Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2004., 20:34   #1
Laserska korekcija vida

evo malo me zanima kak to radi,

skida li se dioptrija na 0, kakve metode postoje (laser,...), cijene; kolko je to pametno, tj pouzdano (mislim na laser), itd...

dali je to netko vec radil i kakva su iskustva, pa da moze preporuciti kvalitetnu kliniku!

pozdrav...
rover is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 21:51   #2
e da, dioptrija mi je na oba oko - 3.5, to ide dole, jel tak?
rover is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 13:51   #3
ne znam puno, ali reci cu ti sto znam, nadam se da ce ti barem malo pomoci...

od prijatelje stari je imao dioptriju -12. isao je u dansku prije par godina na skidanje dioptrije. tocnu tehniku ne znam, ali znam da je mogucnost odstupanja od ciljane dioptrije +/- 1. buduci da nije dobro "preskociti" 0 kod skidanja dioptrije, nikad ti nece pokusati skinuti dioptriju na 0, nego, primjerice, na -1. Sto u konacnici moze rezultirati dioptrijeom od -2 do 0.

Dakle, on je isao na to skidanje dioptrije. Sve je proslo uspjesno i pricao mi je kako je poslije toga bio kao novi covjek... Eto... vjerujem da su stvari sada (uzevsi tehnoloski napredak u obzir) puno bolje sto se tice preciznosti, cijene, vremena oporavka itd... probaj potrazit malo po netu, sigurno ces nac nesto... (google is your friend
__________________
···
When it comes to surprises in the moonlit night
I excel without ever even trying
···
skellington is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 14:26   #4
Pokušaj tražiti po googleu pojmove "laser eye surgery" i "lasik" i informiraj se.

Znam da se nešto govorkalo o lošem noćnom vidu nakon takve operacije, zato se dobro informiraj prije nego poduzmeš nešto.

Sad se pojavila i neka nova wavefront tehnologija, uglavnom, evo jedne zgodne stranice koja je dobra za početak istraživanja:
http://www.lasikinstitute.org/

Na tvom mjestu, radije bih pričekala da prođe više vremena jer je tehnologija relativno nova, a dugoročne posljedice još nisu poznate.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2004., 17:21   #5
eto nesto sam u međuvremenu i naucio, ali pošto mi je financijska situacija takova da si bas i nemrem priuštiti liječenje u nekakvoj inozemnoj klinici, zanima me kaj ima tu, doma, od sveg tog.
i naravno kakva su iskustva sa našim liječiliština (klinike, itd...)....

ajde lijep pozdrav svima
rover is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2004., 04:56   #6
Koliko ja znam, to ni nikad ne ide na 0 (nisam ziher ali mislim da je to nemoguće zbog same deformacije oka). A cijene ti se vrte oko par tisuća kuna po oku, naravno, veća dioptrija, veća cijena.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2004., 11:56   #7
cuo sam da se takva laserska operacija na oku smije izvoditi jedanput u zivotu i vise ne. Tak da ako jednog dana (u starosti) dobijes mrenu, koja se operira laserom, mos se slikat.

tak se prica.........
karlovacko3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 13:53   #8
pozdrav,
moja mama je imala -8 na oba oka, a povećavala joj se svake godine zbog rada na kompjuteru. saznala je za tu rusku kliniku u st.petersburgu, oni su najveći stručnjaci na području oftalmologije... mislim da još uvijek imaju u hotelu dubrovnik u zagrebu nekakav ured gdje te pregledaju i kažu da li se operacija može izvršiti, odnosno da li mogu skinuti dioptriju ili samo zaustaviti rast. stara je pljunula negdje oko 16.000kn, bila gore tjedan dana zbog polusatne operacije... sada vidi odlično, čak i predobro (što bi rekao stari )...

dok sam čekala u predvorju hotela da ju pregledaju pričala sam sa curom od nekih 20 godina, žena kaže da ima problema jer sad ima 120%-an vid, da takve detalje hvata da je strava, a imala je prekrasne zelene oči...baš su ti rusi luđaci...

stara je dofurala videokazetu te operacije, čista znanstvena fantastika...

kunigunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2004., 20:11   #9
Veli broj tih operacija je uspjesan, ali zabrinjava sto ima i dosta ljudi koji sada slabje vide (pogotovo po noci).
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2004., 14:52   #10
Quote:
Blues Dada kaže:
Veli broj tih operacija je uspjesan, ali zabrinjava sto ima i dosta ljudi koji sada slabje vide (pogotovo po noci).
vidiš, stara je morala nositi sunčane naočale dosta dugo nakon operacije jer joj je smetala svjetlost, pa nekako imam osjećaj da se sada navikla, i sama kaže da vidi ko sova
kunigunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 11:26   #11
Laserska korekcija vida

Želio bi skinuti dioptriju koja baš i nije velika 1,75 na oba oka.
Leće ne mogu nikako nositi jer me previše iritiraju (pokušao sam sa svim vrstama).

Zanima me ima li tko iskustva sa laserskim skidanjem dioptrije.
Koja je cijena i kakve su moguće komplikacije.
Unaprijed hvala.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 12:38   #12
nisam baš siguran da se to koristi za manje dioptrije kao što je tvoja..
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 12:49   #13
Za tako malu dioptriju nema potrebe za laser. Nosi naocale.
__________________
he he he
Pcela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 15:03   #14
Ma pun mi je kufer naočala. Ne znam kaj bi dal da ih se riješim.

Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 15:56   #15
isplati ti se laser samo ako imas -10 ili tako nesto vece...ovako ne...jer nakon lasera vise neces smjeti nositi lece, smetat ce te sunce, i imat ces dioptriju oko -0.5. meni je to rekao oftalmolog na rebru.

inace i ja imam oko -1.5 i nosim lece i naocale. osjetljiva sam na lece i sada koristim one actisoft koje me uopce ne smetaju i otopinu onu u koju stavljas tebletu - oxysept...i...jako sam zadovoljna obzirom da sam vodila rat s lecama))

to bi bilo moje misljenje
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 16:12   #16
e da je meni tvoja dioptrija...ne bi mi padali na pamet nikakvi laseri.

zasto izlagati oko bilo kakvoj intervenciji,pa i laseru,zbog tako male dioptrije.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 16:40   #17
Imam dioptriju -1,5 cylindar nešto 30 stepeni u lijevo.. blabla

Nikada nisam ni pomišljala na leće... od same pomisli da guram nešto u svoje lijepe plave oči, kosa mi se diže na glavi

Imam cvike i sretna sam

izgledam pametnije

A čula sam... (nije provjereno) da i poslije lasera moraš nositi dioptrijske naočale sa zatamnjenim staklima
Leeloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 18:18   #18
a jok - da se meni igraju zvjezdanih ratova s ocima i laserskim sabljama - a nece moci

ja imam -1.75 i -1.25 i bas su mi kul moje cvike
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 22:47   #19
Sad ste me pokolebali.
Hmm ali nije se javio nitko s neposrednim iskustvima.
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2004., 22:51   #20
Quote:
Ahil kaže:
Sad ste me pokolebali.
Hmm ali nije se javio nitko s neposrednim iskustvima.
e sad bi ti da te taj pokoleba...e nemre
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.