Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2015., 16:48   #21
Ako referendum i prodje, to su poslednji trzaji kulturnog marksizma u Europi.

Europa se polako ali sigurno budi... Za sada koalicije tzv desničara pučana i deklariranih kulturnih marksista ljevičara u Austriji i Francuskoj uspjevaju spriječiti dolazak istinske desnice na vlast, ali to je samo odgadjanje neminovnog.

U skandinavskim i beneluškim zemljama desnica je sve jača, a njen uspon se neće zaustaviti, koliko god se dežurni medijski plaćenici užasavali nad time. Islam seve više prodire u kulturnim marksizmiom moralno uništenu zapadnu Europu. U europskoj prijestolnici Briselu ove goidine je u prve razrede upisano više muslimana nego domorodaca.

Nakon sto je ljevici propalo pozivanje na radnicka i ina prava, poceli su se oslanajti na izmanipuliranu mladost, nacionalne manjine, feministkinje, crne i žute militariste, homoseksualce, revolucionare trećeg svijeta i slične... No i ta priča u Europi sve manje pije vodu...

Nema povratka na staro, bez obzira na ishod referenduma u Sloveniji i eventualnog dolaska dotičnog virusa na hrvatske granice, 20 km od Zagreba.

Srećno Slovenci v nedelju... Ko imate kuga na referendumu zavrnjena, storijo enako za drugič
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 20:15   #22
Evo, na večer prije izborne šutnje još par anketa, koje su objavljene tih dana. Prema Episcentru ( agencija bi trebala biti bliže desnici) među glasaćima, koji kažu, da će doći na referedum, vode oni koji su protiv ( homoseksualnog braka i prava na adoptiranje) za samo 2%. A agencija Ninamedia, koja važi kao naklonjena lijevici, registrira više od 10% prednosti za kampanju protiv.

Dakle 2-10% prednosti za PROTIV, dakle za tradicionalnu obitelj. Ali je interesantna ova velika razlika između dvije agencije, a još više to, da lijeva agencija predvidi ovako uvjerljivu pobjedu desnih pogleda na obitelj, a desna izjednaćenu borbu. Malo to pobuđuje sumnje.

Evo rezultata Ninamedia-e: http://www.rtvslo.si/slovenija/refer...endumom/381443

Prema toj anketi prognozira se, da će izaći na referedum oko polovina biraćkog tijela ili čak više. A to je potpuno dovoljno, više nego dovoljno, da je potreban kvorum postignut. To je još jedna dobra vijest za kampanju protiv, jer njihov uspjeh potpuno zavisi od toga, da se ide preko potrebnog kvoruma.

Ali referendum je daleko od odlučenog. Pitanje je dakle, dali je prednost tradicionalista sasvim mala ili onih dosta velikih 10% i nešto. A drugo, obićno ankete prognoziraju veći izlazak na izbore od onoga, koji se onda ostvari. Dakle ako se ova prognoza 50% izlazka birača u 10% biraća na kraju ne realizira, onda dolazimo negdje u nivo neizvjesnih brojki, negdje oko kvoruma.
Npr. biraći- državljani SLO u inozemstvu, koji nisu anketirani, se ne odazivaju puno na izbore u Sloveniji, a referendume još manje; od njih se može oćekivati 5-10% izlazka na referendum, a to već smanjuje brojke na kraju. A isto nepokretni, bolesnici i slićne kategorije.

Suma sumarum - ništa još odlućeno 2 dana prije referenduma. Izgleda tako, više razloga za optimizam ipak u taboru protiv.

Zadnje uređivanje kranjski janez : 18.12.2015. at 20:58.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 21:40   #23
Teško da će izlaznost biti tako visoka kako najavljuje anketa, ali u svakom slučaju bi trebala biti veća nego prije 3 godine kada je glasovalo samo 30%. I na prijevremenom glasovanju je zabilježen veći odaziv nego tada.

Ja predviđam 35-40%, taman na granici kvoruma. Na kraju će se brojat svaki glas.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 23:27   #24
Braćo slovenski kršćani...

Obraćam vam se, ne kršeći odredbe dana šutnje, nekoliko minuta prije ponoći, a kada šutnja dolazi na dnevni red...

Želim vam reći, ja običan čovjek, nastojim biti kršćanin, sve kršćanko podupirem, svaki put kada me vrijeme i okolnosti nanesu, pomolim se u crkvi sv. Jurija u Ilirskoj Bistrici za sve ljude dobre volje, za sve one koji vape za Svetim duhom, za sve one, bez obzira bili Slovenci ili Hrvati, a koji prije svega vjeruju u našeg Stvoritelja, Boga svemogućeg, Spasitelja Isusa Krista i podupiratelja i utješitelja Svetog duha... Molim se za sve naše male ljude, za one koji se ne usude reći ništa protiv "velikih autoriteta današnjice", no ja vam braćo kazujem, samo se usprotivite, samo recite ono što jest, a ostalo će učiniti Bog svemogući... Dajte mu priliku svojim izlaskom za glasačke kutije, dajte mu priliku svojim glasom i učinite od Boga Vašeg, onog koji će od ovog referenduma učiniti najveći znamen slovenskom narodu u ovom stoljeću...

Slovenci i Hrvati su braća, nema razilke među nama kada govorimo kršćanski i stoga, braćo moja, znajte da imate potporu hrvatskog naroda koji je rekao svoje u ime Božje, a vi samo to slijedite... Molim vas, ne obazirite se na politiku i njene gadosti... Bio sam neki dan u Jelšanama i tamo su dečki napisali: Ker ljubezen ne pozna meja... Hvala vam braćo Slovenci... Znam, znam, to su ispisali mladi dečki, navijači NK Rijeka, no nebitno je to... Važno je da se možemo ujediniti oko suštine, a to je Isus Krist i njegova spasonosna žrtva i isto takvo uskrsnuće...

Braćo Slovenci, učinite mi nedjeljni dan sretnim, molim vas, učinite izvanrednu žrtvu svojem Bogu, a koji će vas nakon toga zasigurno blagosloviti... Nema dvojbe, Svemogući se drži svojih obećanja...

Sa ovim upisom prestajem pisati nja ovoj temi, a javim se tek nakon što se zatvore biračka mjesta u dragoj mi Sloveniji, za koju vjerujem da neće razočarati našeg Svemogućeg Boga!

Slava Bogu u ime Kristovo, braćo Slovenci!
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 12:52   #25
Izlaznost do 11 sati samo 9,3%. To je malo više nego na prošlom referendumu ali svejedno prenisko.

Bit će gusto...
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 13:46   #26
Treba 20% birača izaći na birališta.
Vjernici će sada nakon mise ići na birališta.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 13:50   #27
Tko zna, možda ispadne da Slovenci imaju bitnijih stvari na pameti od toga da idu zabraniti pederima brak...
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 14:00   #28
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Treba 20% birača izaći na birališta.
Vjernici će sada nakon mise ići na birališta.
Ne, 20% je kvorum samo za protivnike zakona, a ne za izlaznost.

Znači uvjeti za uspjeh referenduma su da većina onih koji izađu bude protiv i da ta većina predstavlja najmanje 20% ukupnog broja birača. Ako jedan od tih uvjeta nije ispunjen referendum nije uspio. Primjetio sam da ni u Sloveniji mnogi to ne shvaćaju pa misle da je bitna izlaznost od 20%.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 14:26   #29
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Tko zna, možda ispadne da Slovenci imaju bitnijih stvari na pameti od toga da idu zabraniti pederima brak...
skoro nitko nema nista protiv homobrakova kao takvih, frka oko tog referenduma je, sto priznaje LGBT pravo na adopciju djeteta. Znaci pravo na dijete (sa aspekta odraslog i sto europski sud nije priznao kao ljudsko pravo), a ne pravo djeteta (do majke i oca, dakle sa aspekta djeteta).

Nije naodmet i onda spomenuti, da to novo tumacenje 'porodice' povuce sa sobom konsekvence, kao npr. da se odgojnom programu u vrticima uci o porodicama sa 2 majke ili 2 oca itd....
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 15:04   #30
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
skoro nitko nema nista protiv homobrakova kao takvih, frka oko tog referenduma je, sto priznaje LGBT pravo na adopciju djeteta. Znaci pravo na dijete (sa aspekta odraslog i sto europski sud nije priznao kao ljudsko pravo), a ne pravo djeteta (do majke i oca, dakle sa aspekta djeteta).

Nije naodmet i onda spomenuti, da to novo tumacenje 'porodice' povuce sa sobom konsekvence, kao npr. da se odgojnom programu u vrticima uci o porodicama sa 2 majke ili 2 oca itd....
Aha, dakle nije problem u gej braku nego u tome da se djeci otvoreno kaže da postoje gej parovi koji odgajaju djecu i da je to obitelj a ne "nešto drugo"?
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 15:17   #31
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Aha, dakle nije problem u gej braku nego u tome da se djeci otvoreno kaže da postoje gej parovi koji odgajaju djecu i da je to obitelj a ne "nešto drugo"?
Da.
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 19:53   #32
Nakon 48% prebrojanih glasova: 38% za, 62% protiv.

Kvorum i dalje neizvjestan.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 20:10   #33
Cijela Slovenija izuzev Ljubljane centar protiv. Regija Maribor je najkonzervatnija - 72,5%.

Trenutno:

protiv 62,11% - 217 tisuća
za 37,89% - 133 tisuća
http://www.delo.si/novice/politika/v...ski-zvezi.html
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 20:30   #34
Konzervativna Slovenija pobijedila

87% izbrojano

protiv 324 tisuće
za 190 tisuće

odaziv 34,3%
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 20:38   #35
Protiv - 354.004.

GAME OVER za liberale.
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 20:47   #36
Quote:
Buka kaže: Pogledaj post
Protiv - 354.004.

GAME OVER za liberale.
Ja sam glasao protiv, za sad još nema odaziva ljevičara i liberala.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 20:57   #37
Luka Mesec sa svojom ekpicom salonskih ljevičara je napravio usiljeni smješak nakon objave rezultata.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 20:57   #38
Osobno ću svoju radost itekako suzdržati jer sam na HRT-ovom teletextu pročitao kako je za valjanost referenduma u Sloveniji nužna izlaznost od 40% ukupnog broja birača, a ne samo kvorum od 20% ukupnog broja birača, a koji bi bili za/protiv određene referendumske inicijative. Dok ovo nemam razjašnjeno, za mene nije ništa gotovo, iako su Slovenci na nepobitnom reprezentativnom uzorku dokazali što narod koji ipak ima svoje, barem malo, uporište u kršćanstvu i njegovim vrijednostima misli o tome što je brak i tko ima pravo odgajati djecu. U svakom slučaju, još uvijek čekam, a naše forumaše Slovence bi zamolio za ovo pojašnjenje glede nužnosti izlaska 40% sveukupnog biračkog tijela. Zahvaljujem.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:01   #39
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ja sam glasao protiv, za sad još nema odaziva ljevičara i liberala.
Takodjer i ja vec u 7.01 sati.
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:02   #40
Već su počeli kmečati sa klasičnim floskuletinama o "ograničenosti Slovenije" i ostalim glupostima.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.