Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Dječje zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2006., 15:23   #441
korkyra222
Registrirani korisnik

korkyra222 Avatar

Registracija: Dec 2006.
pozdrav grupi

novi sam ovdje i stvarno je dobro čuti svačija iskustva, čekamo još rezultate pretraga za moje desotogodišnje dijete pa se javim, naime ovo ljeto je mom malom na laktovima počelo nešto kao lišajevi, da bi mu se to nakon par mjeseci oljuštilo i tek ga je tada doktor poslao na pretrage. prvi dermatolog kaze da se čini da nije psorijaza i da mu beloderm kremu i za desetak dana sve prođe, onda opet na kontrolu i drugi dermatog kaže da bi možda i mogla biti psorijaza ali nije sigurna, preporuči da mažemo s neutralnim kremama, danas mi se čini da se opet malo crveni, što vi mislite?
korkyra222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2006., 18:45   #442
Marin 1
Registrirani korisnik

Što god da kažemo reći ćemo nešto napamet.Najbolje je konzultirati se sa dermatolozima.Vjerojatno su sami simptomi takvi da oni još ne mogu uspostaviti točnu dijagnozu.treba biti strpljiv i stalno suradjivati s njima.Ne bi bilo dobro uzimati neke mastili,kreme,sl. na svoju ruku obzirom da je riječ o malom djetetu.Želimo sve nabolje.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2007., 20:37   #443
uslagirani_svizac
Registrirani korisnik

uslagirani_svizac Avatar

Registracija: Sep 2006.
Quote:
kem kaže:

max je napisao da mu se psorijaza prosirila po cijelom tijelu. to je tesko sakriti. nemojte me krivo shvatiti, moja sestra boluje citav zivot od psorijaze i znam kroz sto sve prolazi - od krivih terapija do cudnih pogleda...
ah da sjecam se zatucanih ljudi u srednoj hebote neki su se ponasali ko da imam neku zaraznu bolest
uslagirani_svizac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 12:32   #444
Cheguevara123
Registrirani korisnik

Ja sam definitivno odlucio kupiti solarij sa UVA zrakama,jer sa UVB zrakama ga je nemoguce kupitiu Hrvatskoja tome je jos i jako skup. Probat cu pa ako pomogne dobro, a ako ne barem si necu moci predbacivati da nisam pokusao. Zbog posla kojeg obavljam nemoguce je da hodam naSalatu na kvarcanje iako mi je to do sada uvjek pomagalo, pa sam prisiljen na ovu varijantu. Dosada sam uvjek koristio PUVA terapiju uz kombinaciju sa tabletama Meladinin, ali sada zbog teskog podnosenja tih tableta to nebi bio u mogucnosti.
Cheguevara123 is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 02.01.2007., 13:51   #445
korkyra222
Registrirani korisnik

korkyra222 Avatar

Quote:
Cheguevara123 kaže:
Ja sam definitivno odlucio kupiti solarij sa UVA zrakama,jer sa UVB zrakama ga je nemoguce kupitiu Hrvatskoja tome je jos i jako skup. Probat cu pa ako pomogne dobro, a ako ne barem si necu moci predbacivati da nisam pokusao. Zbog posla kojeg obavljam nemoguce je da hodam naSalatu na kvarcanje iako mi je to do sada uvjek pomagalo, pa sam prisiljen na ovu varijantu. Dosada sam uvjek koristio PUVA terapiju uz kombinaciju sa tabletama Meladinin, ali sada zbog teskog podnosenja tih tableta to nebi bio u mogucnosti.
a gdje ima za kupiti UVA i UVB lampe, naravno u Hrvatskoj bez obzira na cijenu?
korkyra222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 20:03   #446
Cheguevara123
Registrirani korisnik

Uva lampu mozes kupiti u nekim vecim trgovackim centrima, Merkator,Kika, i cijena ovisi o velicini lampe, od nekih 600 kuna na dalje. Ja sam imao srece i naisao sam u Plavom oglasniku na solarij, visine 160 cm sa 8 lampi, malo rabljen za 500 kuna. Inace takav novi dodje 4-5 tisuca kuna.
Cheguevara123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 20:49   #447
Marin 1
Registrirani korisnik

Da li ti pomaže ta lampa nešto,tj. pomaže li kvarcanje tim UVA zrakama?
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 20:50   #448
Marin 1
Registrirani korisnik

