Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 15:12   #21
Quote:
lestrt kaže: Pogledaj post
Privatne osobe ne moraju same platiti PDV za kupovinu roba i usluga u EU (dok ih kupuje iz Hrvatske). Tada prodavač mora obračunati PDV po HR stopi od 25% (tj. po stopi države kupca) i sam ga platiti Hrvatskoj državi (tj. državi kupca).
Dakle, po tebi bi ja kao paušalac, izvan sustava PDV-a, koji prodaje robu fizičkim osobama iz EU trebao naplaćivati PDV?

Gdje samo dolaziš na takve ideje?
randomuser3588 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2022., 19:32   #22
Nego jel se sto primijenilo, moze li se sad dobiti taj broj online? (Doo u pdevu)


Kednom sam ga vec izvadio, onda su me par godina maltretirali da ce mi ga ukinuto pa da se ocitujem, i onda ga na kraju idioti ipak ukinuli. Ono kao da od svojih usta otkidaju jer su nalijepili hr ispred mog oiba.

Koju vrazju mater se to uopce treba posebno moljakati?
__________________
Now Playing: Vrnul se bum makar v lesu, il nek Dravu sim donesu. Z dravskim peskom me pokrijte, z dravskom vodom poškropite.
Arash's friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2022., 07:50   #23
Pozdrav, kako se zatražuje PDV ID broj za fizičku osobu preko ePorezne? Ispunjava li se RPO obrazac? (Prijava u registar poreznih obveznika)
Chrisette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:21.