Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2017., 15:46   #41
Quote:
seskal kaže: Pogledaj post
ili npr. kad nekoliko rvata katolika razbiju lubanju Luki Ritzu pa dobiju par mjeseci zatvora i četrdesetak olakotnih okolnosti zbog boje kose i žanra glazbe koju slušaju, a ti se pitaš kad će netko od tvojih doći na red neznanje je blaženo.
ovo je odličan primjer, ne tamo neka amerika, nego ovdje i sada.
inače me samo umiruća djeca bacaju u očaj, ali horor s lukom se ne zaboravlja
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:42   #42
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
Ili onom tko je za života bio dobar pa ga ne otjeraju u dom
to nema veze s tim, tko je dobar a tko loš. već da nekome treba 24 sata skb, a to nije uvjek izvedivo.
Old 11.09.2017., 19:46   #43
Ma znam, malo sam se glupavo našalila. Nije bilo primjereno temi.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 21:37   #44
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Ovo je moja tema. Potpuno je nenormalno koliko sam ovisna o lošim informacijama. Ovisna sam o njima od malena. U smislu da sam oduvijek čitala crnu kroniku. Ne znam kako je to prije utjecalo na mene, ali danas utječe jako loše. Zadnje je bilo utapljanje djeteta i mame u Dunave, koje isprva uopće nisam htjela pročitati. Ali na kraju ipak jesam i plakala sam ko kišna godina. Kao da su ljudi koje osobno poznajem. I nije to jedino plakanje zbog ljudskih sudbina o kojima saznam iz novina. Znam za svaku veću prometnu nesreću u Hrvatskoj unazad 10 godina. Jedini način je da se maknem sa svih portala dnevnih novosti koje postoje igdje na netu. TV i tako ne gledam, papirnate novine ne čitam. Zavidim ljudima koji ne znaju ništa šta se u svijetu događa, za sve pokolje, nesreće, tragedije i užase koji su svakodnevni i koji se događaju bez prestanka. Moram se maknuti od toga jer ću šviknuti.

Ja slicno kao ti, takodjer prozivljavam svim srcem tudje patnje,pogotovo ako se radi o djeci. Osjecam se kao alien medju ljudima kojima sam okruzena jer gotovo nikoga ne zanimaju te teme.

Kao da je glavna svrha zivota hodati zmirecki i ignorirati ljudsku patnju oko nas. Vjerujem da smo svi povezani kao ljudska bica i da je glavna svrha covjeka pomoci drugome. Koliko cesto vidim ljude po kavama koji okrenu glavu lada im pridju romska djeca. Ziher nece propasti za 5kn, a pogotovo ak imaju za kavu. Ono,nije dijete krivo za svoj zivot i tko zna sta mu se izdogadjalo, na stranu stereotipno razmisljanje..

I da, mozda je spas za nas hiperzenibilce da prtvorimo svoje osjecaje u akciju, mozda bi i nama bilo lakse. Ja vec dugo razmisljam o tome, al osim sitnih "akcija" pomaganja u hodu (prosjacima i sl) jos uvijek nisam pocela aktivno zivjeti ono sto zelim i u sto vjerjem.
Mrs.Sepsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:56   #45
čak mislim da nije do toga da ljude te teme ne zanimaju već su zbog životnih prilika jednostavno dovedeni do faze svojevrsnog vegetiranja, u fazu u kojoj više ne vjeruju da su borbe za te više ciljeve vrijedne truda i ono malo energije što im preostane kad pozavršavaju sve poslove tokom dana. općenito je atmosfera u našem (hrvatskom) društvu takva da ljudi ni nemaju izbora nego gledati isključivo svoja posla kad nitko drugi neće i kad su i vlastitoj vladi zadnja rupa na svirali.

baš gledam malo ljude oko sebe... što ih se više 'ebe tom deračinom, novim porezima, poskupljenjima i suludim propisima, čini mi se da im sve manje energije ostaje za te "više" ciljeve i borbe na ostalim frontovima. ne možeš baš ubijati ljude u pojam, natovariti im 100 briga i oduzeti im vjeru u bolje sutra, a onda očekivati nekakvu prosvjećenost i aktivizam od njih. teško da to dvoje ide skupa, otprilike kao što ni depresija i elan ne idu skupa.

eto, konkretno ti romi i prosjaci... ako su uz sve te žive i nežive institucije i dalje na ulici, onda ga jebi, teško da će i mojih 5 kn nešto promijeniti. to nije opravdanje nego ono za što vjerujem da se mota u glavi svakog prolaznika koji prođe pokraj njih kao da je prošao pokraj govneta, a ne drugog čovjeka.

Zadnje uređivanje seskal : 18.09.2017. at 00:36.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.