Ne znam kod tih rabljenih lampi kakvi su filteri koliko je to tek štetno kad na netu imamo puno upozorenja da bi trebalo izbjegavati onaj običan kvarc.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 00:53   #449
malady
doesn't regret

malady Avatar

Registracija: Jun 2006.
Quote:
korkyra222 kaže:
novi sam ovdje i stvarno je dobro čuti svačija iskustva, čekamo još rezultate pretraga za moje desotogodišnje dijete pa se javim,
Mojim doktorima su tribale dvi godine da ustanove šta mi je
malady is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 09:50   #450
korkyra222
Registrirani korisnik

korkyra222 Avatar

Čitam ovdje o Vipsogal masti pa me zanima jeli to isto mast na bazi kortiko steroida i jeli stvarno toliko učinkovita? Mogu li se s njome mazati i djeca?
korkyra222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 12:27   #451
adonis
adonis

Ljudi, problem je u nama, a ne na nama. Trebamo unutra popravljati situaciju a ne izvana. To što je to izašlo van samo nam govori da je prekid u našem tijelu i na to trebamo obratiti pažnju 120% i problem riješen!!!
Belosalic i ostale masti samo nas trgaju i to iznutra a da nismo ni svjesni toga. U prirodi i u nama samima je riješenje problema.
adonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 12:43   #452
adonis
adonis

Quote:
korkyra222 kaže:
novi sam ovdje i stvarno je dobro čuti svačija iskustva, čekamo još rezultate pretraga za moje desotogodišnje dijete pa se javim, naime ovo ljeto je mom malom na laktovima počelo nešto kao lišajevi, da bi mu se to nakon par mjeseci oljuštilo i tek ga je tada doktor poslao na pretrage. prvi dermatolog kaze da se čini da nije psorijaza i da mu beloderm kremu i za desetak dana sve prođe, onda opet na kontrolu i drugi dermatog kaže da bi možda i mogla biti psorijaza ali nije sigurna, preporuči da mažemo s neutralnim kremama, danas mi se čini da se opet malo crveni, što vi mislite?
O doktorima:
prvi kaže da nije psorijaza i da mu beloderm, nije li to malo čudno.
drugi kaže da možda je i da mu neutralnu kremu,nije li i to malo čudnije.
Mislim da je riječ o djetetu pa me zanimaju detalji. Ukratko:imao sam psorijazu 16 god. uspio sam maknuti sa sebe i nemam je već 4 mj. što je moj rekord. Javi se pa možemo i opširnije.
adonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 18:28   #453
dalmatinac28
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2007.
pozdrav

Pozdrav svima!
Tek sam sad otkrio ovaj forum na kojem vidim ima dosta ljudi sa psorijazom.
Dakle moja priča počine prije 10 godina kad mi se prvi put pojavila,svake godine je bila sve gora i gora pa sam ubrzo došao do faze da sam ju imao po cijelom tijelu.
Probao sam apsolutno sve metode i medicinske i alternativne i mogu vam reći jedina stvar koja je stvarno pomogla je UVB terapija.
Već drugi put idem i psorijaza mi se povuče gotovo u cijelosti i takvo stanje mi traje par mjeseci.
Znam da ovo nije idealno rješenje ali za mene je do sada najbolje.
Pozdrav svima i javljajte novosti!!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 20:28   #454
Basic
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2006.
Nemoj tr me krivo shvatiti ali iako imate psoriazu vi koji živite u zg puno vam je više stvari na raspolaganju. Maxi kaže da postoji čak i udruga psorijatičara na Šalati, koliko čujem možete tamo koristiti i solarij (netko će reći "odi u neki salon", fala lipa ja sam momak sa psorijazom i ne pada mi na pamet jer mislim da bi me odbili jer su neupućeni ili bi me primili pa bi poslije mene bacili stroj), neko je gori spomenija za neke kreme koje se mogu nabaviti odnosno naručiti u nekoj ljekarni na Dolcu. Da ih mogu kupiti odmah možda bi i doletija iz Zadra ali ja moram doći naručiti pa nazad u zd i onda nakon 3 dana.........
Dobro može to i jednostavnije ali morate priznati da nam je bar malo teže. Ali nije ni to strašno, nego znate što? Strašno je to što sam ja sada pisajući vama ovo pismo sa elementima depresije zaradio još jednu fleku zbog nerviranja. Nema veze bar ću ubiti dosadu tražeći je po tijelu. Ne smijem je zaboraviti numerirati.
Pozdrav! Javite ima li izlaza za psorijatičare u Dalmaciji
Basic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 20:41   #455
dalmatinac28
Registrirani korisnik

Registracija: Jan 2007.
Quote:
malady kaže:
Već sam prije pisala al nitko mi nije odgovorio u vezi tetovaže i psorijaze.

