Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2016., 00:55   #1
Import&Export preprodaja

Nemam pojma gdje da ovo stavim, pa sam stavio ovdje

Ako moderator misli da sam fulao podforum, molio bih ga da temu premjesti u adekvatnu podsekciju

Hvala

Naime, nedavno sam počeo surfati po netu, tražeći dobre ponude kada se nešto kupuje na veliko

I tako sam nabasao na jednog prodavača, koji bi mi prodavao ego ce4 i ce5 električne cigare po extremno niskim cijenama (jer se kupuje na veliko, prima paypal pa me ne može zajebat i u invoice ulazi garancija 3/6 mjeseci)

Naime, cijena za ce4 bi bila 2.3$ a za ce5 2.7$
Iste vrste bih lagano prodavao na ebayu za 7.5$ te 8.5$

Jedan paket teži oko 70 grama, što znači da će me poštarina pri preprodaji izaći 14 kuna aka 2$

Dakle, po komadu mi ostaje 5.5/6.5$ - 10% ebay fee tj. 4.95/5.85$

Cijena je više nego duplo?
Nije

DHL za navedene artikle u iznosu 200 komada, izađe oko 190$

Što znači da me komad zapravo izađe 3.25/3.65$

Nije loše, 2$ profita po komadu

AAALI

Kada uvezem proizvode, iako ću ih sve izvesti, moram platit PDV-25%
i carinu 10%

Što znači da će me komad izaći 4.4/4.92$ a zapravo dobivam 4.95/5.85$ prije poreza na profit

I tako sam od proizvoda koji košta 2.3$ a prodaje se po 7.5$ ostao bez profita (padne koji chargeback, ovo ne može biti profitabilno)

Glavno pitanje teme je ulazi li poštarina u cijenu proizvoda?
Čuo sam da ulazi

Ako ne ulazi, tada bi cijena po komadu bila 4.05/4.595$

Je*emti ku*ac, nije ni onda za ku*ac

Svejedno, eto, zanima me ulazi li poštarina u tu cijenu carinjenja&pdva
Da znam za ubuduće, možda naletim na nešt pametnije, bem ti i pdv i carinu

I može li se nekako ta carina i pdv u početku izbjeći ako robu neću ovdje prodavati
Old 04.03.2016., 08:10   #2
Jesi razmisljao o dilovanju anabolickih steroida?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 08:50   #3
Jako dobra ideja o tim steroidima.

Nažalost, mogao bi čovjek naletjeti na male probleme za zakonom ako ga uhvate.

http://zakonipropisi.com/hr/zakon/ka...jenim-u-sportu
AguaFria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 09:48   #4
Quote:
AguaFria kaže: Pogledaj post
Jako dobra ideja o tim steroidima.

Nažalost, mogao bi čovjek naletjeti na male probleme za zakonom ako ga uhvate.

http://zakonipropisi.com/hr/zakon/ka...jenim-u-sportu
Ovo je bas ostro, do 6 meseci...
Mada sve zavisi od tumacenja, steroidi, tj deo njih su ustvari lekovi....
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 17:33   #5
Brijem da ću na kraju kupit stan u Kini, i lagano preprodaja po netu
Old 08.03.2016., 11:35   #6
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
.....

Svejedno, eto, zanima me ulazi li poštarina u tu cijenu carinjenja&pdva
Da znam za ubuduće, možda naletim na nešt pametnije, bem ti i pdv i carinu

I može li se nekako ta carina i pdv u početku izbjeći ako robu neću ovdje prodavati
vozarina ulazi u carinsku osnovicu

carinska osnovica = vrijednost robe + svi troškovi do EU granice (vozarina, eventulano osiguranje robe,...)

pdv osnovica = vrijednost robe + carina - što znači da nećeš imat pdv samo na vrijedsnot robe nego na vrijednost robe + carina i onda od tog iznosa ide 25%

također - ako se te cigarete stavljaju u usta onda moraš obaviti i sanitarni pregled prije carinjenja (to ti špediter obavlja) cca 350 kn po pošiljci + ako su električne postoji šansa da će ti trebati i potvrda o sukladnosti (ne tvrdim 100% ali moguće je)

drugim riječima (dobronamjerni savjet) ako možeš, općenito, pokušaj se baviti nečim drugim a da nije preprodaja....

sretno
shewo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 11:59   #7
Quote:
shewo kaže: Pogledaj post
vozarina ulazi u carinsku osnovicu

....................................

drugim riječima (dobronamjerni savjet) ako možeš, općenito, pokušaj se baviti nečim drugim a da nije preprodaja....

sretno

Ja mislio da nema veće pljačke od prireza, al ovaj tvoj post me je "ugodno" iznenadio

Kad kažeš da se proba baviti nečim drugim, misliš li možda da proba sa proizvodnjom?

BTW.
Znaš li možda kako se porezno tretira kupnja/prodaja preko ebaya/njuskala?
Treba li i tu plaćati harače?
Old 08.03.2016., 12:11   #8
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post

Ja mislio da nema veće pljačke od prireza, al ovaj tvoj post me je "ugodno" iznenadio

Kad kažeš da se proba baviti nečim drugim, misliš li možda da proba sa proizvodnjom?

BTW.
Znaš li možda kako se porezno tretira kupnja/prodaja preko ebaya/njuskala?
Treba li i tu plaćati harače?
sve ovisi o tome koliko netko ima ili nema početnog kapitala - svakako bih volio da se što više ljudi počne baviti proizvodnjom a što manje preprodajom i trgovinom, no realnost je upravo suprotna i za to ne treba kriviti one koji to žele nego one koji im ono drugo ne omogućuju....

ebay i njuškalo - iskreno ne znam. ne bavim se s tim dijelom trgovine no poprilično sam siguran da se neka davanja plaćaju kod Njuškala (ovisi o više faktora) osim ako netko ne prodaje kao fizička osoba.
Ebay - sasvim druga priča i mogu si samo zamisliti izraz lica "stručnih" poreznih djelatnika kada bi ih na šalteru išao pitati kako porezno tretiraju osobe/firme koje obavljaju trgovinu preko Ebay-a.....sretno s tim...
shewo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 13:35   #9
Proizvodnjom se baviti teško, jesam završio mehatroniku, al iskreno, nemam pojma

Imam u glavi ideje, za neke custom niche proizvode, za koje ima dosta mogućnosti

Ali ovi nameti su katastrofa, 50% na kraju treba dati svima..

Zato sam i bacio ovaj primjer kad se proizvod od 2.5$ ne isplati prodavat po 7.5
Old 08.03.2016., 19:11   #10
Ima još jedna stvar, kao privatna osoba ne možeš uvesti 200 komada nečega, jer se odmah zna da to nije za osobnu upotrebu već za preprodaju. Drugo, na ove konkretne proizvode, lako moguće da bi bilo podosta reklamacija, što znači pušing za tebe...
SayWhatAgain is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 10:12   #11
Quote:
SayWhatAgain kaže: Pogledaj post
Ima još jedna stvar, kao privatna osoba ne možeš uvesti 200 komada nečega, jer se odmah zna da to nije za osobnu upotrebu već za preprodaju. Drugo, na ove konkretne proizvode, lako moguće da bi bilo podosta reklamacija, što znači pušing za tebe...
Oni su sve namestili da mali propadnu i budu robovi velikima. Zato ostaje samo sverc.
Ako neko ima ideju sta bi moglo da se "vozi" iz Srbije u Hrvatsku, neka mi se javi na private, da pokusamo da im razbijemo koncepciju po kojoj smo osudjeni da budemo roblje.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 23:28   #12
Javljam se mjesecima kasnije, s novom idejom

Naime, naručio sam neke noževe, 10 komada
I vrh vrhova su, ne ide bolje

Planiram uzeti 130 komada
Margina mi je poveća

Postavih pitanje na nekom drugom forumu i rekoše mi da ne moram otvarati nikakav obrt, ništo za 130 noževa

No, sjetih se odgovora ovdje i dođoh zapitat još jednom, da ne završim baš u buksi :zubi:

Smijem li ja naručiti 130 noževa za preprodaju?
Kako da platim porez na njihovu prodaju?
I moram li potrošiti 3000 kuna na osnivanje obrta u tom slučaju ili mogu platiti PDV nekako kao fizička osoba?
Old 23.01.2017., 14:41   #13
Zvao sam Hrvatsku obrtničku komoru, i vele da je registriranje djelatnosti nužnost
Čekam mail, očekivani troškovi su navodno 1100 kuna mjesečno za vođenje

Ode mi margina down the toilet za početak

A 130 ne smijem naručiti nikako...
A potencijal zarade preko 10 milja kuna

Sample order od 10 komada, je buknio od jedne objave
Sve ošlo
Potencijala ima, potražnje ima, margina x3
Ali
Old 28.01.2017., 16:54   #14
možeš dignuti marginu na 4x ili 5x

neam pojma, probaj bolje to nekako prvo zavrtiti pa onda poslije gledati otvoriti nešto. stvarno smo loši za raditi biz.

Zašto nebi mogao naručiti 130 kom?
Možeš naručiti i 13 000, platiti ćeš PDV + carinu ako nije iz EU i to je to.
Old 31.01.2017., 20:21   #15
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
možeš dignuti marginu na 4x ili 5x

neam pojma, probaj bolje to nekako prvo zavrtiti pa onda poslije gledati otvoriti nešto. stvarno smo loši za raditi biz.

Zašto nebi mogao naručiti 130 kom?
Možeš naručiti i 13 000, platiti ćeš PDV + carinu ako nije iz EU i to je to.
A ne znam, tako su mi rekli u HOB, nije li jasno da ih prodajem ako ih naručim preko stotinu

Uglavnom, imao sam sastanak sa knjigovođom

I kažu da kao redovni student ne mogu osnovati tvrtku
Old 01.02.2017., 12:53   #16
Quote:
A ne znam, tako su mi rekli u HOB, nije li jasno da ih prodajem ako ih naručim preko stotinu

Uglavnom, imao sam sastanak sa knjigovođom

I kažu da kao redovni student ne mogu osnovati tvrtku
surfaj EU country cheapest and easiest bookkeeping for entrepreneurs

ali mislim da ti je najjeftinija slovačka.

Slovakia

Companies with 10 or fewer employees are exempt from accounting requirements. Entrepreneurs are granted exemptions from double entry accounting if they are the sole employee and earn less than €170,000. Expenses can be written off according to the principles of ‘bookless accounting.’

Self-employed people can register within five working days for a standard trading license. Limited liability companies can register within 10 days. The cost is about €335, according to the European Commission.

pronađeš nešto ovako i za slovačku http://www.digibalance.eu/swedendenmark
e da moraš u nekoj selendri iznajmit kao neku kancelariju
Old 02.02.2017., 00:38   #17
Quote:
more kaže: Pogledaj post
surfaj EU country cheapest and easiest bookkeeping for entrepreneurs

ali mislim da ti je najjeftinija slovačka.

Slovakia

Companies with 10 or fewer employees are exempt from accounting requirements. Entrepreneurs are granted exemptions from double entry accounting if they are the sole employee and earn less than €170,000. Expenses can be written off according to the principles of ‘bookless accounting.’

Self-employed people can register within five working days for a standard trading license. Limited liability companies can register within 10 days. The cost is about €335, according to the European Commission.

pronađeš nešto ovako i za slovačku http://www.digibalance.eu/swedendenmark
e da moraš u nekoj selendri iznajmit kao neku kancelariju
Znaš li možda koliki su mjesečni troškovi takve tvrtke?
I mogu li uopće osnovati vrtku u Slovačkoj kada će ona poslovati i uvoziti u Hrvatsku?

I čini mi se da postoji zaobilazna metoda, tako da postavim nekog drugog za direktora i onda mogu biti vlasnik poduzeća (kod nas)
Old 02.02.2017., 01:09   #18
Ma kakva firma, naruci sto si zamislio, plati PDV i carinu, pa radi sta oces...
IvanHuskeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 14:06   #19
Quote:
IvanHuskeni kaže: Pogledaj post
Ma kakva firma, naruci sto si zamislio, plati PDV i carinu, pa radi sta oces...
sve je to lijepo i krasno
ali ako ja imam od jedne objave 100 narudžbi kada bih aktivnije oglasio proizvod, ne bih se baš igrao sa prolaskom ispod oka poreznoj
Old 02.02.2017., 16:48   #20
Quote:
sve je to lijepo i krasno
ali ako ja imam od jedne objave 100 narudžbi kada bih aktivnije oglasio proizvod, ne bih se baš igrao sa prolaskom ispod oka poreznoj
Iako možeš naručiti milijon svega, ima i tu nešto što veliš.

Eto di živite, student koji bi zaradio koju kunu preprodajom par 10aka noževa iz Azije je problem.
FUJ
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.