Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje
Korisničko ime
Lozinka

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2005., 22:58   #1
Sweet_strawberry
Registrirani korisnik

Registracija: Feb 2005.
UN dijeta

Pošto sam se odlučila na neku dijetu ( prije nikad nisam bila na dijeti ) sam malo analizirala na netu sve te dijete i naletila ne jednu zanimljivu, tu neku UN dijetu. Da li ju je itko isprobao i ako jest, kakva su mu iskustva ?
Meni se čini da je količina hrane poprilična, ja se čak bojim da bih se zdebljala, iako kažu da se kroz 90 dana skine oko 18-25 kg, što mi opet, nije cilj.
U svakom slučaju, zanimaju me vaša iskustva, a ako ne znate o kojoj dijeti je reijč, budem ju kopi pejstala....

http://forumskiunrecepti.blogspot.com/ - forumski recepti

Zadnje uređivanje kemik : 24.04.2007. at 14:34.
Sweet_strawberry is offline  
Old 02.04.2005., 00:38   #2
MacGregor
Registrirani korisnik

MacGregor Avatar

Registracija: Mar 2005.
vjeruj mi, nema skroz efikasne dijete !!!
zašto ? .. jednosatvno, da je ijedna efikasna onda ih ne bi postojalo 100 nego bi svi svoje "probleme" rješili s jednom ..

ako trebaš slkinuti kile nemoj radit gluposti nego se savjetuj sa nekim savjetnikom za prehranu (a ne prodavačem raznih pripravaka) i polako počni mjenjati prehrambene navike ...

ako nemaš savjetnika onda se možeš obratiti i meni (na pvt) pa ću ti objasniti što i kako trebaš učiniti kako ne bi ugrozila svoje zdravlje i kako ćeš doći sigurno do svog cilja ..
Old 02.04.2005., 07:04   #3
globus
Registrirani korisnik

globus Avatar

Registracija: Aug 2003.
Quote:
MacGregor kaže:
i polako počni mjenjati prehrambene navike ...
tak je. to je zapravo najefilkasnija dijeta. kombinacija tjelovježbe i prehrane. I dosta voziti bicikl (dulje od 30 min po turi).
globus is offline  
Old 02.04.2005., 08:09   #4
magriz
antiprotivna

Registracija: Jul 2004.
Quote:
MacGregor kaže:
polako počni mjenjati prehrambene navike ...
mijenjanje prehrambenih navika definitivno! jedini pravi i učinkoviti način! + pojačana fizička aktivnost

Quote:
MacGregor kaže:
ako trebaš slkinuti kile nemoj radit gluposti nego se savjetuj sa nekim savjetnikom za prehranu (a ne prodavačem raznih pripravaka)

btw, koja je razlika između građevinara i ostalih prodavača raznih pripravaka?
magriz is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 02.04.2005., 08:33   #5
MacGregor
Registrirani korisnik

MacGregor Avatar

Quote:
magriz kaže:
btw, koja je razlika između građevinara i ostalih prodavača raznih pripravaka?
[/B]
postoje građevinari koji o građevini nemaju pojma ali o raznim pripravcima znaju gotovo sve i postoje prodavači raznih pripravaka koji o njima nemaju pojma ali o građevini znaju puno ....

ti sad sam donesi zaključak, vidim da o svemu znaš sve ? (obožavam "pametne", zbog takvih sam više motiviran u svome poslu, thanks) ...

ps: btw, znaš koja je razlika između ševe i deve ? ...
Old 02.04.2005., 08:33   #6
Kristina19
Registrirani korisnik

Kristina19 Avatar

Registracija: May 2004.
I ja sam vidjela tu UN dijetu. Pa toliko sad ne jedem! Meni se čini da bi dobila još koju kilu. Čudna mi je to dijeta.

Moj savjet:
Jedi više povrća i ribe ili piletine a svim grickalicama, junk hrani i bijelom kruhu kaži
I sad je lijepo vrijeme pa možeš rolati, voziti bicikl...
Ali treba imati čvrstu volju

Kristina19 is offline  
Old 02.04.2005., 10:30   #7
Sweet_strawberry
Registrirani korisnik

Zahvaljujem vam se na odgovorima, ali to nije ono što sam vas pitala, zar ne? Nisam tražila savjete, nego iskustva s tom dijetom....
Old 02.04.2005., 11:15   #8
globus
Registrirani korisnik

globus Avatar

Quote:
Sweet_strawberry kaže:
Zahvaljujem vam se na odgovorima, ali to nije ono što sam vas pitala, zar ne? Nisam tražila savjete, nego iskustva s tom dijetom....
pa nema iskustava, ali mislim da je sve rečeno. glupa dijeta kao i svaka druga.
globus is offline  
Old 02.04.2005., 16:38   #9
MacGregor
Registrirani korisnik

MacGregor Avatar

Quote:
globus kaže:
pa nema iskustava, ali mislim da je sve rečeno. glupa dijeta kao i svaka druga.
Old 02.04.2005., 16:52   #10
smjeskica
bez srkleta

smjeskica Avatar

Registracija: Aug 2004.
Eto napali ste na curu a mozda ta UN dijeta podrazumijeva 5 obroka dnevno zasnovanih uglavnom na svjezem vocu i povrcu,pilecem mesu,ribi,crnom hljebu uz obavezno jutarnje 45-min. trcanje

A sad stvarno kakva je to dijeta pa se iscudjavate koliko puno se jede...stvarno sam zainteresovana,strawberry daj detalje ovamo.
Old 02.04.2005., 18:24   #11
magriz
antiprotivna

Registracija: Jul 2004.
Quote:
MacGregor kaže:
ti sad sam donesi zaključak, vidim da o svemu znaš sve ? (obožavam "pametne", zbog takvih sam više motiviran u svome poslu, thanks) ...
to sudiš po sebi?
ne znam sve o svemu, ali o struci i poslu kojim se bavim jako puno.

Zadnje uređivanje magriz : 02.04.2005. at 21:47.
magriz is offline  
Old 02.04.2005., 18:46   #12
MacGregor
Registrirani korisnik

MacGregor Avatar

Quote:
magriz kaže:

ne znam sve o svemu, ali o struci i poslu kojim se bavim jako puno. FYI, kemičar koji godinama radi u bolnici na dijagnostici, a specijalizirao fiziologiju prehrane...
i ja znam o poslu kojim se bavim jako puno, pa kaj onda ?
svaka tebi čast na tvom znanju, al to ti ne daje za pravo da podjebavaš i omalovažavaš bilo koga, kaj ne ?

nemoj mislit da me nečija diploma ili završeni tečaj može impresionirati jer ovdje nije bitno tko je kakvu školu završil nego tko što zna pa ako imaš nekaj pametno za reći onda piši o tome ...

ima diplomiranih nutricionista koji nisu ništa čuli o "staničnoj prehrani" pa nije ništa čudno da ne znaju ni kemičari sa bilo kakvom specijalizacijom, a ako ćeš pažljivo čitat možda nešto naučiš i od mene ...

ps: naravno da i ja od svih učim, svačije iskustvo je korisna priča koja može poslužiti u razumjevanju ..
Old 02.04.2005., 18:47   #13
Kris79
Registrirani korisnik

