Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Crnoja je bio...
uspješan ministar 65 48.87%
neuspješan ministar 68 51.13%
Glasovatelji: 133. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2016., 21:05   #81
[QUOTE=Daniel Ventolin;57080997]
Quote:
NajNovijiNick kaže: Pogledaj post
zbunjen sam. od kojeg datuma 1990 ili 1991 se racunaju ti koji ce bit na listi agresora ili listi izdajnika?
ako je netko pokriven abolicijon oce li se i on nac na tom popisu?
ako je netko zivija na prostoru RSK a nije vojno djelovao jeli i on na tom popisu?
jesu li na tom popisu i svi iz BiH ili iz srbije koji su ratovali na podrucju danasnje RH?
jesu li na tom popisu svi koji su ratovali i protiv herceg bosne ?
koja je deklarativna svrha popisa?[/QUOTEAko je osoba A iz srbije,bosne ili crne gore ratovala na području hrvatske ona ne može biti izdajnik ali oni koji su izbjegavali mobilizaciju ili bježali u inozemstvo ili jednostavno nisu bili u HV a bili su zdrastveno sposobni - oni su izdajnici npr. željko kerum.
Nije Kerum izdajnik on je trgovao sa ili preko Caritasa da nama u rovovima pomogne da lakše skužimo kapitalizam.Nešto slićno kao Babo u BiH
Kada sam se vratio iz rova sve sam mam skužio.Komunisti postali kapitalisti,popovi poduzetnici a mi opet lumpen proleratijat sa brdom grijehova jer smo radili kontra boga u sebi.Moj Najveći grijeh.

....o tempora, o mores
Old 23.01.2016., 21:05   #82
Quote:
žoan kaže: Pogledaj post
a koje ce biti posljedice za one koji se nadju u tom registru izdajnika?
To će ministar nakon konzultacije s garavim naknadno odrediti! Prvo registar!
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:05   #83
Quote:
Vjerovatno će im se oduzeti sva građanska prava - njih milijun i pol te će se ovi odmetnuti u šumu i proglasiti izdajničku republiku hrvatsku(šalim se)
Daniel Ventolin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:07   #84
[QUOTE=AngelFire9;57081024]
Quote:
Daniel Ventolin kaže: Pogledaj post

Nije Kerum izdajnik on je trgovao sa ili preko Caritasa da namau rovovima pomogne da lakše skužimo kapitalizam.Nešto slićno kao Babo u BiH
Kada sam se vratio iz rova sve sam mam skužio.
Jebo majku svoju;ti kerumi su danas najveći domoljubi a ujedno i najveći izdajnici i ratni profiteri.
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:09   #85
Quote:
Boli me kuki za deklaraciju jer sada smo u demokraciji i ja osobno kao građanin hrvatske imam pravo na svoj osobni stav neovisno o političkim i inim elitama;ako mi u međuvremenu hrvatski kim yong il ne dokaže suprotno i pošalje me na rehabilitaciju u popravni logor.
Milanović je zaista bahat tip i nadasve samoljubljiv ali je bio u pravu kada je izjavio daje rat 91 - 95 imao sve elemente kako građanskog tako i agresivnog rata i poistovjetio bi ga s sirijskim naravno nikako po intenzitetu sukoba.
Drugim rijecima smijemo javno iznositi svoje osobne stavove tko je kriv a tko prav u Domovinskom ratu? A o drugom svjetskom ratu?

Quote:
Srbi su se pobunili prije nego što je ta hrvatska država uopće postojala i da su bili pametni kao što nisu oni bi danas sa svojim zastupnicima poput MOSTA držali hrvatsku za jaja...
Kako nije postojala hrvatska drzava, a ljevicari se upiru nogama i rukama da dokazu da je to sve isti drzavni kontinuitet od ZAVNOH-a 1943. do danas?

Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Do 8.10.1991. DR ne može biti agresija jer postoji samo jedna država. I koji su to nakon toga bitni elementi koji razlikuju srpske akcije u HR od hrvatskih u BiH?
Moze itekako. Agresija jedne republike na drugu, dok je zajednicka savezna vojska instrumentalizirana odnosno posrbljena i stavljena u sluzbu jedne republike. Srbija nije imala nikakve ovlasti po nijednom propisu SFRJ uredovati u Hrvatskoj. A bez Srbije bi pobuna Srba u Hrvatskoj bila vrlo brzo skrsena.
Da nije bilo hrvatskih akcija u BiH danas ne bi bilo Bosnjaka,a RS bi obuhvacala 80% te BiH, ostatak bi bili dijelovi Hercegovine pod kontrolom Hrvata. Sva pomoc Bosnjacima je isla iskljucivo preko Hrvatske. Preko Srbije nisu dobili ni kilo brasna ni jedan metak. A treceg puta za BiH nema,ili preko Hrvata ili preko Srba. Da ne govorim da su BiH 3 konstitutivna naroda, a u Hrvatskoj je to samo jedan.
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:13   #86
Zanimljivo, taj frajer ima godina koliko i ja, a ja sam ostavil faks zbog rata. No, on je očito bio vrijedan, jer:

Quote:
Ovaj 47-godišnjak rođen je u Jajcu u BiH, a odrastao je u Đakovu. Oženjen je, otac četvero djece. Magistar je znanosti, diplomirani novinar i inženjer prometa. U njegovu životopisu stoji da je bio dragovoljac Domovinskog rata, pripadnik Antiterorističke jedinice Lučko, službenik kriminalističke policije, vodio je službe sigurnosti u veleposlanstvima u Mostaru i Albaniji. Umirovljen je 2008. godine, a nositelj je i pet vojnih odličja. Od lipnja 1992. do rujna 1993. godine bio je bojovnik Hrvatskog vijeća obrane.
Ma ja se pitam kad je taj uspio završiti dva faksa koji jedan s drugim veze nemaju, magistrirati, i još k tome steći čin pukovnika?

Živjela retuđmanizacija, ovakvi nam ljudi fale!
Old 23.01.2016., 21:19   #87
registar branitelja kaze

https://registar.branitelji.hr/app/index.html

Dani u MUP-u:

Borbeni sektor
1257

Neborbeni sektor
0
sivi svijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:20   #88
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Drugim rijecima smijemo javno iznositi svoje osobne stavove tko je kriv a tko prav u Domovinskom ratu? A o drugom svjetskom ratu?

Kako nije postojala hrvatska drzava, a ljevicari se upiru nogama i rukama da dokazu da je to sve isti drzavni kontinuitet od ZAVNOH-a 1943. do danas?

Moze itekako. Agresija jedne republike na drugu, dok je zajednicka savezna vojska instrumentalizirana odnosno posrbljena i stavljena u sluzbu jedne republike. Srbija nije imala nikakve ovlasti po nijednom propisu SFRJ uredovati u Hrvatskoj. A bez Srbije bi pobuna Srba u Hrvatskoj bila vrlo brzo skrsena.
Da nije bilo hrvatskih akcija u BiH danas ne bi bilo Bosnjaka,a RS bi obuhvacala 80% te BiH, ostatak bi bili dijelovi Hercegovine pod kontrolom Hrvata. Sva pomoc Bosnjacima je isla iskljucivo preko Hrvatske. Preko Srbije nisu dobili ni kilo brasna ni jedan metak. A treceg puta za BiH nema,ili preko Hrvata ili preko Srba. Da ne govorim da su BiH 3 konstitutivna naroda, a u Hrvatskoj je to samo jedan.
Tko ti brani iznositi osobne stavove o WW2;to je stvar pojedinca jer radi se o povjesti iako sam čuo da je neki lik u britaniji osuđen na tri godine zatvora jer je negirao holokaust.
Pravno nije postojala hrvatska džava već samo SFRJ.
Da nije bilo ovoga da nije bilo onoga - NATO,EU i UN upravljali su ratom i krizom u bivšoj SFRJ i nijedna strana nije bila samostalna već samo poluga u rukama stranih zamisli rješavanja konflikta i u tome se odupirala samo srpska strana u BIH ali i ona je dovedena silom za stol.
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:24   #89
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Vidi ovo:

Njemacka i saveznici objavili rat SSSRu:

http://worldatwar.net/timeline/other...macy39-45.html

Hitlerovo obracanje naciji kad su poceli napad na SSSR:

http://research.calvin.edu/german-pr...ve/hitler4.htm
posljednji put kad je hrvatska proglasila rat nekome....

https://www.youtube.com/watch?v=RIKW_Y0FxPU
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:25   #90
Quote:
Javno vješanje.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:26   #91
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, taj frajer ima godina koliko i ja, a ja sam ostavil faks zbog rata. No, on je očito bio vrijedan, jer:

Ma ja se pitam kad je taj uspio završiti dva faksa koji jedan s drugim veze nemaju, magistrirati, i još k tome steći čin pukovnika?

Živjela retuđmanizacija, ovakvi nam ljudi fale!
Jasno mi je kak je zavrsil prometni faks,ali za ovaj drugi ne znam kak mu je uspjelo.
Faul u napadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:27   #92
Dajte ljudi pustite covjeka na miru,pa jos nije ni poceo raditi,dajte mu sansu...tko je gledal danas veterane mira,m9gu reci da obećava..

3/32 LG G3
Old 23.01.2016., 21:44   #93
Quote:
kova11 kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi pustite covjeka na miru,pa jos nije ni poceo raditi,dajte mu sansu...tko je gledal danas veterane mira,m9gu reci da obećava..

3/32 LG G3
Kaj i kome?
leo4 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:46   #94
Quote:
kova11 kaže: Pogledaj post

3/32 LG G3
prva rečenica
pozdravlja branitelje iz bosne i hercegovine i hrvatske
pa dignitet - propisati će ga zakonom?
konačno će izaći onaj prijedlog zakona koji je trebao biti predstavljen 01.07.2015 ali ne znamo na što će se vezati - imovinski dio - na prosječnu plaću u HR ili na neke želje,
oće ustavni zakon - zabetonirati prava za sve vijeke vjekova
registar izdajnika - po kojim kriterijima? itd, itd

obećava - što?
što sa čišćenjem registra branitelja
ne znam ja, branitelji sami kažu da ima lažnih a i Fred je rekao da ih je oko 150.000
sada će imati uvid u sve
John_Wayne 01.09.2017. I necemo nakon toga slaviti takvog covjeka zato sto je eto bio dobar prije nego sto je pocinio zlo *** Božo Petrov 08.11.2015. Neka nas građani sto puta oštrije sude ako na bilo kakav način izigramo ono do čega smo do danas držali***28.06.2016. Poštenje je kod nas preduvjet za bavljenje politikom*** plus.nešto 23.12.2016. Jugoslavija je za SAD bila izuzetno korisna u hladnom ratu kao primjer uspjesne komunisticke zemlje koja nije pod kontrolom Moskve
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:46   #95
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Režim će ti biti zahvalan, ako ti dodaš nekoliko imena u taj popis.

Bojim se, da će u registru mnogi HDZovci naći mjesta.
Krivo si me shvatio.... mene zanima hoćemo li mi građani sami sebe moći staviti u taj registar, i hoćemo li moći navesti razlog.

Ja bih sam sebe stavio u taj registar i kao razlog bih naveo da sam izdajnik nacionalnih interesa zato jer nisam ni član, ni simpatizer HDZ-a.

Zadnje uređivanje guzica3 : 23.01.2016. at 22:01.
guzica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 21:55   #96
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
prva rečenica
konačno će izaći onaj prijedlog zakona koji je trebao biti predstavljen 01.07.2015 ali ne znamo na što će se vezati - imovinski dio - na prosječnu plaću u HR ili na neke želje,

obećava - što?
ne znam ja, branitelji sami kažu da ima lažnih a i Fred je rekao da ih je oko 150.000
sada će imati uvid u sve
I uvest će svećenike u ministarstvo, uređviat će udžbenike i naredit hrt-u da snima filmove

http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...ke/870143.aspx
Old 23.01.2016., 21:59   #97
Quote:
Faul u napadu kaže: Pogledaj post
Jasno mi je kak je zavrsil prometni faks,ali za ovaj drugi ne znam kak mu je uspjelo.
Novinarstvo faks?
jojo jojić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 22:03   #98
Quote:
prva rečenica
Po kojem kriteriju moze ustavni zakon o pravima nacionalnih manjina, a ne moze ustavni zakon o pravima branitelja?
Registar izdajnika ni meni nije jasan.

Quote:
obećava - što?
sada će imati uvid u sve
Fred je obecavao ciscenje laznih branitelja, a u njegovom mandatu registar se povecao za 2000 imena, minus nekoliko 10-aka laznih pobrisano.
Sto je sa ciscenjem pitaj Freda.

Quote:
jojo jojić kaže: Pogledaj post
Novinarstvo faks?
Bago nema ni to pa je vrhunski novinar
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 22:10   #99
Quote:
plus.nesto kaže: Pogledaj post
Ono što naše desničare svrbi jest upravo povijesna i pravna činjenica da današnja RH nije ništa drugo nego od komunista i partizana stvorena FDH/NRH/SRH koja je devedesetih promijenila ime i ustroj te se osamostalila.
Tuđman je ovu Hrvatsku, tada kao komunist i partizan, stvorio u Drugom svjetskom ratu, a devedesetih ju je samo osamostalio.
Svrbi ih činjenica što između NDH s jedne strane i FDH/NRH/SRH s druge ne mogu staviti znak jednakosti jer je ova druga, za razliku od prve, dio kontinuiteta hrvatske državnosti, dakle ona je “naša“, za razliku od NDH.
guzica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2016., 22:13   #100
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
I uvest će svećenike u ministarstvo, uređviat će udžbenike i naredit hrt-u da snima filmove

http://www.index.hr/vijesti/clanak/c...ke/870143.aspx
ne mogu a da se ne sjetim filmova koji su snimljeni za SFRJ a bave se NOBom;sjećam se jedne scene iz filma bitka na zelengori(1943) kada su partizanskog komesara ukrasili s KRAVATOM - jebenom kravatom a oni u to vrijeme od gladi umirali(stvarnost)...vjerovatno će takvi i novovjeki hrvatski filmovi biti i možda doćekamo novog hrvatskog batu životinju...
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.