Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2015., 01:47   #21
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Gle, ako ijedan dio njegovog odnosa s roditeljima utječe na njih kao par, onda ona ima pravo na mišljenje. Ne misliš li?
Ako on njima daje toliko novca da to utječe na njih, kako se to onda nje ne tiče?
Moj dragi je dugo godina pomagao novčano svojoj majci (otplaćivao jedan kredit do kraja), i dok mi nismo dijelili financije, nije me se to ticalo, točno. Ali kada smo postali zajednica i obitelj, i kada su financije postale zajedničke, tada se to počelo ticati i mene, što je on poštovao i razgovarao sa mnom unaprijed o tome i naravno da smo nastavili pomagati njegovoj majci, ali da je imao stav-ja njoj pomažem, ti to prihvati ili nemoj, ne tiče te se moj odnos prema majci, sumnjam da bih se osjećala poštovano i uvaženo.

Njegov odnos prema roditeljima direktno utječe i na njen odnos s njim, samim time je se tiče i njeno mišljenje bi mu trebalo biti bitno.
Ne mislim.
Kao prvo ona je došla živjeti kod njega to jest kod njih,no to ja manje bitno ali nije skroz nebitno.Drugo,zašto bi on mjenjao svotu kojoj je davao njima iz razloga što sad živi sa njom.Njegovo je potpuno pravo da uredi svoj odnos sa roditeljima na način koji želi i niko mu nema pravo na to prigovarati.Nije on počeo svojim roditeljima davati onog trenutka kada je sa njom ušao u vezu nego im je davao i prije.Sad to samo nastavlja i ima pravo na to.Dakle ona nije dobila ništa manje nego što je bilo "ponuđeno" .Problem je sad u tome meni se čini što bi ona htjela više od onog što je "ponuđeno".
Šta bi sad on po tebi trebao napraviti?Da "odjebe" roditelje i sve uloži u nju i žvot sa njom?Nemam dojam da je autorica tako nešto rekla da je on njoj obečao.Više imam dojam da je ona od njega prešutno očekivala da to i napravi a pošto nije onda su nastali problemi.
Možda ja to sve krivo interpretiram ali ipak mislim to jest imam dojam da ona "gura" nos tamo di ne treba.Autorice sorry na izrazu.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 01:48   #22
Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
A sta bi bilo da si ti odbila pomagati njegovog materi ?
Da je situacija kao autoričina gdje bih plaćala njen alkohol i duhan, a ne ljudska potreba u kojoj se našla, odbila bih pomagati i zapitala bih se želim li provesti život uz osobu koja nije u stanju srezati kada je to potrebno i želim li s takvim čovjekom imati djecu i obitelj.
Da sam odbila pomoći majci koja se našla u takvoj situaciji neželjeno i zaista je trebala pomoć, koju smo joj mi mogli pružiti, mislim da bi se on zapitao želi li s takvom ženom imati djecu i obitelj.


Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Sad to samo nastavlja i ima pravo na to.
Pa ali ja nigdje nisam rekla da on nema pravo raditi to što radi. Samo sam rekla da ju ne doživljava kao partnericu i to je činjenica. I da ona to može prihvatiti ili ne.
Kad si sam, bitno ti je samo tvoje mišljenje, kad se upariš trebalo bi ti postati bitno mišljenje i te osobe. To je moj stav i pri tome stojim. Bitno mi je partnerovo mišljenje u svemu, pa čak i u stvarima koje ga se ne tiču. Ne mogu zamisliti drukčiji stav prema njemu.

