Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija i telefonija
Korisničko ime
Lozinka

Mobilna tehnologija i telefonija Podforumi:Aplikacije, Android, Windows Phone, iOS, Sony Ericsson, Nokia, Usporedbe mobitela

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2005., 16:34   #1
ssnjoff
drvcošiljac

ssnjoff Avatar

Registracija: Jul 2003.
Pošalji poruku preko ICQ korisniku ssnjoff
Tungsten T3

Ajd, korisnici T3-a, kakva su iskustva?
Crkava mi bat na m130 i vrijeme je da planiram dalje. T3 mi se sviđa pa molim eventualna iskustva...
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 15:19   #2
UmpaUmpa
šehid na petu

UmpaUmpa Avatar

Registracija: Jun 2003.
Re: Tungsten T3 - iskustva?

Quote:
ssnjoff kaže:
Ajd, korisnici T3-a, kakva su iskustva?
Crkava mi bat na m130 i vrijeme je da planiram dalje. T3 mi se sviđa pa molim eventualna iskustva...
T3 je dobar, samo sad je aktuelni model T5. Nije onako sklopni, ali je prilicno jaci. Dobar divajs. Ima jedan bitan bug sa serijalnim portom (T3, na T5 je bug popravljen), lako rijesiv, ako neces koristiti serial to ti je nebitno, ili ces ga koristiti sa hardware flow control sposobnim divajsom. A i problem je rijesiv softwareski (ima shareware koji se zove serialfix) i hardwareski (malo rewirejujes svoj serijski kabl, crossas tx i rx pinove). Izasao je E2 koji je duplo jeftiniji od T serije (ovih dana), a ima sve mogucnosti kao T3. Ne vjerujem da danas mozes kupit T3, T5 ga je zamjenio kao trenutni T model.
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 19:34   #3
ssnjoff
drvcošiljac

ssnjoff Avatar

Ima ga još, gledala na palm siteu. Škicnut ću i E2, al bi htjela da ima standardni palm konektor...ostalo mi nije previše bitno pa more bilo koji model, kod T3 vidjeh da zadovoljava ovaj uvjet. Hvala na info!
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 13:43   #4
Vještac
Umjereno zločest...

Vještac Avatar

Registracija: Nov 2002.
Quote:
ssnjoff kaže:
Ima ga još, gledala na palm siteu. Škicnut ću i E2, al bi htjela da ima standardni palm konektor...ostalo mi nije previše bitno pa more bilo koji model, kod T3 vidjeh da zadovoljava ovaj uvjet. Hvala na info!

T3 je odličan, koristim ga od početka godine, ranije sam imao M105 pa M505.

Jedina uvjetna "mana" je slaba vidljivost ekrana na jakome svjetlu, ali ista stvar je i sa E2 i T5.

Bateriju na m130 ti vješt elektroničar može promijeniti, umjesto originalne koja se ne može nabaviti, stavi se odgovarajuća pogodne veličine od nekog od mobitela uz prelemljivanje mikrokonektora (3,6 v 750 mAh, tropolni trožični konektor) .

V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 17.04.2005., 20:31   #5
ssnjoff
drvcošiljac

ssnjoff Avatar

Quote:
Vještac kaže:
T3 je odličan, koristim ga od početka godine, ranije sam imao M105 pa M505.

Jedina uvjetna "mana" je slaba vidljivost ekrana na jakome svjetlu, ali ista stvar je i sa E2 i T5.

Bateriju na m130 ti vješt elektroničar može promijeniti, umjesto originalne koja se ne može nabaviti, stavi se odgovarajuća pogodne veličine od nekog od mobitela uz prelemljivanje mikrokonektora (3,6 v 750 mAh, tropolni trožični konektor) .

V.
Ma da. Pogledala sam E2 i odgovara mi sve, osim konektora (multi). A zaljubljena sam u moju tastaturu koja, dakako, iziskuje univerzalni konektor.

jebate, svaki put mi crkne palm, a za njim ostane besperijekorna tastatura. nakon tastatura IIIxe, ako izvršim zamjenu ostat će mi i ova. Možda da ih počnem skupljati

ovo s baterijom valja checkirati... imam jednog elektroničara pa pitam.
danke dojčland.
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 05:30   #6
Vještac
Umjereno zločest...

Vještac Avatar

Quote:
ssnjoff kaže:
Ma da. Pogledala sam E2 i odgovara mi sve, osim konektora (multi). A zaljubljena sam u moju tastaturu koja, dakako, iziskuje univerzalni konektor.

jebate, svaki put mi crkne palm, a za njim ostane besperijekorna tastatura. nakon tastatura IIIxe, ako izvršim zamjenu ostat će mi i ova. Možda da ih počnem skupljati

danke dojčland.

Uputi ga na ovu stranicu: M130 battery
ili m130 takeapart

V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 17:25   #7
UmpaUmpa
šehid na petu

UmpaUmpa Avatar

Quote:
ssnjoff kaže:

danke dojčland.
T5 isto ima multi... Doslo vrijeme da uzmes bluetooth tastaturu... Recimo VKB (pogodi tko je pisao palm drivere ).
http://espn.com.com/VKB_Bluetooth_Vi...2.html?tag=top
Moram naglasit da review pljuje po PocketPC driveru.

Ako uzmes VKB, vjeruj mi da ce se svi okretat za tobom, stvarno je superultraturbokul. Cisti SF. Najkul gadget koji sam drzo u ruci. Pogotovo jer a) nema tastature, tipkas po stolu, b) nema kabla, tastatura je BT (bila nekoc serijalna, stara verzija, mislim da nikad nije isla u prodaju).
Jos jedan link: http://davesipaq.com/articles/iPAQ_B...TECH_2P/1.html
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 18:01   #8
UmpaUmpa
šehid na petu

UmpaUmpa Avatar

Quote:
ssnjoff kaže:

danke dojčland.
Kad smo kod toga, ako je tastatura serijska, moguce da ne radi na T3, ima bug u serial manageru. Defaultom je na hardware control on, a ignorira kad pokusas promjenit, dakle, samo hw control divajsevi ce radit (vecina nisu), ako ne napravis jedan od sljedeca 2 trika:
a) kupis SerialFix, shareware koji softverski rijesava problem
b) rijesis hardwareski, jednostavno, svaki elektronicar to moze napravit u 5 minuta, ako dodje do toga, javi pa ti posaljem sto treba napravit na tastaturi.
Pardon, ne krosas rx i tx.. to je za obican null modem (mora da sam bio pospan kad sam pisao) nego CTS i RTS.
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 19:04   #9
Vještac
Umjereno zločest...

Vještac Avatar

Quote:
UmpaUmpa kaže:
T5 isto ima multi... .
.
.
.
Kad sam svojevremeno pretrazivao podatke o T5, razumio sam da su na njemu promijenili standard multikonektora, tako da bi taj podatak trebalo ipak provjeriti.

Za tu VKB tipkovnicu nisam ni znao da je u prodaji, mislio sam da je samo nekomercijalni reklamni prototip.

Al ne svidja mi se, nemam pojima kako bih tipkao u autobusu ili u avionu... I koliko je vidljiva na sunčevom svjetlu?

V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 23:51   #10
UmpaUmpa
šehid na petu

UmpaUmpa Avatar

Quote:
Vještac kaže:
Kad sam svojevremeno pretrazivao podatke o T5, razumio sam da su na njemu promijenili standard multikonektora, tako da bi taj podatak trebalo ipak provjeriti.
Ne znam kakav konektor je na E2 jer ga jos nisam imao u rukama (knock wood uskoro), ali T5 ima isti konektor kao treo 600 i 650. Pretpostavljam da je to novi multi, isti kao na E2. Konektor je drugaciji od T3, ali ima iste pinove, ali je fizicki drugog oblika. Moguce da negdje postoji i adapter za kupit. Ako i ne, mozda se moze uzet serijski kabl za novi konektor, zaljepit ga na tastaturu i povezat ga. Samo ja to nebi radio, prodao bi tastaturu na ebayu i kupio nesto bluetooth, sto god radili sa konektorima, bluetooth ce uvjek raditi.
Quote:
Vještac kaže:
Za tu VKB tipkovnicu nisam ni znao da je u prodaji, mislio sam da je samo nekomercijalni reklamni prototip.
U prodaji je jedno pola godine.
Quote:
Vještac kaže:
Al ne svidja mi se, nemam pojima kako bih tipkao u autobusu ili u avionu... I koliko je vidljiva na sunčevom svjetlu?

V.
Vidi se, dovoljno. Inace, svijetlo nije potrebno, to je samo za orjentaciju, mozes i isprintat layout i tipkat bez lasera, koristit papir. Tako isprobavaju layoutove prije nego sto naprave prizmu za laser. Tipkanje nije 100% isto kao na pravoj tastaturi, prvo ne mozes po osjecaju jer nema gumbi, drugo, treba par minuta da se naviknes na nju, ali kad se naviknes, vrlo je dobra. BTW, nisam tamo zaposlen, radim za outsourcing firmu, VKB nas unajmljuju.
Odgovori s citatom
Old 18.04.2005., 23:56   #11
UmpaUmpa
šehid na petu

UmpaUmpa Avatar

Quote:
UmpaUmpa kaže:
Pardon, ne krosas rx i tx.. to je za obican null modem (mora da sam bio pospan kad sam pisao) nego CTS i RTS.
Opet ja bez razmisljanja pisem. Ne crossas nego shortas. Tj, sa strane Palma povezes CTS i RTS (ako imas serijski kabl, u plugu koji ide u palm)... Ovako
------- CTS
|
------- RTS

Da ne bi bilo zabune... Poanta je da imas uvjek napon u hardware control pinu. Tada radi kako treba. Probano. Vec ima komercijalnih proizvoda koji su su u prodaji godinu dana sa tim rjesenjem.
Odgovori s citatom
Old 23.06.2005., 22:14   #12
ssnjoff
drvcošiljac

ssnjoff Avatar

Quote:
UmpaUmpa kaže:

Ako uzmes VKB, vjeruj mi da ce se svi okretat za tobom, stvarno je superultraturbokul.
Za to mi ne treba virtualna tastatura

enivejz, apdejt: pribavila E2 (230$ direktač iz usa), za sada neću razmišljat o tastaturi, ali razmišljam o kakvom informatičkom muzeju; pored XT-a koji mi čuči u drvarnici, parada palmova i pripadajućih im tastatura
ssnjoff is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja