Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 15:00   #941
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Prijatelju, možeš ti njima pričati "till you blue in face", oni će i dalje tjerati svoje jer im je to business.
Glede njihovih "izvora" ja bih samo dodao onu latinsku koju su Rimljani rabili za svjedoke na njihovim sudovima: "Lažan u jednom, lažan u svemu".
Ne pisam ja za takve (za one koji s predumisljajem ustaju protiv Istine), citirao bi dr. Slavka Kulica, "Pisanje je jako tesko i odgovorno, pisanje je izmjestanje sebe za druge, pise se za nestvorene i nerodjene, pise se za one jos svijscu neprobudjene, pise se za mrtvo zive, Admirale pisite!, ovo nije dovoljno!", https://m.youtube.com/watch?v=yQeDO0Nh2TI

Da je bilo vise onih koji su u tisini kriticki sagledavali dokumentaciju o Jasenovcu, na pregledan je nacin prikazivali, sada bi mi trosili energiju i vrijeme za nesto drugo, npr. za admiralovu geopoliticku strategiju.

A "dignut ce se grobovi, za pobjede nove" i pitati ce se "gdje ste sada sokolovi obranimo snove, NEMA PREDAJE...mogu nas lomiti al nece skomiti dok nam srca tuku zajedno, oni ce mrziti MI CEMO LJUBITI", https://m.youtube.com/watch?v=PJCZjNY4tGA

A ja cu tada imati dokaz da sam pisao
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu

Zadnje uređivanje The Instruktor : 10.08.2017. at 15:12.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 15:09   #942
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Ne pisem ja za takve (za one koji s predumisljajem ustaju protiv Istine), citirao bi dr. Slavka Kulica, "Pisanje je jako tesko i odgovorno, pisanje je izmjestanje sebe za druge, pise se za nestvorene i nerodjene, pise se za one jos svijscu neprobudjene, pise se za mrtvo zive, Admirale pisite!, ovo nije dovoljno!", https://m.youtube.com/watch?v=yQeDO0Nh2TI

Da je bilo vise onih koji su u tisini kriticki sagledavali dokumentaciju o Jasenovcu, na pregledan je nacin prikazivali, sada bi mi trosili energiju i vrijeme za nesto drugo, npr. za admiralovu geopoliticku strategiju.
Odličan point.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:14   #943
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Prijatelju, možeš ti njima pričati "till you blue in face", oni će i dalje tjerati svoje jer im je to business.
Glede njihovih "izvora" ja bih samo dodao onu latinsku koju su Rimljani rabili za svjedoke na njihovim sudovima: "Lažan u jednom, lažan u svemu".
Referiraš li se ovdje na Sedlara i njegov falsifikat naslovnice sa Savom koja teče uzvodno?

Mislim, u pravu si u potpunosti- falsum in unum, falsum in omnibus

Poslano sa mog X5max_PRO koristeći Tapatalk
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:32   #944
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Referiraš li se ovdje na Sedlara i njegov falsifikat naslovnice sa Savom koja teče uzvodno?

Mislim, u pravu si u potpunosti- falsum in unum, falsum in omnibus

Poslano sa mog X5max_PRO koristeći Tapatalk
Ne referiram. Nemam pojma što taj čovjek radi. Znam da je napravio film o Bleiburgu, ali film, osim malog isječka, nisam vidio i ne mogu napraviti nikakv sud o njegovom radu. Sorry.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 00:49   #945
Šteta, od te teme se mogao napraviti dobar film.
Liudewitus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 17:48   #946
Molio bih Zorana ako može dati i druga dva ili tri linka za ostale dvije knjige ili sve koje ima osim ovoga:

Kasnije je objavljen niz svjedočenja i znanstvenih radova. Za izvore, nezaobilazne su četiri debele knjige Antun Miletić: "Koncentracioni logor Jasenovac 1941-1945 : Dokumenta", prve tri knjige 1986.- 1987., četvrta knjiga 2007.. Dostupne su (barem prve tri) na znaci.net, prva knjiga: http://www.znaci.net/00003/510.pdf .

Ovu knjigu sam prošao do trećine (za razliku od nekih komentatora na drugim pdf kada im se da link komentiraju a da ni ne prolistaju a kamoli pročitaju materijal na danom linku) i imam par stvari koje su meni bile začuđujuće, na jednu sam našao odgovor u samoj knjizi kasnije, ali ima par iznesenih činjenica, ne radi se o brojevima stradalih jer je već naglašeno da se sa tim debelo manipuliralo, već sa onim što su iznijeli svjedoci, ali to ću iznijeti jednom, ali bih prije toga volio vidjeti i ostale knjige od istog autora pa ako može link na svaku pojedinačnu knjigu. Možda još nekoga zainteresira pa možda i on pronađe nešto što bi bilo korisno komentirati. Ja ću moje komentare dati s napomenom na kojim se to stranicama u knjizi nalazi, jer kopiranje direktno pojedinih djelova iz knjige na forum ne ide samo tako jer treba puno toga ispravaljati što se tiče samog formata.

Zoranu se zahvaljujem za link na ovu knjigu, ali bih molio direktne linkove i na ostale knjige istog autora o ovoj tematici.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 01:42   #947
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Molio bih Zorana ako može dati i druga dva ili tri linka za ostale dvije knjige ili sve koje ima osim ovoga:

Kasnije je objavljen niz svjedočenja i znanstvenih radova. Za izvore, nezaobilazne su četiri debele knjige Antun Miletić: "Koncentracioni logor Jasenovac 1941-1945 : Dokumenta", prve tri knjige 1986.- 1987., četvrta knjiga 2007.. Dostupne su (barem prve tri) na znaci.net, prva knjiga: http://www.znaci.net/00003/510.pdf ..
Linkovi su na početnoj stranici sajta znaci.net.

Drugi dio:
http://www.znaci.net/00003/513.htm

Treći dio:
http://www.znaci.net/00003/512.pdf
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:23   #948
Nisam baš oduševljen tekstom. Ima tu dosta netočnosti i nepreciznosti, ipak je to i propagandni novinski članak. Međutim, sa jednim kritičkim odmakom u podkontekstu se jasno vidi da je povjesna istina namjerno, grubo, pokvareno iskrivljavana od strane "službene antifašističke povijesne istine" da to traži jednu ozbiljnu povijesnu analizu. Stramotno je koliko je laži nabacano kako bi se na sve moguće načine ocrnio hrvatski narod i njegova uloga u drugom svjetskom ratu. Gadljivo je s koliko je zločestoća nabacano brutalnih laži. Revizija? I te kako je potrebna.
Malo o Diani Obexer Budisavljević, popisima i tako to.

Quote:
Kartoteke i fotografije spašene kozaračke djece već 70 godine koriste se kao dokumentacija Jasenovca o smaknutoj djeci. Dakle, i ono pozitivno u NDH koristi se za podgrijavanje velikosrpskog mita o Jasenovcu kao logoru smrti. Besramne krivotvorine takozvanog “Jasenovac Research Instituta” u New Yorku i lažni popis žrtava Spomen područja Jasenovac u Hrvatskoj, sa oko 60 tisuća upisanih imena, nisu izdržali test vremena. Popis je toliko nabacan, da su dodani i oni partizani koji su poginuli u borbama u Dalmaciji, pa i neki poginuli pripadnici ustaških postrojbi. “Evidencije ubijene djece u Jasenovcu” zapravo su kartoteke spašene djece, koje su načinjene prilikom prihvata i udomljivanja napuštene i izbjegle kozaračke djece.
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 18:35   #949
Quote:
Fluvius kaže: Pogledaj post
Kada sam prestao vjerovati u priču o jasenovačkom logoru smrti? Onda kada sam saznao neke informacije koje su mi dugo bile sakrivane:

1. Višestruka iskapanja jasenovačkog područja su pronašla manje od 500 tijela, od kojih velika većina nije ubijena nego su umrli od bolesti.

2. Zadnje istraživanje je bilo 1984. i ono je zaustavljeno kada su pronašli tijela ubijenih ustaša, domobrana i hrv. civila.

3. Ne postoji niti jedan četnički dproglas koji bi otpužio ustaše za masovno istrabljivanje Srba u Jasenovcu. O Jasenovcu ni jednu jedinu riječ nije rekao niti Draža Mihailovi, niti Nedić, niti pop Đujić, niti vojvoda Drenović, niti bilo koji drugi četnik. Objašnjenje da to nisu učinili zato što su bili njemački kolaboracionisti ne prihvaćam jer je iracionalno, nerazumno i nemoguće.

4. Partizani nikada nisu pokušali osloboditi Jasenovac. Čak niti 1944. i 1945. kada su sredstva i za puno veće vojne operacije.

5. Znači, o samom Jasenovcu nikoga za vrijeme samog rata nije bilo briga. Partizani ga čak nisu niti vojno ga oslobodili nego su u njega ušli tek nakon što su se ustaše same povukle, a četnici nisu ne samo da ništa nisu pokušali učiniti u svezi navodnog istrebljivanja Srba, nego se nisu udostojili niti jednu jedinu riječ reći o mjestu navodnog najvećeg pogroma Srba u povijseti. Odnosno, partizani su pustili da logor nemetano radi barem 1,5 godino od kada su imali snage zaustaviti njegov rad, a četnici nisu riječ rekli? Sori, ali takvo što bi bilo naprosto nemoguće da ima ikakve istine u komunističkim pričama.

6. Ustaše u četnici su više surađivali međusobno nego ratovali. Od 1942. dogovori su postali i formalni i dobar dio četnika je prihvatio NDH, a za uszvrat su dobili jednak zakonski status kao ustaški vojnici (pravo na mirovine, liječenje itd.).

7. Četnici popa Đujića se bore skupa s Njemcima i ustašama (koji drže odstupnicu) još 1944. u borbi protiv partizana (partzanski napad na Knin).

8. Željeznička linija Zagreb - Split funkcionira tokom cijelog rata iako prolazi kroz Knin kojega drže Đujićevi četnici.

9. Još 1945. sam Draža Mihailović, kada pokušava okupiti sve četnike, to čini kako bi se vratio u Srbiju boriti protiv komunista, a ne kako bi se borio protiv ustaša za zaštitu srpskog stanovništva.

10. Jedini pravi sukob između ustaša i četnika je onaj iz 1945. na lijevča polju, a i taj je posljedica kaosa na terenu. Naime, ustaše su mislili da se dio četnika koji se odvojio od Mihailovića uputio prema Zagrebu (kako bi ga oslobodili i tako pokazali zapadnim saveznicima da su snažan čimbenik - njemci su se tada već povukli iz Zagreba). U stvarnosti, četnici su se pokušali izvući prema zapadu kako bi se spojili sa zapadnim snagama. Odnosno, nešto slično onome što su učinili Đujićevi četnici koji su dobili dpropusnicu kroz područja NDH da odu na zapad (zato je vojvoda Momčilo Đujić i ostao živ, za razliku od većine drugih četničkih vojvoda).

11. Poimenični popis žrtava je ne samo nevjerodostojan neego i dokazano krivotvoren.

12. Iza komunista su ostala nebrojena stratišta u kojima se bez ikakvih problema nalaze ostaci ubijenih Hrvata. S druge strane, teorije zašto nisu pronađeni ostaci masovnog ubijanja Srba na malom području oko Jasenovca, imaju tendenciju da prelaze u SF.

Uglavnom, nakon što kroz prolazak kroz službeni obrazovni sustav nisam dobio niti jednu relevantnu informaciju o događajima, zaključak je postao neizbježan: svi komunistički izvori su nevažni i nevjerodostojni.

Jer, objektivno, kada mi netko zataji da ne postoji niti jedan četnički izvor koji bi optužio ustaše za masovna ubijanja Srba u Jasenovcu, tada taj doista nema pravo više tražiti moje povjerenje o bilo čemu ostalome.
Odlicna poanta!

Vezano za podebljano iz tocke 5. iz Vase poruke, "a četnici nisu ne samo da ništa nisu pokušali učiniti u svezi navodnog istrebljivanja Srba, nego se nisu udostojili niti jednu jedinu riječ reći o mjestu navodnog najvećeg pogroma Srba u povijesti. "

Zanimljivo je da je zbog Hitlerovih obmazda na Srbima sef vlade Milan Nedic "donio odluku da podnese ostavku bas zbog velikih egzekucija (opa. Hitlerovih obmazda), medjutim Nijemci su ga uvjeravali da ce s tim prestati", 04:13, srpski dokumentarac "Jugoslavija u ratu 1941-1945 -epizoda 6 -
Srbija jesen 1941", https://m.youtube.com/watch?v=pFX_TLYeB0I

Dakle, bio je spreman oponirati najvecoj sili osovine Njemackoj Adolfu Hitleru, ali ne i tzv. kvinslingskoj vlasti dr. Pavelica zbog navodnih masovnih ubistava u Jasenovcu. Nelogicno.

Opcenito, u slucaju Jasenovac se dokazuje nevinost ustasa u pogledu masovnosti zlocina, s obzirom da se ne moze na temelju fizikalnih dokaza dokazati krivnja za masovnost zlocina. To je Sizifov posao.

A da je bilo zlocina meni je dovoljna izjava blazenog Alojzija Stepinca da je Jasenovac ljaga u Hrvatskoj povijesti.

Zakljucno, citanjem poruka na ovoj temi ocito je da je brojka od 80.000 prenapuhana, koliko god netko ponavljao da je.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu

Zadnje uređivanje The Instruktor : 15.08.2017. at 18:47.
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 00:37   #950
Jedan bugarski dokument o posjeti Jasenovcu 7. veljače 1942.

Zanimljivo. Ne znam je li ovaj dokument stvarno nov (ne da mi se sad pretraživat Miletića i drugo da vidim je li možda tamo). Volio bih da neki profesionalni povjesničar to potvrdi.

Zvuči autentično. Čini mi se da je autor korektno izvjestio o onome što je vidio i čuo, ne upuštajući se u spekulacije o drugome.

Naravno, ne dokazuje ono što se u naslovu članka na hop.com.hr tvrdi; ni obrnuto doduše - ali pogledajte zanimljive podatke koje je spomenuo Luburić: u deset mjeseci negdje je nestalo milijun Srba! Ima raznih zanimljivih detalja, vrijedi pročitati.

Obajvljujemo dokument bugarske administracije koji potvrđuje činjenicu da u Jasenovcu nije ubijeno 10 000 osoba u 5 mjeseci!

Igor Vukić je u Središnjem državnom arhivu Republike Bugarske pronašao izvještaj, datiran 7. veljače 1942., o posjeti logoru Jasenovac, koju je za skupinu predstavnika stranih zemalja organiziralo Ministarstvo vanjskih poslova NDH.