Kris79 Avatar

Registracija: Jun 2004.
Sweet_strawberry,
Ja sam prije nekog vremena bas prekinula s njom. Ne samo da ja imam iskustava, vec i moj stari i sestra i kolegica s posla i jos puno ljudi oko mene. Sto se njih tice, imali su same pohvale. Kolegica je skinula 15, sestra 17, otac 21 kg u 3 mjeseca. Pridrzavajuci se dijete. Samo nje, nikakvo vjezbanje, nista dodatno. Dijeta, strogo i adio. Bili su gladni, nervozni i tvrdogalvi ko magarad. Nakon 3 mj svi vitki ko stapici. Nakon jos 3 mj, jos malo vitkiji. Onda su poceli jesti kao prije i shvatili da im je toliko toga nedostajalo od namirnica i trpali su u sebe sve cega su se odricali. Kilogrami su se vratili, nije istina ono sto pise o trajnim promjenama metabolizma. Ta dijeta nije nista cudnovatija ili carobnija od drugih, iako se cini da ima neki logicki princip kak djeluje, jok. Sve je samo stvar toga da jedes manje. Unosis manje kalorija i to je to. Osobno sam ju isto isprobala. Izdrzala sam mj. dana dalje nije islo. Falili su mi okusi, ta je dijeta kad ju sprovodis jako jako monotona. Ne znam kakve su tvoje prehrambene navike, ali mene je ono voce ujutro ubijalo... ja ujutro nista ne mogu jesti bar do 11. Tijesto ne podnosim, a bio je onaj prokleti ugljikohidratni dan... ja sam vise mesni tip i povrtni, to mi je strasno nedostajalo. U mj dana jedva da sam izgubila 3 kg. A bila sam gladna ko zvijer. Umorna od te gladi, osjecala sam se jako jako iscrpljeno.
Trenutno sprovodim jednu posve drugu dijetu (nije dijeta, vec nacin zivota ali kako to nije tema, nebih duljila) i uvidjam greske u Un dijeti. Naime... oni su odvojili skrobni od ugljikohidratnog dana... a to je sve ista pjesma samo drugacija melodija - ocu rec, i krumpir je vrsta ugljikohidrata kao i tijesto. Na kraju krajeva i kruh koji jedes u mesnom danu je ugljikohidrat a i voce koje jedes svaki dan - kuzis?! Radi recimo ove sitnice, cijeli koncept gubi smisao.
Da dovrsim (raspricala sam se)... dijeta je uinkovita. To je dokazano. Smrsavit ces ako se hranis po njoj, nema sumnje. Pitanje je koje su posljedice. Ta dijeta ti sigurno ne moze biti trajan nacin zivota (a promjena nacina zivota i prehrane jedina ce ti osigurati stabilnu zadovoljavajucu tezinu) a to je jedino bitno za uspijeh.
Kris79 is offline  
Old 02.04.2005., 19:13   #14
smjeskica
bez srkleta

smjeskica Avatar

Registracija: Aug 2004.
Pa Kris, strawberry i kristina kazu da se puno jede...sad nista ne kontam
Old 02.04.2005., 19:29   #15
Kristina19
Registrirani korisnik

Kristina19 Avatar

Registracija: May 2004.
DIJETA UJEDINJENIH NACIJA

UPOZORENJE!
PRE ZAPOCINJANJA DIJETE POSAVETOVATI SE SA LEKAROM
I POSTUPITI PO NJEGOVOM SAVETU!

DIJETA UJEDINJENIH NACIJA ZA VOJVODINU I FINSKU
CILJ OVE DIJETE JE PORED SKIDANJA VISKA KILOGRAMA DA DOVEDE DO PROMENE METABOLIZMA U ORGANIZMU , CIME SE GARANTUJE DA SE SKINUTI KILOGRAMI VISE NECE VRATITI.

DIJETA TRAJE 90 DANA I ZA TO VREME IZGUBI SE 18-25 KG. aKO JE POTREBNO SKINUTI MANJE KILOGRAMA DIJETA SE MOZE PREKINUTI ALI ONDA NECE DOCI DO PROMENE METABOLIZMA.

DORUCAK JE ISTI SVIH 90 DANA,VOCE . JEDE SE UVEK VOCE U PARU: DVE JABUKE ,DVE KRUSKE, DVE NARANDZE ILI SAKA SITNOG VOCA.
DIJETA UVEK POCINJE PROTEINSKIM DANOM I POSLE VOCNOG DANA IDE PROTEINSKI DAN . REDOSLED DANA SE NESME MENJATI.

PRVI DAN: PROTEINSKI DAN
RUCAK: KUVANO ILI PECENO MESO U KOLICINI OD TRI HOTELSKE SNICLE, 1 PARCE HLEBA,SALATE U NEOGRANICENIM KOLICINAMA, NA KRAJU POPITI 2 DCL SUPE NEZAKUVANE-BISTRE BEZ REZANACA. UMESTO MESA MOGU SE JESTI TRI PECENA ILI TRI
BARENA JAJETA.MLEKO I SIR MOGU SE JESTI SAMO NA OVAJ DAN.SUPA SE MORA OBAVEZNO POPITI.
VECERA: ISTO STO I ZA RUCAK SAMO BEZ SUPE.
TREBA VODITI RACUNA AKO JE ZA RUCAK BILO MESO DA I ZA VECERU BUDE MESO,ISTO I AKO SU BILA JAJA. AKO SE DODAJE SIR KOLICINA MESA I JAJA SE SMANJUJE ZA
KOLICINU DODATOG SIRA.

DRUGI DAN: SKROBNI DAN
RUCAK: PASULJ ,GRASAK,SOCIVO, PIRINAC,ILI KROMPIR. OBAVEZNO KUVANO UZ DODATAK SAMO ZACINA (SO,BIBER,VEGETA,KECAPORIGANO I SL.) POJESTI 1 PARCE HLEBA I SALATU.
VECERA: ISTO STO I ZA RUCAK SAMO U MANJOJ KOLICINI.(ZA RUCAK PUN DUBOKI TANJIR A ZA VECERU POLA)

TRECI DAN: UGLJENOHIDRATNI DAN
RUCAK: KUVANO TESTO UZ DOTATAK ZACINA ,PICA SAMO SA KECAPOM,ILI BILO KOJE SLANO TESTO U KOLICINI KORE ZA PICU.
VECERA: 2 MANJA PARCETA TORTE ILI 3-4 PARCETA KOLACA ILI 3 KIGLE SLADOLEDA I OBAVEZNO 1 REBRO COKOLADE ZA KUVANJE.

CETVRTI DAN : VOCNI DAN

-2-
RUCAK I VECERA: MESANO VOCE
TRI PUTA ZA VREME DIJATE ,OBICNI 1 MESECNO TREBA DRZATI I VODENI DAN KOJI UVEK
IDE POSLE "VOCNOG DANA" A POSLE NJEGA NASTAVLJA SE SA PROTEINSKIM DANOM.
KAFA I CAJ MOGU SE PITI U NEOGRANICENIM KOLICINAMA ALI BEZ SECERA.

POSLE ZAVRSENE DIJETE JEDE SE NORMALNO STIM DA VOCE OSTANE ZA DORUCAK JOS 90 DANA. AKO U NAREDNA TRI MESECA SE IZGUBE JOS TRI KILOGRAMA ZNACI DA JE DOSLO DO PROMENE U METABOLIZMU.

AKO SE NE IZGUBI DIJETU TREBA PONOVITI.AKO JE POTREBNO SKINUTI JOS KILOGRAMA DIJETA SE SME PONOVITI TEK NAKON TRI MESECA

DELUJE KOMPLIKOVANO ALI NIJE KOLICINA HRANE JE VECA OD KOLICINE HRANE KOJU SVAKODNEVNO UNOSIMOA BEZ OBZIRA NA TO KILOGRAMI SE GUBE.NE TREBA GUBITI NADU I VOLJU JER SE DESAVA DA PRVIH 10 DANA TEZINA NE PADA ALI SE ONDA SKIDA 3-
4 KG.AKO PONEKAD POPIJETE SOK GLEDAJTE DA TO BUDE GAZIRANI,ZBOG MANJE SECERA.NISTA SE NESME PRESKAKATI,SVAKA NAMIRNICA IMA SVOJU NAMENU U ORGANIZMUI NESME OSTATI BEZ NJE.NIJE UOBICAJENO DA SE VOCE JEDE ZA
DORUCAKALI ORGANIZAM IZ NJEGA NAJPRE ISKORISTI INTEGRALNI SECER KOJI HRANI
NERVNI SISTEMILI COKOLADA KOJA SPRECAVA ALERGIJUKOJA JE CESTO PRISUTNA KOD DRZANJA DIJETE.

POZELJNO JE NA POLA DIJETE KONTROLISATI KRVNU SLIKU.SVI KOJI SU DRZALI OVU DIJETU IZGUBILI SU NAJMANJE 10 KG.BEZ IKAKVIH ZDRAVSTVENIH PROBLEMA.OSOBE KOJE PATE OD POVISENOG KRVNOG PRITISKA POSLE PAR NEDELJA NEMAJU POTREBE ZA LEKOVIMA. PROBAJTE NECETE SE KAJATI.

evo kopipejstano s neke stranice (čini mi se da je na srpskom ali snaći ćete se)
Kristina19 is offline  
Old 02.04.2005., 19:34   #16
MacGregor
Registrirani korisnik

MacGregor Avatar

eto, imamo konkretni dodir (tj. iskustvo) s tom dijetom, i iako još ne znam točno od čega se sve sastoji ta dijeta mogu već nešto prokomentirati, ..

"Kolegica je skinula 15, sestra 17, otac 21 kg u 3 mjeseca. Pridrzavajuci se dijete. Samo nje, nikakvo vjezbanje, nista dodatno. Dijeta, strogo i adio. Bili su gladni, nervozni i tvrdogalvi ko magarad. Nakon 3 mj svi vitki ko stapici. Nakon jos 3 mj, jos malo vitkiji. Onda su poceli jesti kao prije i shvatili da im je toliko toga nedostajalo od namirnica i trpali su u sebe sve cega su se odricali. Kilogrami su se vratili, nije istina ono sto pise o trajnim promjenama metabolizma. Ta dijeta nije nista cudnovatija ili carobnija od drugih"

eto, zar se ne svode sve dijete na isto ? .. gladan si, izmučen, nervozan ali imaš jaku volju i izdržiš do određene granice .. i kaj se ustvari desi ? .. izgladniš stanice u organizmu (i sretan si ak nema gorih posljedica) i kad se konačno počneš hranit "normalno" organizam jednostavno mora sve stanice nahranit i još si uzme malo viška (da se osigura za svaki slučaj, da ti ne padne opet nekakva dijeta na pamet) ..

"Pitanje je koje su posljedice. Ta dijeta ti sigurno ne moze biti trajan nacin zivota (a promjena nacina zivota i prehrane jedina ce ti osigurati stabilnu zadovoljavajucu tezinu) a to je jedino bitno za uspijeh."

točno, o posljedicama malo tko razmišlja ...
najveći problem mnogima je mjenjanje navika što je ustvari najbitnije kod prehrane ... navike donosimo sami a poslije "robujemo" njima ... navike se teško mjenjaju i katkad je potrebno 6-8 tjedana da usvojimo novu naviku ...

kod skidanja tjelesne težine treba napravit kvalitetan program (a niti jedna dijeta to nije) ... treba prvo napraviti analizu tijela, koliki je BMI, koliki je postotak masnoća u tijelu, kolika vam je metabolička potrošnja kalorija u mirovanju i pri dnevnom ritmu, da organizam ne bi "izgladnio" (tj. pojeo sam sebe) potrebno je proračunati koliko proteina treba dnevno unositi, koliko općenito kalorija treba unositi .. i to NE MOŽE biti za svakog isto ..

ps: minimum svih minimuma unosa kalorija je 1200 kcal/dnevno i svaki unos ispod toga je izgladnjivanje i štetno je za zdravlje ..
Old 02.04.2005., 19:45   #17
MacGregor
Registrirani korisnik

MacGregor Avatar

"UPOZORENJE!
PRE ZAPOCINJANJA DIJETE POSAVETOVATI SE SA LEKAROM
I POSTUPITI PO NJEGOVOM SAVETU!"

savjet za početak:
koji god doktor odobri tu dijetu nije baš normalan, promjenite doktora pod hitno ...

ps: "KUVANO ILI PECENO MESO U KOLICINI OD TRI HOTELSKE SNICLE" ..... preporuka: otići u hotel izmjeriti kolike su šnicle (sigurno je sigurno) ..
Old 03.04.2005., 08:40   #18
globus
Registrirani korisnik

globus Avatar

Quote:
MacGregor kaže:
eto, zar se ne svode sve dijete na isto ? .. gladan si, izmučen, nervozan ali imaš jaku volju i izdržiš do određene granice ..
A nakon dijete, kad postigneš željenu predivnu figuru, što? Opet natrag na kolačiće, svinjetinu, čokoladicu... I što opet nakon par mjeseci? Opet na dijetu! Super recept!

Ponekad dijete za čišćenje organizma mogu biti korisne. Ali opet to nisu dijete za mršavljenje, nego za čišćenje organizma i izbacivanje raznoraznih pizdarija nakupljnih kroz neko dulje razdoblje. A kroz te dijete, možda se i smršavi koju kilicu.

Ali inače, svaka dijeta je bezvezna rabota. Ključ je doista u osluškivanju svog organizma i mijenjanju prvo prehrambenih, a svakako i životnih navika. Pogotovo za osobe sklone debljanju.

Mislim da nije loš onaj jabučni ocat. Jer navodno ocat 'cijedi' iz stanica masnoću, tj. valjda je rastapa.

P.S. Kruh deblja. Isto tako i tjestenina.