Samo ne znam od čega su prije jeli, ako im ona sada na x-icu kupuje hranu.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 01:55   #23
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Da je situacija kao autoričina gdje bih plaćala njen alkohol i duhan, a ne ljudska potreba u kojoj se našla, odbila bih pomagati i zapitala bih se želim li provesti život uz osobu koja nije u stanju srezati kada je to potrebno i želim li s takim čovjekom imati djecu i obitelj.
Da sam odbila pomoći majci koja se našla u takvoj situaciji neželjeno i zaista je trebala pomoć, koju smo joj mi mogli pružiti, mislim da bi se on zapitao želi li s takvom ženom imati djecu i obitelj.
Nije u tome point što biš ti pomagala ili ne biš pomagala.Point je u tome što to njen dečko radi bez obzira kakvi su oni.I point je u tome što on ima 28 godina i apsolutno pravo da raspolaže sa svojim novcem kako želi.
Zašto tvoje eventualno ponašanje prema nekome bi trebalo biti obavezujuće i prema ostalima? Nije u redu.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 01:57   #24
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Da je situacija kao autoričina gdje bih plaćala njen alkohol i duhan, a ne ljudska potreba u kojoj se našla, odbila bih pomagati i zapitala bih se želim li provesti život uz osobu koja nije u stanju srezati kada je to potrebno i želim li s takim čovjekom imati djecu i obitelj.
Da sam odbila pomoći majci koja se našla u takvoj situaciji neželjeno i zaista je trebala pomoć, koju smo joj mi mogli pružiti, mislim da bi se on zapitao želi li s takvom ženom imati djecu i obitelj.
Ali vidis ja pomazem bratu I njegovu obitelj I mene nije briga u sto ce on potrosit te pare dal ce platit ratu kredita ili ce pojest I popusti , ja sam dala za to I to i ne zanima me u sto ce se potrositi . Ako sam mu spremila $500 I moze ih potrosit usto god zeli . Ali ja mu dva puta necu spremat novce za istu stvar .
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 01:58   #25
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Nije u tome point što biš ti pomagala ili ne biš pomagala.Point je u tome što to njen dečko radi bez obzira kakvi su oni.I point je u tome što on ima 28 godina i apsolutno pravo da raspolaže sa svojim novcem kako želi.
Zašto tvoje eventualno ponašanje prema nekome bi trebalo biti obavezujuće i prema ostalima? Nije u redu.
Po 5. put. Ja ne osporavam njemu pravo da se ponaša kako god hoće.
Samo ističem činjenicu da se ne ponaša kao partner. I to je njegovo pravo (evo 6. put), i ona to može ili ne mora prihvatiti.
Evo opet-on ima pravo.

Quote:
Anja kaže: Pogledaj post
Ali vidis ja pomazem bratu I njegovu obitelj I mene nije briga u sto ce on potrosit te pare dal ce platit ratu kredita ili ce pojest I popusti , ja sam dala za to I to i ne zanima me u sto ce se potrositi . Ako sam mu spremila $500 I moze ih potrosit usto god zeli . Ali ja mu dva puta necu spremat novce za istu stvar .
Ok.

Imaš li muža, djecu? Meni je dobrobit moje primarne zajednice prioritet. Ako im uskraćujem nešto, da bih drugome pomogla, to mora biti opravdano, a ne bi me bolilo briga je li novac za ljudske potrebe ili za nešto nebitno.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 02:01   #26
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post

Pa ali ja nigdje nisam rekla da on nema pravo raditi to što radi. Samo sam rekla da ju ne doživljava kao partnericu i to je činjenica. I da ona to može prihvatiti ili ne.
Kad si sam, bitno ti je samo tvoje mišljenje, kad se upariš trebalo bi ti postati bitno mišljenje i te osobe. To je moj stav i pri tome stojim. Bitno mi je partnerovo mišljenje u svemu, pa čak i u stvarima koje ga se ne tiču. Ne mogu zamisliti drukčiji stav prema njemu.

Samo ne znam od čega su prije jeli, ako im ona sada na x-icu kupuje hranu.
Pa ni ja nisam nigdje rekao da si ti rekla da on nema pravo raditi to što radi.
Ovo ostalo što si napisala je ok ali ti neznaš kakvi su to razgovori bili i kako su točno izgledali.Možda je razgovor među njima tekao tako da se ona direktno mješala u ono što on nije želio a to je odnos između njega i njegovih roditelja.
Ako je čovjek izjavio da ne želi njeno mješanje u to i stavom to jest ne uzimanjem njenog mišljenja o tome u razmatranje onda je to njegov stav i amen.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 02:04   #27
Dečko je digao kredit ove godine, kako bi platio NJIHOVE dugove.
10 000 eura, znači 10 godina po 1000 kn mjesečno. Zato im ja nosim hranu, jer nemaju praktički više ni za to.

Dugii, meni ne smeta šta on njima pomaže, dakako, ja sam za to da se ljudima treba pomagati uvijek- ali ako nemaš za jest, zašto piješ i pušiš? I ne govorimo ovdje o pivi za gušt, nego o pivama svaki dan.
U pravu si, novci su njegovi, on ima pravo raspolagati s njima i trošiti ih kako god je njemu volja, on ih je zaradio, ne ja. Ali pivo i duhan nisu proizvodi neophodni za život.
Hinny Pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 02:05   #28
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Po 5. put. Ja ne osporavam njemu pravo da se ponaša kako god hoće.
Samo ističem činjenicu da se ne ponaša kao partner. I to je njegovo pravo (evo 6. put), i ona to može ili ne mora prihvatiti.
Evo opet-on ima pravo.
Ne osporavaš mu to pravo a ipak zaključuješ da se ne ponaša kao partner.
Drugim rječima on bi se ponašao kao partner da ne koristi to svoje kegitimno pravo da ne dozvoli djevojci da se mješa u odnos njega i njegovih roditelja.
Nije baš da te kužim.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 02:07   #29
Quote:
dugii kaže: Pogledaj post
Nije baš da te kužim.
Vidim.
Ne znam bolje objasniti nego što već jesam, tako da odustajem.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 02:12   #30
Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
Dečko je digao kredit ove godine, kako bi platio NJIHOVE dugove.
10 000 eura, znači 10 godina po 1000 kn mjesečno. Zato im ja nosim hranu, jer nemaju praktički više ni za to.

Dugii, meni ne smeta šta on njima pomaže, dakako, ja sam za to da se ljudima treba pomagati uvijek- ali ako nemaš za jest, zašto piješ i pušiš? I ne govorimo ovdje o pivi za gušt, nego o pivama svaki dan.
U pravu si, novci su njegovi, on ima pravo raspolagati s njima i trošiti ih kako god je njemu volja, on ih je zaradio, ne ja. Ali pivo i duhan nisu proizvodi neophodni za život.
Razumijem ja tebe u potpunosti.I vjerujem da si u pravu,da bi se moglo bolje i jednostavnije i praktičnije živjeti kad bi se to htjelo.
Pitanje je samo koliko ti možeš sa svoje strane učiniti da se to promjeni ako tvoj dečko ne želi sa tobom o tome razgovarati.Možda je stvar samo u pristupu,možda mu pristupaš na krivi način.Pokušaj nekako drugačije da mu daš do znanja da neke stvari između njega i njegovih nisu u redu.
Vjerovatno se to može izvesti sa malo više takta i strpljenja.Ne vjerujem baš da je tvoj dečko tolki tutlek i nezna svojima uputiti i kritiku ako treba i baš da je toliki ovisnik o njima.Pa nisi se valda "sparila" sa "maminim sinom"
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 02:30   #31
Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
Dečko je digao kredit ove godine, kako bi platio NJIHOVE dugove.
10 000 eura, znači 10 godina po 1000 kn mjesečno. Zato im ja nosim hranu, jer nemaju praktički više ni za to.

Dugii, meni ne smeta šta on njima pomaže, dakako, ja sam za to da se ljudima treba pomagati uvijek- ali ako nemaš za jest, zašto piješ i pušiš? I ne govorimo ovdje o pivi za gušt, nego o pivama svaki dan.
U pravu si, novci su njegovi, on ima pravo raspolagati s njima i trošiti ih kako god je njemu volja, on ih je zaradio, ne ja. Ali pivo i duhan nisu proizvodi neophodni za život.
Mozda zato zeli otici raditi na brodu , za vecu placu da bi svi imali , dobro tu je vec pogrijesio kad je dizao kredita za njih , a zar oni nece imati svoju penziju ? Ili neku socijalnu pomoc sto nijedno od roditelja ne radi?
Zar se taj njihov neki dug nije mogao otpisati?

Pa zena koja lezi na postelji nije valjda da ona pije I pusi ?
Anja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 07:47   #32
Ovakva situacija jako lako izludi čovjeka i kada financijski nije toliko napeto. Kada je onda je veliki problem.
Ex je gurala svoju majku neprestano. Direktno financijski, punjenjem frižidera i kupovanjem cigareta. Kako je majka imala svoju mirovinu koja je bila malena ali realno posve dovoljna da bi ona mogla živjeti od nje mene je to smetalo. Ne toliko da bi zbog toga zakrvili ili kao autorica razmišljao ima li smisla tako živjeti ali ipak je smetalo. Pogotovo ovaj cigaretni dio. I sam sam bio u jednom razdoblju te veze bez primanja mjesec dana i tih mjesec dana nisam pušio recimo. Nudila je ona meni lovu za cigarete ali ih nisam želio uzeti, moje ovisnosti ne trebaju drugi financirati. Majku to nije smetalo.