Voditelj je bio Eugen Kvaternik, a u logoru ih je dočekao privremeni zapovjednik kojeg su upoznali samo pod nadimkom "Maks".
»Nakon ulaska u logor osoba prestaje biti osoba s imenom i prezimenom, ona je već samo broj. Taj broj je napisan na traci koju zatočenik nosi na lijevoj ruci i za svoje kolege po sudbini ta osoba više nema ime nego broj. Niti jedan zatočenik, kako smo saznali, nema pravo reći drugom zatočeniku svoje ime, odakle je, što je bio u životu i slično.«

»Jasno je da su svi zatočenici terorizirani unutarnjim strahom da svakog trenutka mogu izgubiti svoj život.«

»Zatim su nam pokazali stambene prostorije logoraša. Oni su smješteni u barakama tankih zidova koji ne stvaraju gotovo nikakvu prepreku hladnoći i vlagi. (…)Logoraši spavaju na ležajevima po troje u svakom odjeljku, širine oko 1,20 metara, a još troje spava na daskama iznad njih.«

»Ostali najbliži pomoćnici “Maks”-a – kao što mi je rekao Eug. Kvaternik – u većini su Bošnjaci (ali katolici). Oni su inteligentni, djeluju odlučno i očito rade u ime jedne ideje. Ovi mladi ljudi su pravi pretorijanci režima.«
Za ručkom je bugarski diplomat »prilično detaljno« razgovarao s Eug. Kvaternikom.

»Eugen Kvaternik je meni rekao da sada u Zagrebu živi još 4000 Židova (od 15 tisuća ranije). Dio onih koji više nisu u Zagrebu pobjegli su u inozemstvo, drugi su strijeljani, a treći su u koncentracijskim logorima. Isto tako, u Zagrebu je živjelo 20.000 Srba, a od travnja 1941. godine njihov broj se povećao; to objašnjava činjenicom da se zbog progona u nekim pokrajinama Srbi ipak osjećaju najsigurnije u glavnom gradu. Nakon pokolja 50.000 muslimana (od strane Srba) u Bosni, a zatim čistke nad Srbima, broj Hrvata u Bosni, prema E. Kvaterniku, sada je gotovo jednak onom Muslimana i Srba. (…) sve u svemu u Hrvatskoj ostaje još milijun Srba«


Prema proračunu Vladimira Žerjavića, na osnovu popisa stanovništva 1931. te podataka i procjena o rastu 1931.-1941, pred Travanjski rat 1941. u Bosni i Hercegovini je bilo 1.231.000 Srba, 875.000 muslimana i 631.000 Hrvata.

Na području NDH bilo je deset mjeseci prije ovog razgovora oko dva milijuna Srba. Polovica je dakle negdje nestala, kao i 3/4 Židova iz Zagreba.

»Fotoaparati sudionika posjeta prikupljeni su još prije odlaska u logor. Tako je otklonjena mogućnost slikanja ne samo života u logoru, nego i srušene pravoslavne crkve u selu, na putu prema logoru. U Jasenovcu je bilo dosta pravoslavaca. Od crkve sada strši samo jedan zid i nekoliko greda…«
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 08:39   #951
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Prema proračunu Vladimira Žerjavića, na osnovu popisa stanovništva 1931. te podataka i procjena o rastu 1931.-1941, pred Travanjski rat 1941. u Bosni i Hercegovini je bilo 1.231.000 Srba, 875.000 muslimana i 631.000 Hrvata.

Na području NDH bilo je deset mjeseci prije ovog razgovora oko dva milijuna Srba. Polovica je dakle negdje nestala, kao i 3/4 Židova iz Zagreba.
S obzirom da je na području Hrvatske i BiH po popisu stanovništva iz 1948. bilo preko 1.6 milijuna Srba, malo vjerojatno.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:56   #952
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
S obzirom da je na području Hrvatske i BiH po popisu stanovništva iz 1948. bilo preko 1.6 milijuna Srba, malo vjerojatno.
Naravno. Kvaternik je pretjerivao. Hvalio se da su u istrebljenju Srba puno učinkovitiji nego što su stvarno bili.

Pisao sam više puta, kako nam je u diskusijima na Svemrežju prije 10-15 godina bio problem kad su se Srbi pozivali na niz sličnih izjava samih ustaša, koji su se hvalili pretjeranim brojkama Srba koje su pobili. Srbi na području NDH imali su oko 330.000 žrtava u 2SR.

U svakom slučaju neobično je ovaj dokument prikazivati kao dokaz da u Jasenovcu nije bilo (masovnog) ubijanja.
__________________
User:
Đe si ba, šta ima?
ChatGPT:
Dobro sam, hvala na pitanju! Kao AI, nemam roditelje poput ljudi, pa nemam "ba". Kako mogu pomoći?
Zoran Oštrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:55   #953
Zanimljiva je izjava ovog zidovskog historicara.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti...o-u-auschwitzu

Greif: Mučenja u Jasenovcu bila monstruoznija nego u Auschwitzu
Glavni historičar izraelskog Instituta za istraživanje Holokausta istakao da se pred hrvatskim poricanjem istine o zločinu počinjenom u Jasenovcu ne smije više šutjeti.
Greif je naveo da se koncentracioni logor Jasenovac i druga gubilišta iz njegovog "sistema" razlikuju od ostalih nacističkih logora zato što su mučenja u Jasenovcu bila mnogo monstruoznija nego u Auschwitzu i ostalim nacističkim logorima, te i zbog činjenice da u njima nisu učestvovali njemački vojnici.

On smatra da hrvatska Vlada i neki historičari i dalje pokušavaju da krivotvore činjenice i nastavljaju sa revizijom historije logora Jasenovac i drugih gubilišta.

Greif je istakao da se "pred hrvatskim poricanjem istine o zločinu počinjenom u ovom logoru ne smije više šutjeti", jer je nekoliko stotina hiljada nevinih ljudi, žena djece i muškaraca na najsvirepiji mogući način pobijeno i mučeno u ovom, ali i drugim logorima širom tadašnje Hrvatske, "te da je postojao poseban sistem, odnosno logor za mučenje djece".
MC16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:15   #954
pajac. takvi moroni, poput nejga i zuroffa, ne rade u interesu istine ni dobrobiti zidova vec samo za svoje guzice iliti udruge.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:18   #955
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Kvaternik je pretjerivao. Hvalio se da su u istrebljenju Srba puno učinkovitiji nego što su stvarno bili.
Kad pališ vatru provjeri da vjetar ne mijenja smjer
Etanol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:53   #956
U Hrvatskom tjedniku od 23.11.2017., broj 687, str. 40-43 autor clanka naziva "Ludilo velikosrpskih brojeva" Ivan Kozlica dao je zanimljiv pregled broja zrtava u Nezavisnoj drzavi Hrvatskoj s posebnim osvrtom na Jasenovac. Ima navodno nekih informacija na portalu www.muzejgenocida.rs. Naime, 1992. skinuta je zabrana objave nekih popisa iz 60-tih.

Ima mnostvo podataka iz kojih se mogu izvuci zakljucci o Jasenovcu prema tim popisima i broju zrtava. Moze se i zakljuciti o ne-znanstvenom pristupu jugokomunista. Naprave istrazivanje i stave ga pod kljuc jer im se ne svidjaju rezultati.