Treba malo više upoznati svoj organizam, način djelovanja namirnica (ugljikohidrata, šećera...) na naše tijelo i sistem njihovog pohranjivanja, a samim time znat ćemo kako i što činiti ne bi li tijelo bilo u dobrom stanju i bez suvišnih kilograma. Naravno, uz sve ovo, poželjan je čvrst karakter.
globus is offline  
Old 03.04.2005., 10:45   #19
Sweet_strawberry
Registrirani korisnik

Hvala ti Kris, eto, jedina koja je odgovorila na moje pitanje.
Sve što vi ostali tu govorite je točno, ali jednostavno neki ljudi to gledaju drukčije. Možda ne razmišljaju na dobar način ( kao ja ), ali eto.
Ja sam kroz nekih 8 godina imala konstantnu težinu ( koja nije mala ) bez obzira na količinu hrane koju sam pojela i na vrijeme kada sam jela i na kretanje.
Kroz prošlo ljeto se na mene naljepilo 10kg zbog kontracepcijskih tableta i ja te kile želim skinuti da bih se vratila na svoju težinu koju sam dugo održavala uz svu hranu. Meni je teško odreć se hrane, ne volim uopće ni povrće ni ribu, obožavam meso, tjesteninu, krumpir, slatkiše, mrzim gladovanje i nisam navikla na to. Poznavajući svoj oragnizam, znam da kad se vratim na staru kilažu da ću ju uspjeti održavati. Znam da nijedna od ovih dijeta nije zdrava, al što da se radi.Ne namjeravam si promijeniti prehrambene navike za cijeli život jer nisam takva. Uživam u hrani. i makar živjela 20 godina kraće, ja ću opet jesti onako kako želim. Taj stav je grozan i nekima nepojmljiv, pogotovo nekim stručnjacima, al to je moj život. Nikad u životu nisam bila na dijeti, sumnjam da će mi mjesec dana neke dijete totalno narušiti zdravlje. Neki ljudi koje znam su godinama na dijetama.Šo da se radi. Znam da svi imate dobronamjerne savjete, ali ja sam sad u situaciji da me to ne zanima
Stvar je u tome što ni prije nisam bila mršavica, niti to želim postati i kad se vratim na svoju kilažu, sve će se vratiti na svoje mjesto.
Old 03.04.2005., 19:03   #20
globus
Registrirani korisnik

globus Avatar

Quote:
Sweet_strawberry kaže:
Hvala ti Kris, eto, jedina koja je odgovorila na moje pitanje.
Sve što vi ostali tu govorite je točno, ali jednostavno neki ljudi to gledaju drukčije. Možda ne razmišljaju na dobar način ( kao ja ), ali eto.
Ja sam kroz nekih 8 godina imala konstantnu težinu ( koja nije mala ) bez obzira na količinu hrane koju sam pojela i na vrijeme kada sam jela i na kretanje.
Kroz prošlo ljeto se na mene naljepilo 10kg zbog kontracepcijskih tableta i ja te kile želim skinuti da bih se vratila na svoju težinu koju sam dugo održavala uz svu hranu. Meni je teško odreć se hrane, ne volim uopće ni povrće ni ribu, obožavam meso, tjesteninu, krumpir, slatkiše, mrzim gladovanje i nisam navikla na to. Poznavajući svoj oragnizam, znam da kad se vratim na staru kilažu da ću ju uspjeti održavati. Znam da nijedna od ovih dijeta nije zdrava, al što da se radi.Ne namjeravam si promijeniti prehrambene navike za cijeli život jer nisam takva. Uživam u hrani. i makar živjela 20 godina kraće, ja ću opet jesti onako kako želim. Taj stav je grozan i nekima nepojmljiv, pogotovo nekim stručnjacima, al to je moj život. Nikad u životu nisam bila na dijeti, sumnjam da će mi mjesec dana neke dijete totalno narušiti zdravlje. Neki ljudi koje znam su godinama na dijetama.Šo da se radi. Znam da svi imate dobronamjerne savjete, ali ja sam sad u situaciji da me to ne zanima
Stvar je u tome što ni prije nisam bila mršavica, niti to želim postati i kad se vratim na svoju kilažu, sve će se vratiti na svoje mjesto.
tvoj život, tvoj odabir!
globus is offline  
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja