Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2015., 00:40   #61
Pa Srednja Europa i jest protiv gay brakova. Ti misliš valjda na Zapadnu Europu.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 01:08   #62
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Cijela Slovenija izuzev Ljubljane centar protiv. Regija Maribor je najkonzervatnija - 72,5%.
Nije baš. Nijedna od 8 glasačkih jedinica u državi nije večinsko glasala ZA. Najbliže je bila jedinica LJ- centar, ali još uvijek samo na 48%.

Najkonzervativnija regija u tom smislu nije Maribor ( daleko od toga), nego 8. regija Ptuj. Koja je krajni SI države, i graniči osim sa Austrijom, Mađarskom i sa SZ djelom Hrvatske, mislim da Međimurje i S. dio Zagorja. Dakle najkonzervativnija regija Slovenije uz jednu od najliberalnijih hrvatskih. ( Ali često o drugim stvarima konzervativnije glasa jedinica Kranj, to je Gorenjska, SZ države)

Evo, službeni rezultati referenduma po jedinicama:

http://www.volitve.gov.si/referendum/rez_ve.html

Onda mogu dati i rezultate po glasaćkim okrajima, a tih ima 88. Tu se vidi, da je u nekim urbanim sredinama ipak ZA dobivao većinu, dosta tijesnu u Piranu, dijelu Kopra i manjem dijelu Maribora. Dobivao je ZA u većini grada Ljubljana, a najviše u centru čak sa 68% glasova. Ali zanimljivo, ZA nije nigdje dobio u tradicionalnim crvenim rudarskim regionima Trbovlje, Zagorje, Hrastnik, Velenje. Nemaju dakle u tip pitanjima za sobom radničke klase.

http://www.volitve.gov.si/referendum/rez_vo.html

Ali to su sve detajli, većinska volja slovenskog naroda za tradicionalno razumijevanje obitelji i stava uz koga je najbolje, da odrašća djeca, je jasno izražena. Ostajemo na majka i otac, a ne roditelj 1 i roditelj 2.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 01:11   #63
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Pa Srednja Europa i jest protiv gay brakova. Ti misliš valjda na Zapadnu Europu.
pa u sloveniji nije puno ljudi protiv gay brakova, nagadjam da bi dobili barem 80% podrsku naroda.

ali trazili su vise, da se redefinira pojam 'porodica'..... i izvisili.

ali radit ce se i dalje na nekom rjesenju, koji ce biti sire prihvatljivo. Ovo sad je bilo nasilno iznudjivanje max zahtjeva od 'progresivnih' ljevicara sa potporom mainstream medija. Sto je vec po nacinu izazivalo revolt, iako je i po sadrzaju jako delikatno.

Zadnje uređivanje lutnik : 21.12.2015. at 01:31.
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 01:15   #64
Quote:
Stric iz ozadja kaže: Pogledaj post
Jel so onda i Švicarci na Balkanu?
Da se razumijemo, ja smatram da Slovenija je na Balkanu, ali ne zbog ovog referenduma.
Koliko ja znam Svicarci nisu imali ref o gay brakovima, u Europi su ga jedini imali HR, Irska i sada Slovenija, ne znam sto je na kraju bilo sa Slovackom
Old 21.12.2015., 01:31   #65
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
pa u sloveniji nije puno ljudi protiv gay brakova, nagadjam da bi dobili barem 80% podrsku naroda.

ali radit ce se i dalje na nekom rjesenju, koji ce biti sire prihvatljivo, ovo sad je bilo nasilno iznudjivanje max zahtjeva od 'progresivnih liberala' sa potporom mainstream medija. Sto je vec po nacinu izazivalo revolt iako je i po sadrzaju jako delikatno.
E, kakve ti samo zakljućke iz rezultata referenduma izvlaćiš! Pa glasalo se oko braka, jer to je bio baš zakon o bračnoj vezi, koji se oborio na referendumu. Jedina promjena u zakonu, koji je pao, je bila, da brak nije više veza muža i žene, nego dvije osobe. I na referendumu se izglasalo, da to za Slovence nije prihvatljivo. A nagađanje, da je tako glasano samo zbog pitanja adoptiranja djece je tvoje osobno nagađanje i ništa više.

Dakle, izglasano je nešto što brak homoseksualaca onemogučava. Ne samo adoptiranja djece, to je indirektna stvar. A ne onemogućava ovaj referendumski PROTIV registracije zajednice dvoje skupa živečih homoseksualaca, ni raznih socialnih, zdravstvenih i drugih prava, koja u jednakoj mijeri idu svim državljanima.
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 02:17   #66
Bravo za slovenski narod, sto je dao vrlo jasnu pljusku politicarima koji su mislili odlucivati o necemu toliko bitnom dizanjem ruku u parlamentu.

Nakon Hrvatske koja je vrlo jasno porucila da se brakom moze nazivati samo zajednica muskarca i zene, evo i Slovenija slijedi taj primjer.

Zanimljivo je kako se za istu stvar u Hrvatskoj glasovalo "za", a u Sloveniji "protiv".
John_Wayne is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 02:36   #67
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
E, kakve ti samo zakljućke iz rezultata referenduma izvlaćiš! Pa glasalo se oko braka, jer to je bio baš zakon o bračnoj vezi, koji se oborio na referendumu. Jedina promjena u zakonu, koji je pao, je bila, da brak nije više veza muža i žene, nego dvije osobe. I na referendumu se izglasalo, da to za Slovence nije prihvatljivo. A nagađanje, da je tako glasano samo zbog pitanja adoptiranja djece je tvoje osobno nagađanje i ništa više.

a 99% kampanje protiv, svelo se na jednu rjecenicu: "Za otroke gre!"
da, bas sitan detajl i moje nagadjanje.... uostalom, vec sam u mom ranijem postu rekao, da redefinicija porodice donosi i promjenu odgojnog programa i sto znam sto jos.

a sto sve 'samo jedina promjena u zakonu' donosi, nije stvar samo te promjene, nego kao je zakonodavstvo napisano u cjelini.
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 06:26   #68
Bravo Slovenci!
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 07:48   #69
Zanima me ko je financirao ZA kampanju? SOROS?
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 10:25   #70
Organizacije, koje su se okupile oko kampanje ZA uspiju dobiti vsake godine teške milijune iz slovenskog državnog proračuna. Soros je neke od njih niz godina financirao ali ni ja neznam, kakvo je to stanje danas. Kod minusa od jedne milijarde u slovenskom budžetu i vsakokodišnjeg rasta u zaduženosti i rasta tereta kamata na kredite, koje odplaćuje Slovenija, mene ono prvo i više brine od Sorosa.
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 10:44   #71
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam Svicarci nisu imali ref o gay brakovima, u Europi su ga jedini imali HR, Irska i sada Slovenija, ne znam sto je na kraju bilo sa Slovackom
Koliko je meni znano, ni u Švici nije moguče homoseksualcima usvojiti djecu (ako imaš drugačije informacije, popravi me), i to je ključno pitanje zbog čega je juće pobjedila opcija Protiv. Znači po tome bi i Švicarci trebali biti Balkanci?
Old 21.12.2015., 13:05   #72
E, sad, Balkan je po toj logici više od 2/3 Europe. Ne samo Švicarska. Nema homo- braka ni Njemačka, ni Austrija, ni Italija, da navedemo samo zapadnoeuropske države u blizini.
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 14:18   #73
Čestitke slovenskom narodu na velikom odazivu i ispravnoj odluci.
U praskozorje trans-humanističke harange/psiho silovanja javnog mijenja, ovo je preduvjet učinkovitog otpora svim incijativama koje će uskoro uslijediti; napada na sve što je naravno/prirodno.

Neka bude primjer i inspiracija prijateljskom francuskom narodu, također.

Interesantna je medijska šutnja o rezultatima referenduma.
Sjetimo se samo Irske i svega što se medijski događalo tada...
A sad kad se povijesne odluke donose u našem neposrednom susjedstvu - muk!?

Što nam to govori?

Zadnje uređivanje Della17 : 21.12.2015. at 14:39.
Della17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 15:41   #74
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post

ali radit ce se i dalje na nekom rjesenju, koji ce biti sire prihvatljivo. Ovo sad je bilo nasilno iznudjivanje max zahtjeva od 'progresivnih' ljevicara sa potporom mainstream medija. Sto je vec po nacinu izazivalo revolt, iako je i po sadrzaju jako delikatno.
Ma sve 5. To redefiniranje obitelji je logičan slijed gay brakova i ako želiš to sprječiti moraš ovo prvo.

Ja samo ne razumijem zašto se ideš opravdavati našoj forumskoj krajnjoj ljevici koji ne predstavljaju ni 10% Hrvata.

Sve u svemu, bravo za Sloveniju jer ovime ćete dobiti mnogo simpatija diljem Europe iako ti do mediji davati sve snage da ostave suprotan dojam.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 16:03   #75
Quote:
Della17 kaže: Pogledaj post
Interesantna je medijska šutnja o rezultatima referenduma.
Sjetimo se samo Irske i svega što se medijski događalo tada...
A sad kad se povijesne odluke donose u našem neposrednom susjedstvu - muk!?

Što nam to govori?
To je i meni palo na pamet. Naši su mediji s puno više pažnje pratili irski referendum na istu temu nego ovaj 20km od Zagreba.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 17:51   #76
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
E, sad, Balkan je po toj logici više od 2/3 Europe. Ne samo Švicarska. Nema homo- braka ni Njemačka, ni Austrija, ni Italija, da navedemo samo zapadnoeuropske države u blizini.
naravno da nemaju ili tko (u javnosti, u medijima etc) po Sr. ili Zap. Europi previse govori/debatira o tome. ljude odista ne zanima to previse.

to se uglavnom ignorira. a ignorira se (u medijima) jer ogromnu vecinu citatelja tematika (o homo osobama) ne zanima.

Zadnje uređivanje Grazia : 21.12.2015. at 18:11.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 17:58   #77
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
To je i meni palo na pamet. Naši su mediji s puno više pažnje pratili irski referendum na istu temu nego ovaj 20km od Zagreba.
placeni su za coverage, ne?! i za medijsku pompu. doslovno vas u medijima i javnosti bombardiraju (ocito vrlo svjesnio i vrlo ciljano)- s tim, a ustvari, za siru javnost, politicki ipak sporednom temom.

(dok usporedjujuci s time; recimo u drugim drzavama -- ni A ni B o tome u medijima ili iznimno malo/tek usput i sigurno nece biti na naslovnici ...o irskom ili slovenskom referendumu.

da ovu stranicu i sajt ne otvaram ponekad, ne bi niti znala ista o tome. ili vecinu ljudi da bi to zanimalo previse pa zato niti medijski coverage, a borami niti medijska 'jeftina propaganda' o takvim stvarima u ostatku Europe)

Zadnje uređivanje Grazia : 21.12.2015. at 18:13.
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 20:10   #78
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
placeni su za coverage, ne?! i za medijsku pompu. doslovno vas u medijima i javnosti bombardiraju (ocito vrlo svjesnio i vrlo ciljano)- s tim, a ustvari, za siru javnost, politicki ipak sporednom temom.

(dok usporedjujuci s time; recimo u drugim drzavama -- ni A ni B o tome u medijima ili iznimno malo/tek usput i sigurno nece biti na naslovnici ...o irskom ili slovenskom referendumu.

da ovu stranicu i sajt ne otvaram ponekad, ne bi niti znala ista o tome. ili vecinu ljudi da bi to zanimalo previse pa zato niti medijski coverage, a borami niti medijska 'jeftina propaganda' o takvim stvarima u ostatku Europe)
Ti si u UK jelda?

Pa bas tamo su na svim portalima vristale slike o Irskom referendumu i slike slavlja sa ulica u Dublinu, a da o Americkim medijima ne govorim.
Old 21.12.2015., 20:16   #79
Quote:
_Bea_ kaže: Pogledaj post
Ti si u UK jelda?
Grazia,

ogromna Hrvatica, domoljub, da je izvan Hrvatske ? I to jos u UK. (za koju desnicari karakteriziraju da favorizira Srbiju)

Sokiran sam. Bez teksta.

A ovaj sto se teme tice, pa demokraciju treba postivati.
unknown99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 20:54   #80
-Najskrivaniji- referendum o gay pravima na kojem je Kalifornija glasala za tradiconalan brak :https://en.wikipedia.org/wiki/Califo...ition_8_(2008)
Gay-homosekusalci mislim da večina normalne Hrvatske i tradicionalističke Europe nema ništa protiv vas, ali brinemo zbog jako neobičnih puteva kojima se redefinira naša stvarnost.
dr.laki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.