I još nešto, osićala sam se ka da imam aids kad su me na transfuziji odbili zato šta imam psorijazu. A niko živ mi nije rekao da ne smijem darivati krv (to uključuje i doktoricu opće medicine, dermatologa i profesora dermatologije). Jel' ko od vas dao krv??????

I evo još jedno malo intimnije pitanje: psorijatičari,kakav vam je spolni život? meni je tek 19 a već sam doživila svakakve reakcije na svoju psorijazu.

P.S. Trenutno ne koristim nikakve medicinske pripravke nego mi je mater naručila nekakvu kremu sa soli iz Mrtvog mora i iako sam u opčetku bila skeptična moram priznati da mi je ovo prva jesen a da se ne ljuskam.
HM jako zanimljivo pitanje jer i sam sam imao situacija kad bi s nekom djevojkom postao intiman sve bi bilo super i onda kad se skinem čudne reakcije iako sam uvijek objasnio da nije zarazno i sve.Možda ne možemo ni kriviti ljude jer pitanje je kako bi mi reagirali da nemamo psorijazu pa da vidimo u krevetu kraj sebe osobu punu crvenih mrlja.
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 22:57   #456
NEBOJSHA
Registrirani korisnik

NEBOJSHA Avatar

Registracija: Oct 2006.
Pošalji poruku preko MSN korisniku NEBOJSHA
Quote:
adonis kaže:
O doktorima:
prvi kaže da nije psorijaza i da mu beloderm, nije li to malo čudno.
drugi kaže da možda je i da mu neutralnu kremu,nije li i to malo čudnije.
Mislim da je riječ o djetetu pa me zanimaju detalji. Ukratko:imao sam psorijazu 16 god. uspio sam maknuti sa sebe i nemam je već 4 mj. što je moj rekord. Javi se pa možemo i opširnije.
Postoji više vrsta psorijaze,pa onda i kombinacia izmedju njih.koje pojedini doktori ne znaju da razlikuju.Učinak Beloderma je za nijansu bolji od neutralne kreme,a koja svakako nema štetna dejstva.Kada je riječ o djetetu treba biti oprezan.Od srca Vam želim se ne pojavi,ali tu sam skeptičan,meni je bilo situacija da se sama maknei to za mnogo duzi period od vačeg,ali zato kasnije nadoknadi sve vrijeme koje nije bila,ili se pojavi na sasvim drugoj lokaciji.Bilo je situacija da me čak i pojedini doktori pitaju "što ti je to"a meni dojadilo objašnjavati pa im kažem ništa,a sad vi prosudite.Sad trenutno koristim tablete Mumijo rastvorene u čaši soka od nara i lipovog meda,nema neželjenog dejstva a stnje mi je u granicama podnošljivosti.
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 09:21   #457
adonis
adonis

u prirodi je spas

Quote:
NEBOJSHA kaže:
Postoji više vrsta psorijaze,pa onda i kombinacia izmedju njih.koje pojedini doktori ne znaju da razlikuju.Učinak Beloderma je za nijansu bolji od neutralne kreme,a koja svakako nema štetna dejstva.Kada je riječ o djetetu treba biti oprezan.Od srca Vam želim se ne pojavi,ali tu sam skeptičan,meni je bilo situacija da se sama maknei to za mnogo duzi period od vačeg,ali zato kasnije nadoknadi sve vrijeme koje nije bila,ili se pojavi na sasvim drugoj lokaciji.Bilo je situacija da me čak i pojedini doktori pitaju "što ti je to"a meni dojadilo objašnjavati pa im kažem ništa,a sad vi prosudite.Sad trenutno koristim tablete Mumijo rastvorene u čaši soka od nara i lipovog meda,nema neželjenog dejstva a stnje mi je u granicama podnošljivosti.
ne treba se predavati je prvo pravilo.Sa prehranom i NONI Juice koji koristim se može kontrolirati i to sami bez doktora.Problem je u nama a doktori lijeće prvo izvana.u naftalanu ako si stacioniran imaš jelovnik namijenjen nama,ali sve je to uzalud kad ideš spavati zamotaju te kao mumiju i to 5% belosalikom. Kantarion, NONI i bez čokolade u svinjetine u svakom obliku da se kontrolirati.
adonis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 21:25   #458
NEBOJSHA
Registrirani korisnik