Nije nam ništa nedostajalo inače ali nekako, svaki puta kada bi mi ona rekla da je ne znam, vidjela čizme koje su joj se svidjele ali eto, ne može dati toliko love za nje kroz glavu bi mi prošlo da joj je majka te čizme ovaj mjesec popušila na njezin račun

A eto, inače smatram da sam baš super pa opet takve misli. Kako bi ih onda autorici mogao zamjeriti. Pogotovo što ako momak sva svoja primanja daje za stan i starcima, nitko se nije pitao od čega onda živi? Pa financira ga ona. Dakle, on je dobrotvor koji roditeljima omogućava život a onda je onda prisiljena biti dobrotvor koji njemu omogućuje život. Čak i ako ne misli tako siguran sam da podsvjesno osjeća besmislenost te situacije.
Možda je za moje mišljenje kriv odgoj koji se uvijek svodio na to da pile kvočku ne hrani ali ovako, u kombinaciji gdje se odluke tipa odlaska na 6 mjeseci bez najave i razgovora donose same, nju ostavlja s roditeljima i obavezama...ja bi se pokupio i otišao. Nije vrijedno.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 09:04   #33
Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Znam da možda naslov moje teme zvuči grozno, ali smatram da se nalazim u zaista groznoj situaciji.
Imam dečka već 2 godine i s obzirom da studiram u njegovom gradu, već neko vrijeme živimo zajedno sa njegovim roditeljima u njihovom stanu.
Oni oboje ne rade, on radi za minimalac i još i njih financira što naravno dovodi do moje frustracije.
Njemu od plaće, kada poplaća sve troškove, ostane 500 kuna koji daje njima za hranu, a koje oni troše na alkohol i duhan pa nas ja nekako hranim koliko mogu na iksicu. Nikad nigdje ne idemo jer on nema novaca, a meni je dosta provođenja vremena u 4 zida sobe.
Obožavam ga, volim ga, ali me ova situacija izjeda.
Znam da sam možda sebična jer treba pomagati svojima, ali njegovi roditelji niti ne žele raditi- tata mu je samoprozvani umjetnik koji cijele dane provodi na kompjuteru pijuckajući pivu, mama mu se ove godine razbolila pa je prikovana za krevet i ne može raditi, ovisna je o tuđoj pomoći 24/7.

On je shvatio da ovo ne vodi nikuda i prijavio se na brod. I ide, za mjesec dana. Ja sam naravno to saznala tek kad su ga primili, nije mi spomenuo ni da razmišlja o tome- samo mi je jedan dan rekao da odlazi na 6 mjeseci i to je to.
Mislila sam da će se sada konačno srediti nešto i da ćemo se, nakon što se on vrati, odseliti negdje sami i početi živjeti svoj život, ali on kaže da ih ne može ostaviti..
Šta da radim? Umorna sam više od njih i što nam se sve svodi na pomaganje njima i što su oni uvijek na prvom mjestu, a naše (ili moje?) želje na zadnjem.
Jedan čovjek s iskustvom, koji se upravo rastaje, mi je rekao da je razlog rastave: Kad sam se ženio, nisam znao da joj istovremeno ženim i majku.

U prijevodu, dok god su oni živi, ako se udaš za njega, bit ćeš udana i za njegovu obitelj. On se od njih neće maknuti, to ti je 99.5%. Sad je na tebi da odlučiš šta ćeš.

Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
E upravo to! Hvala vama na odgovoru. Ovo zadnje je u potpunosti točno, znači li to da moram krenuti dalje sama, jer se neće ništa promijeniti?
To nitko za tebe ne može odlučiti. Ja mislim da neće biti promjena, pogotovo ne na bolje.

Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
Dečko je digao kredit ove godine, kako bi platio NJIHOVE dugove.
10 000 eura, znači 10 godina po 1000 kn mjesečno. Zato im ja nosim hranu, jer nemaju praktički više ni za to
Ako mene pitaš, užas.

Ja sam svojima pomagao, ali se odmah znalo, kako, za šta i koliko. Da mi se tu umješala cura, iako to ona ne bi ni osjetila, nastao bi problem. Jer ja tada samo nisam mogao štediti koliko bi mogao normalno, nego usitno, a trošio sam kao i prije.

Ti ljudi nemaju pojma o životu, a to što mu otac nema niti dana radnog staža, govori da je lijenčina, a ne da ne može naći posao, jer taj čovjek vjerojatno sad ima cca 50 godina, što znači da je mogao naći posao, ako ništa, u bivšoj državi. Barem na 5 godina je mogao raditi u onom sistemu. A tad je stvarno radio svatko tko je htio.

Quote:
Dugii, meni ne smeta šta on njima pomaže, dakako, ja sam za to da se ljudima treba pomagati uvijek- ali ako nemaš za jest, zašto piješ i pušiš? I ne govorimo ovdje o pivi za gušt, nego o pivama svaki dan.
U pravu si, novci su njegovi, on ima pravo raspolagati s njima i trošiti ih kako god je njemu volja, on ih je zaradio, ne ja. Ali pivo i duhan nisu proizvodi neophodni za život.
Dijelim tvoje mišljenje, ali neki bi ljudi rađe popušili cigaretu, nego pojeli. Samo je sad pitanje, hoćeš li ti svoga dečka prihvatiti kakav je ili nećeš.

Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
Nije nam ništa nedostajalo inače ali nekako, svaki puta kada bi mi ona rekla da je ne znam, vidjela čizme koje su joj se svidjele ali eto, ne može dati toliko love za nje kroz glavu bi mi prošlo da joj je majka te čizme ovaj mjesec popušila na njezin račun
Kako ti nije ništa nedostajalo? Ok, ti to ne gledaš tako, ali si mogao imati štednju za klince, ovako imaš kitu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 09:19   #34
obzirom da ih ona hrani na iksicu - očekuje li se to da ih ona od svojih prihoda nastavi hranitit kad on ode na brod?
marulam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 10:24   #35
Po meni je tvoja velika greška bila što si preselila kod njih...
jedna studentica koja si može priuštit (uz pomoć svojih, pretpostavljam) stan, dom, nema što preseljavati u zajednicu.
Zašto si to sebi napravila?
Mogla si živjet solo ili s cimericom, imat dečka koji bi prenočio, imat svoje novce i uživat ko prasica....
umjesto toga ti se zakopaš

ovo što ti nije rekao da će na brod, donio je važnu odluku bez konzultacija s tobom, meni govori da baš i niste u toliko ozbiljnoj vezi
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 10:50   #36
Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
on radi za minimalac i još i njih financira što naravno dovodi do moje frustracije.

Svi računi su im blokirani, enormni dugovi, katastrofa.

Zajednički život odlažemo (ON ODLAŽE), jer ih ne može ostavit da, po njegovim riječima, "umru od gladi".
ja se ne mogu više borit protiv vjetrenjača.
Znam da sam možda sebična

On je dobar i sve im daje
Obožavam ga, volim ga
Izdvojila sam samo par natuknica, i to je dovoljno da steknem neki dojam. Bi li ga toliko voljela da nije tako dobar, da im ništa ne daje, da ih je ostavio da "umru od gladi", da ih ne financira svojim minimalcem?
Naime, sve ono što kod njega voliš, upravo to te frustrira umjesto da te čini sretnom. Naravno, što se tiče odlaska na brod bez razgovora s tobom, to nije samo po sebi u redu, ali s obzirom na način na koji si sebe opisala, kao frustriranu, sebičnu osobu koja se bori protiv vjetrenjača (misleći pritom upravo na njegove roditelje prema kojima je brižan) vjerojatno je imao dobar razlog za to, a na taj potez se odlučio očito u želji da svi budu zadovoljni i siti i da nitko nikome ne broji zalogaje ili ostalo (na što tko troši novac jer, što je nekome bez veze, drugome je bitno, tko smo mi da sudimo drugima).

Inače, slažem se sa svim što je napisao Dugi.
I dodajem, dečko je zbilja divno biće, šteta što autorica to ne cijeni.


EDIT:
Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
Dečko je digao kredit ove godine, kako bi platio NJIHOVE dugove.
10 000 eura, znači 10 godina po 1000 kn mjesečno. Zato im ja nosim hranu, jer nemaju praktički više ni za to.
... ja sam za to da se ljudima treba pomagati uvijek- ali ako nemaš za jest, zašto piješ i pušiš?
Ovo je odgovor na pitanje zašto ide na brod. Da mu ti ne bi prigovarala što im nosiš hranu i na što troše novac jer njegova zarada nije dovoljna. A ti ako misliš da ljudima treba pomagati onda im pomozi ali bez kritike jer ovo se zove malo drukčije , svakako ne "pomaganje".
Osim toga ti živiš kod njih, pa ako ti je financijski isplativije negdje si iznajmiti stan, onda tako i učini jer očito se radi o tome da nakon što si k njima doselila jer u tom gradu studiraš, više ne vidiš svoju računicu u tome svemu.

Zadnje uređivanje -honey- : 19.10.2015. at 11:52.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 11:01   #37
Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
....
Imam dečka već 2 godine i s obzirom da studiram u njegovom gradu, već neko vrijeme živimo zajedno sa njegovim roditeljima u njihovom stanu.
Oni oboje ne rade, on radi za minimalac i još i njih financira što naravno dovodi do moje frustracije.
Njemu od plaće, kada poplaća sve troškove, ostane 500 kuna koji daje njima za hranu, a koje oni troše na alkohol i duhan pa nas ja nekako hranim koliko mogu na iksicu.
...
bespotrebno si sama sebi navalila teret njegove obitelji - da, troše novce bezze ali ti si u njihovom domaćinstvu i ne samo da ćeš teško promijeniti njihove navike nego ni nemaš baš pravo na to
ako si možeš priuštiti, živi sama i troši energiju na fax, a ne na njegove roditelje

Quote:
On je shvatio da ovo ne vodi nikuda i prijavio se na brod.
dobro je učinio

Quote:
I ide, za mjesec dana. Ja sam naravno to saznala tek kad su ga primili, nije mi spomenuo ni da razmišlja o tome- samo mi je jedan dan rekao da odlazi na 6 mjeseci i to je to.
Mislila sam da će se sada konačno srediti nešto i da ćemo se, nakon što se on vrati, odseliti negdje sami i početi živjeti svoj život, ali on kaže da ih ne može ostaviti..
boldano je vaš problem, a ne njegovi roditelji
čini se da ne razgovarate o bitnim stvarima nego pretpostavljate
svakako, mislim da je dobro što ide na brod; imate priliku s distance sagledati vašu vezu i tko što želi tu

Quote:
Šta da radim? Umorna sam više od njih i što nam se sve svodi na pomaganje njima i što su oni uvijek na prvom mjestu, a naše (ili moje?) želje na zadnjem.
odseli, posveti se učenju, s dečkom gradi vaše carstvo korak po korak
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 11:13   #38
Quote:
Hinny Pie kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

Znam da možda naslov moje teme zvuči grozno, ali smatram da se nalazim u zaista groznoj situaciji.
Imam dečka već 2 godine i s obzirom da studiram u njegovom gradu, već neko vrijeme živimo zajedno sa njegovim roditeljima u njihovom stanu.
Oni oboje ne rade, on radi za minimalac i još i njih financira što naravno dovodi do moje frustracije.
Njemu od plaće, kada poplaća sve troškove, ostane 500 kuna koji daje njima za hranu, a koje oni troše na alkohol i duhan pa nas ja nekako hranim koliko mogu na iksicu. Nikad nigdje ne idemo jer on nema novaca, a meni je dosta provođenja vremena u 4 zida sobe.
Obožavam ga, volim ga, ali me ova situacija izjeda.
Znam da sam možda sebična jer treba pomagati svojima, ali njegovi roditelji niti ne žele raditi- tata mu je samoprozvani umjetnik koji cijele dane provodi na kompjuteru pijuckajući pivu, mama mu se ove godine razbolila pa je prikovana za krevet i ne može raditi, ovisna je o tuđoj pomoći 24/7.

On je shvatio da ovo ne vodi nikuda i prijavio se na brod. I ide, za mjesec dana. Ja sam naravno to saznala tek kad su ga primili, nije mi spomenuo ni da razmišlja o tome- samo mi je jedan dan rekao da odlazi na 6 mjeseci i to je to.
Mislila sam da će se sada konačno srediti nešto i da ćemo se, nakon što se on vrati, odseliti negdje sami i početi živjeti svoj život, ali on kaže da ih ne može ostaviti..
Šta da radim? Umorna sam više od njih i što nam se sve svodi na pomaganje njima i što su oni uvijek na prvom mjestu, a naše (ili moje?) želje na zadnjem.
oprosti zanima me nešto ,od cijih ti novaca živiš ,jel možeš sama sebe nekako uzdržavat radeci studenske poslove il uz pomoc svojih roditelja
Zašto si ti toliko vezana za tu kuću ,ne shvacam
Ako si sa njim u vezi ,ne trebaš živjet kod njega ,posebno ako ti njegovi roditelji zadavaju glavobolje
A to što se on ne može odvojiti o majke koja je bolesna i oca ,to je njegova stvar ,pričekaj još koje vrijeme ,dok mu ne slegne sve pa da se sam odluci na to ,a ne mu stvarat presing
Koliko sam skužila ,on je jedinac pa je sav teret roditelja ,posebno ako su malo komplicirani na njemu i osjeca dužnost neku prema njima te ti vjreovatno ne razumješ to jer si došla iz skroz drugacije obitelji,a ako ti se ne sviđa nejgova obitelj (koja mu je ocito bitna u životu) ,pričekaj dok se on ne odluci odvojit od njih ako ga toliko voliš,ili ga ostavi
Veze kod kojih je narušena komunikacija između tebe i partnerove obitelji ,vjeruj mi,su užasne za svih ,te je to najgore za vezu ,pogotovo ako je on jedinac i povezan jako sa roditeljima te živite skupa
što duže to ide ,to je gore ,ako se neko ne prilagodi tj ako oboje ne nađu zajednicki jezik ,ja sam osobno kao djete iz takve zajednice pretrpila svega i to ne želim nikome
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba

Zadnje uređivanje Nevera : 19.10.2015. at 11:24.
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 12:05   #39
Ako cemo matematicki, ti stedis na stanarini pa ako recimo taj iznos dajes u kucanstvu u cem je problem?
Dalje svakako bi trosila za hranu
Ako te roditelji ne financiraju dok platis stan i troskove od te tvoje place svakako ne bi imala puno za neki ultrazabavan zivot

A decko ocito sa minimalcem nije sposoban odselit se

Tako da vam ti starci realno daju krov nad glavom

Ali ti si i dalje frustrirana sto znaci da se nisi trebala ni uselit i sad ti je odlicna prilika da se iselis i vidis dal zelis bit u vezi sa njim, koji bio divan ili ne, mozda ti nije kompatibilan, a mozda se doista nije spreman maknut od staraca nikako, a mozda i misli da glas zene nije vazan i da on o svemu odlucuje
Vrijeme ce pokazat, a sa distance bolje ces moci rasudjivati i dobro je da imas svoju neovisnost ako odlucis prerezat vezu, a ne sa budes bez para u tom stanu kad vidis da mozda ne ide

Edit: A decko djeluje kao izbjegavajuca licnost i mozda je odlazak na brod klasicni bjeg i od tebe i od njih jer mu vas je pun kurac i mozda blazi nacin prekida veze koja ne ide
__________________
Pakao, to su drugi.

Zadnje uređivanje JustForFun : 19.10.2015. at 12:20.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 12:12   #40
Quote:
marulam kaže: Pogledaj post
obzirom da ih ona hrani na iksicu - očekuje li se to da ih ona od svojih prihoda nastavi hranitit kad on ode na brod?
Po meni je ovo nezahvalno razmišljanje,zaboravljate činjenicu da ona živi kod njih već neko vrijeme i time je praktički uštedjela određeni dio novca,zar ne mislite da je pošteno da nešto i pridonese toj zajednici od tog novca koji bi inače htjela/ne htjela morala izdvojiti za iznajmljeni stan?! Sama je rekla da nije imalo smisla plačati podstanarstvo u istom gradu u kojem žive njegovi s čime se apsolutno slažem,to je klasično bacanje novca u vjetar,ali ok,nekima od vas očito novci "rastu na drvetu" pa vam to ne bi bio problem. Netko je napisao "mogla si uživati kao prasica" a pitanje je od čega. Nije navela kolika joj je plaća i dal bi si od nje mogla financirati podstanarstvo a da joj nakon toga ostane za pristojan život...
Ganton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.