A. 1964. ustanovljena je Savezna popisna komisija za zrtve drugog svjetskog rata
B. 1966. objavljeni su rezultati koje posjeduju tri beogradske institucije Arhiv Jugoslavije, Republicki zavod za statistiku Srbije i Muzej zrtava genocida u Beogradu. Rezultati su zabranjeni jer se nisu poklapali s proklamiranih 1.706.000 zrtava (Goldstaini, gdje je tu znanstvenost?)
C. 1992. skinuta je zabrana i dat nalog da se podaci obrade
D. Savezna komisija je procijenila da je na strani porazenih bilo 400.000 mrtvih
E. Prema popisu iz 1964. bilo je 597.323 smrtno stradalih, od cega 346.740 Srba, 83.257 Hrvata, 47.027 Zidova, ostatak su druge nacionalnosti
F. Prema revidiranom poimenicnom popisu Muzeja zrtava genocida bilo je 657.101 smrtno stradalih, od toga 392.775 Srba, 80.980 Hrvata, 52.511 Zidova i ostatak su druge manjine.
G. U Hrvatskoj je zivote izgubilo prema popisu iz 1964. 194.749 osoba, od cega 72.819 Hrvata, 97.731 Srba, 11.294 Zidov i ostalih.
H. Prema revidiranom popisu bilo je u Hrvatskoj 215.999 zrtava, 70.474 Hrvata, 112.582 Srba, 16.501 Zidiva i drugih.
I. U BIH je prema popisu iz 1964. bilo 177.045 zrtava, 128.040 Srba, 29.545 Muslimana, 7.328 Hrvata i 10.550 Zidova.
J. Prema revidiranom popisu za BIH bilo je 210.162 zrtve, Srba 156.374, Muskimana 31.911, Hrvata 7.422, Zidova 11.076.
K. Prema popisu iz 1964. od ukupnog broja zrtava 32.828 je stradalo u Njemackoj, 2.718 u Italiji, 1866 u Madjarskoj te 22.000 u drugim zemljama. U logorima je stradalo 22,5%, u 'direktnom teroru' 32,7% u NOB-u 30,2%. U internaciji je stradalo 134.464 i to u Hrvatskoj 56.436, BIH 33.882, Srbiji 25.599., a svim jugoslavenskim logorima stradalo je ukupno 89.851 od cega 31.614 su bile zene. Od 56.436 stradalih u Hrvatskoj u logorima, 22.155 su bili Srbi, 14.065 Hrvati i 10.797 Zidovi. U Jasenovcu je stradalo 49.874 osobe, Staroj Gradisci 9.587, Gradini 96, Jadovnom 1.794 itd. Razlika u brojevima je sto su u logorima u Hrvatskoj stradale osobe iz drugih drzava.

Dragan Cvetkovic je u Zagrebu prije osam godina izjavio da je u logorima NDH stradalo 504.536 zrtava, od cega izmedju 325 i 345 tisuca Srba, 63-67 tisuca Hrvata, oko 39 tisuca Muslimana itd.

Muzej zrtava genocida u Beogradu tvrdi da je u Jasenovcu stradalo izmedju 325 i 345 tisuca Srba.

Ustanova 'Jasenovac Reasrch Institute' iz SAD-a donosi popis od preko 650.000.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:48   #957
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Svi ti izvori, kao na pr. knjige pisane po "očevidcima", poslijeratni propagandni filmovi, itd. su se pokazali kao potpuno lažni i moraju se odbaciti kao takvi.

Samo broj iskopanih posmrtnih ostataka, pozitivno datiran iz vremena 41-45 može i treba biti jedini pouzdani izvor jesenovačkih žrtava.

Do iskopavanja žrtava za vrijeme Jugoslavije nije nikad došlo jer to bi očito opovrglo jednako sulude tvrdnje bilo 700 ili 70 tisuća žrtava. Profesionalni anti-fašisti koji su napravili unosne karijere na račun svega toga će dovijeka ponavljati te tvrdnje, a kako vidimo i njihovi potomci su ispekli taj zanat i nastavljaju isti busines.
Kad bi malo to prekopali i pronašli 50x manje brojke od službenih srpskih vjerojatno bi smislili teoriju da su ustaše V2 raketama ispalili posmrtne ostatke srpske nejači na Mjesec.

Sama veličina logora, broj dana rada i nedostatak krematorija u startu baca ozbiljnu sumnju čak i na službene hrvatske brojke (očito donesene pod velikim pritiskom) a da ne govorim o ludostima iz Beograda.