NEBOJSHA Avatar

Registracija: Oct 2006.
Pošalji poruku preko MSN korisniku NEBOJSHA
Thumbs up

Quote:
adonis kaže:
ne treba se predavati je prvo pravilo.Sa prehranom i NONI Juice koji koristim se može kontrolirati i to sami bez doktora.Problem je u nama a doktori lijeće prvo izvana.u naftalanu ako si stacioniran imaš jelovnik namijenjen nama,ali sve je to uzalud kad ideš spavati zamotaju te kao mumiju i to 5% belosalikom. Kantarion, NONI i bez čokolade u svinjetine u svakom obliku da se kontrolirati.
Pogrešno ste me shvatili za termin mumjo,ali i ja nijesam bio precizan.Mumijo je prirodan balzam pronadjen u Altajskim planinama Rusije.Kako nebi ispalo daja to reklamiram,o tome Vam mogu pisat privatnim porukama,a o tome sam sam čitao i na internetu ali pravilno ukucajte MUMIJO.Taj balzam je Ruska federacija uvrstila u ljekove zvanične medicineU knjizi kou ja posjedujem imate potpuno prirodne recepte za zdrav šivot.na početku sam i ja bio skeptičan pa sam se interesova kod famakpologa,i odbio odgovor da je pošeljno da ga koriste i zdravi ljudi.
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 23:13   #459
Basic
Registrirani korisnik

Registracija: Jul 2006.
U pravu ste svi vi koji govorite, a virujem da nas večina psorijatičara to i zna, da stvar treba rješavati u nama a ne na nama ali nismo u pravu kad generaliziramo ljekove, vrste tretmana, vrste psoriaza itd. Nekome sa običnim Belosalicom prođe sve za 5 -6 dana a nekome se sa njim još pogorša. Isto tako onom prvom nakon prve superuspješne terapije sa Belosalicom na slijedećoj primjeni će se isto tako pogoršati. Nekome ribice pomažu a nekome ne...... Bilo bi dobro kada bi se malo više u javnosti pričalo o ovom našem problemu. Ja ne znam da li sam ikad čuo (možda netko od vas je) na radiju ili tv da se priča o psorijazi. Ja sam prvi put za psorijazu čuo, vjerovatno kao i večina vas, tek kada sam saznao da od nje bolujem. Ne tražim sada neke zdravstvene akcije ali bar da imamo neke povlastice kod lječenja i lijekova. Glede seksualnog života kao momak bio sam strašno iskompleksiran zbog situacije u kojoj sam se našao ali eto imao sam tu sreću da sam naišao na djevojku koja je saznavši od čega bolujem pridružila mi se u mojoj borbi protiv psorijaze tako da mi je redovito mazala žarišta po tijelu i tjemenu. Ta djevojka mi je postala supruga i ako Bog da dobit ćemo bebu u 6. mjesecu.
Još samo da se riješim psorijaze.
p.s. i da dobijem na lotu (šala)
Basic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 11:23   #460
SunBlade
Dark Side Of The Moon

SunBlade Avatar

Registracija: Jul 2004.
Psorijaza

Brat mi je dobio psorijazu nakon sto ga je neka zenska lupila sa autom....najvjerojatnije od stresa. Rijec je o djetetu od 8 god.
Vec se god. dana povlacimo po bolnici i nikako da mu bude bolje. Inekcije, milijun krema.....masti....sirupa...vec imam osjecaj da mi je brat tu neki pokusni kunic. Nekada se malo povuce no nakon par dana se sve vrati nazad. Dali imate mozda kakav savjet sta napraviti jer vise ne znamo kako da mu pomognemo. Danas ujutro mu mama maze noge i ruke i ne mogu ga gledati koliko ga to nadrazuje i smeta mu...pece ga i sve to. Jadno dijete, cak ni suzu vise ne pusti kada inekciju dobiva. Vec ga svi u bolnici znaju. Svaki savjet je dobrodosao.
Unaprijed zahvaljujem ekipa.
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Advertisement

Advertisement
Sponsored links

Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja