Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2015., 21:03   #41
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Osobno ću svoju radost itekako suzdržati jer sam na HRT-ovom teletextu pročitao kako je za valjanost referenduma u Sloveniji nužna izlaznost od 40% ukupnog broja birača, a ne samo kvorum od 20% ukupnog broja birača, a koji bi bili za/protiv određene referendumske inicijative. Dok ovo nemam razjašnjeno, za mene nije ništa gotovo, iako su Slovenci na nepobitnom reprezentativnom uzorku dokazali što narod koji ipak ima svoje, barem malo, uporište u kršćanstvu i njegovim vrijednostima misli o tome što je brak i tko ima pravo odgajati djecu. U svakom slučaju, još uvijek čekam, a naše forumaše Slovence bi zamolio za ovo pojašnjenje glede nužnosti izlaska 40% sveukupnog biračkog tijela. Zahvaljujem.
HRT nema pojma.

Inače, iznenađujuće visok postotak protiv. Po svemu sudeći je dio zagovornika bojkotirao misleći da time podupiru zakon. Trebat će proći još par referenduma dok birači shvate kako to funkcionira...
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:05   #42
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Luka Mesec sa svojom ekpicom salonskih ljevičara je napravio usiljeni smješak nakon objave rezultata.
Ti si Slovenac?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:05   #43
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ti si Slovenac?
Nije, dvojni drzavljanin kao i ja
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:07   #44
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ti si Slovenac?
Po 101. put ponavljam, Po pokojnom ocu Hrvat, po majci Slovenac.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:09   #45
Quote:
Buka kaže: Pogledaj post
Nije, dvojni drzavljanin kao i ja
Ja imam pravo na hrvatsko državljanstvo, ali ga zasad još nisam zatražio.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:15   #46
Ukoliko nema tog cenzusa od 40%, tada je onaj cenzus od 20% itekako premašen i Slovenci su danas rekli ono što im je šapnuo Sveti duh i, kako to Biblija kaže, naravno shvaćanje.

Bravo braćo Slovenci, učinili ste ovaj dan izvanrednim i znajte da je sva suština u tome da se poštuju Božje zapovjedi. Slovenci su opstali, između ostalog, i zahvaljujući Božjoj providnosti, Talijani i Austrijanci su im kidali dijelove na kojima su bili etnička većina, no to sada više nije bitno. Imate svoju državu i u istoj ste potvrdili vladavinu naravnog zakona, a koji jest ništa drugo doli Božja zapovijed.

Hvala vam na izvanrednom odazivu, na razboru i savjesti. Uspjeli smo svi skupa sa ovim vašim odbijanjem nečeg što se ne može i ne smije prihvatiti.

Sa ovim vas pozdravljam i želim Sloveniji i svim njenim ljudima lijepu budućnost utemeljenu na naravnim, a što će reći, Božjim zakonima !
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:23   #47
Kmečanje po facebooku se nastavlja, sad je po njihovom Slovenija zaostala u srednjem vijeku.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:28   #48
Evo, manje više finalnih rezultata.

http://radio.ognjisce.si/sl/173/aktualno/19269/

Dakle pobjeda protiv, sa više od 63% prema 36% in nešto.

Potreban kvorum bio je 340.000 glasova, a več sada, nije još sve prebrojene, protiv je više od 380.000 glasova. Dakle, dostizanje kvoruma je bila puno veća prepreka od više glasova od onih, koji su za brak bilokoga sa bilokim i za pravo na posvajanje dijece od bilokakvog para ljudi. A dijeca nisu pravo nego dar, sad ljubavi i odgovornost.

Dakle u Sloveniji je dosta uvjerljivo odbranjen tradicionalni koncept obitelji i njegova posebna vrijednost u društvu. Majka, otac i njihova djeca kao osnova zdravog društva i naroda. Bogu hvala za tu pobjedu zdrave pameti!
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:29   #49
Bravo Slovenija
Old 20.12.2015., 21:34   #50
Dosta je velika razlika, očekivao sam manju.. I sretan sam zbog zaštite obitelji i dijece, dobar je rezultat..
Old 20.12.2015., 21:36   #51
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Evo, manje više finalnih rezultata.

http://radio.ognjisce.si/sl/173/aktualno/19269/

Dakle pobjeda protiv, sa više od 63% prema 36% in nešto.

Potreban kvorum bio je 340.000 glasova, a več sada, nije još sve prebrojene, protiv je više od 380.000 glasova. Dakle, dostizanje kvoruma je bila puno veća prepreka od više glasova od onih, koji su za brak bilokoga sa bilokim i za pravo na posvajanje dijece od bilokakvog para ljudi. A dijeca nisu pravo nego dar, sad ljubavi i odgovornost.

Dakle u Sloveniji je dosta uvjerljivo odbranjen tradicionalni koncept obitelji i njegova posebna vrijednost u društvu. Majka, otac i njihova djeca kao osnova zdravog društva i naroda. Bogu hvala za tu pobjedu zdrave pameti!
Meni je neizmjerno drago zbog toga, a posebno mi je drago da su ljevica i liberali dobili šaku u glavu.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 21:38   #52
Čestitke Slovencima i veliki pozdrav
maestral2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 22:02   #53
Bravo Slovenci!
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 22:11   #54
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Ja sam glasao protiv, za sad još nema odaziva ljevičara i liberala.
Ja sam ateist i ljevičar, ali sam isto glasao protiv.
Old 20.12.2015., 23:21   #55
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Daj slobodno napravi još koju varijaciju na ovaj upis.

Baš ga je lijepo čitati.

Bravo Slovenci.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 23:35   #56
Sad ce i slovenski liberali ove "protiv" proglasavati "balkancima", "klerofasistima" i sl. Klasika.

U svakom slucaju- drago mi je da su se i u susjedstvu oduprli onome sto se namece kao "civilizacijsko dostignuce" i "ljudsko pravo".
Sadokann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2015., 23:56   #57
Isto sam glasao protiv, no, ne nasladjujem se.
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 00:00   #58
Quote:
Sadokann kaže: Pogledaj post
Sad ce i slovenski liberali ove "protiv" proglasavati "balkancima", "klerofasistima" i sl. Klasika.

U svakom slucaju- drago mi je da su se i u susjedstvu oduprli onome sto se namece kao "civilizacijsko dostignuce" i "ljudsko pravo".
vec se dogadja..... prosto je nevjerovatno kako neki u ime 'tolerancije' zahtjevaju ova i ona prava, a kad ih ne postignu, onda kamnom i drvljem po neistomisljenicima....
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 00:19   #59
Slovenci su se toliko voljeli isticati da oni nisu Balkan, nego nekakva zapadna-srednja EU

Da, da..usporedimo rezultate u Irskoj i Sloveniji i sve je jasno tko je na Balkanu, a tko na Zapadu.
Old 21.12.2015., 00:37   #60
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Slovenci su se toliko voljeli isticati da oni nisu Balkan, nego nekakva zapadna-srednja EU

Da, da..usporedimo rezultate u Irskoj i Sloveniji i sve je jasno tko je na Balkanu, a tko na Zapadu.
Jel so onda i Švicarci na Balkanu?
Da se razumijemo, ja smatram da Slovenija je na Balkanu, ali ne zbog ovog referenduma.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.