Mogu shvatiti tvrdnje da su ustaše pobile milijun Srba u NDH ali da su ih skupile, transportirale i pobile u samom Jasenovcu je takva kolosalna glupost, da mi naci-baze na Mjesecu djeluju kao realna priča prema tome.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 16:04   #958
Ovako se to radi: O logoru Danica kod Koprivnice

Zašto za Jasenovac ili Jadovno nije ovako kvalitetno napravljena i argumentirana monografija?
mozak_free is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:53   #959
Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Kad bi malo to prekopali i pronašli 50x manje brojke od službenih srpskih vjerojatno bi smislili teoriju da su ustaše V2 raketama ispalili posmrtne ostatke srpske nejači na Mjesec.
Može li neki izvor za službene srpske izvore o broju stradalih koje ti znaš?

Quote:
gFlores kaže: Pogledaj post
Sama veličina logora, broj dana rada i nedostatak krematorija u startu baca ozbiljnu sumnju čak i na službene hrvatske brojke (očito donesene pod velikim pritiskom) a da ne govorim o ludostima iz Beograda.
Baš me zanima na koje to ludosti iz Beograda misliš. :klap:

Inače, pre više meseci sam malo ispratio ovu temu, ne previše, ali ponešta čitao sa srpske i hrvatske strane. Zanimljivo je koliko količine gluposti ima na obe strane, da čovek ne poželi više ikad da se bavi ovom temom.

Nego, imam jedno pitanje: od tih nekoliko tisuća Hrvata, možda do 10-ak ili čak više, koji su poginuli u Jasenovcu (ili širom Hrvatske - verovatno je onda broj bio veći?) - zna li se nešto o njima? Neka imena, poreklo, pa i potomstvo, status - bilo šta? Ima li negde nekakav popis tih Hrvata? Šta kažu preživeli - ukoliko ih je bilo? Njihovi naslednici? Ovo me trenutno više interesuje nego izmišljanje ili uklanjanje grobnica sa srpskim, romskim i židovskim življem. Ajde kapiram zašto su oni ubijani (nebitno o kojoj cifri da se radi), ali - zašto Hrvati u tolikom broju? Eto ko bi bio voljan malo više da mi ovo objasni. S obzirom da znam osetljivost ove teme, bez nekih ostrašćenih uvreda i komentara, ako može, jer svako ko je pročitao bilo šta što pišem, valjda kapira da nisam ovde da bih branio "velikosrpske ideje" i bilo šta slično. :klap:
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 11:29   #960
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Može li neki izvor za službene srpske izvore o broju stradalih koje ti znaš?
Nije me volja tražiti ali najmanji broj koji sam od bilo kojeg srpskog političara/povjesničara/budalaša na njihovim skupovima/emisijama/reportažama/TV/radiju je 800.000 ! A voli se to zaokružiti (i to u 99% slučajeva) na milijun, da bre bude okruglo. Taj milijun je jednostavno službena srpska brojka, jer se uvijek u javnom diskursu barata s tom brojkom.


Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Baš me zanima na koje to ludosti iz Beograda misliš. :klap:
Odi lepo u Beograd ako već nisi tamo pa sam napravi anketu na ulici i javi mi rezultate.


Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Nego, imam jedno pitanje: od tih nekoliko tisuća Hrvata, možda do 10-ak ili čak više, koji su poginuli u Jasenovcu (ili širom Hrvatske - verovatno je onda broj bio veći?) - zna li se nešto o njima? Neka imena, poreklo, pa i potomstvo, status - bilo šta?
Koji dio ti tu nije jasan ? Zatvorili su hrvatske izdajnike mahom komuniste (naravno ovo izdajnici je iz ustaškog viđenja stvari). Iako je zanimljivo kako službena hrvatska politika komuniste koju su se 1941 borili za Jugoslaviju pod petokrakom ne smatra izdajnicima a one Hrvate koji su se 1991 borili za Jugoslaviju pod petokrakom smatra. Ali dobro, to su odlike balkanskih naroda, lažljivi, prevrtljivi, poltroni, žmire na oba oka, bez časti i dostojanstva. Isprika generalu Praljku, on je bar imao čast i dostojanstvo do kraja.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:08.