogao ostati bez stana? ne kuzim, po kojem osnovu bi mu ga mogli oduzeti? daj mi to malo pojasni, molim te...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 17.03.2005., 10:36   #7
Pa pretpostavljam da je intencija bila zbrinuti HRVI-e koji nemaju riješen stambeni status. Zašto bi dobio stan ako ga već ima?
__________________
Rezime
prometej is offline  
Old 17.03.2005., 10:38   #8
pa nije ga imao... dobio je stan 1995 ili 96, kad je zivio s roditeljima u stanu koji je bio njihovo vlasnistvo. on tad nije bio vlasnik ni jedne nekretnine, bio je podstanar kod roditelja.
nisam bas sigurna da mu drzava moze samo tako oduzeti stan u kojem je on upisan kao vlasnik... any other thoughts?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 17.03.2005., 11:24   #9
Re: upomoc - stan nakon ostavinske rasprave

Quote:
kemik kaže:
mi naravno na to ne zelimo pristati jer bi normalnom prodajom dobili 1300-1400 eura.
U Cvjetnom naselju za stan sad možeš dobit i 1500-1600 eura/m2...
Mislim, da znaš ak bute ga prodavali
hajdi is offline  
Old 17.03.2005., 11:42   #10
da, ali je ovaj stan u jako, jako losem stanju jer ovaj krelac sam zivi unutra i unistio je <> sve kaj se moze unistiti... od drvenine, sanitarija i tak dalje.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 17.03.2005., 12:10   #11
A da samo znaš za kakve stanove u Novom Zagrebu traže 1250-1300 eura/m2...
Cvjetno naselje je jako tražena lokacija i ako ćete uspjeć doć do toga da ćete prodavat stan, svakako prolistaj oglasnike, nazovi nekoliko oglasa, ne budi lijena ni obić neke od stanova... - pa ćeš vidjet što se sve nudi i za kakve pare. Pa nećeš ić ispod 1500 eura/m2
hajdi is offline  
Old 17.03.2005., 12:13   #12
Quote:
hajdi kaže:
ako ćete uspjeć doć do toga da ćete prodavat stan
da, taj me dio i brine... a kazem vam, on nam velikodusno nudi oko 850 eura...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 17.03.2005., 14:21   #13
Quote:
kemik kaže:
da, taj me dio i brine... a kazem vam, on nam velikodusno nudi oko 850 eura...
To bi vas na koncu moglo doći bolje od sudovanja i plaćanja odvjetnika.
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Old 17.03.2005., 15:16   #14
Quote:
kemik kaže:
da, taj me dio i brine... a kazem vam, on nam velikodusno nudi oko 850 eura...
Bolje cekat 5 godina pa prodat za duplo. A jos od njega naplatiti stanarinu za to vrijeme.
Juraj is offline  
Old 17.03.2005., 15:18   #15
Quote:
Juraj kaže:
A jos od njega naplatiti stanarinu za to vrijeme.
samo me zanima kako bi to izveo? jer onda nam duguje stanarinu za posljednje dvije godine, otkad je djed umro...

morate uzet u obzir da je tip o kojem pricamo dno drustva, s kojim je bilokakva ideja dogovora i normalne komunikacije nemoguca. sasvim sigurno ga se ne bi moglo natjerati da plati stanarinu, niti sad niti za 5 godina.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 17.03.2005., 19:16   #16
Quote:
kemik kaže:
samo me zanima kako bi to izveo? jer onda nam duguje stanarinu za posljednje dvije godine, otkad je djed umro...

morate uzet u obzir da je tip o kojem pricamo dno drustva, s kojim je bilokakva ideja dogovora i normalne komunikacije nemoguca. sasvim sigurno ga se ne bi moglo natjerati da plati stanarinu, niti sad niti za 5 godina.
Zato je bog izmislio sudove, advokate i rad na postotak dobivenog
Juraj is offline  
Old 17.03.2005., 22:35   #17
ja bih mu rekao da ćemo ići na sud i da će se otkriti da ima još jedan stan te bi se lako moglo dogoditi da ga izgubi ako bude zajebavao i n eplati 1500 eur.

meni samo nje jasno kako se on odmah iselio iz stan akad ej dobio onaj? to MRZIM u našem pravnom sustavu. pa uselite se i vas dvojica unutra pa neka onda on vama proda svoj dio po 850. samo kaj je to onda nasilan ulazak u stan i još će vas tužiti.

lijepo otkupite od njega po 850 prodajte po 1500 i to je to!!!
gogo is offline  
Old 18.03.2005., 07:44   #18
Hm, pa zar priča ne ide tako da ujak ne želi otići iz stana, dakle ne želi ga ni prodat po 1500 eura (jer kad bi se prodavao po tržišnoj cijeni, dobit bi se dijelila na njih 3 jer su svi suvlasnici), a kamoli da pristane da mu 2 suvlasnika plate 850 eura...
I ne znam zašto bi ulazak dvoje suvlasnika bio nasilan, da ih on može tužit? Pa njih 2 su suvlasnici, dakle polažu ista prava za taj stan kao i ujak koji je očito uzurpator (koji je još k tomu dobio stan od države u kojem drži podstanare!!).
Pa vas je 2 nasuprot njemu 1, većina ste u vlasništvu.
U svakom slučaju ti treba odvjetnik, a ne samo savjeti s Foruma
hajdi is offline  
Old 18.03.2005., 08:47   #19
Quote:
gogo kaže:
meni samo nje jasno kako se on odmah iselio iz stan akad ej dobio onaj?
gle, meni nije jasno kako netko moze biti alkoholicar od svoje 13 godine, ali i to je moguce... kuzis, zasto bi se iselio? zivio je s tatom, koji je placao rezije, kupovao hranu i sve ostalo, zasto bi isao sam zivjeti kad mu je ovdje bilo ful dobro.

@ hajdi, narafski da cu uzeti odvjetnika, ali kao sto rekoh u svom prvom postu, forumski savjeti su besplatni, a RL odvjetnici bas i nisu...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 18.03.2005., 08:51   #20
Quote:
forumski savjeti su besplatni, a RL odvjetnici bas i nisu...
al' rijetko se tko sjeti reć' hvala.
nn-st1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.